Jump to content

Ενσύρματα ακουστικά (Hands free)


greek_aeras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνω για flat handsfree και περνώντας από μία Vodafone είδα της ΝΟΚΙΑ (22€ περίπου) και κάποια άλλα με μια νεκροκεφαλή ως λογότυπο (32€ περίπου), τα οποία μου άρεσαν περισσότερο από τα iluv. Έχει κανείς άποψη για κανένα από τα δύο;

 

Για της Nokia ξέρω μόνο να σου πω. Βγάζουν πολύ καλό ήχο, είναι πολύ γερή κατασκευή, αλλά είναι και λίγο βαριά.

 

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση. Ear buds (μαξιλαράκια) μπορούμε να βρούμε κάπου; Γιατί δε φέρομαι καλά στα ακουστικά μου κι έχω χάσει ήδη 2..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 577
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Για της Nokia ξέρω μόνο να σου πω. Βγάζουν πολύ καλό ήχο, είναι πολύ γερή κατασκευή, αλλά είναι και λίγο βαριά.

Τα Wh-510 λες?

Link to comment
Share on other sites

Τα Wh-510 λες?

 

Ναι.

 

Ναι. Επίσης κάποια beats by dr dre φαίνονται καλά αλλά ανεβαίνει αρκετά το κόστος

 

Για τα beats δε γνωρίζω..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω ενα smartphone cubot x9 και ψαχνω να αγορασω hands-free εως 15ευρω. Βρηκα 2 μοντελα τα οποια πιστευω οτι ειναι συμβατα με την συσκευη (3,5mm & android). Αυτο που με ενδιαφερει ειναι να ακουω ικανοποιητικα και δυνατα τον συνομιλητη μου.

Αν σας ειναι ευκολο θα ηθελα να μου πειτε εντυπωσεις ή φυσικα εαν εχετε να μου προτεινετε κατι "καλυτερο" παντα στην ιδια τιμη.

 

Sony Stereo Headset STH30: http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/handsfree-akoystika/handsfree-sony-stereo-headset-sth30-mayro/prod7000293pp/

Handsfree JBL Τ100Α: http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/handsfree-akoystika/akoystika-handsfree-jbl-t100a-kokkino/prod7340084pp/

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για flat handsfree και περνώντας από μία Vodafone είδα της ΝΟΚΙΑ (22€ περίπου) και κάποια άλλα με μια νεκροκεφαλή ως λογότυπο (32€ περίπου), τα οποία μου άρεσαν περισσότερο από τα iluv. Έχει κανείς άποψη για κανένα από τα δύο;

 

Ναι. Επίσης κάποια beats by dr dre φαίνονται καλά αλλά ανεβαίνει αρκετά το κόστος

Αυτά με την νεκροκεφαλή είναι λογικά κάποιο μοντέλο της skull candy.

Μην πλησιάζεις καν beats by dre. Overpriced μεχρι θανάτου, και με λιγότερα παίρνεις πολύ καλύτερα. Πληρώνεις το επικό σπρωξιμο που τρώνε τόσα χρόνια από την αμερικάνικη show biz, και τους αθλητές. Συν ότι ο ο ίδιος ο dr dre είναι μουσικός παραγωγός οπότε πληρώνεις και αυτό...

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Τί έχεις να προτείνεις με flat καλώδιο;

 

Τί έχεις να προτείνεις με flat καλώδιο;

Άκυρο. Βρήκα κάτι jbl, μου άρεσαν και τα χτύπησα!

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χαιρετώ.

Μήπως έχει δοκιμάσει κανείς αν δουλεύει το mw1,με το lollipop,στο Note 4;(Εχω το C).

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες.

Όποιος μπορεί να μου προτείνει ακουστικά για το Moto G 2gen, σε λογικές τιμές κάτω των 10 ευρώ αν γίνεται.

Επίσης μία θήκουλα 10 ευρώ και αυτή.

 

Σας δείχνω και τι τύπο ακουστικών θέλω . (Να είναι συμβατά με το κινητό)

http://static.trustedreviews.com/94/0ba439/876f/2252-1.jpg

Siemens C10 / Νokia 3210 / Νokia 3330 WAP / Νokia 3510i / Sharp GX15 VF / SE V800 VF / SE K750i VF / SE X10 Mini pro / Moto G 1gen / Xiaomi PocopocopocopocoF1 😮

Link to comment
Share on other sites

Θήκη να μας πεις τι ψάχνεις. Λογικά θα βρεις με κάτω των 5€. Δώσε κάνα 15 αρι για να πάρεις xiaomi ακουστικά αν είναι από Κίνα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Pistons 2 iF edition. 20 ευρώ και δωρεάν η θήκη :)

Ρώτα στο θέμα για τα Pistons 2 για λεπτομέρειες

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,θελω ενα ζευγαρι ακουστικα δευτερο πιο προχειρο για samsung galaxy s5

- δεν ψαχνω γνησια η στο +10ευρω αλλα κατι λαιτ το πολυ 3 ευρω και να τα βρω σε κανα μαγαζι στην θεσσαλονικη-(σεβεν,παμπλικ η οχι αλυσιδα απλα να υπαρχουν στην πιτσα)

 

αυτο που θελω να μαθω ειναι αν υπαρχουν καποια συμβατα φθηνα γιατι δοκιμασα κατι παλια νοκια που ειχα και αλλα φιλιπς απο γουοκμαν μπαινουν και τα δυο αναγνωριζονται σαν ακουστικα αλλα το ενα δεν βγζει ηχο το αλλο βγαζει πολυ βαρια σε βαθος κατι σαν ηχο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,θελω ενα ζευγαρι ακουστικα δευτερο πιο προχειρο για samsung galaxy s5

- δεν ψαχνω γνησια η στο +10ευρω αλλα κατι λαιτ το πολυ 3 ευρω και να τα βρω σε κανα μαγαζι στην θεσσαλονικη-(σεβεν,παμπλικ η οχι αλυσιδα απλα να υπαρχουν στην πιτσα)

 

αυτο που θελω να μαθω ειναι αν υπαρχουν καποια συμβατα φθηνα γιατι δοκιμασα κατι παλια νοκια που ειχα και αλλα φιλιπς απο γουοκμαν μπαινουν και τα δυο αναγνωριζονται σαν ακουστικα αλλα το ενα δεν βγζει ηχο το αλλο βγαζει πολυ βαρια σε βαθος κατι σαν ηχο

 

Για πρόχειρα έχω πάρει κάποια της AKG, δεν είναι in-ear, είναι στα 5€ (?), έχουν πολύ καλό ήχο, είναι συμβατά με 2 Samsung, 1 Nokia Lumia, 1 Microsoft Lumia, 1 LG (οπότε δε νομίζω να έχεις πρόβλημα συμβατότητας) και τα πήρα από public. Αν θες, πες μου να ανεβάσω link.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται για κάτι φθηνό (από Κίνα, για δεύτερο ζευγάρι πχ αλλά γιατί οχι και για πρώτο), επειδή είδα κάτι post από πάνω, έχω πάρει αυτά εδώ:

http://www.aliexpress.com/item/Original-Awei-ES900i-3-5mm-In-ear-Earphones-Bass-Metal-Headphone-for-MP3-phone-noise-isolation/32256675270.html

Tά έχω κάνα οκτάμηνο, δουλεύουν άψογα και γενικά για την τιμή τους είναι μια χαρά... Ιδιαίτερες απαιτήσεις σε μουσική δεν έχω βέβαια, πάντως μια χαρά ακούω μουσική και κάνω κλήσεις, ενώ είναι και σχετικά ποιοτική κατασκευή και έχουν και πλακέ καλώδιο και δε μπερδεύονται ποτέ σχεδόν... Υπάρχουν γενικά σε όλα τα Κινεζόμαγαζα και νομίζω κάνουν για όλα σχεδόν τα κινητά (αφού δουλεύουν άψογα στο Coolpad μου, δε βλέπω λόγο να μη δουλεύουν σε άλλα)... ;)

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε αν μπορεις βαλε και μερικες προτασεις λινκ

ευχαριστω για την απαντηση

 

http://www.public.gr/product/sound-and-vision/akoustika/akoystika-akg-kafe-k-309/prod330303pp/

 

Τα συγκεκριμένα έχω πάρει και έχουν πολύ καλό ήχο, αν υπολογίσεις ότι δεν είναι in-ear και το πόσο κοστίζουν.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ξερει κανεις πως με τα μανισια ακουστικα της samsung μπορω να παω σε επομενο τραγουδι?? Εχει μονο τρια κουμπια(vol up/down, play/pause).
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ψάχνω για καλά ακουστικά κλασικού τύπου (όχι in ear, δεν με βολεύουν) για Νοκια 603. Το ιδανικό θα ήταν να έχουν και κουμπάκια για αλλαγή τραγουδιού (μπρος-πίσω). Έχετε τίποτα υπ' όψη σας; Κάτι καλό και δοκιμασμένο;
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα τα φτηνά της Nokia στο skroutz που είναι όπως τα θες. Έχω φέρει ένα ζευγάρι για γνωστό αλλά δεν έχω προσωπική άποψη.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε replacement ear buds στο ebay/aliexpress. Στο ali που δεν εχει paypal ισως κανεις δουλεια

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,ψαχνω ενα αξιοπιστο handsfree για το γυμναστηριο,μαλλον με αγκιστρο ενσωματωμενο ή μη ωστε να μην φευγει,γιατι ενα turbo-x που ειχα μαλλον τρελαθηκε με τον ιδρωτα και την υγρασία και εγινε αχρησιμοποιητο...Εχει καποιος κατι υποψιν του;Ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,ψαχνω ενα αξιοπιστο handsfree για το γυμναστηριο,μαλλον με αγκιστρο ενσωματωμενο ή μη ωστε να μην φευγει,γιατι ενα turbo-x που ειχα μαλλον τρελαθηκε με τον ιδρωτα και την υγρασία και εγινε αχρησιμοποιητο...Εχει καποιος κατι υποψιν του;Ευχαριστω...

 

Πριν από κανά 3μηνο αγόρασα αυτά http://www.public.gr/product/sound-and-vision/akoustika/akoystika-sbs-runway-pro-sport-portokali/prod7440174pp/ από το Public. Μπορεί να μην έχουν τον καλύτερο δυνατό ήχο, αλλά δεν φεύγουν με τίποτα από το κεφάλι. Προσωπικά τα θεωρώ μία πολύ καλή επιλογή, τουλάχιστον από κατάστημα εντός Ελλάδας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...