Jump to content

ZTE Nubia Z7 Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτά τα έχω σβήσει και εγώ αλλά δεν έχω αυτό το πρόβλημα.Στο πρώτο Boot που έκανες δούλευε;;

 

Μου το έκανε και στην 3.09 και τωρα στην 3.18 με περασμενα τα data της 3.09...

Για να καταλάβεις οταν παω απο τις πρόσφατες εφαρμογές και κρατάω πατημενο το "Χ" και μπαίνει στην White list αν θελησω να προσθέσω κάποιο προγραμμα το παίρνει κανονικα...μόλις όμως παω να αφαιρέσω κάποιο κρασαρει και με πετάει στην οθόνη κλειδώματος

Κανε ξανα ενα τσεκ σε παρακαλω και αν όντως αε εσενα λειτουργεί σωστα τοτε παω για επαναφορα εργοστασιακων...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μου το έκανε και στην 3.09 και τωρα στην 3.18 με περασμενα τα data της 3.09...

Για να καταλάβεις οταν παω απο τις πρόσφατες εφαρμογές και κρατάω πατημενο το "Χ" και μπαίνει στην White list αν θελησω να προσθέσω κάποιο προγραμμα το παίρνει κανονικα...μόλις όμως παω να αφαιρέσω κάποιο κρασαρει και με πετάει στην οθόνη κλειδώματος

Κανε ξανα ενα τσεκ σε παρακαλω και αν όντως αε εσενα λειτουργεί σωστα τοτε παω για επαναφορα εργοστασιακων...

 

Αφού δεν πιστεύεις στα λόγια μου....Δες το με τα μάτια σου μήπως και με πιστέψεις τελικά...

 

White list

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα το παραπανω συμβαινει και σε σας???

 

Στην 3.15 που είμαι (ακόμη) δουλεύει κανονικά!!! :rolleyes:

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σημερινή αναβάθμιση σε v3.19

Η διαδικασία γίνετε με την custom recovery.

(Αλλά μετά την διαδικασία να επαναφέρετε την πλήρη recovery)

 

1) Κάνουμε Βackup ότι χρειαζόμαστε από το κινητό.

2) Κάνουμε εγκατάσταση την Stock v3.15/.

3) Ανοίγουμε το κινητό μπαίνει στην stock v3.15 και κατεβάζουμε απο εδω την stock v3.19 και την custom recovery βάζουμε και τα δυο αρχεία στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης του κινητού.

4) Ενεργοποιούμε το USB debugging στο κινητό,συνδέουμε το κινητό στον υπολογιστή τρεχουμε το Z7 Max All In One Tool Created By Tigreos επιλέγουμε το 2 (Load temporary recovery TWRP) το κινητό μπαίνει στην TWRP Recovery πάμε στο install και κάνουμε εγκατάσταση την custom recovery και κάνουμε reboot.

5) Μπαίνουμε ξανά στην recovery και κάνουμε εγκατάσταση την stock v3.19 και κάνουμε επανεκκίνηση.

6) Αφού κάναμε install και την v3.19 το συνδέουμε στον υπολογιστή μας τρέχουμε πάλη το Z7 Max All In One Tool Created By Tigreos και επιλέγουμε το 3 (Flash TWRP v2.8.6.0 Recovery) έτσι επαναφέρουμε την σταθερή και πλήρες Recovery και είμαστε έτοιμη.

 

http://s25.postimg.org/4oi9ehsbz/Screenshot_2015_06_20_20_37_40.png

Link to comment
Share on other sites

Σημερινή αναβάθμιση σε v3.19

Η διαδικασία γίνετε με την custom recovery.

(Αλλά μετά την διαδικασία να επαναφέρετε την πλήρη recovery)

 

1) Κάνουμε Βackup ότι χρειαζόμαστε από το κινητό.

2) Κάνουμε εγκατάσταση την Stock v3.15/.

3) Ανοίγουμε το κινητό μπαίνει στην stock v3.15 και κατεβάζουμε απο εδω την stock v3.19 και την custom recovery βάζουμε και τα δυο αρχεία στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης του κινητού.

4) Ενεργοποιούμε το USB debugging στο κινητό,συνδέουμε το κινητό στον υπολογιστή τρεχουμε το Z7 Max All In One Tool Created By Tigreos επιλέγουμε το 2 (Load temporary recovery TWRP) το κινητό μπαίνει στην TWRP Recovery πάμε στο install και κάνουμε εγκατάσταση την custom recovery και κάνουμε reboot.

5) Μπαίνουμε ξανά στην recovery και κάνουμε εγκατάσταση την stock v3.19 και κάνουμε επανεκκίνηση.

6) Αφού κάναμε install και την v3.19 το συνδέουμε στον υπολογιστή μας τρέχουμε πάλη το Z7 Max All In One Tool Created By Tigreos και επιλέγουμε το 3 (Flash TWRP v2.8.6.0 Recovery) έτσι επαναφέρουμε την σταθερή και πλήρες Recovery και είμαστε έτοιμη.

 

http://s25.postimg.org/4oi9ehsbz/Screenshot_2015_06_20_20_37_40.png

 

Εχουμε καποιες αλλαγες με την 3.19?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα ορατό μέχρι στιγμής.

 

Ξερουμε αν εχει βγει expose framework για την lollipop???

Βασικα το πρόβλημα μου είναι ότι εχω ένα apk το aver media Player στο οποιο παρακολουθω καμερες τις εταιρειας μου και η αναλυση του προγραματος δεν είναι σωστη με αποτέλεσμα να μη βλεπω καποιους αριθμούς καμερων οι οποιοι καλυπτουν ολοκληρη την οθονη....για να λειτουργεισει σωστα θα πρεπει να κατεβασω το dpi της συσκευης στο 380 κατι που δεν μου αρεσει καθολου....άλλο ένα θεμα με την εφαρμογή είναι ότι δεν κραταει την οθονη μονμα αναμενη...

Δεν εχω βρει καποιο πρόγραμμα που να μπορω να επεξεργαστω καπιο apk....το μονο που βρηκα είναι μεσω expose framework το module appsetting που υποστοιριζει ότι κανει και τα 2....

Αν εχεις υποψη σου δωσε και λινκ για κατευασμα...Ευχαριστω

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Σημερινή αναβάθμιση σε v3.19

Η διαδικασία γίνετε με την custom recovery.

(Αλλά μετά την διαδικασία να επαναφέρετε την πλήρη recovery)

 

1) Κάνουμε Βackup ότι χρειαζόμαστε από το κινητό.

2) Κάνουμε εγκατάσταση την Stock v3.15/.

3) Ανοίγουμε το κινητό μπαίνει στην stock v3.15 και κατεβάζουμε απο εδω την stock v3.19 και την custom recovery βάζουμε και τα δυο αρχεία στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης του κινητού.

4) Ενεργοποιούμε το USB debugging στο κινητό,συνδέουμε το κινητό στον υπολογιστή τρεχουμε το Z7 Max All In One Tool Created By Tigreos επιλέγουμε το 2 (Load temporary recovery TWRP) το κινητό μπαίνει στην TWRP Recovery πάμε στο install και κάνουμε εγκατάσταση την custom recovery και κάνουμε reboot.

5) Μπαίνουμε ξανά στην recovery και κάνουμε εγκατάσταση την stock v3.19 και κάνουμε επανεκκίνηση.

6) Αφού κάναμε install και την v3.19 το συνδέουμε στον υπολογιστή μας τρέχουμε πάλη το Z7 Max All In One Tool Created By Tigreos και επιλέγουμε το 3 (Flash TWRP v2.8.6.0 Recovery) έτσι επαναφέρουμε την σταθερή και πλήρες Recovery και είμαστε έτοιμη.

 

http://s25.postimg.org/4oi9ehsbz/Screenshot_2015_06_20_20_37_40.png

 

θέλει υποχρεωτικά 3.15; από 3.18 δεν εγκαθιστάται;

 

EDIT: 3.19 link is dead

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε αν εχει βγει expose framework για την lollipop???

Βασικα το πρόβλημα μου είναι ότι εχω ένα apk το aver media Player στο οποιο παρακολουθω καμερες τις εταιρειας μου και η αναλυση του προγραματος δεν είναι σωστη με αποτέλεσμα να μη βλεπω καποιους αριθμούς καμερων οι οποιοι καλυπτουν ολοκληρη την οθονη....για να λειτουργεισει σωστα θα πρεπει να κατεβασω το dpi της συσκευης στο 380 κατι που δεν μου αρεσει καθολου....άλλο ένα θεμα με την εφαρμογή είναι ότι δεν κραταει την οθονη μονμα αναμενη...

Δεν εχω βρει καποιο πρόγραμμα που να μπορω να επεξεργαστω καπιο apk....το μονο που βρηκα είναι μεσω expose framework το module appsetting που υποστοιριζει ότι κανει και τα 2....

Αν εχεις υποψη σου δωσε και λινκ για κατευασμα...Ευχαριστω

 

Για expose framework από όσο ξέρω έχουν βγάλει ένα τροποποιούμενο για την Lollipop αλλά δεν διάβασα και τα καλύτερα από θέμα σταθερότητας και δεν το δοκίμασα.Όσο για τις κάμερες υπάρχουν πολλά προγράμματα που κάνουν αυτήν την δουλειά δοκίμασε και κάποιο άλλο μήπως σε βολέψει και δεν θα χρειαστεί να αλλάζεις το DPI.

 

Π.Χ

IP Cam Viewer

 

θέλει υποχρεωτικά 3.15; από 3.18 δεν εγκαθιστάται;

 

EDIT: 3.19 link is dead

 

Γίνετε αν είναι σε Stock μορφή και χωρίς Root.

 

Stock v3.19

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

Την είδα από εχτές στο κινέζικο φόρουμ και όλοι μιλάνε για ψεύτικη εκδοσή....

Κάντε λίγο υπομονή να δούμε τι γίνετε.

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι καλησπέρα,

Ενα μικρό προβληματάκι: δεν βγαίνει η αναγνώριση κλήσης στην δεύτερη sim!! Παρόλο που ο αριθμός ειναι αποθηκευμένος, δεν μου βγάζει το όνομα του καλούντος όταν με καλεί στο δεύτερο νούμερο. καμμία βοήθεια?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο πρόβλημα....

 

Δεν είμαι σίγουρος αλλά δοκίμασες να βάλεις το +30 μπροστά από το νούμερο του κινητού που έχεις αποθηκευμένο;;

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα! Το θέμα ειναι οτι στην sim 1 βλέπει κανονικά τον καλούντα κ τον αναγνωρίζει, στην sim 2 οχι!

 

Δεν είμαι σίγουρος αλλά δοκίμασες να βάλεις το +30 μπροστά από το νούμερο του κινητού που έχεις αποθηκευμένο;;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μ αυτά και μαυτα ξεχασαμε και κινητα....και το ονομα μας και την 3,20 που κυκλοφορει......ρε τι παθαμε!!!!!!

Θα μας τρελανουνε τελιως........

Κλειστε τις τηλεoρασεις και ανοιχτε το My phone να βρειτε την υγεια σας........

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μ αυτά και μαυτα ξεχασαμε και κινητα....και το ονομα μας και την 3,20 που κυκλοφορει......ρε τι παθαμε!!!!!!

Θα μας τρελανουνε τελιως........

Κλειστε τις τηλεωρασεις και ανοιχτε το My phone να βρειτε την υγεια σας........

 

αυτή εννοείς; https://yadi.sk/d/TbXsOKpLcu3mv

Link to comment
Share on other sites

Η v3.20 φιμολογίτε ότι ΔΕΝ ειναι stock,αλλα μια custom της v3.19.

Δεν την έχω δοκιμάσει αλλά από ότι διάβασα δεν υπάρχουν διαφορές από την v3.19.

Επίσης της τελευταίες δυο βδομάδες δεν έχουν βγάλει κάποιο καινούριο update ούτε έχουν κάποιο νέο από την ομάδα τον developer.......Γιατί άραγε.....;;Αναρωτιούνται και στο κινέζικο forum :(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.. θα θελα οποίος έχει την καλοσύνη να μου λύσει τις εξής απορίες:

Το τηλ είναι dual full active και συνήθως πόσες ώρες οθόνη σας δινει;

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.. θα θελα οποίος έχει την καλοσύνη να μου λύσει τις εξής απορίες:

Το τηλ είναι dual full active και συνήθως πόσες ώρες οθόνη σας δινει;

Όχι είναι dual sim standby.....όταν δηλαδή μιλας στην μια σιμ η άλλη είναι απενεργοποιημενη....

Οθονη συνηθως με αρκετη χρηση 4,5 ωρες σε 36 ωρες από ότι εχω δει....παντα όμως με τη δικη μου χρηση......σε αυτά είναι πιο ειδικος ο tigreos

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.. θα θελα οποίος έχει την καλοσύνη να μου λύσει τις εξής απορίες:

Το τηλ είναι dual full active και συνήθως πόσες ώρες οθόνη σας δινει;

 

1) Dual SIM stand-by.Και οι δύο κάρτες είναι ενεργές.Όταν μια από της δυο είναι απασχολημένη,η άλλη δεν είναι ενεργή.

2) Οθόνη έχει 5 - 6 ώρες με την Lollipop ανάλογα με την χρήση που κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

1) Dual SIM stand-by.Και οι δύο κάρτες είναι ενεργές.Όταν μια από της δυο είναι απασχολημένη,η άλλη δεν είναι ενεργή.

2) Οθόνη έχει 5 - 6 ώρες με την Lollipop ανάλογα με την χρήση που κάνεις.

 

 

 

Θα σας ευχαριστήσω και τους δύο για την αμεσότητα των απαντήσεων σας αν και δω που τα λέμε δεν περίμενα κάτι λιγότερο από τον tigreos μιας και είναι μέλος της ομάδας smartdigi:lol:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Νέα ρομ ανέβασαν σήμερα, v3.22 :ninja:

 

https://yadi.sk/d/TbXsOKpLcu3mv/3.22

 

Την έβαλε κάνεις να μας πει πως πάει και πως μπαίνει?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...