Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνε με icloud, θα στο κάνει ίδιο

 

 

Σίγουρα μην χάσω φωτογραφίες κτλ;

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για να σου περάσει ακριβώς ίδιο θα πρέπει να κάνεις ένα backup στο itunes το παλιό κινητό και να κάνεις επαναφορά το backup στο καινούριο κινητό. Έτσι στα περνάει απολύτως όλα από ρυθμίσεις, μέχρι ιστορικό κλήσεων, φωτό μηνύματα κτλ. Από icloud πρπ να μπεις στο site icloud.com και να δεις τι είναι αποθηκευμένο στο σύννεφο, από φωτογραφίες, επαφές κτλ. Αυτά θα περάσουν και στο καινούριο κινητό
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα μην χάσω φωτογραφίες κτλ;

 

Δεν χάνεται τίποτα εάν κανείς επαναφορά από αντίγραφο ασφαλείας. Προσοχή να μην μεγαλύτερη η έκδοση λειτουργικού που θα ληφθεί το backup από τη συσκευή που θα εισαχθεί :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα νούμερα τι σημαίνουν ρε παιδιά ?

Cyclecount 93

DesignCapasity 1751

FullChargeCapasity 1800

Status Success

Δείχνει σε τι κατάσταση βρίσκεται η μπαταρία ? αν εχει κανένα πρόβλημα κλπ ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα νούμερα τι σημαίνουν ρε παιδιά ?

Cyclecount 93

DesignCapasity 1751

FullChargeCapasity 1800

Status Success

Δείχνει σε τι κατάσταση βρίσκεται η μπαταρία ? αν εχει κανένα πρόβλημα κλπ ?

 

Μια χαρά είναι η μπαταρία.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

DesignCapasity: Είναι η εργοστασιακή χωρητικότητα της μπαταρίας. Η μέγιστη δυνατή, δηλαδή.

FullChargeCapasity: Είναι η χωρητικότητα της μπαταρίας αυτή τη στιγμή. Όσο περνά ο καιρός και αυξάνονται οι κύκλοι φόρτισης (CycleCount), η ένδειξη αυτή θα μειώνεται, λόγω φυσιολογικής φθοράς της μπαταρίας.

 

Ωστόσο, το περίεργο είναι πως σου δείχνει τη FullChargeCapacity (τωρινή χωρητικότητα) να είναι μεγαλύτερη από την DesignCapacity, την εργοστασιακή δηλαδή χωρητικότητα. Στη θέση σου θα άφηνα τη συσκευή να σβήσει από μπαταρία, θα τη φόρτιζα πλήρως και θα έλεγχα τι δείχνει το FullChargeCapacity.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

DesignCapasity: Είναι η εργοστασιακή χωρητικότητα της μπαταρίας. Η μέγιστη δυνατή, δηλαδή.

FullChargeCapasity: Είναι η χωρητικότητα της μπαταρίας αυτή τη στιγμή. Όσο περνά ο καιρός και αυξάνονται οι κύκλοι φόρτισης (CycleCount), η ένδειξη αυτή θα μειώνεται, λόγω φυσιολογικής φθοράς της μπαταρίας.

 

Ωστόσο, το περίεργο είναι πως σου δείχνει τη FullChargeCapacity (τωρινή χωρητικότητα) να είναι μεγαλύτερη από την DesignCapacity, την εργοστασιακή δηλαδή χωρητικότητα. Στη θέση σου θα άφηνα τη συσκευή να σβήσει από μπαταρία, θα τη φόρτιζα πλήρως και θα έλεγχα τι δείχνει το FullChargeCapacity.

Εγινε φίλε μου ευχαριστώ αυτά είναι...ψιλά γράμματα για μένα...θα το δοκιμάσω κάποια στιγμή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Αγόρασα ένα φορτιστή αυτοκινήτου και δεν φορτίζει η συσκευή. Με τον ίδιο φορτιστή το 5αρι φορτίζει κανονικά. Πρέπει να αλλάξω καμία ρύθμιση,η δεν γίνεται τίποτα; Ο φορτιστής είναι κάποιος τυχαίος. Ευχαριστώ
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Αγόρασα ένα φορτιστή αυτοκινήτου και δεν φορτίζει η συσκευή. Με τον ίδιο φορτιστή το 5αρι φορτίζει κανονικά. Πρέπει να αλλάξω καμία ρύθμιση,η δεν γίνεται τίποτα; Ο φορτιστής είναι κάποιος τυχαίος. Ευχαριστώ

Γνώμη μου ετσι

Πάρε κατι επώνυμο....είναι ακριβές συσκευές μην τις συνδυάζεις με κάτι αμφίβολου αξιοπιστίας..μπορεί να τρέχεις και να μη φτάνεις..Και δεν είναι θέμα καμμίας ρύθμισης

Edited by pavlosdr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Αγόρασα ένα φορτιστή αυτοκινήτου και δεν φορτίζει η συσκευή. Με τον ίδιο φορτιστή το 5αρι φορτίζει κανονικά. Πρέπει να αλλάξω καμία ρύθμιση,η δεν γίνεται τίποτα; Ο φορτιστής είναι κάποιος τυχαίος. Ευχαριστώ

 

Οι συμβατές συσκευές έχουν τίτλο MFi, (Made for iPhone). Εάν ο φορτιστής σου δεν είναι, ενδέχεται να δημιουργήσεις πρόβλημα στη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω έναν belkin γρηγορης φόρτισης αλλά δεν λέει MFi παίζει να έχω θέμα ; Είναι μόνο φορτιστής χωρίς καλώδιο . Απλά υποδοχή usb και παίζω ανάμεσα σε iPhone και άλλες συσκευές
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω μια ερωτηση και θελω μια αντικειμενικη απαντηση.Το αιφον ανεβαζει θερμοκρασια;γιατι ειμαι κατοχος σ6 και εχει αρχισει να γινετε ενοχλητικο...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω μια ερωτηση και θελω μια αντικειμενικη απαντηση.Το αιφον ανεβαζει θερμοκρασια;γιατι ειμαι κατοχος σ6 και εχει αρχισει να γινετε ενοχλητικο...

 

Εννοείται και ανεβάζει. Ειδικά με δεδομένα και τώρα που είναι και καλοκαίρι σίγουρα και καεί κιόλας αρκετά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω μια ερωτηση και θελω μια αντικειμενικη απαντηση.Το αιφον ανεβαζει θερμοκρασια;γιατι ειμαι κατοχος σ6 και εχει αρχισει να γινετε ενοχλητικο...

 

Γεγονός είναι ότι όλα τα κινητά το καλοκαίρι υποφέρουν.

Και σε εξωτερικούς χώρους όπου ήδη έχουμε υψηλές θερμοκρασίες, η οθόνη λειτουργεί σε μεγαλύτερη φωτεινότητα κάτι που συμβάλει πολύ στην αύξηση της.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με τα κουμπία ρε παιδιά. Είχα ένα 4s και έκανε το κουμπί κρατσ-κρατσ. Το άλλαξα με το 6 και πάλι τα ίδια.

 

Δε με θέλει; Δεν έχει πρόβλημα, λειτουργεί μια χαρά. Αλλά το κρατς-κρατς είναι εκνευριστικό!!

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με τα κουμπία ρε παιδιά. Είχα ένα 4s και έκανε το κουμπί κρατσ-κρατσ. Το άλλαξα με το 6 και πάλι τα ίδια.

 

Δε με θέλει; Δεν έχει πρόβλημα, λειτουργεί μια χαρά. Αλλά το κρατς-κρατς είναι εκνευριστικό!!

 

Σκόνη και βρωμια μπαίνει ανάμεσα και τρίζει πλαστικό με πλαστικό.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με τα κουμπία ρε παιδιά. Είχα ένα 4s και έκανε το κουμπί κρατσ-κρατσ. Το άλλαξα με το 6 και πάλι τα ίδια.

 

Δε με θέλει; Δεν έχει πρόβλημα, λειτουργεί μια χαρά. Αλλά το κρατς-κρατς είναι εκνευριστικό!!

Κλασσικό πρόβλημα με βρωμιά από της τσέπες (η δάχτυλα), όπως και προαναφερθικε, που ειδικά στα iPhone λόγο κατασκευής (το βαθουλομα) είναι ποιο έντονο

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα,εχω την εντυπωση οτι καποιος το χει ξανα αναφερει και σαν φυσιολογικο αλλα ειναι ; Η οθονη μου κατω δεξια πατιεται μεσα ελαχιστα σαν να ειναι κουμπι, παιζει δηλαδη . Γνωριζει καποιος κατι ;
Βασιλης
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα,εχω την εντυπωση οτι καποιος το χει ξανα αναφερει και σαν φυσιολογικο αλλα ειναι ; Η οθονη μου κατω δεξια πατιεται μεσα ελαχιστα σαν να ειναι κουμπι, παιζει δηλαδη . Γνωριζει καποιος κατι ;

δεν είναι φυσιολογικό (άσχετα αν εμφανίστηκε πολλές φορές), οθόνη κουμπώνει πάνω κάτω με κάτι κουμποματα (πάνω στο frame), σε αρκετές οθόνες έχει παρατηρηθεί μια αφέλεια, το κουμπομα στο frame να είναι ποιο λεπτό από ότι πρέπει (ακόμη και σε oem οθόνες το έχω πετύχει), η μοναδική λύση είναι αλλαγή οθόνης... η να μπει λίγο σιλικόνη στο κουμπομα...

η δεύτερη περίπτωση είναι να έχει ξεκολλήσει το κουμπομα (frame) καθώς το ip6 έχει την ποιο ευαίσθητη οθόνη από όλα τα iPhone που υπήρχαν μέχρι τώρα, με ένα περίεργο πάτημα η λίγισμα στην τσέπη παθαίνει ζημιά

(στο λέω αυτό από καθαρή εμπειρία... μέχρι τώρα έχω αλλάξει πάνω από 400 οθόνες σε ip6 και γύρο στης 15 του +)

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι φυσιολογικό (άσχετα αν εμφανίστηκε πολλές φορές), οθόνη κουμπώνει πάνω κάτω με κάτι κουμποματα (πάνω στο frame), σε αρκετές οθόνες έχει παρατηρηθεί μια αφέλεια, το κουμπομα στο frame να είναι ποιο λεπτό από ότι πρέπει (ακόμη και σε oem οθόνες το έχω πετύχει), η μοναδική λύση είναι αλλαγή οθόνης... η να μπει λίγο σιλικόνη στο κουμπομα...

η δεύτερη περίπτωση είναι να έχει ξεκολλήσει το κουμπομα (frame) καθώς το ip6 έχει την ποιο ευαίσθητη οθόνη από όλα τα iPhone που υπήρχαν μέχρι τώρα, με ένα περίεργο πάτημα η λίγισμα στην τσέπη παθαίνει ζημιά

(στο λέω αυτό από καθαρή εμπειρία... μέχρι τώρα έχω αλλάξει πάνω από 400 οθόνες σε ip6 και γύρο στης 15 του +)

 

Ευχαριστω για την λεπτομερη απαντηση σου αλλα οπως ειναι λογικο (για 2 μηνων κινητο) ο καθενας δεν θα ζηταγε αντικατασταση συσκευης και οχι βαλε βγαλε οθονης ??

Βασιλης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την λεπτομερη απαντηση σου αλλα οπως ειναι λογικο (για 2 μηνων κινητο) ο καθενας δεν θα ζηταγε αντικατασταση συσκευης και οχι βαλε βγαλε οθονης ??

ανάλογα, αν δεν το έκανε από την αρχή δυστυχώς εσύ το έσπασε (όπως ανέφερα το ip6 είναι άκρως ευαίσθητο στο θέμα κακομεταχιρισης και ακόμη και σε στενεε τσεπες), αν είσαι τυχερός και το δεχτούν θα σου το αντικαταστισουν με ένα ανακατασκευμενο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την λεπτομερη απαντηση σου αλλα οπως ειναι λογικο (για 2 μηνων κινητο) ο καθενας δεν θα ζηταγε αντικατασταση συσκευης και οχι βαλε βγαλε οθονης ??

 

Σε εμένα έκανε κάπως έτσι αλλά στην επάνω δεξιά πλευρά.

Είχε φύγει η κόλλα μάλλον από ζέστη και όποτε έβαλα λίγη κόλλα και είναι ενταξει τώρα.

Τέτοια θέματα δεν είναι και τόσο τραγικά φυσικά και μπορείς να κανείς κάτι αν σε πειράζει αλλιώς άφησε το έτσι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ανάλογα, αν δεν το έκανε από την αρχή δυστυχώς εσύ το έσπασε (όπως ανέφερα το ip6 είναι άκρως ευαίσθητο στο θέμα κακομεταχιρισης και ακόμη και σε στενεε τσεπες), αν είσαι τυχερός και το δεχτούν θα σου το αντικαταστισουν με ένα ανακατασκευμενο

 

εψαξα παντως σε ξενα forum και ειδα οτι σε αρκετους τα εχουν αντικαταστησει με καινουρια.Καθε φορα που το ειχα σε τσεπη ημουν παντα ορθιος δεν καθομουν εννοω για να λυγισει η κατι τετοιο. Ανακατασκευασμενο σημαινει μεταχειρισμενο ,ακριβως σαν το δικο μου με την διαφορα οτι το πηρα του κουτιου. (δεν ειμαι και αθηνα να πεταχτω να το κοιταξουν)

Βασιλης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...