Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτό που κάνει εντύπωση δεν είναι το θέμα της ενημερώσεις αλλά το πώς έγινε η ενημέρωση. όλα τα updates των windows phone 8/8.1 γίνονταν σταδιακά από συσκευή σε συσκευή και ειδικά στις μη nokia/microsoft συσκευές ακόμα και οι πιο μικρές. τώρα όμως είναι ίσως η πρώτη φορά που δίδεται μια ενημέρωση σε όλα τα windows phones.

ίσως να ισχύουν οι φήμες περί διάθεσης ενημερώσεων από την microsoft χωρίς τη μεσολάβηση των παρόχων?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αυτό που κάνει εντύπωση δεν είναι το θέμα της ενημερώσεις αλλά το πώς έγινε η ενημέρωση. όλα τα updates των windows phone 8/8.1 γίνονταν σταδιακά από συσκευή σε συσκευή και ειδικά στις μη nokia/microsoft συσκευές ακόμα και οι πιο μικρές. τώρα όμως είναι ίσως η πρώτη φορά που δίδεται μια ενημέρωση σε όλα τα windows phones.

ίσως να ισχύουν οι φήμες περί διάθεσης ενημερώσεων από την microsoft χωρίς τη μεσολάβηση των παρόχων?

 

Παίζει αυτό και επίσης ίσως να προετοιμάζουν όλες τις συσκευές για τα win10.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα χθες στις 19:00 ακριβώς μου ήρθε η ενημέρωση που ήταν το 8.1 update 2.

Επίσης εμένα το 830 είναι branded Cosmote και έχει μόνο "έλεγχος αποθήκευσης".

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

αυτό που κάνει εντύπωση δεν είναι το θέμα της ενημερώσεις αλλά το πώς έγινε η ενημέρωση. όλα τα updates των windows phone 8/8.1 γίνονταν σταδιακά από συσκευή σε συσκευή και ειδικά στις μη nokia/microsoft συσκευές ακόμα και οι πιο μικρές. τώρα όμως είναι ίσως η πρώτη φορά που δίδεται μια ενημέρωση σε όλα τα windows phones.

ίσως να ισχύουν οι φήμες περί διάθεσης ενημερώσεων από την microsoft χωρίς τη μεσολάβηση των παρόχων?

Ορθά το λες, ίσως.

 

Από όσο θυμάμαι, έχουν προηγηθεί κι άλλες φορές στις οποίες ένα critical update έχει δοθεί άμεσα σε όλους.

Άμα θέλει η Microsoft έχει και σήμερα τη δυνατότητα και την πρόσβαση αδιαμεσολάβητα

μέχρι και να σβήσει εφαρμογές εγκατεστημένες στο κινητό σου.

 

Να μην αναφερθώ στο developer preview πρόγραμμα

η ύπαρξη του οποίου αποδεικνύει πως η μεσολάβηση των παρόχων είναι μια υπόθεση εμπορικής πολιτικής και μόνον.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχω μπλέξει με τον συγχρονισμό των επαφών μου μεταξύ τηλεφώνου και outlook.com.

Κάποια βοήθεια με τις ρυθμίσεις για να γίνεται συγχρονισμός όταν συνδέομαι με Wifi γιατί δεν το βρίσκω.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω εχει μπει μια γλωσσα στο πληκτρολογιο και οταν παω στις ρυθμισεις και παταω πανω δεν μου την αφαιρει.Πως μπορω να την βγαλω;τα βασκικα ειναι...
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω εχει μπει μια γλωσσα στο πληκτρολογιο και οταν παω στις ρυθμισεις και παταω πανω δεν μου την αφαιρει.Πως μπορω να την βγαλω;τα βασκικα ειναι...

 

Για να την καταργήσεις πας Ρυθμίσεις>πληκτρολόγιο και κρατάς πατημένη την γλώσσα που θέλεις να διαγράψεις και έπειτα επιλέγεις κατάργηση από το μενού που θα εμφανιστεί. Αν ακολουθείς αυτή τη διαδικασία και δεν την καταργεί δοκίμασε να κάνεις κάποιο soft reset και ξαναπροσπάθησε.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ρε παιδια γινετε να βαλουμε τωρα το update 2?γιατι καπου ειχα διαβασει ότι το ενωσαν με τα windows 10 και αναγκαστικα παει ολο μαζι τωρα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ρε παιδια γινετε να βαλουμε τωρα το update 2?γιατι καπου ειχα διαβασει ότι το ενωσαν με τα windows 10 και αναγκαστικα παει ολο μαζι τωρα.

 

Υπήρχε η δυνατότητα εγκατάστασης του Update 2 μέσω του insider που χρησιμοποιείται για την εγκατάσταση της Technical Preview έκδοσης των Windows 10 Mobile αλλά πλέον δεν είναι εφικτό. Κάποιες συσκευές έχουν πάρει επίσημα το Update 2 όπως τα Lumia 540 Dual SIM, 640, 640 XL, 735, 830 και σύμφωνα με εκπρόσωπο υποστήριξης της MS θα γίνει διαθέσιμο και για τις υπόλοιπες Lumia συσκευές.

http://wmpoweruser.com/wp-content/uploads/2015/07/image8.png

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε η δυνατότητα εγκατάστασης του Update 2 μέσω του insider που χρησιμοποιείται για την εγκατάσταση της Technical Preview έκδοσης των Windows 10 Mobile αλλά πλέον δεν είναι εφικτό. Κάποιες συσκευές έχουν πάρει επίσημα το Update 2 όπως τα Lumia 540 Dual SIM, 640, 640 XL, 735, 830 και σύμφωνα με εκπρόσωπο υποστήριξης της MS θα γίνει διαθέσιμο και για τις υπόλοιπες Lumia συσκευές.

http://wmpoweruser.com/wp-content/uploads/2015/07/image8.png

 

Νασε καλα niothere ευχαριστω :):)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή άλλο update δε θα έχουν τα 8.1 μέχρι να έρθουν τα 10αρια; Η επόμενη αναβάθμιση θα είναι τα επίσημα πλέον W10;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορούμε να "μεταφέρουμε" αρχείο apk σε συσκευή με WP; Τι εννοώ. Θέλω να στείλω, σε κάποιον με συσκευή με Android, το αρχείο εγκατάστασης μιας εφαρμογής. Μπορώ να το έχω αποθηκευμένο στη συσκευή μου με WP και να το στείλω μετά σε αυτόν, με Bluetooth;
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορούμε να "μεταφέρουμε" αρχείο apk σε συσκευή με WP; Τι εννοώ. Θέλω να στείλω, σε κάποιον με συσκευή με Android, το αρχείο εγκατάστασης μιας εφαρμογής. Μπορώ να το έχω αποθηκευμένο στη συσκευή μου με WP και να το στείλω μετά σε αυτόν, με Bluetooth;

 

Μπορεί να γίνει αυτό που λες, αλλά νομίζω πως δεν μπορείς να κατεβάσεις το apk από το κινητό σου, πρέπει να το μεταφέρεις από τον υπολογιστή γιατί δεν είναι δυνατή η λήψη τέτοιου τύπου αρχείου.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γίνει αυτό που λες, αλλά νομίζω πως δεν μπορείς να κατεβάσεις το apk από το κινητό σου, πρέπει να το μεταφέρεις από τον υπολογιστή γιατί δεν είναι δυνατή η λήψη τέτοιου τύπου αρχείου.

 

Α, τέλεια. Και μια τελευταία ερώτηση. Μπορώ να κάνω το αρχείο extract, από μια Android συσκευή και να το στείλω με Bluetooth σε μια WP συσκευή;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Α, τέλεια. Και μια τελευταία ερώτηση. Μπορώ να κάνω το αρχείο extract, από μια Android συσκευή και να το στείλω με Bluetooth σε μια WP συσκευή;

 

Ναι, μόλις το δοκίμασα, αλλά δεν βρίσκω που αποθηκεύτηκε το apk.

Link to comment
Share on other sites

ελπίζω με τα windows 10 να φτιάξει αυτός ο περιορισμός. δεν είναι δυνατόν να θέλω να κατεβάσω κάποια προγράμματα και να μου πετάει μήνυμα ότι δεν γίνεται η λήψη επειδή δεν υποστηρίζεται το αρχείο από τα windows phone. :down:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι δεν κατεβάζει το 0.Facebook! Δεν ειναι συμβατό με τα 8.1;

Evris μπες απο τον Internet explorer.Εγω στο Android παιζω με τον browser της samsung και τον opera mini.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

λογικα εχει γινει καποιο ποστ πιο πισω

 

παρατηρησα μετα το update της προηγουμενης εβδομαδας γινεται να στειλω φωτογραφιες με bluetooth. :)

Link to comment
Share on other sites

λογικα εχει γινει καποιο ποστ πιο πισω

 

παρατηρησα μετα το update της προηγουμενης εβδομαδας γινεται να στειλω φωτογραφιες με bluetooth. :)

 

Πάντα γινόταν......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Evris μπες απο τον Internet explorer.Εγω στο Android παιζω με τον browser της samsung και τον opera mini.

 

Απ' όπου και να μπω μου βγάζει αυτό:

http://i.imgur.com/rec3ljn.jpg

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πάντα γινόταν......

Κι όμως σε μένα δεν γινόταν. Έκανα πάντα επιλογή share και δεν μου έβγαζε την επιλογή Bluetooth.

Lumia 625

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως σε μένα δεν γινόταν. Έκανα πάντα επιλογή share και δεν μου έβγαζε την επιλογή Bluetooth.

Lumia 625

 

Πρέπει να είναι ενεργοποιημένο το Bluetooth, για να σου εμφανίσει την επιλογή για αποστολή μέσω Bluetooth.

Τουλάχιστον έτσι ήταν στις προηγούμενες εκδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως σε μένα δεν γινόταν. Έκανα πάντα επιλογή share και δεν μου έβγαζε την επιλογή Bluetooth.

Lumia 625

 

Όπως σου είπε και ο στέφανος. Πρώτα ανοίγεις το Bluetooth και μετά επιλέγεις στη φωτογραφία share

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...