Jump to content

Moto E


Shuffle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.androidcentral.com/sites/androidcentral.com/files/styles/large/public/article_images/2014/05/moto-e-group.jpg?itok=MQdJMDFa

 

Motorola moto e

 

Οθόνη 4.3” qHD (960 x 540)

Επεξεργαστής Qualcomm Snapdragon 200, Dual-core 1.2 GHz Cortex-A7

Μνήμη RAM 1GB

Αποθηκευτικός χώρος 4GB

Κάμερα 5MP (1080p)

WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0,DLNA, GPS

Λειτουργικό σύστημα Android 4.4.4 KitKat με άμεση αναβάθμιση σε 5.0 L

Μπαταρία 1980mAh

Διαστάσεις 124.8mm x 64.8mm x 12.3mm

Βάρος 142gr

 

moto e

 

Καθότι πλέον η motorola προχώρησε και επίσημα στην παρουσίαση της 2ης γενιάς των moto x και moto g και δεδομένου του ότι το μικρό αδερφάκι της οικογένειας, το moto e, κυκλοφορεί κανονικά και στην Ελληνική αγορά (από πλειάδα καταστημάτων, μεγάλων αλυσίδων και μη), θεώησα σωστό να ανοίξουμε και το επίσημο νήμα του moto e.

 

Κάτοχος από εχθές το βράδυ ενός άσπρου moto e, μπορώ να πω σε γενικές γραμμές και έχοντας ασχοληθεί μαζί του περί τις 3 ώρες μέχρι στιγμής, πως το smartphone είναι πυραυλάκι, κάτι στο οποίο συνηγορεί το γεγονός του ότι είναι dual core καθώς και του ότι διαθέτει 1GB RAM. Ως εκ τούτου το lag είναι ελάχιστο και εμφανίζεται μόνο όταν υπάρχουν ανοιχτά 8+ apps.

 

Out of the box ήρθε με την 4.4.3 και αμέσως ήρθε ΟΤΑ η 4.4.4. Παράλληλα ήρθαν updates για το moto Assist, το οποίο φέρνει λίγη από την αίγλη του moto x και στα g/e, καθώς επίσης και την ανανεωμένη έκδοση του moto Migrate.

 

Η συσκευή διαθέτει το κλασσικό πλέον σχεδιασμό της moto, τύπου "βότσαλο", κάτι που σημαίνει πως στο χέρι κάθεται καλύτερα από το g αλλά λίγο χειρότερα από το x.

 

Κάμερα και μπαταρία ακόμα δεν έχω να εκφέρω άποψη καθότι μόλις τώρα ολοκληρώθηκε η 1η φόρτιση.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 206
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανείς δεν ενδιαφέρθηκε. :p

Πήγα και το είδα σε ένα μαγαζί, φαίνεται πολύ φθηνιάρικο σε σύγκριση με το Moto G.

Χίλιες φορές να δώσεις λίγα λεφτά παραπάνω για το Moto G.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι να σου πω την αμαρτία μου, ποιοτικά, μου φαίνεται ισάξιο του g.. Και άλλο 129, άλλο 189 που έχει το g.. Και το e τα κάνει όλα, για κάποιον δηλ. mid user που θέλει τα βασικά που κάνει ένα smartphone είναι ιδανικό..

Αφού φαντάσου αυτές τις ημέρες που το έχω σαν βασικό τηλ. δεν μου έχουν λείψει ιδιαίτερα πολύ οι δυνατότητες των high end smartphones..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι να σου πω την αμαρτία μου, ποιοτικά, μου φαίνεται ισάξιο του g.. Και άλλο 129, άλλο 189 που έχει το g.....

Στα 109 για μια εβδομάδα από το eshop (crazy Sundays, starting today 14/9)

http://www.e-shop.gr/motorola-moto-e-white-gr-p-TEL.007834?sid=1

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ειμαι απο τους πρωτους που το αγορασαν.Για βασικο τηλεφωνο πολυ καλο.Μεχρι τωρα κανενα προβλημα.Πηρε την 4.4.4 και δεν παρουσιασε κανενα θεμα.Απο μπαταρια 2 μερες με αρκετη χρηση,με κανονικη εως και 3 μερες.
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ειμαι απο τους πρωτους που το αγορασαν.Για βασικο τηλεφωνο πολυ καλο.Μεχρι τωρα κανενα προβλημα.Πηρε την 4.4.4 και δεν παρουσιασε κανενα θεμα.Απο μπαταρια 2 μερες με αρκετη χρηση,με κανονικη εως και 3 μερες.

 

Lol, chill bro, είπαμε όχι και 2 ημέρες.. εκ των πραγμάτων δηλ. δεν έχει και καμιά μεγάλη χωρητικότητα..:p.. εμένα 1 ημέρα οριακά μου βγάζει και χωρίς να το μπλιμπλικώνω και πολύ..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Lol, chill bro, είπαμε όχι και 2 ημέρες.. εκ των πραγμάτων δηλ. δεν έχει και καμιά μεγάλη χωρητικότητα..:p.. εμένα 1 ημέρα οριακά μου βγάζει και χωρίς να το μπλιμπλικώνω και πολύ..

 

Η εγω πηρα αλλη μπαταρια ή δεν ξερω τι αλλο. Δυο μερες και με χρηση ιντερνετ και μιση ωρα ομιλια τη μερα,και GPS .!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Η εγω πηρα αλλη μπαταρια ή δεν ξερω τι αλλο. Δυο μερες και με χρηση ιντερνετ και μιση ωρα ομιλια τη μερα,και GPS .!!!!:)

 

Δεν μας ποστάρεις κανα screenshot να δούμε τι παίζει..;)

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας ποστάρεις κανα screenshot να δούμε τι παίζει..;)

 

οκ,αλλα μολις φορτισα ,οποτε κοντα στο 20 % θα ποσταρω

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να πάρω το πρώτο μου Android κινητό, βασικά για να δω κατά πόσο με βολεύει σα λειτουργικό.

Θεωρείτε ότι το Moto E είναι μια καλή επιλογή; Δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις, ούτε παιχνίδια, ούτε καν βίντεο, απλά θέλω να έχω μια καλή εικόνα του συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να πάρω το πρώτο μου Android κινητό, βασικά για να δω κατά πόσο με βολεύει σα λειτουργικό.

Θεωρείτε ότι το Moto E είναι μια καλή επιλογή; Δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις, ούτε παιχνίδια, ούτε καν βίντεο, απλά θέλω να έχω μια καλή εικόνα του συστήματος.

 

Η επιλογή σου ειναι πολύ σωστή.Είναι η πλέον κατάλληλη συσκευή για να γνωρίσεις το android OS στα καλύτερά του.

Edited by Lacrymosa
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να πάρω το πρώτο μου Android κινητό, βασικά για να δω κατά πόσο με βολεύει σα λειτουργικό.

Θεωρείτε ότι το Moto E είναι μια καλή επιλογή; Δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις, ούτε παιχνίδια, ούτε καν βίντεο, απλά θέλω να έχω μια καλή εικόνα του συστήματος.

 

Όχι μην το κάνεις αυτό. Προφανώς ο φίλος που σου απάντησε πρώτος σε τρολάρει... Καλύτερα να αγοράσεις το Moto G. Μην πετάς τα λεφτά σου σε προϊόντα που πολύ γρήγορα θα θες να αλλάξεις. Αγόρασε κάτι καλό για να σου μείνει κάτι να μπορείς να το μεταπουλήσεις μετά. Το Moto E είναι εντελώς low budget συσκευή μόνο για τα βασικά. Μόλις "πάρεις level" θα θες κάτι ανώτερο. Αγόρασε το από τώρα το "ανώτερο".

Link to comment
Share on other sites

Όχι μην το κάνεις αυτό. Προφανώς ο φίλος που σου απάντησε πρώτος σε τρολάρει... Καλύτερα να αγοράσεις το Moto G. Μην πετάς τα λεφτά σου σε προϊόντα που πολύ γρήγορα θα θες να αλλάξεις. Αγόρασε κάτι καλό για να σου μείνει κάτι να μπορείς να το μεταπουλήσεις μετά. Το Moto E είναι εντελώς low budget συσκευή μόνο για τα βασικά. Μόλις "πάρεις level" θα θες κάτι ανώτερο. Αγόρασε το από τώρα το "ανώτερο".

Μια χαρά κινητό είναι για τα λεφτά του. Το έχει φίλος μου και έχω άποψη. Μοναδικό μειονέκτημα η απουσία μπροστινής κάμερας. Κατά τα άλλα πατάει σε ταχύτητα και smoothness τα κινητά των άλλων εταιρειών σε αυτή την τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Όχι μην το κάνεις αυτό. Προφανώς ο φίλος που σου απάντησε πρώτος σε τρολάρει... Καλύτερα να αγοράσεις το Moto G. Μην πετάς τα λεφτά σου σε προϊόντα που πολύ γρήγορα θα θες να αλλάξεις. Αγόρασε κάτι καλό για να σου μείνει κάτι να μπορείς να το μεταπουλήσεις μετά. Το Moto E είναι εντελώς low budget συσκευή μόνο για τα βασικά. Μόλις "πάρεις level" θα θες κάτι ανώτερο. Αγόρασε το από τώρα το "ανώτερο".

 

Έχεις κάθε δικαίωμα για διαφορετική άποψη αλλά οχι να παραφράζεις ότι δεν σου αρέσει.Με το σκεπτικό σου αυτοαναιρείσαι.Με λίγα λόγια να πάρει το Χ+1 μια κι έξω να ξεμπερδεύει.Γνωμες για συσκευες συνηθως λέμε όταν τις εχουμε πιάσει στα χέρια μας, κάν' το.

Edited by Lacrymosa
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή σου ειναι πολύ σωστή.Είναι η πλέον κατάλληλη συσκευή για να γνωρίσεις το android OS στα καλύτερά του.

 

Η πιο κατάλληλη συσκευή για να γνωρίσει κάποιος το λειτουργικό στα καλύτερά του είναι το Moto G.

Το Moto E έχει ελλείψεις.

Είναι καλή συσκευούλα και σίγουρα η καλύτερη στα λεφτά της αλλά αν μπορεί να δοθεί ενα πενηνταρικο επιπλέον το Moto G το αξίζει.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ποιες είναι οι ελλείψεις που έχει δηλαδή ρε μάγκες;

5 megapixel camera χωρίς φλας ,απουσία μπροστινης καμερας ,πολυ χαμιλη αναλυση οθονης ,μετρια προς κακη αυτονομια .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάθε δικαίωμα για διαφορετική άποψη αλλά οχι να παραφράζεις ότι δεν σου αρέσει.Με το σκεπτικό σου αυτοαναιρείσαι.Με λίγα λόγια να πάρει το Χ+1 μια κι έξω να ξεμπερδεύει.Γνωμες για συσκευες συνηθως λέμε όταν τις εχουμε πιάσει στα χέρια μας, κάν' το.

 

Δεν καταλαβαίνω τί λες. Ούτε αυτοαναιρούμαι ούτε παραφράζω τίποτα. Αυτές είναι ιστορίες του μυαλού σου. Όπως βλέπεις και ακόμα ένας χρήστης προτείνει το Moto G αντί για το Moto E, που είναι ένα smartphone του πεταματού.

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα προχτες το Μοτο Ε για την κοπελα μου.

απλα υπερερχαριστημενοι,και εγω και εκεινη. (απλη χρηστης).

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τί λες. Ούτε αυτοαναιρούμαι ούτε παραφράζω τίποτα. Αυτές είναι ιστορίες του μυαλού σου. Όπως βλέπεις και ακόμα ένας χρήστης προτείνει το Moto G αντί για το Moto E, που είναι ένα smartphone του πεταματού.

 

Εντάξει έτσι εξηγούνται όλα, εφόσον δεν καταλαβαίνεις πάω πάσο.

Edited by Lacrymosa
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.. Το τηλ το πήρε ένα φιλαράκι μου... Έχει θέμα με το ηχείο και αυτό γιατί ακούγεται στις κλήσεις λες και ο συνομιλητης είναι σε πηγάδι.... Λύνεται αυτό η είναι ελλατωματικη η συσκευή?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.. Το τηλ το πήρε ένα φιλαράκι μου... Έχει θέμα με το ηχείο και αυτό γιατί ακούγεται στις κλήσεις λες και ο συνομιλητης είναι σε πηγάδι.... Λύνεται αυτό η είναι ελλατωματικη η συσκευή?

 

Δεν έχω τέτοιο θέμα..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto E

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...