Jump to content

Ερώτηση για αγορές από Βουλγαρία


asmodeus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ta mobile phones εχουν παρομοιες τιμες. Μπορει να ειναι λιγο πιο χαμηλες...

Θα ηθελα να ρωτησω για αυτο που ειπε λιγο πιο πανω ο braindead, αν τα παπουτσια γραφουν made in Singapore η σε καποια αλλη ασιατικη χωρα σημαινει οτι ειναι πρωτης διαλογης. Εγω παω συχνα Βουλγαρια αλλα αθλητικα δεν εχω αγορασει ποτε μου επειδη οι τιμες ηταν περιεργα χαμηλες!!! Αλλα απο οτι nike ειδα ηταν made in some asian country!!! Ας μου απαντησει καποιος. Σας ευχαριστω εκ των προτερων. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 375
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ηθελα να ρωτησω για αυτο που ειπε λιγο πιο πανω ο braindead, αν τα παπουτσια γραφουν made in Singapore η σε καποια αλλη ασιατικη χωρα σημαινει οτι ειναι πρωτης διαλογης. Εγω παω συχνα Βουλγαρια αλλα αθλητικα δεν εχω αγορασει ποτε μου επειδη οι τιμες ηταν περιεργα χαμηλες!!! Αλλα απο οτι nike ειδα ηταν made in some asian country!!! Ας μου απαντησει καποιος. Σας ευχαριστω εκ των προτερων. :)

ta exoume pei 1000 fores pio pano.... eksartatai apo pou 8a ta pareis...an ta pareis apo kana pazari 8a sou pane kana dimhno...an ta pareis apo kana meros ths prokophs 8a sou bgoune kala..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

sthn bulgaria ektos apo ftina ruxa, mhpos yparxun k ftina mobile phones? :confused: :confused: :confused:

noop!οχι... εξαλλου θα χρειαζεται αναβαθμιση που θα χρειαστει να πληρωσεις μην το ξεχνας αυτο... για ελληνικα η οτιδηποτε αλλο!απο οσο θυμαμαι εγω δεν ειχε φθηνα τηλεφωνα...

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

καλα ρε παιδια που το ξεθαψατε αυτο το θεμα?κ νομιζα οτι περασε η μοδα των βουλγαρικων προιοντων κ της αγορας τους...

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

noop!οχι... εξαλλου θα χρειαζεται αναβαθμιση που θα χρειαστει να πληρωσεις μην το ξεχνας αυτο... για ελληνικα η οτιδηποτε αλλο!απο οσο θυμαμαι εγω δεν ειχε φθηνα τηλεφωνα...

Οι τιμές είναι 10-15% κάτω.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Για ηαρα σε ολους, σκεφτομαι να αγορασω λειτουργικο συστημα[windows xp or vista] απο Βουλγαρια και δεν βρισκω πουθενα ποσο κοστιζει εκει.Εχει κανεις ιδεα ποσο κανουν αυτα στη Βουλγαρια για να μην παω αδικα εκει.

thanks

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Παιδια χρειαζεται διαβατηριο για τη Βουλγαρια ή αρκει πλεον η ταυτοτητα;

 

μονο ταυτοτητα:ninja::ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Για ηαρα σε ολους, σκεφτομαι να αγορασω λειτουργικο συστημα[windows xp or vista] απο Βουλγαρια και δεν βρισκω πουθενα ποσο κοστιζει εκει.Εχει κανεις ιδεα ποσο κανουν αυτα στη Βουλγαρια για να μην παω αδικα εκει.

thanks

 

http://www.technomarket.bg/index.php

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
gia kinita exo akres kai gia kainouria an kai xrisimopio metaxeirismena...exo spasei apeira kinita kai parapano apo 15 evro den dino gia kinito...tespa...exei akoma mia poli pou einai pixtra sto pazari legetai dimitrovgrad kai episis oi voulgaroi sto pazari theloun thrasos...tous les exo 20 evro an thes parta..kai episis min pate weekends kai oxi polla polla me ton ekei plithismo...kante ta psonia sas kai figete...kai min kanete ti vlakeia na pate me amaksi!! Kai me lada na pate an exei ellinikes pinakides ksexaste to!

 

episis to 1 evro einai 1.94 leva ....50 evro gia dio ores me 18xrones einai kai **** tis times alla prosekse min einai tsiganes..kai me ena vlemma na sou riksoun tin kollises tin... :blink: :whistle: anywayz...allo allo??oti thelete rotiste PM eimai 5 xronakia edo pera kai tous ksero kala ti meri tou logou einai kai aftoi giafto na prosexete:))))))))))))

Έλα αδερφέ, παρακολούθησα λίγο τη συζήτησή σας και μου φάνηκε ενδιαφέρον. Αν με ενδιέφεραν να πάρω 2 iphone 3gs από Βουλγαρία λες να γλύτωνα χρήματα??? Το καινούριο που βλέπω online είναι πάντως πιο φτηνό από εδώ. Αν μπορείς να βοηθήσεις θα το εκτιμούσα..

Link to comment
Share on other sites

Μακρυα απο βουλγαρια...κοιτανε ολοι να στην φερουν ακομα και πλαστα ρεστα να σου δωσουν.Εχω ακουσει απιστευτες ιστοριες δεν πηγα ποτε και δεν προκειται να παω
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, ψάχνουν ευκαιρία για να σου την φέρουν σε κάθε σου συναλλαγή.

Έχω πάει αρκετές φορές στην Βουλγαρία, σε διαφορετικές περιοχές και διαπιστώνω πως κοιτάνε πολλοί το πορτοφόλι των Ελλήνων. Ένα περιστατικό που μου έτυχε με την παρέα μου, ήταν σε ένα σούπερ μάρκετ. Κάναμε μερικά ψώνια και σε μια στιγμή, ο φίλος μου ρωτάει στα αγγλικά τί χρωστάει και τις δίνει τα χρήματα, και ενώ περίμενε ρέστα λέει όχι δεν με πλήρωσες και το θέμα είναι ότι ενώ έκοψε απόδειξη την έκρυψε η υπάλληλος και ο φίλος μου την είχε παρατηρήσει τί έκανε και προσπαθούσε να της πείς ότι τον εξαπατά εκείνη την ώρα. Ήρθε και ο υπεύθυνος και δεν βγάζαμε άκρη, ώσπου βρέθηκε εντελώς τυχαία ένας Έλληνας που μίλαγε βουλγάρικα και έτσι βγάλαμε άκρη και όλα καλά. Άλλο ένα περιστατικό ήταν το ότι μας την "φέρανε" στην τιμή της βενζίνης, είχαμε ξεμείνει και ήταν μεσάνυχτα και μας πούλαγαν ξαφνικά την τιμή σε διπλάσια τιμή, ενώ έγραφε ότι το λίτρο κοστίζει 1 ευρώ, εμάς μας έλεγε ότι είναι 1,85 ευρώ σε ελληνικά. Είχαμε ανάγκη και βάλαμε, τί να κάναμε!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έλα αδερφέ, παρακολούθησα λίγο τη συζήτησή σας και μου φάνηκε ενδιαφέρον. Αν με ενδιέφεραν να πάρω 2 iphone 3gs από Βουλγαρία λες να γλύτωνα χρήματα??? Το καινούριο που βλέπω online είναι πάντως πιο φτηνό από εδώ. Αν μπορείς να βοηθήσεις θα το εκτιμούσα..

 

Billy_the_kid8 το μήνυμα που παρέθεσες είναι 5μιση χρονών και το μέλος έχει ήδη γίνει ban...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα, μήπως θα μπορούσε να μου πει κάποιος Έλληνας που ζει εκεί ( προτιμότερα στη Σόφια ) αν έχει εταιρίες παραγωγής ρούχων? Είμαι στον τομέα παραγωγής ενδυμάτων και σκοπεύω να πάω προς τη Σόφια για δουλειά αυτές τις ημέρες. Ηθελα να δω αν υπάρχει αντικείμενο ενδιαφέροντος απο κάποιον που γνωρίζει λίγο την αγορά εκεί . . .

Θα έρθω για πρώτη φορά Βουλγαρία, ενδιαφέρομαι για εταιρίες που εισάγουν υφάσματα και ενδύματα. Υπάρχει κάποιος σύνδεσμος εισαγωγέων ( ή κάποιος κατάλογος ή λίστα ? ) που μπορώ να έρθω σε επαφή για να βρω αυτές τις εταιρίες?

Link to comment
Share on other sites

Δες και ρώτα εδω : http://www.gbcci.org/index.php?lang=gr

Aπό ότι ξέρω οι πιό πολλές εταιρίες είναι σε μικρές πόλεις κοντά στις Σερρες .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μήπως θα μπορούσε να μου πει κάποιος Έλληνας που ζει εκεί ( προτιμότερα στη Σόφια ) αν έχει εταιρίες παραγωγής ρούχων? Είμαι στον τομέα παραγωγής ενδυμάτων και σκοπεύω να πάω προς τη Σόφια για δουλειά αυτές τις ημέρες. Ηθελα να δω αν υπάρχει αντικείμενο ενδιαφέροντος απο κάποιον που γνωρίζει λίγο την αγορά εκεί . . .

Θα έρθω για πρώτη φορά Βουλγαρία, ενδιαφέρομαι για εταιρίες που εισάγουν υφάσματα και ενδύματα. Υπάρχει κάποιος σύνδεσμος εισαγωγέων ( ή κάποιος κατάλογος ή λίστα ? ) που μπορώ να έρθω σε επαφή για να βρω αυτές τις εταιρίες?

ΜΜΜΜ

δε ζω στην βουλγαρια αγαπητε αλλα απο οσο ξερω υπαρχουν βουλγαρικες εταιριες ρουχων...

με ενα search στο Google βρηκα τις

Теди - (tedi) γυναικεια και κοριτσιστικα

Er-Bi-Nes

rila style

Dinis-91 -(gynaikeia)

Pierre -(ανδρικα πουκαμισα)

digit 2005

Aura Fashion

Diel Sport

Capasca

EVA Ltd

Geana LTD

NiaStyle fashion

Rckeds sports wear

Soppu - andrika+gynaikeia

detex

markar-ρουχα εργασιας

dafra- mvroydiaka

spint -αθλητικα

sia-εσωρουχα

 

 

 

Οσον αφορα την ειgvgh υφασματων δεν ξερω...με ενα σερτς ολο και κατι θα βρεις.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω πολλές βιομηχανίες ρούχων και γενικών ενδυμάτων υπάρχουν Σόφια και Φιλιππούπολη, μεγάλη ποικιλία. Από εκεί και πέρα θα πρότεινα να το ψάξεις αρχικά στο google μήπως βρείς κάτι σχετικό.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ζητά εργασία σε Ελληνική επιχείριση που δραστηριοποιείται στην Βουλγαρία για να ζητά πληροφορίες από Ελληνα.

Αλλιώς θα είχε κάνει μόνος του την αναζήτιση,είναι αυτονόητο:)

Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος με ειπε οτι στη βλουλγαρια τα ποδηλατα ειναι παμθηνα. κατω απο τη μιση τιμη την οποια κοστιζουν εδω.

ισχυει κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

Στην Βουλγαρία όλα τα καλά πράγματα είναι ελάχιστα πιό φθηνά από την Ελλάδα και για τα τοπικά οικονομικά δεδομένα απλησίαστα:cry: Edited by Starenios
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...