Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ας λειτουργήσει το skype λοιπον από τον επόμενο μήνα :)

 

btw, το supershare μπορω να το χρησιμοποιήσω μόνο ΜΙΑ φορά προς έναν αριθμο το διήμερο; ή μπορώ να στείλω 2 φορες τα 60λεπτα στο καπάκι;

 

supershare ? Τι ακριβως ειναι ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ειμαι απ τα παιδια που μεγαλωσαμε και δεν ειχαμε τις παροχες που εχουν τωρα τα καρτοκινητα. Θυμαμαι πηγαινα γ' λυκειου το 2003 και το φθηνοτερο καρτοκινητο ηταν η Q με 0,07€ το μνμ! Ουτε καν το πακετο με 4€ με 100μνματα δεν υπηρχε! Δε παθαμε τπτ, επικοινωνουσαμε οσο επρεπε και υπηρχαν περισσοτερες ανθρωπινες σχεσεις. Ελεος πια με την καταχρηση που υπαρχει τωρα στα καρτοκινητα, εχει καταντηση αηδια πια. Τα πακετα που υπαρχουν ειναι υπεραρκετα. Εχει ξεφυγει πια ο κοσμος, τι θελετε να μιλατε ολη μερα στο τηλ?
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι απ τα παιδια που μεγαλωσαμε και δεν ειχαμε τις παροχες που εχουν τωρα τα καρτοκινητα. Θυμαμαι πηγαινα γ' λυκειου το 2003 και το φθηνοτερο καρτοκινητο ηταν η Q με 0,07€ το μνμ! Ουτε καν το πακετο με 4€ με 100μνματα δεν υπηρχε! Δε παθαμε τπτ, επικοινωνουσαμε οσο επρεπε και υπηρχαν περισσοτερες ανθρωπινες σχεσεις. Ελεος πια με την καταχρηση που υπαρχει τωρα στα καρτοκινητα, εχει καταντηση αηδια πια. Τα πακετα που υπαρχουν ειναι υπεραρκετα. Εχει ξεφυγει πια ο κοσμος, τι θελετε να μιλατε ολη μερα στο τηλ?

 

δεν ξερω αν αναφερεσαι επι προσωπικου..απλα οταν η κοπελα σου σπουδαζει ξανθη...ναι θελω να μιλαω ολη μερα μαζι της στο τηλεφωνο..γιατι πολυ απλα δεν γινεται να την βλεπω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι απ τα παιδια που μεγαλωσαμε και δεν ειχαμε τις παροχες που εχουν τωρα τα καρτοκινητα. Θυμαμαι πηγαινα γ' λυκειου το 2003 και το φθηνοτερο καρτοκινητο ηταν η Q με 0,07€ το μνμ! Ουτε καν το πακετο με 4€ με 100μνματα δεν υπηρχε! Δε παθαμε τπτ, επικοινωνουσαμε οσο επρεπε και υπηρχαν περισσοτερες ανθρωπινες σχεσεις. Ελεος πια με την καταχρηση που υπαρχει τωρα στα καρτοκινητα, εχει καταντηση αηδια πια. Τα πακετα που υπαρχουν ειναι υπεραρκετα. Εχει ξεφυγει πια ο κοσμος, τι θελετε να μιλατε ολη μερα στο τηλ?

 

Συμφωνώ πολύ!

 

@konstantinoslp

Τα 600'+600sms είναι μια χαρά, δε λέω ότι συμφέρει αλλα σίγουρα είναι πιο συμφέρον να χαλάς 7 ευρώ το μήνα, παρά 17 (το κατώτερο συμβόλαιο). Όσοι κάνουν κατάχρηση, φυσικά δεν τους συμφέρει τίποτα και καλώς να τα πληρώσουν εφόσον έχουν κάνει προέκταση του χεριού τους το κινητό. Κάτι που συμφέρει θα ήταν να εκμεταλλευτείς/εκμεταλλευτούμε τα απεριόριστα αστικά και να καλούμε τους φίλους μας στα σταθερά τους. Κάτι που συμφέρει θα ήταν να τους καλέσουμε σπίτι μας να τα πούμε και τέλος, θα συνέφερε πολύ αν κόβαμε το χαζολόι και πιστεύω ότι το τέλος των προσφορών θα βοηθήσει πολύ σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι απ τα παιδια που μεγαλωσαμε και δεν ειχαμε τις παροχες που εχουν τωρα τα καρτοκινητα. Θυμαμαι πηγαινα γ' λυκειου το 2003 και το φθηνοτερο καρτοκινητο ηταν η Q με 0,07€ το μνμ! Ουτε καν το πακετο με 4€ με 100μνματα δεν υπηρχε! Δε παθαμε τπτ, επικοινωνουσαμε οσο επρεπε και υπηρχαν περισσοτερες ανθρωπινες σχεσεις. Ελεος πια με την καταχρηση που υπαρχει τωρα στα καρτοκινητα, εχει καταντηση αηδια πια. Τα πακετα που υπαρχουν ειναι υπεραρκετα. Εχει ξεφυγει πια ο κοσμος, τι θελετε να μιλατε ολη μερα στο τηλ?

 

καλα ναι, αν η κοπελα σου ειναι στην φλωρινα, εσυ θεσσαλονικη κ βρισκεστε καθε 15 μερες, δεν σου αρκουν ουτε τα 600 ομιλιας ουτε τα 600 sms ουτε καν το skype.....

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

καλα ναι, αν η κοπελα σου ειναι στην φλωρινα, εσυ θεσσαλονικη κ βρισκεστε καθε 15 μερες, δεν σου αρκουν ουτε τα 600 ομιλιας ουτε τα 600 sms ουτε καν το skype.....

 

Msn? Camera? Θα την βλέπεις κιόλας. Πιο συμφέρον ακούγεται. ;) Ή κάνεις το κοσμοτέ απεριόριστα15 κι έχεις 1500 λεπτά για σενα και τη δικιά σου. Not bad

Link to comment
Share on other sites

Msn? Camera? Θα την βλέπεις κιόλας. Πιο συμφέρον ακούγεται. ;) Ή κάνεις το κοσμοτέ απεριόριστα15 κι έχεις 1500 λεπτά για σενα και τη δικιά σου. Not bad

Δεν υπάρχει πιά δυστυχώς το απεριόριστα 15! :(

Link to comment
Share on other sites

Msn? Camera? Θα την βλέπεις κιόλας. Πιο συμφέρον ακούγεται. ;) Ή κάνεις το κοσμοτέ απεριόριστα15 κι έχεις 1500 λεπτά για σενα και τη δικιά σου. Not bad

 

ναι ειναι κ αυτο στο κολπο..! σου ειπα το skype ναι ειναι καλα!!!!!

και να αντε κ το κανεις απεριόριστα.... με τους αλλους φιλους τι κανεις...?? ειλικρινα εχω μονο 2 φιλους που δεν εχουν whats up... μεχρι κ το delivery whats up εχει..!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν αναφερεσαι επι προσωπικου..απλα οταν η κοπελα σου σπουδαζει ξανθη...ναι θελω να μιλαω ολη μερα μαζι της στο τηλεφωνο..γιατι πολυ απλα δεν γινεται να την βλεπω.

 

Μια συμβουλη, φιλικα παντα, μιλαω γενικα. "Φροντισε να τα εχεις με την κοπελα σου και οχι με το κινητο σου." Ελπιζω να με πιανεις!

Εγω ειμαι 26 ο αδερφος μου ο μικρος παει γ' λυκειου, συγκρινω τις τωρινες παρεες του με το πως ημασταν εμεις τοτε. Ολα αυτα τα απεριοριστα στα κινητα, το πολυ ιντερνετ, fb κ.λ.π εχουν συμβαλει τα μεγιστα στο οσο πιο καινουρια ειναι μια γενια τοσο πιο βλαμενα να ειναι τα παιδια. Με ολες αυτες τις μπουρδες που υπαρχουν στην εποχη μας εχει γινει τεραστιο κακο ειδικα στους νεους ανθρωπους. Εχουν ξεφτισει και χαθει πολλες εννοιες. Πιστευω να καταλαβενεται τι εννοω και πως το εννοω.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι κ αυτο στο κολπο..! σου ειπα το skype ναι ειναι καλα!!!!!

και να αντε κ το κανεις απεριόριστα.... με τους αλλους φιλους τι κανεις...?? ειλικρινα εχω μονο 2 φιλους που δεν εχουν whats up... μεχρι κ το delivery whats up εχει..!

 

χχαχαχαχαχαχαχαχαχ!!ισχυει φιλε!!!!

 

νταξει ρε παιδια εννοειται το σκαιπ συμφερει!αλλα αλλο να παιρνεις οποτε θες την κοπελα σου (ή οποιον αλλον τεσπα) και αλλο να περιμενεις ποτε θα ναι σπιτι και ποτε θασαι εσυ σπιτι και ποτε θα μπορεις/μπορει για να κανετε βιντεοκληση...

 

φιλε Μανο,απλα ειναι πολλες φορες που δεν μπορεις να κανεις αλλιως.εγω με την παρεα μου δεν μιλαμε καν στο κινητο.εχουμε 1000 τροπους να επικοινωνισουμε.αλλα αλλιως θα μιλησεις με ενα ατομο που σου λειπει και αλλιως με καποιον που βλεπεις συχνα.οπως και να το κανεις 600 λεπτα ειναι 10 ωρες ομιλιας.για ενα ατομο που το βλεπεις μια φορα τον μηνα και αν...ειναι πολλες λες?

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χχαχαχαχαχαχαχαχαχ!!ισχυει φιλε!!!!

 

νταξει ρε παιδια εννοειται το σκαιπ συμφερει!αλλα αλλο να παιρνεις οποτε θες την κοπελα σου (ή οποιον αλλον τεσπα) και αλλο να περιμενεις ποτε θα ναι σπιτι και ποτε θασαι εσυ σπιτι και ποτε θα μπορεις/μπορει για να κανετε βιντεοκληση...

 

φιλε Μανο,απλα ειναι πολλες φορες που δεν μπορεις να κανεις αλλιως.εγω με την παρεα μου δεν μιλαμε καν στο κινητο.εχουμε 1000 τροπους να επικοινωνισουμε.αλλα αλλιως θα μιλησεις με ενα ατομο που σου λειπει και αλλιως με καποιον που βλεπεις συχνα.οπως και να το κανεις 600 λεπτα ειναι 10 ωρες ομιλιας.για ενα ατομο που το βλεπεις μια φορα τον μηνα και αν...ειναι πολλες λες?

 

Προσεξες τι γραφω στο προηγουμενο ποστ μου στην αρχη? Αν δεν το βλεπεις ουτε μια φορα το μηνα οπως λες τοτε ουσιαστικα δεν εχεις κατι με αυτο το ατομο, απλα σου φαινεται οτι εχεις.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Προσεξες τι γραφω στο προηγουμενο ποστ μου στην αρχη? Αν δεν το βλεπεις ουτε μια φορα το μηνα οπως λες τοτε ουσιαστικα δεν εχεις κατι με αυτο το ατομο, απλα σου φαινεται οτι εχεις.

 

το οτι υπαρχει ή δεν υπαρχει σχεση εξ αποστασεως ειναι αλλο θεμα..δεν αφορα την ενοτητα..ηδη εχουμε πλατιασει νομιζω..

ειναι στην διακριτικη ευχερια του καθενος να το ορισει αυτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πιά δυστυχώς το απεριόριστα 15! :(

 

Πείραξαν και τα συμβόλαια? Κι απ' ότι βλέπω, εκεί που το απεριόριστα 15 έδινε 100sms προς όλους, το απεριόριστα 20 πλέον δίνει 30(!). Οπότε που καταλήγουμε? Ότι δεν μας συμφέρει καθόλου το συμβόλαιο. Στην παρούσα φάση, στο whats up αγοράζουμε 1200'+sms με 14ευρώ(7+7) ενώ στο συμβόλαιο δίνουμε 20.............. Ούτε κατά διάνοια!

 

 

ναι ειναι κ αυτο στο κολπο..! σου ειπα το skype ναι ειναι καλα!!!!!

και να αντε κ το κανεις απεριόριστα.... με τους αλλους φιλους τι κανεις...?? ειλικρινα εχω μονο 2 φιλους που δεν εχουν whats up... μεχρι κ το delivery whats up εχει..!

 

Αυτός είναι και ο λόγος που εγώ και πολλοί άλλοι δεν θα αλλάξουμε εταιρία. Ακόμη κι έτσι, μας συμφέρει το whats up.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια ερώτηση έχω να κανω.Εχω κοσμοκαρτα με 2 αριθμους με 0,01 το λεπτο αν βαλω το καινουριο προγραμμα με 7,00Ε τα 80΄λεπτα της ωρας θα καταργιθη το προγραμμα με2 αριθμους ,η’ θα ισχιουν και τα δυο
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια ερώτηση έχω να κανω.Εχω κοσμοκαρτα με 2 αριθμους με 0,01 το λεπτο αν βαλω το καινουριο προγραμμα με 7,00Ε τα 80΄λεπτα της ωρας θα καταργιθη το προγραμμα με2 αριθμους ,η’ θα ισχιουν και τα δυο

 

Ισχυουν και τα δυο κανονικα!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν αναφερεσαι επι προσωπικου..απλα οταν η κοπελα σου σπουδαζει ξανθη...ναι θελω να μιλαω ολη μερα μαζι της στο τηλεφωνο..γιατι πολυ απλα δεν γινεται να την βλεπω.

 

καλα ναι, αν η κοπελα σου ειναι στην φλωρινα, εσυ θεσσαλονικη κ βρισκεστε καθε 15 μερες, δεν σου αρκουν ουτε τα 600 ομιλιας ουτε τα 600 sms ουτε καν το skype.....

 

Θα συμφωνησω με τα παιδια ... καθενας εχει ξεχωριστες αναγκες ... ο Οτε φετος ειχε κερδος τεραστιο (δεν θυμαμαι τωρα ποσα εκκατομυρια) , απλα θελουν κι αλλα δεν τους φτανουν ...

 

Εμενα σχεδον παντα με καλυπτουν τα λεπτα αυτα για ενα μηνα , αλλα εχουμε φτασει να σκεφτομαστε να παρουμε και καρτα , οποτε θα επρεπε να το καταλαβαιναν αυτο , γιατι τοτε που ηταν τα πακετα δωρεαν με ανανεωση ειχαμε να βαλουμε καρτα ανετα ...

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Το CALL THEM ALL PLUS από 17/10 θα ισχύει για όλους τους συνδρομητές What's Up παλιούς και νέους και θα δίνει 600 λεπτά και 600 SMS προς όλο τον κόσμο του What's Up για 1 μήνα, με 7€. Για περισσότερα μπείτε στην σελίδα του whats up στο facebook
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, δεν ξερω τι συμβαινει με το καρτοκινητο μου αλλα οι μοναδες εξαφανιζονται. Βρισκομαι στην Αγγλια και χρησιμοποιω το κινητο με roaming

συνηθως σε δικτυο T mobile ,δοκιμασα και vodafone. Μεχρι πριν λιγο καιρο όλα ηταν μια χαρα με χρεωνε 14 λεπτα για τη ληψη περιαγωγης και 45 λεπτα για να καλεσω στην ελλαδα. Την τελευταια βδομαδα εβαλα καρτα και εκανα ΜΟΝΟ αναπαντητες για να με παρουν .Μιλησα ελαχιστα και εκτος απο το εκνευριστικο μηνυμα πως το υπολοιπο συντομα εξαντλειται ξαφνικα αρχισε να μου τρωει την καρτα χωρις καν να μιλαω.Μου εστελνε μηνυμα το υπολοιπο σας ειναι 6 ευρω μετα απο λιγο 3 ευρω μετα 1 και μετα πηγε και μειον!!!!!!!!!!!!!! και δεν μπορω να καταλαβω το λογο δε μιλουσα εκανα μονο αναπαντητες και οι μοναδες εφυγαν. Αυτο εγινε και τις 2 φορες που εβαλα καρτα.Σημειωση δεν εχω ενεργοποιημενο ιντερνετ στη γραμμη. Τι μπορω να κανω για να μαθω τι συμβαινει? Εχω και αριθμο vodafone με roaming με τον οποιο δεν εχω κανενα προβλημα. Η βοηθεια σας θα μου ηταν πολυ χρησιμη. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, δεν ξερω τι συμβαινει με το καρτοκινητο μου αλλα οι μοναδες εξαφανιζονται. Βρισκομαι στην Αγγλια και χρησιμοποιω το κινητο με roaming

συνηθως σε δικτυο T mobile ,δοκιμασα και vodafone. Μεχρι πριν λιγο καιρο όλα ηταν μια χαρα με χρεωνε 14 λεπτα για τη ληψη περιαγωγης και 45 λεπτα για να καλεσω στην ελλαδα. Την τελευταια βδομαδα εβαλα καρτα και εκανα ΜΟΝΟ αναπαντητες για να με παρουν .Μιλησα ελαχιστα και εκτος απο το εκνευριστικο μηνυμα πως το υπολοιπο συντομα εξαντλειται ξαφνικα αρχισε να μου τρωει την καρτα χωρις καν να μιλαω.Μου εστελνε μηνυμα το υπολοιπο σας ειναι 6 ευρω μετα απο λιγο 3 ευρω μετα 1 και μετα πηγε και μειον!!!!!!!!!!!!!! και δεν μπορω να καταλαβω το λογο δε μιλουσα εκανα μονο αναπαντητες και οι μοναδες εφυγαν. Αυτο εγινε και τις 2 φορες που εβαλα καρτα.Σημειωση δεν εχω ενεργοποιημενο ιντερνετ στη γραμμη. Τι μπορω να κανω για να μαθω τι συμβαινει? Εχω και αριθμο vodafone με roaming με τον οποιο δεν εχω κανενα προβλημα. Η βοηθεια σας θα μου ηταν πολυ χρησιμη. Ευχαριστω.

μήπως έχεις ανοιχτά τα δεδομένα δικτύου σου;

Link to comment
Share on other sites

μήπως έχεις ανοιχτά τα δεδομένα δικτύου σου;

 

οχι,το γραφω κ στο μήνυμα δεν εχω ενεργοποιημενη την κινηση δεδομενων.

Link to comment
Share on other sites

εμενα τελευταια οταν παω να παρω τηλεφωνο μου βγαζει συνεχεια το μηνημα "δικτυο απασχολημενο" :mad:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δε το συνήθισες ακόμη;;;

 

τελικα τι πληρωνουμε με τις καρτες που βαζουμε?το ανυπαρκτο δικτυο της?το ακομα πιο ανυπαρκτο 3g σημα της?απο τα μελισσια και πανω δεν πιανει ουτε G.το κοστος συντηρισης της εταιριας?τις συνεχομενες διαφημισεις της?το φθηνο τιμολογιο της.(εδω γελαμε..ή κλαιμε αν θελετε)

πειτε μου ρε παιδια γιατι δεν καταλαβαινω με πιο σκεπτικο ανθιζουν τοσο πολυ οι "ελληνικες " εταιριες κινητης τηλεφωνιας..

(αναφερεομαι σε λες λιγο πολυ με το καρτελ τους!)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...