Jump to content

[App store / itunes] Κάρτες τραπεζών & λογαριασμοί


zerokill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια με βαση τα προβληματα που εχουν δημιουργηθει με τις τραπεζες και τις καρτες μας τι ακριβως γινεται απο εδω και περα με την πλήρωμη στο Apple store?Γινονται κανονικα εχουν σταματησει υπαρχει καποιος που εκανε τις τελευταιες μερες συναλλαγη να μας πει τι ακριβως γινεται?Για να ξερουμε αν μπορουμε εστω να συνεχισουμε καποιες υπηρεσιες οπως icloud συνδρομες σε εφαρμογες κτλ κτλ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 50
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω χρεωστικη πειραιως περασμενη και μολις εγινε το capital control δε μπορουσα να κανω τιποτα.υπηρχε μια εφαρμογη απληρωτη και δε μπορουσα ουτε τις free εφαρμογες να αναβαθμισω που ειχα ηδη.εστειλα μειλ σε itunes support μιλησα και σε ενα αλλο φορουμ και βρεθηκε λυση.

Πηρα μια itunes gift card και τελος.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Για την ωρα και μεχρι την Δευτερα ειναι off οι καρτες μας εκτος ελλαδος. Απο Τριτη βλεπουμε. iTunes gift card δουλευουν κανονικα!

 

Παντως οι free εφαρμογες μια χαρα αναβαθμιζονται venoos οπως επισης κατεβαινουν ολες οι αγορασμενες χωρις κανενα απολυτως προβλημα!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Για την ωρα και μεχρι την Δευτερα ειναι off οι καρτες μας εκτος ελλαδος. Απο Τριτη βλεπουμε. iTunes gift card δουλευουν κανονικα!

 

Παντως οι free εφαρμογες μια χαρα αναβαθμιζονται venoos οπως επισης κατεβαινουν ολες οι αγορασμενες χωρις κανενα απολυτως προβλημα!

 

 

Ειχα μια εκκρεμη πληρωμη σε εφαρμογη γιαυτο δεν μου τις εκανε τις αναβαθμισεις.

Μολις εβαλα gift card ενταξει.

Σημερα βεβαια παλι δοκιμασα να κατεβασω (και free και επι πληρωμη) και δεν μπορω.

Μαλλον φταιει το family sharing πουχω ενεργοποιημενο και θελει χρεωστικη ή πιστωτικη μονο.εχω στειλει και μειλ σε iTunes support....

 

Υγ:προσφατα αλλαξα τη χρεωστικη που ειχα (εις αντικατασταση της παλιας) οποτε ισως ειναι και αυτο η αιτια....

Edited by venoos

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Oκ τοτε και να παραμεινει το προβλημα με τις τραπεζες με Gift cards ειμαστε καλυμενοι στις πληρωμες οποτε ολα οκ.
Link to comment
Share on other sites

Μολις διαβασα οτι οι Gift cards δεν δεχονται για πληρωμη για υπηρεσιες icloud πχ αναβαθμιση η ανανεωση υπηρεσιων icloud.

 

 

Accepted payment methods for iCloud storage upgrades include credit cards, debit cards, and iTunes Store credit. If you don't have enough iTunes store credit to complete your upgrade, you'll be charged the remaining amount. Apple Store gift cards aren't accepted as payment for upgrading iCloud storage. Learn how to manage the amount of storage you're using.

 

https://support.apple.com/en-us/HT201238

Link to comment
Share on other sites

Ειχα μια εκκρεμη πληρωμη σε εφαρμογη γιαυτο δεν μου τις εκανε τις αναβαθμισεις.

Μολις εβαλα gift card ενταξει.

Σημερα βεβαια παλι δοκιμασα να κατεβασω (και free και επι πληρωμη) και δεν μπορω.

Μαλλον φταιει το family sharing πουχω ενεργοποιημενο και θελει χρεωστικη ή πιστωτικη μονο.εχω στειλει και μειλ σε iTunes support....

 

Υγ:προσφατα αλλαξα τη χρεωστικη που ειχα (εις αντικατασταση της παλιας) οποτε ισως ειναι και αυτο η αιτια....

 

 

Thanks for choosing Apple.

Hi Venos,

 

Elmer here again from iTunes Store Support.

 

Thank you for your response Venos.

 

Based on your reply, you were unable to purchase again from the iTunes Store though you have enough store credits in your account. I fully understand your frustration on this matter as I myself experienced same feeling when I was unable to purchase online. I know how you would like this corrected and be able to regain the ability to purchase from the iTunes Store.

 

I understand that you have still remaining store credits that you can use in purchasing from the iTunes Store. However Venos, since you’re in a Family Sharing, valid credit card is still required on the organizer’s account to be able to purchase from the iTunes Store. I understand also that you were unable to use your debit card as it is forbidden for the meantime to use for online purchasing due to capital controls on banks. In line with this, you may want to contact your Financial Institution for further guidance or specifically ask on when you can use your card for online purchasing, As soon as this get resolved and you will be able to add your card on your iTunes Store account, this will let regain your ability in purchasing from the iTunes Store.

 

Thank you for your underrating on this matter Venos. Should you have other questions and inquiry that is related to your iTunes Store account, please feel free to email me back.

 

Sincerely,

 

Elmer

iTunes Store Customer Support

http://www.apple.com/support/itunes/ww

TM and copyright 2015

All Rights Reserved / Privacy Policy / Support / Give us feedback

 

 

Η απαντηση απο το iTunes support......

Εντιτ:μουστειλανε και διευκρινιστικο-μειλ συγνωμης για το underrating που εννοουσανε understanding....

Edited by venoos

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

To θεμα ειναι οτι πολλοι Ελληνες χρηστες υπηρεσιων cloud oπου ληγουν προσφατα πχ εγω εχω 20gb στο cloud μεχρι τις 15 Αυγουστου αρα μετα εφοσον δεν θα μπορω να πληρωσω με καρτα η αλλο ηλεκτρονικο τροπο θα εχουμε προβλημα ετσι και αλλιως.
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα εχω και εγω. Εχω ενημερωσεις που δν μπορω να κανω και μου λεει υπαρχει προβλημα χρεωσης με μια προηγουμενη αγορα ενημερωστε τη μεθοδο πληρωμης. Αλλα δν κανει τιποτα. Εσβησα την καρτα την εβαλα παλι και τιποτα. Ποσο θα κρατησει αυτο; Δν θα μπορεσω να κανω ξανα update σε τιποτα;;
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που έληξε και δεν μπόρεσε να γίνει renew η συνδρομή στο iCloud, μου έστειλε Mail οτι λόγο της κατάστασης μου το αναβαθμίζει δωρεάν για 1 μήνα.
Link to comment
Share on other sites

To θεμα ειναι οτι πολλοι Ελληνες χρηστες υπηρεσιων cloud oπου ληγουν προσφατα πχ εγω εχω 20gb στο cloud μεχρι τις 15 Αυγουστου αρα μετα εφοσον δεν θα μπορω να πληρωσω με καρτα η αλλο ηλεκτρονικο τροπο θα εχουμε προβλημα ετσι και αλλιως.

 

30 μερες λογω οικονομικης κρισης, δε θα μας χρεωσει η apple

 

Παρόλο που έληξε και δεν μπόρεσε να γίνει renew η συνδρομή στο iCloud, μου έστειλε Mail οτι λόγο της κατάστασης μου το αναβαθμίζει δωρεάν για 1 μήνα.
κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα εχω και εγω. Εχω ενημερωσεις που δν μπορω να κανω και μου λεει υπαρχει προβλημα χρεωσης με μια προηγουμενη αγορα ενημερωστε τη μεθοδο πληρωμης. Αλλα δν κανει τιποτα. Εσβησα την καρτα την εβαλα παλι και τιποτα. Ποσο θα κρατησει αυτο; Δν θα μπορεσω να κανω ξανα update σε τιποτα;;

Καλημέρα! Αγόρασε μια iTunes gift card και θα είσαι εντάξει. Αυτό το πρόβλημα με τις κάρτες θα λυθεί όταν λυθεί το πρόβλημα με τις τράπεζες και το capital control.

 

Εγώ έτσι αγοράζω εφαρμογές και χώρο στο icloud. Την έχω κόψει την κάρτα εδώ και χρόνια.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη με μια Gift card θα μπορεσω να ανανεωσω την συνδρομη για 20GB στο icloud ?? Η συνδρομη μου ληγει 13/8 δηλαδη σε λιγοτερο απο μηνα και φυσικα δεν θελω καν να σκεφτω οτι μπορω να χασω αρχεια λογω της καταστασης.Ειναι σιγουρο οτι με gift card μπορει να γινει πληρωμη υπηρεσιων cloud ? Γιατι στο site της Apple λεει οτι δεν γινεται.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη με μια Gift card θα μπορεσω να ανανεωσω την συνδρομη για 20GB στο icloud ?? Η συνδρομη μου ληγει 13/8 δηλαδη σε λιγοτερο απο μηνα και φυσικα δεν θελω καν να σκεφτω οτι μπορω να χασω αρχεια λογω της καταστασης.Ειναι σιγουρο οτι με gift card μπορει να γινει πληρωμη υπηρεσιων cloud ? Γιατι στο site της Apple λεει οτι δεν γινεται.

Μια χαρά γίνεται. Ότι εφαρμογή αγοράζω και κάθε μήνα η συνδρομή χρεώνονται στην itunes gift card. Και φίλη μου που ήταν Ρόδο και έληξε το πρόγραμμα της στο icloud της έστειλα κωδικό από itunes gift card και ανανέωσε κανονικά το πρόγραμμα της.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που κόλλησε ο λογαριασμός μου τώρα με τις τράπεζες αν αγοράσω μια gift card θα είμαι οκ; Να αγοράσω κάτι η να κάνω τα update κτλ;
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα που κόλλησε ο λογαριασμός μου τώρα με τις τράπεζες αν αγοράσω μια gift card θα είμαι οκ; Να αγοράσω κάτι η να κάνω τα update κτλ;

Μια χαρά θα είναι με την gift card και θα μπορείς να κάνεις αναβαθμίσεις και να συνεχίσεις τις αγορές σου. Η gift cards είναι εναλλακτικός τρόπος πληρωμής. Δηλαδή αν δεν είχαμε κάρτες πως θα αγοράζαμε εφαρμογές και χώρο στο icloud;

 

Οπότε μην κολλάτε και μην το σκέφτεστε τόσο πολύ, οι gift cards λειτουργούν σαν προπληρωμένες κάρτες. Μόλις τελειώσουν αγοράζετε άλλη.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Την αγόρασα την κάρτα. Τώρα; Δν έχω ιδέα πως να την χρησιμοποιήσω. Λέει πατήστε κάτω δεξιά εξαργύρωση αλλά δν το βρίσκω :worry:

Την έβαλα. Αλλά ήταν κάρτα 25 ευρώ γιατί λέει έχω υπόλοιπο μόνο 19;;

Edited by Cavaradossi
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Την αγόρασα την κάρτα. Τώρα; Δν έχω ιδέα πως να την χρησιμοποιήσω. Λέει πατήστε κάτω δεξιά εξαργύρωση αλλά δν το βρίσκω :worry:

Την έβαλα. Αλλά ήταν κάρτα 25 ευρώ γιατί λέει έχω υπόλοιπο μόνο 19;;

Γιατί είχες υπόλοιπο το οποίο έπρεπε να πληρωθεί για να μπορέσεις να κάνεις ξανά τις αναβαθμίσεις. Έτσι δεν είχες πει σε προηγούμενο ποστ σου;

 

Είχες σε εκκρεμότητα 6 ευρώ οπότε οπότε σου τα αφαίρεσε και τώρα είσαι εντάξει, μπορείς να συνεχίσεις να αγοράζεις εφαρμογές, χώρο στο icloud και να κάνεις τις αναβαθμίσεις σου.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ανοίγουν και πάλι οι συναλλαγές με κάρτες για αγορές μέσω Internet από το εξωτερικό

http://www.digitallife.gr/synallages-pistwtikes-mesw-internet-ekswteriko-20050

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Για εφαρμογές και κάποιες άλλες κατηγορίες ναι αλλά όχι για ebay π.χ από ότι ανακοινώθηκε επίσημα τουλάχιστον.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Για εφαρμογές και κάποιες άλλες κατηγορίες ναι αλλά όχι για ebay π.χ από ότι ανακοινώθηκε επίσημα τουλάχιστον.

Το ξέρω και για αυτό το δημοσίευσα εδώ επειδή έχει σχέση με το appstore και το icloud drive.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μόλις δοκίμασα να αγοράσω ένα τραγουδάκι και μου βγάζει το κλασσικο "η μέθοδος πληρωμής απορρίφθηκε"...
Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα μολις αγορασα credits στο viber και ανανεωσα 2-3 συνδρομες σε εφαρμογες σημερα μεσω της χρεωστικης. :D
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την προπληρωμένη που είχα συνδεμένη στο apple id μου προσπαθώ, αλλά δεν... Γιατί, δεν μπορώ να καταλάβω...
Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...