Jump to content

Navigon 2110 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τα .nfs τα εβαλες????

 

Κατ΄ αρχάς ευχαριστώ πολύ που ασχολήθηκες μαζί μου. Ναί τα έχω βάλεις καθόσον έκανα κανονικά πλήρη αναβάθμιση μεσω του Fresh Map.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατ΄ αρχάς ευχαριστώ πολύ που ασχολήθηκες μαζί μου. Ναί τα έχω βάλεις καθόσον έκανα κανονικά πλήρη αναβάθμιση μεσω του Fresh Map.

 

Εχεις PM....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά καλημέρα. Είμαι νέος μέλος του forum. Έχω ένα navigon 3300 max, το οποίο αφού του έκαναν από τη nortec ένα update firmware και software κρασάρει και κολλάει τρελά. Πλέον το σέρβις το έχει αναλάβει η garmin (digital tracer). Τους το έστειλα και μου είπαν ότι δήθεν δεν μπορούν να κάνουν downgrade και ότι θα πρέπει να το στείλουν στη Γερμανία. Αρνήθηκα και μου το έστειλαν πίσω. Μήπως έχετε το μαμίσιο software για να το εγκαταστήσω ξανά? Θα σας ήμουν υπόχρεος αν μου στέλνατε με pm κάποιο link. Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!!!:):)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Είμαι νέος μέλος του forum. Έχω ένα navigon 3300 max, το οποίο αφού του έκαναν από τη nortec ένα update firmware και software κρασάρει και κολλάει τρελά. Πλέον το σέρβις το έχει αναλάβει η garmin (digital tracer). Τους το έστειλα και μου είπαν ότι δήθεν δεν μπορούν να κάνουν downgrade και ότι θα πρέπει να το στείλουν στη Γερμανία. Αρνήθηκα και μου το έστειλαν πίσω. Μήπως έχετε το μαμίσιο software για να το εγκαταστήσω ξανά? Θα σας ήμουν υπόχρεος αν μου στέλνατε με pm κάποιο link. Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!!!:):)

 

Πήγαινε στο Navigon Fresh και δοκίμασε να κάνεις ''επαναφορά συσκευής''. Αν δεν διορθωθεί, να το στείλεις καλύτερα Γερμανία.

 

http://img845.imageshack.us/img845/6438/fresh.png

ΦΙΛΙΚΑ

ΠΕΤΡΟΣ:)

Asus eee 1000H,NAVIGON 8310,HP 8730w Dreamcolor,iphone 3gs 32gb black,iPad,Nokia n97 black,Samsung Galaxy Note N7000,Sony Xperia Sole,Asus eee pad transformer TF101,Lumia 920, lumia 1020...... NaviFree.blogspot | NaviPhone-Hellas

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο Navigon Fresh και δοκίμασε να κάνεις ''επαναφορά συσκευής''. Αν δεν διορθωθεί, να το στείλεις καλύτερα Γερμανία.

 

Μα για να το κανει αυτο δεν πρεπει να εχει δηλωσει την συσκευη του?

ή γινετε και χωρις να ειναι δηλωμενη????

Link to comment
Share on other sites

Μα για να το κανει αυτο δεν πρεπει να εχει δηλωσει την συσκευη του?

ή γινετε και χωρις να ειναι δηλωμενη????

 

Eννοείται οτι η συσκευή πρέπει να είναι δηλωμένη στο NavigonFresh, Γιώργο μου!!!;)

ΦΙΛΙΚΑ

ΠΕΤΡΟΣ:)

Asus eee 1000H,NAVIGON 8310,HP 8730w Dreamcolor,iphone 3gs 32gb black,iPad,Nokia n97 black,Samsung Galaxy Note N7000,Sony Xperia Sole,Asus eee pad transformer TF101,Lumia 920, lumia 1020...... NaviFree.blogspot | NaviPhone-Hellas

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μάλον θα δουλέψει με το παρακάτω:

Μέσα στη Flashdisk δημιουργείς ένα φάκελο με όνομα primo

Μέσα στο φάκελο primo βάζεις το igo.exe και το sys.txt

Το sys.txt πρέπει να είναι όπως παρακάτω(Το δημιουργείς με το σημειωματάριο):

[device]

type="navon_N260"

[folders]

app="Storage Card\Primo"

content="Storage Card\Primo\content"

map="Storage Card\Primo\content\map"

kmlpoi="userdata\poi" ;"content\userdata\poi"

kmlroute="userdata\route" ;"content\userdata\route"

 

[interface]

show_exit=1

extra_settings=1

resolution_dir="480_272"

vga=0

 

[rawdisplay]

highres=0

screen_x=480

screen_y=272

stretch=1

 

[gps]

port="7"

baud="57600"

 

 

[debug]

skip_eula=1

 

[sound]

ding=0

 

[tmc]

port="COM,1"

source="gns"

baud=115200

gps_source=1

Στη storage card αντιγράφεις το primo ('ολα τα αρχεία) σε ένα φάκελο με όνομα primo.

To τρέχεις από το igo.exe που βρίσκεται στο φάκελο πριμο στη flashdisk. Κάνε μία δοκιμή, επειδή εγώ δεν έχω το 70

 

Να πω και γω την καλημέρα μου και μετά από δύο χρόνια σε νησί που μόνο gps δεν χρειαζόταν άρχισα να πειράζω πάλι το maxάκι.

Θα ηθελα να πω για ενημέρωση και άλλων φίλων ότι εβαλα το primo με τις οδηγίες του dade και με το sys.txt που έχει δώσει και δούλεψε αμέσως και ήταν πολύ πιο εύκολο απ'οτι φαντάζεσαι στην αρχή.

Λίγο που το δούλεψα μου φάνηκε σαν ένα ελαφρώς βελτιωμένο amigo.

Επίσης αν κάποιος φίλος έχει πρόσφατους χάρτες για το primo και για το mio θα εκτιμούσα ένα pm.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα και καλώς σας βρήκα!

 

Να μπω κατευθείαν στο ψητό. Έχω το 2100max, του έκανα μια επαναφορά γιατί ο προηγούμενος το είχε ξετινάξει.

 

Έχω τους Q4.2011 και για android τους Q1.2012 που δεν ξέρω αν κάνουν.

 

Θα σας παρακαλούσα να μου υποδείξετε πως να αναβαθμίσω το μηχανάκι και πως να περάσω τους χάρτες. Έχω προσπαθήσει αντιγράφοντας τον χάρτη τα gta και τα .nfs μέσα στον κατάλογο /map αλλά κολλάει.

Κάτι κάνω λάθος. Προσπάθησα να βγάλω άκρη από το πόστ αλλά είναι εκτενέστατο!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια και τον χρόνο σας.

 

ΥΓ. Φοράει την 7.0.12 (1104)

 

Έβαλα την 7,3,4 και πέρασα σε 1,07. Μπορώ να βάλω ότι χάρτες θέλω;

 

Βασικά ψάχνω την 7,4,7 όπως και τ0 3300.

 

Ευχαριστώ

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβγαλα άκρη!! Πέρασα την 7.4.7 και έβαλα τους Q1 2012. Ζορίζεται λίγο αλλά χαλάλι!

 

Το fresh το βλέπει σαν 4310. χι σαν σειρά 7. Υπάρχει πρόβλημα;

 

edit

 

Μπορεί κάποιςο να μου στείλει το αρχείο settings απο το #622?

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Επειδη εχει ατονισει λιγακι το ενδιαφερον για το 2100 θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποιο μενου/προγραμμα που η αρχικη εικονα του 2100 να ειναι η παρακατω.

http://img98.imageshack.us/img98/2595/winceb.jpg

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

μια βοηθεία γιατί θα το σπάσω :lol:

μου το έδωσε ενας φίλος για αναβάθμιση χαρτών.αλλα το έκανα κουραφέξαλα.

νόμιζα οτι είχα κρατήσει backup αλλα τελικά δεν.

 

αυτό που εκανα είναι. πηρα μια κάρτα 4gb την φορμάρισα fat32 και έβαλα μέσα το eleni final(με της οδηγίες)

 

ξεκινάει το skin της Ελένης, ξεκινάει και το navigon.

ΑΛΛΑ δεν βρίσκει δορυφόρους.

 

το coreconfig αρχειο ειναι

[Default Sensor Gps Serial]

ConnectionType=1

Port=7

BaudRate=38400

TimeOut=5

 

χρειάζεται κάτι αλλαγή;δοκίμασα και 115200 και τίποτα.

 

έχει κάποιος κάτι να προτείνει?

 

ευχαριστώ!

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε αυτο

 

<GPS>

<Type>0</Type>

<DeviceType>0</DeviceType>

<GPSPort>1</GPSPort>

<Baudrate>57600</Baudrate>

<DRVPrefix></DRVPrefix>

</GPS>

<TMC>

<RadioStationScan>0</RadioStationScan>

<AutoRecalculation>0</AutoRecalculation>

<TMCPort>6</TMCPort>

<TMCBaudrate>38400</TMCBaudrate>

<DRVPrefix>COM</DRVPrefix>

<History>1</History>

<PreferPay>1</PreferPay>

</TMC>

Θέλω να Πηγαίνω Παντού
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Θελω την βοηθεια σας για το 2100....

απο χθες κολαει , δεν υπολογιζει διαδρομες, και σε γενικες γραμμε δεν δουλευει με τιποτα.

Ενω κανονικα βρισκει χαρτη, βρισκει δορυφορους, δειχνει σημειο που βρισκετε..... οταν βαζω μια διευθυνση κολαει στον υπολογισμο διαδρομης και μενει εκει. Αν βγαλει τις 3 διαδρομες και επιλεξω οποιαδηποτε δεν ξεκιναει !!!!(version 7.4.1 built-763)

Καμμια ιδεα?????

Edited by jogatore
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Γεια σας παιδια!

Θα ηθελα να με βοηθησει καποιος αν μπορει...

Εχω το 2110 max και του ειχα περασει πριν 3,4 χρονια το μενου απο elleniko... Αν θυμαμαι καλα.. Υπαρχει καποιο αλλο νεοτερο μενου να περασω ?? διοιτι εχω και παλιο χαρτη..

Αν καποιος μπορει να με βοηθησει... Γιατι μου βγαζει αρκετα λαθη σε δρομους κλπ..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπέρα σας. Θα ήθελα αν ξέρει κάποιος και μπορείς να με βοηθήσει να μου πει πως μπορώ να ξεκλειδώσω το 2100 max και πως μπορώ να βάλω καινούρια έκδοση και πρόσφατους χάρτες γιατί τα link εδώ για το ξεκλείδωμα δεν λειτουργούν. Και πως μπορώ να μπω στη flash memory?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!

Θα ηθελα να με βοηθησει καποιος αν μπορει...

Εχω το 2110 max και του ειχα περασει πριν 3,4 χρονια το μενου απο elleniko... Αν θυμαμαι καλα.. Υπαρχει καποιο αλλο νεοτερο μενου να περασω ?? διοιτι εχω και παλιο χαρτη..

Αν καποιος μπορει να με βοηθησει... Γιατι μου βγαζει αρκετα λαθη σε δρομους κλπ..

 

Για ποιο λογο να αλλαξεις μενου???? Απλα βαλε καινουριους χαρτες

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Που θα βρω νεοτερους χαρτες και με ποιον τροπο τους περναω ?

 

Μα στο επισημο site της navigon θα τους βρεις.....

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλησπέρα μια γενική απορία /ερώτηση (την κάνω εδώ γιατί είναι ανεξάρτητη έκδοσης)

 

Έχω το ναβιγκον πλέον στο Galaxy s6,το είχα σε iPhone 5και πριν στο Galaxy 3 και παντα θυμάμαι μου κάνε το εξής

Όταν βάζω προορισμό με τα πόδια

Και προχωράω προς τα εκεί μπαίνει στην κάμερα μέσω του προγράμματος για κάποια δευτερόλεπτα . Γιατί?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 weeks later...

Αν και βλεπω οτι δεν υπαρχει καμμια πλεον συμμετοχη στην ενοτητα αυτη θα τολμισω να βαλω ενα προβλημα.

 

προσπαθώντας να αναβαθμίσω ενα 2100max μου βγάζει "image file corrupted, update cancelled" προσπάθησα να βάλω την 4310max, δεν βλέπω την flash ουτε την sd card, ενώ στην αρχική οθόνη μου βγάζει το παραπάνω μήνυμα και πάνω αριστερά "?.04??.0409". Υπάρχει κάποιος που θα μπορούσε να με βοηθήσει ;

ή το μηχανακι τα τιναξε???

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μια από τα ίδια, ψάχνω και εγώ την original του 2100max γιατί τα έκανε ο γαμπρός μου χάλια και ψάχνω στο διαδίκτυο. Εάν έχει κάνει κανείς back up, ας με ενημερώσει.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Αν και βλεπω οτι δεν υπαρχει καμμια πλεον συμμετοχη στην ενοτητα αυτη θα τολμισω να βαλω ενα προβλημα.

 

προσπαθώντας να αναβαθμίσω ενα 2100max μου βγάζει "image file corrupted, update cancelled" προσπάθησα να βάλω την 4310max, δεν βλέπω την flash ουτε την sd card, ενώ στην αρχική οθόνη μου βγάζει το παραπάνω μήνυμα και πάνω αριστερά "?.04??.0409". Υπάρχει κάποιος που θα μπορούσε να με βοηθήσει ;

ή το μηχανακι τα τιναξε???

 

Καμμία τύχη δεν είχε το μαξακι....πήγε στην ανακυκλωση

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
tin exo ego

Έχεις πουθενά σε κανένα cloud π.χ. Google Drive ή drobox να μας δώσεις λινκ; θα ήταν καλή φάση να μπορούσα να το έχουμε.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...