Jump to content

Moto E


Shuffle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εβαλα 2g (αντι για 3g που ειχα ολη την μερα) και πλεον βγαζω 2 μερες, αντι για 1,

ευχαριστω για τις απαντησεις :lol:

Μπραβο! Εδω ειναι η σιωπη των αμνων! Δεν υπαρχει λογος να χρησιμοποιεις 3g μιας και ειναι πολυ ενεργοβορο, σπανια οταν θες να δεις κανα βιντεο στο γιουτουμπι τοτε ναι.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 206
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσωπικά σε κινητό με gorilla glass δεν θα έβαζα τίποτα στην οθόνη, παρά μόνο καμία θήκη στο κινητό. Δεν είναι κάτοχος, μιλάω γενικά.
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

γιατι; απο θεμα προστασιας εννοεις;

 

προσωπικα παρατηρησα οτι εχει διαφορετικη υφη απο του g2 που εχω επισης,

ζελατινα του εχω βαλει μονο και δεν ειδα βελτιωση βεβαια στην υφη

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δεν πρέπει να υπάρχει ακόμη Lollipop για το τηλέφωνό σου.

Λογικά δεν θα πάρει το 5.0.2 αλλά το 5.1 οπότε είναι λογικό να αργήσει λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Το site είναι πολύ γενικό. Μπορεί να έχει βγει για συσκευές άλλης χώρας και εδώ να χρειαστεί να περιμένεις. Και στο δικό μου 2ης γενιάς moto e που αναμένεται ή 5.1, έχει βγει για τα αμερικανικά μοντέλα εδώ και 2 μήνες αλλά για τα ευρωπαϊκά ακόμη τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.Φαινεται πως καταφερα να μπρικαρω το κινητο μου.Εχω ξεκλειδωμενο bootloader κι εβαλα την euphoria rom ( http://forum.xda-developers.com/moto-e/orig-development/rom-euphoria-os-t3108580) και ειπα να δοκιμασω και την επισημη CM12.1. η οποια δουλεψε κανονικα.Αλλα οταν βγαινω σε recovery mode βγαζει το ανθρωπακι του android και ενα συμβολο που σημαινει οτι δεν μπορω να κανω τιποτα,δηλ χαλασε. Δοκιμασα αυτες τις οδηγιες http://www.droidviews.com/restore-moto-e-to-stock-firmware-1st-gen/ ,αλλα τιποτα.

Δοκιμασα και αυτες http://dev-viraj.blogspot.gr/2015/02/flash-official-android-444-on-moto-e.html και παλι τιποτα.

Εχει καποιος να προτεινει καποια ιδεα-λυση?

Ξεκιναει με λογοτυπο και μετα κολλαει και δεν συνεχιζει

Edited by phos
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι όταν έχεις stock recovery. Όταν φτάσεις στο σημείο με το ρομποτάκι που δεν μπορείς να κάνεις τίποτα, κρατάς πατημένο το power για 3-4" και έπειτα όπως το έχεις πατημένο πιέζεις στιγμιαία το vol. up και τα αφήνεις και τα 2 για να μπει recovery. Αυτό σε συσκευές με lollipop, σε kit kat ίσως ήταν διαφορετικός ο συνδυασμός των πλήκτρων.

 

Το ερώτημα είναι αν έχεις αλλάξει recovery. Γιατί από όσο γνωρίζω με την εργοστασιακή δεν περνάει custom rom. Θέλεις και custom recovery.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι όταν έχεις stock recovery. Όταν φτάσεις στο σημείο με το ρομποτάκι που δεν μπορείς να κάνεις τίποτα, κρατάς πατημένο το power για 3-4" και έπειτα όπως το έχεις πατημένο πιέζεις στιγμιαία το vol. up και τα αφήνεις και τα 2 για να μπει recovery. Αυτό σε συσκευές με lollipop, σε kit kat ίσως ήταν διαφορετικός ο συνδυασμός των πλήκτρων.

 

Το ερώτημα είναι αν έχεις αλλάξει recovery. Γιατί από όσο γνωρίζω με την εργοστασιακή δεν περνάει custom rom. Θέλεις και custom recovery.

 

Ευχαριστω για την συμβουλη. Ο συνδυασμος δουλευει,αλλα δεν μπορω να περασω custom recovery

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια μου ηρθε η 5.1

Εντυπώσεις;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε τι προέλευσης κινητό? Ελληνικό ή skroutz? 5.1 ή 5.1.1? Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις=>σχετικά με το τηλέφωνο και βγάλε ένα screenshot από αυτά που γράφει εκεί στα χαμηλά. Έκδοση συστήματος, αριθμός build κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις=>σχετικά με το τηλέφωνο και βγάλε ένα screenshot από αυτά που γράφει εκεί στα χαμηλά. Έκδοση συστήματος, αριθμός build κλπ.

 

Λογικά Γαλλικό: https://forums.motorola.com/posts/83d91b2d28

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα κι αν σκεφτεί κανείς ότι πάμε απευθείας από kit kat σε lollipop, δεν την λες και τόσο τραγικά πιο γρήγορη την moto στις αναβαθμίσεις από τον ανταγωνισμό... Μήνες πάνε πια από τις πρώτες ανακοινώσεις...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν μεταφράζω καλα ένα vfgb στο τελος, μαλλον αγγλικο Vodafone είναι το κινητο...αντε να ερθει και η σειρα μας...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δεν ξερω σε εσενα δεν ηρθε;

 

Το δικό μου είναι 2ης γενιάς και δεν έχει έρθει η σειρά του ακόμη. Από περιέργεια ρώτησα απλά. Αν είναι αγγλικό Vodafone, εκτός ότι δεν είναι στη λίστα αυτών που μπορούν να πάρουν το update, είναι εντυπωσιακό πως τα τηλέφωνα από παρόχους έχουν μάλλον κάποια προτεραιότητα κατά τη Motorola.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εγώ Ελληνικό και ακόμα δεν έχει έρθει κάτι. Στους υπόλοιπους με τα Ελληνικά έχει έρθει;
Ένα βράδυ που βρέχε μονοτονα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto E

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...