Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πολύ καλό ανθεκτικό τηλέφωνο είναι το mann zug 3 το οποίο το έχω εδω και δέκα μέρες, αυτό με το 1gb ram,οχι το παλιό. Σε σχέση με hummer h5 η μέρα με την νυχτα. Ηδη δοκιμαστηκε σε πτώσεις και κάνει αυτό που λέει. Μπαταρία έχει πολύ ,με χαλαρή χρήση σχεδόν τρεις μέρες. Δύο αρνητικά , εαμ μπορείς να τα πεις σε τέτοιου ειδους τηλέφωνα είναι η μέτρια κάμερα και η οθόνη στον πολύ ήλιο. Το παρήγγειλα από το vickmall και σε 8 μέρες το είχα. Ως τώρα δεν έχει κολλήσει η οτιδήποτε άλλο. Επίσης το βάρος είναι αρκετό σε σχέση με άλλα κλασικά τηλέφωνα αφής. Εαν θέλεις κάτι άλλο ρώτα να σου πω

 

το παρήγγειλες από eu warehouse?

 

στο antutu πόσο βγάζει;

 

thanks :)

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα από κίνα και σε 8 μέρες ήρθε, παράδοξο μεν αληθινό δε. Στο antutu που το δοκίμασα έχει σκορ 17511. βγήκε και android 5 απ' ότι είδα αλλά δεν το δοκίμασα ακόμα αν και στα σχόλια εγραφαν ότι η ρομ είναι σταθερή.
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα από κίνα και σε 8 μέρες ήρθε, παράδοξο μεν αληθινό δε. Στο antutu που το δοκίμασα έχει σκορ 17511. βγήκε και android 5 απ' ότι είδα αλλά δεν το δοκίμασα ακόμα αν και στα σχόλια εγραφαν ότι η ρομ είναι σταθερή.

 

αν είχε και 720 οθόνη θα ήταν σίγουρη επιλογή. Ευχαριστώ φίλε μου, συνεχίζω την έρευνα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ!

Θελω να παρω ενα αδιαβροχο/ανθεκτικο κινητο και καθως εψαχνα τα διαφορα site ειδα αυτο το CATERPILAR!

http://plantron.gr/android-smartphone-anthektiko-adiabroxo-multitouch-5mp-camera-wetfinger-tracking-wifi-cat-b15-q

Δεν εχω ιδιαιτερες απαιτησεις απο το κινητο μου γενικος! Μεχρι τωρα ειχα ενα sony xperia E και το μονο που ειχα θεμα ηταν το ιντερνετ που αργουσε απελπιστικά αλλα και παλι δεν το χρησιμοποιουσα πολυ!

Εχω δει και το sony Z1 compact που ειναι επισης μια καλη επιλογη! Ποιο ειναι καλυτερο?

Βεβαια τωρα οπως ειναι τα πραγματα εχουμε και θεμα με την αγορα μιας και δεν γινονται αποστολες!

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρια και εγω ψαχνω για μια συσκευη ανθεκτικη στις κακουχιες και να ακουω καθαρα σε θορυβωδες περιβαλλον

,ειμαι χειριστης πρεσας οικοδομης. Δεν θελω ευκολιες, ιντερνετ, gps μονο κλησεις αλλα οπως ειπα σε συνθηκες αντιξοες

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Έχω να προτείνω και στους δύο κάποια από τα παρακάτω:

 

http://www.evolveo.eu/gr/proionta

 

ο ελληνικός αντιπρόσωπος είναι: http://www.greenthinking.gr/page/evolveo-strongphone-greece/

 

και εγώ εργοταξιάρχης είμαι και έχω στην κατοχή μου αυτό: http://www.greenthinking.gr/page/evolveo-strongphone-greece/#!/EVOLVEO-STRONGPHONE-X1-GR-ΑΝΘΕΚΤΙΚO-ΑΔΙAΒΡΟΧΟ-ΤΗΛEΦΩΝΟ-ΔΙΠΛHΣ-SIM/p/44352299/category=11363040

 

από τον Δεκέμβριο του 2014, χωρίς να έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ψαχνω συσκευη μεχρι 300 ε (max 350 αν αξιζει τη διαφορα). θελω:

-καλη αυτονομια

-οθονη 5 - 5.5

-καλο gps

-καλο σημα

-να υποστιριζει σιγουρα usb otg (και mhl αν ειναι δυνατν)

- καλο στο browsing ανοιγω καπως ''βαρια'' σελιδα. (να εχει τουλαχιστον 2 gb ram).

-root (οχι για αλλαγη ρομ)

-καμερα καλη , οχι κατι τρελο αλλα ουτε και να μην βλεπονται

 

σκεφτομουν χωρις να ξερω αν εχουν οσα ζηταω: lg g2 (32), lg g3 (32), samsung a7, samsung a5, oppo find 7a, oneplus one (64), Meizu M1 Note (32GB), Lenovo Vibe Z2, Xiaomi Mi-3 (16GB), Xiaomi Redmi Note 4G 8g (οικονομικο).

και οτι αλλο εχετε να προτεινεται ειμαι ανοιχτος .

η αγορα θα γινει απο ελλαδα ή ευρωπαικο site. (απο κινα δεν γνωριζω τη διαδικασια και το τι θα πρεπει να προσεξω)

Samsung galaxy S3

Galaxy Tab 10.1 (p7500)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θελω να αγορασω ένα κινητο με μικρο σχετικα μέγεθος, το ανωτερο 3", σκεφτομαι το nokia asha 503,οποιαδήποτε αποψη ειτε για αυτό ειτε για καποιο άλλο είναι ευπροσδεκτη.ευχαριστω:D

Δεν μπορεις να βρεις τετοιο τηλεφωνο πλεον σε Android.Πανε σε Iphone 4s μεταχειρησμενο στα 150-180€.Κοιταξε να ειναι κατα προτιμηση 16αρι.Δες και το Lumia 532.Οι 4 ιντσες ειναι ακρως ικανοποιητικες και αρκετες ευχρηστες.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θελω να αγορασω ένα κινητο με μικρο σχετικα μέγεθος, το ανωτερο 3", σκεφτομαι το nokia asha 503,οποιαδήποτε αποψη ειτε για αυτό ειτε για καποιο άλλο είναι ευπροσδεκτη.ευχαριστω:D

4s μεταχυρισμενο.... Οτιδήποτε άλλο ακόμη και να κάνεις κλήσεις θα κολλάει(γενικός καλά κινητά... Η ακόμη και άνετα από 5 και πάνω)

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αναμεσα στα 3 παρακατω tablet για χρηση κυριως gaming και browsing.

Apple Ipad mini retina 16GB WIFI

Samsung Galaxy Tab S 8.4 16GB WIFI

Sony Z3 Compact Tablet 8.0 16GB WIFI

Θα ηθελα να ακουσω τις αποψεις σας.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αναμεσα στα 3 παρακατω tablet για χρηση κυριως gaming και browsing.

Apple Ipad mini retina 16GB WIFI

Samsung Galaxy Tab S 8.4 16GB WIFI

Sony Z3 Compact Tablet 8.0 16GB WIFI

Θα ηθελα να ακουσω τις αποψεις σας.

Ευχαριστώ.

Z3 compact απο εμένα που το είχα και ηταν εξαιρετικο σε ολα(απλά το έδωσα διοτι windows/ios με καλύπτουν καλύτερα και πληρέστερα)

Οθονη,αυτονομια,smoothness,κατασκευή,ελαφρύ,βολικό και με πολυ καλα χαρακτηριστικα

Αλλα αν μπορεις να δώσεις παραπάνω λεφτά τότε το air 2 ειναι προτιμότερο για αυτήν την χρηση που θες(εχω το air 2 για αυτόν τον λόγο που εχει και καλύτερη αυτονομια απο τα παραπάνω android και πολυ ανώτερη CPU-GPU)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα καλο και πολυ καλη τιμη:http://www.skroutz.gr/s/7069469/Huawei-Honor-4C-8GB.html

Θα συμφφονουσα και ναι είναι η καλύτερη λύση σε αυτά τα χρήματα, αλλά δεν είναι διαθέσιμο και θα αργισει πολύ να είναι ξανά διαθέσιμο λόγω κατάστασης που επικρατεί

Link to comment
Share on other sites

βασικά και 3 ίντσες να βρεις πχ το L30 οι εξωτερικές διαστάσεις μέτρανε. Στο ίδιο μέγεθος παίρνεις 4 ίντσες. πχ. Lumia 620 3.8 αλλά είναι windows.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να μου πείτε αν το Samsung Galaxy S4 mini i9195I Plus ειναι μια καλή αγορά..ειμαι κάτοχος ενός iphone 4 το εχω (2,5 χρόνια) αξιζη να κάνω αυτήν την αλλαγή..??
Link to comment
Share on other sites

Θέλω ένα tablet να το συνδέω με την τηλεόραση (μέσω hdmi).

 

Θέλω να μπορεί να παίζει άνετα youtube, σερφάρισμα, διάβασμα, απλά παιχνιδάκια για 3-4 χρονών παιδάκι.

 

Έχετε να προτείνεται κάποιο;

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για την βοηθεια.

Η μονη μου ενσταση σε αυτα που λες ειναι οτι το Air 2 εχει καλυτερη αυτονομια απο το Ζ3.

Σε ολα τα review που εχω διαβασει το Z3 δεν εχει αντυπαλο στο θεμα της μπαταριας, με μειωνεκτημα τον μεγαλο χρονο φωρτησης που φτανει τις 4.30-5 ωρες.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για την βοηθεια.

Η μονη μου ενσταση σε αυτα που λες ειναι οτι το Air 2 εχει καλυτερη αυτονομια απο το Ζ3.

Σε ολα τα review που εχω διαβασει το Z3 δεν εχει αντυπαλο στο θεμα της μπαταριας, με μειωνεκτημα τον μεγαλο χρονο φωρτησης που φτανει τις 4.30-5 ωρες.

 

Επειδή τα είχα και τα 2 επι τρίμηνο το air 2 υπερτερεί ενα 1.5-2ωρο παραπάνω αυτονομια σε όλες τις συνθήκες ειτε browsing ειτε παιχνίδια ειτε παρακολούθηση ταινίας.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ενδιαφερομαι να αγορασω ενα κινητο και ειμαι αναμεσα σε αυτα τα 2 .

βλεποντας οτι δεν εχουνε καμια σοβαρη διαφορα μεταξυ τους λετε να προτιμησω το Ζ2?

ακουω αποψεις!

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορές τους είναι η εξής 2 οπότε βαλτες κάτω και κρίνε.

Φωτεινοτερη οθόνη και πολύ καλύτερη μπαταρία τοΖ3.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...