Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς σε ποιο φαξ μπορώ να στείλω αμφισβήτηση λογαριασμού της Vodafone;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

εγω που εχω μια γραμμη Vodafone, τι προσφορα να τους πω οτι μου εκανε η Cosmote για να παρω το RED σε χαμηλο παγιο;

Και ποσο χαμηλα θα φτασει για μια γραμμη;

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω μια γραμμη Vodafone, τι προσφορα να τους πω οτι μου εκανε η Cosmote για να παρω το RED σε χαμηλο παγιο;

Και ποσο χαμηλα θα φτασει για μια γραμμη;

 

Δυσκολο αλλα δεν χανεις κατι....Σε μενα για μια γραμμη η cosmote Την εδινε στα 36 ευρω ενω για δυο στα 21 η καθε μια. Ισως να τους πεις οτι θελεις να μιλας πολυ με cosmote και δεν σου φτανει ο χρονος που σου δινουν οποτε κατι να γινει..

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μία τελευταία ερώτηση. Επειδή δεν έχω τα συμβόλαια γιατί είχα κάνει τη διαδικασία μέσω τηλεφώνου, μπορεί κάποιος άλλος να επιβεβαιώσει ότι η έκπτωση στο πάγιο δε σε δεσμεύει για διάστημα 1 έτους στη vodafone; Γιατί άλλο να διαπραγματεύομαι για το σύνολο των αριθμών και άλλο για τους 2/4...Μήπως θα μπορούσα να το δω και μέσω του myaccount;
Link to comment
Share on other sites

Δυσκολο αλλα δεν χανεις κατι....Σε μενα για μια γραμμη η cosmote Την εδινε στα 36 ευρω ενω για δυο στα 21 η καθε μια. Ισως να τους πεις οτι θελεις να μιλας πολυ με cosmote και δεν σου φτανει ο χρονος που σου δινουν οποτε κατι να γινει..

 

Αυτο που ρωταω ειναι:

Εχω Vodafone και θελω να παραμεινω, αλλα να παω σε RED1 με οσο καλυτερη τιμη γινεται..

Ποσο χαμηλα μπορω να μου δωσει το RED1 μετα απο πιεση, κανοντας αιτημα για φορητοτητα προς Κοσμοτε;

Και τι να τους πω οτι μου εδωσε η Κοσμοτε; (ποσο χαμηλο παγιο, για να πιεσω);

Δηλαδη ποσο ειναι το πιο χαμηλο που δινει η Κοσμοτε σε μια γραμμη για κατι αντιστοιχο με RED1;

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ρωταω ειναι:

Εχω Vodafone και θελω να παραμεινω, αλλα να παω σε RED1 με οσο καλυτερη τιμη γινεται..

Ποσο χαμηλα μπορω να μου δωσει το RED1 μετα απο πιεση, κανοντας αιτημα για φορητοτητα προς Κοσμοτε;

Και τι να τους πω οτι μου εδωσε η Κοσμοτε; (ποσο χαμηλο παγιο, για να πιεσω);

Δηλαδη ποσο ειναι το πιο χαμηλο που δινει η Κοσμοτε σε μια γραμμη για κατι αντιστοιχο με RED1;

 

Νομιζω σε αυτο ακριβως σου απαντησα

Ισως να τους πεις οτι θελεις να μιλας πολυ με cosmote και δεν σου φτανει ο χρονος που σου δινουν

 

εκτος και αν δεν καταλαβα και παλι καλα...Οσο για την cosmote για μια γραμμη και αυτο σου ειπα οτι μου το εδινε στα 36 ευρω.

 

Ποσο χρονο εχεις τωρα ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εχω 150 για Voda και 130 για αλλους.

Να μην εχει παρει αλλος φθηνοτερα απο 36 το RED1 για μονη γραμμη;

Απλα θα ηθελα να ξερω τι να τους πω οτι μου εδωσε η Κοσμοτε σαν κατι αντιστοιχο και με τι παγιο, ωστε να μου κανουν αυτοι κατι καλυτερο

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

Μονές γραμμές δίνει ανανέωση η voda μετά από φορητότητα (πάντα) στα 27 ευρώ (Red1 - 12 μήνες συμβόλαιο τελική τιμή με όλους τους φόρους). Σε κάποιους έχω διαβάσει και πιο κάτω (μιλάω πάντα για μονή γραμμή)
Link to comment
Share on other sites

Να κοιταξεις τι γραφει το συμβολαιο σου σαν ποσο επιδοτησης. Νομιζω ειναι στην πρωτη σελιδα κατω από τα στοιχεια σου. Αφου ειχες εκπτωση στο παγιο, λογικα πρεπει να γραφει 0. Με βαση αυτο θα τους απαντησεις και αστους να λενε

 

Κάπου έχεις μπερδευτεί.

Σε ερώτησή μου στο τμήμα προσφορών της Vodafone, τι γίνεται αν σπάσω την προσφορά του Red 1, ενώ την έχω πάρει ως έκπτωση πάγιου, η απάντηση ήταν ότι θα χρεωθω περίπου 60€/μήνα.

Δηλαδή αν την σπάσω πχ στους 4 μήνες, θα έπρεπε να πληρώσω 240€ ποινή.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μονές γραμμές δίνει ανανέωση η voda μετά από φορητότητα (πάντα) στα 27 ευρώ (Red1 - 12 μήνες συμβόλαιο τελική τιμή με όλους τους φόρους). Σε κάποιους έχω διαβάσει και πιο κάτω (μιλάω πάντα για μονή γραμμή)

 

27 καλα ειναι για μενα. Θα το παρω, αρκει να τους κανω να μου το δωσουν..

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

Κάπου έχεις μπερδευτεί.

Σε ερώτησή μου στο τμήμα προσφορών της Vodafone, τι γίνεται αν σπάσω την προσφορά του Red 1, ενώ την έχω πάρει ως έκπτωση πάγιου, η απάντηση ήταν ότι θα χρεωθω περίπου 60€/μήνα.

Δηλαδή αν την σπάσω πχ στους 4 μήνες, θα έπρεπε να πληρώσω 240€ ποινή.

 

εχω μπροστα μου συμβολαιο που υπεγραψα με την Cosmote για εκπτωση στο παγιο και γραφει ακριβως αυτο που ειπα πιο πανω

θα ψαξω να βρω και το συμβολαιο μου με τη Vodafone και θα σου πω

ασε που 60€/μηνα ειναι τραγικα πολλα

μην αποκλειεις παντως να ειναι η πολιτικη τους αυτη για να σε αποθαρρυνουν απο τη φορητοτητα

ισως να εστελνες και ενα mail στην εεττ για να εισαι σιγουρος;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αίτημα στην Cosmote (1 καρτοκινητό, 2 καρτοσυμβόλαια, όλα Vodafone) για 3 γραμμές, μας άφησαν το Απεριόριστα 65 με 65€ και για τις 3 γραμμές μαζί, ως οικογενειακό με κοινό λογαριασμό. Αντιπροσφορά της Vodafone με 19.99 ανά γραμμή, και μετά από δικό μου αίτημα μας σπάσανε το οικογενειακό σε 3 ξεχωριστές γραμμές με 23.52 έκαστη, στο Red 1 με 1.5GB Internet. Άρα μάλλον έχω πάρει τη χαμηλότερη τιμή για "μονή" γραμμή. Edited by j0maK
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αίτημα στην Cosmote (1 καρτοκινητό, 2 καρτοσυμβόλαια, όλα Vodafone) για 3 γραμμές, μας άφησαν το Απεριόριστα 65 με 65€ και για τις 3 γραμμές μαζί, ως οικογενειακό με κοινό λογαριασμό. Αντιπροσφορά της Vodafone με 19.99 ανά γραμμή, και μετά από δικό μου αίτημα μας σπάσανε το οικογενειακό σε 3 ξεχωριστές γραμμές με 23.52 έκαστη, στο Red 1 με 1.5GB Internet. Άρα μάλλον έχω πάρει τη χαμηλότερη τιμή για "μονή" γραμμή.

 

Ναι αλλα μιλας για 3 γραμμες ουσιαστικα ασχετως εαν εσπασες το οικογενειακο πακετο.Και δεν καταλαβαινω για ποιο λογο να χρεωνεσαι 3,50 ευρω περισσοτερα για να ζητησεις την αλλαγη αυτη.

Link to comment
Share on other sites

Πριν 5-6 μέρες είχα μιλήσει με 13897 cosmote για φορητότητα και μου έδιναν για μία γραμμή το Cosmote 65 στα 35€ και για 2 γραμμές στα 22€ έκαστος.Παίρνω σήμερα να προχωρήσω και μου λέει έληξε!Τι κάνουμε τώρα;;;;;Καμία πρόταση;;
Link to comment
Share on other sites

Πριν 5-6 μέρες είχα μιλήσει με 13897 cosmote για φορητότητα και μου έδιναν για μία γραμμή το Cosmote 65 στα 35€ και για 2 γραμμές στα 22€ έκαστος.Παίρνω σήμερα να προχωρήσω και μου λέει έληξε!Τι κάνουμε τώρα;;;;;Καμία πρόταση;;

 

Φαινεται οτι η cosmote μαζεψε οσο κοσμο ηθελε και σταματησε την επιθετικη της πολιτικη που πρωτη φορα ειδα.Εμενα μου τις εδινε στα 21 και κατι και δυο παγια δωρο αλλα εμεινα vodafone με 18.8 την καθε μια.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα μόλις τώρα με βοντα να μου δώσουν προσφορά για φορητότητα και δεν υπάρχει το παραμικρό. Κόπηκαν όλα
Link to comment
Share on other sites

Τελος λοιπον...Οσοι προλαβαμε προλαβαμε !!!

Καποια στιμη μεσα στο 12μηνο και προς το τελος ελπιζω να ξαναυπαρξει ανταγωνισμος.

 

Εγω μετανοιωνω που δεν ζητησα 18μηνο απο Vodafone.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ζητησα και το πηρα λεω η 18μηνο η την ''κανω'' :p

 

Πολυ καλα εκανες και νομιζω οποιος το ζητουσε σε εκεινη την ...περιοδο πολεμου θα το επερνε...

 

Εμενα μου εκαναν τσαλιμακια στην vodafone που εκτος τις δυο δικες μου γραμμες ηθελα να παρω και μαι τριτη της κορης μου στο ονομα μου και να την βαλω κι αυτη στο προγραμμα αλλα τελικα δεχτηκαν.

 

Η μια δικια μου ηταν συνδεση και η αλλη δικια μου και της κορης μου καρτοσυμβολαια.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα μόλις τώρα με βοντα να μου δώσουν προσφορά για φορητότητα και δεν υπάρχει το παραμικρό. Κόπηκαν όλα

Αν είναι δυνατόν να σου δώσουν προσφορά. Τίποτα δεν κόπηκε. Δεν γίνεται ποτέ αυτό που ζητάς. Να τηλεφωνάμε και να μας δίνουν προσφορά να πάμε.

Διάβασε καμμιά δεκαριά σελίδες να μάθεις την τακτική:D

Edited by eLeKtriK EyE
sms γραφή
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

είμαι συνδρομητής στο Unlimited 15 (μη εμπορικά διαθέσιμο πλέον) και κάνω μηνιαίους λογ/σμούς maximum 23-24 €.

Σκέφτομαι, μέσω Cosmote να κάνω αίτηση φορητότητας για να εκβιάσω έπειτα τη Vodafone για καλύτερη προσφορά.

Υπάρχει περίπτωση λόγω μικρών λογ/σμων να τους είμαι αδιάφορος για πελάτης τους και να μην πέσει τηλέφωνο από Vodafone?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

είμαι συνδρομητής στο Unlimited 15 (μη εμπορικά διαθέσιμο πλέον) και κάνω μηνιαίους λογ/σμούς maximum 23-24 €.

Σκέφτομαι, μέσω Cosmote να κάνω αίτηση φορητότητας για να εκβιάσω έπειτα τη Vodafone για καλύτερη προσφορά.

Υπάρχει περίπτωση λόγω μικρών λογ/σμων να τους είμαι αδιάφορος για πελάτης τους και να μην πέσει τηλέφωνο από Vodafone?

Δοκίμασε το. Δεν χάνεις τπτ. Οχι όμως κσμοτέ...πηγαινε F2G.....τσιμπάνε πιο πολύ.

Αν δεν.....ακυρώνεις τη φορητότητα και ξαναγυρνάς με την ουρά στα σκέλια.

Δεν είναι όμως καιροί για συμβόλαια.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν με καρτοσυμβολαιο Vodafone μπορείς να καλέσεις Ελλάδα αν είσαι Βουλγαρία και Ρουμανία?

Φιλικά

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις με τις χρεώσεις Roaming της Ευρωπαϊκής Ένωσης

Με το Vodafone "Πας Παντού" μπορεις να παρεις τα λεπτα ομιλίας σου και τα ΜΒ με χρέωση 4 ευρώ την ημέρα (3,99)

 

http://www.vodafone.gr/portal/paspantou

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις με τις χρεώσεις Roaming της Ευρωπαϊκής Ένωσης

Με το Vodafone "Πας Παντού" μπορεις να παρεις τα λεπτα ομιλίας σου και τα ΜΒ με χρέωση 4 ευρώ την ημέρα (3,99)

 

http://www.vodafone.gr/portal/paspantou

 

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...