Jump to content

ZTE Acqua


kostast1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ πάντως το έχω σχεδόν μία βδομάδα, η μπαταρία κρατάει σχεδόν 3 μέρες και είμαι αρκετά ικανοποιημένος, εκτός αυτό με το flash που δεν δουλεύει σε άλλη εφαρμογή εκτός την απλή της κάμερας(ούτε στο Instagram) αλλά για κινητό μετά το blade είμαι αρκετά ικανοποιημένος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 122
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγώ πάντως το έχω σχεδόν μία βδομάδα, η μπαταρία κρατάει σχεδόν 3 μέρες και είμαι αρκετά ικανοποιημένος, εκτός αυτό με το flash που δεν δουλεύει σε άλλη εφαρμογή εκτός την απλή της κάμερας(ούτε στο Instagram) αλλά για κινητό μετά το blade είμαι αρκετά ικανοποιημένος

 

Ουσιαστικά είναι ο άξιος διάδοχός του, εφόσον το Blade II, δεν ήρθε ποτέ στη χώρα. Και σε εμένα που το πήρα από Wind μου έκανε κατευθείαν εντύπωση η αυτονομία του. Βγάζει για πλάκα δυο ημέρες χρήσης :)

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία κρατάει σχεδόν 3 μέρες και είμαι αρκετά ικανοποιημένος

 

μου έκανε κατευθείαν εντύπωση η αυτονομία του. Βγάζει για πλάκα δυο ημέρες χρήσης :)

 

Τι να πω, ίσως έπεσα στην περίπτωση..

Ακόμα δεν έχω νέα από το κινητό (την Πέμπτη μου το πήραν βέβαια).

Λογικά στο τέλος της άλλης εβδομάδας θα ακούσω τα μαντάτα.

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

παιδια please help!!!

εχω μολις αγορασει ενα zte απο τη wind!!

αφου ολοκληρωσα τη διαδικασια εγγραφης σε google και τα ρεστα μπηκα στο play store

και κατεβασα καποιες εφαρμογες..μαζι με αυτες ηταν και το avast mobile security!!

εχτες λοιπον για καποιον λογο που ακομα δεν εχω καταλαβει το τηλεφωνο κρασαρησε οταν ηταν

στα τελειωματα η μπαταρια του!!!

αφου το παλεψα αρκετα καταφερα να ανοιξω ολες τις εφαρμογες πλην του fb για κινητα!!!

σημερα απο αλλες πηγες μεσα απο το φορουμ βρηκα ενα λινκ που δινει ενα παιδι για αναβαθμιση μεσα

απο τη wind το εκανα και αυτο αλλα εξακολουθουν να ανοιγουν ολες οι εφαρμογες πλην fb!!!

ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει????

Link to comment
Share on other sites

παιδια please help!!!

εχω μολις αγορασει ενα zte απο τη wind!!

αφου ολοκληρωσα τη διαδικασια εγγραφης σε google και τα ρεστα μπηκα στο play store

και κατεβασα καποιες εφαρμογες..μαζι με αυτες ηταν και το avast mobile security!!

εχτες λοιπον για καποιον λογο που ακομα δεν εχω καταλαβει το τηλεφωνο κρασαρησε οταν ηταν

στα τελειωματα η μπαταρια του!!!

αφου το παλεψα αρκετα καταφερα να ανοιξω ολες τις εφαρμογες πλην του fb για κινητα!!!

σημερα απο αλλες πηγες μεσα απο το φορουμ βρηκα ενα λινκ που δινει ενα παιδι για αναβαθμιση μεσα

απο τη wind το εκανα και αυτο αλλα εξακολουθουν να ανοιγουν ολες οι εφαρμογες πλην fb!!!

ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει????

 

Για καλο και για κακο,κανε και μια εργοστασιακη επαναφορα.......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και αυτο φιλε μου αλλα συνεχιζει τα ιδια!!!!

 

Δοκίμασες να απεγκαταστήσεις την εφαρμογή

& να την εγκαταστήσεις & πάλι?

 

απειρες φορες αλλα τπτ!!!!

δεν ξερω βλεπω να πηγαινω για wind!!!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να κουράζω το forum, αλλά αυτά που συμβαίνουν με το ZTE Acqua & τη Wind, δεν έχουν ματαγίνει.

Το κινητό αγοράστηκε από το κατάστημα της Wind στους Αμπελόκηπους Θεσσαλονίκης, στις 3/10.

Στις 8/10 πήγα το κινητό στο κατάστημα, γιατί μετά από αρκετούς κύκλους φόρτισης-αποφόρτισης,

η μπαταρία άδειαζε πριν κλείσει το 24ωρο, χωρίς σημαντική χρήση.

Την επομένη μου δόθηκε καινούρια (?) μπαταρία.

Την Πέμπτη 11/10 πήγα πάλι το κινητό πίσω, με τα ίδια προβλήματα.

Από τότε (έως σήμερα 25/11 - 2 εβδομάδες) το κινητό αγνοείται.

Από ότι μου είπαν από το κατάστημα της Wind (μετά από 3 τηλεφωνήματα & 1 επίσκεψη στο κατάστημα),

το κινητό βρίσκεται (ακόμα) στο service της ZTE & δεν έχουν απαντήσει ακόμα,

αν θα το επισκευάσουν, αν θα το αντικαταστήσουν, ή αν θα πιστώσουν τα 180€ για να πάρω κάτι άλλο από τη Wind.

Το μόνο που θα προσθέσω σε όλα αυτά, είναι όταν τελειώσει αυτή η ιστορία & παραλάβω το όποιο κινητό,

η επόμενη επίσκεψη σε κατάστημα Wind & η επόμενη αγορά προϊόντος ZTE,

θα είναι στην επόμενη ζωή.

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος νιώθει αρκετά γεναίος να του δώσω λίνκ για την Β07. (Η wind φοράει την B02)

Θέλει CWM για να περάσει.

Link to comment
Share on other sites

UPS .. θα ήθελες να μου στείλεις λινκ για την Β07 ??? ξέρεις τι διαφορές έχει ???

Έχω παίξει ελάχιστα με το τηλέφωνο. Το πρώτο που είδα είναι ότι προστέθηκε δυνατότητα επανεκκίνησης που δεν υπήρχε πριν.

Σου στέλνω Pm με την βέρσιον.

Μπαίνεις CWM, κάνεις format το /system και την περνάς.

Δεν χάνει ρυθμίσεις / εφαρμογές αλλά καλού κακού κάνε backup.

H rom περιλαμβάνει root αλλά έχω αφαιρέσει τα mbm αρχεία μήπως συμβεί κάποια ασυμβατότητα με τα ελληνικά δίκτυα - αν και τώρα που το σκέπτομαι αφού υπάρχει το original της wind μπορούμε να πάμε προς τα πίσω. Και έχω αφαιρέσει και το stock recovery για να μην σβηστεί το CWM.

Έχω βάλει και το LatinIME με τα ελληνικά (android keyboard)-πριν δεν υποστήριζε.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν .. Μόλις εγκατέστησα την Β07 ... Σε γενικές γραμμές ελάχιστες διαφορές ! επειδή έκανα clean install δεν μπορώ ακόμα να μιλήσω αναφορικά με την ταχύτητα του τηλεφώνου διότι διέγραψα τα πάντα.. Παρόλα αυτά θετικό το γεγονός ότι επιτέλους υπάρχει επιλογή reboot στο μενού τερματισμού .. Επίσης μία επισήμανση εμένα το πληκτρολόγιο android μου βγάζει συνέχεια "δυστυχώς η εφαρμογή κτλ..." αλλά έτσι κι αλλιώς δεν το χρησιμοποιώ οπότε θα φάει uninstall και τέλος τα ενοχλητικά μυνήματα !! :Ρ

Επιπλέον έχοντας δουλέψει αρκετά με το κινητό από τον Αύγουστο που το πήρα .. μπορώ να πω με σιγουριά ,ότι , αν κάποιος έχει παράπονο από την ταχύτητα του launcher κτλ .. ας κάνει μια δοκιμή με τον NOVA LAUNCHER PRIME ... (μπορώ να σας στείλω τα αρχεία του) είναι μακράν ο γρηγορότερος που έχω δοκιμάσει πάνω στο τηλέφωνο .. επίσης σχετικά με την μπαταρία .. όποιος έχει πρόβλημα με την κατανάλωση , ας δοκιμάσει να κάνει root πρώτα και μετα να βάλει κάποιο πρόγραμμα ελέγχου της CPU όπως το NO Frills ή το set CPU .. κατεβάστε την ελάχιστη ταχύτητα στα 122 Mhz ... κάνει διαφορά !! μικρή .. αλλά διαφορά ..

Επίσης σχετικά με την κάμερα ... δοκιμάστε να ανεβάσετε το balance της έκθεσης (ισσοροπία λευκού) στο +2.0 και ακόμα καλύτερα χρησιμοποιήστε το proCapture (μπορώ να σας το στείλω και αυτό) έχει αρκετή διαφορά .. με επιπρόσθετες ρυθμίσεις ..

 

το εκανα και αυτο φιλε μου αλλα συνεχιζει τα ιδια!!!!

 

 

 

απειρες φορες αλλα τπτ!!!!

δεν ξερω βλεπω να πηγαινω για wind!!!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

 

δοκίμασε το FAST for FACEBOOK είναι alternative client για το FACEBOOK ... αρκετά γρήγορος με λιγότερα κολλήματα .. τον χρησιμοποιούσα κι εγώ σε αντίστοιχη περίπτωση στο προηγούμενό μου τηλέφωνο!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

 

Ζητώ συγγνώμη από την ομάδα διαχείρησης ... σαν νέος δεν είμαι πλήρως εξοικωμένος με το φόρουμ !!

Edited by N1ko5zAN
Link to comment
Share on other sites

Με το πληκτρολόγιο android και την Β07 δεν έχω πρόβλημα κανένα. Είναι το μόνο που χρησιμοποιώ αφού το έχω συνηθίσει.

Έκανες φορμάτ το /system πριν βάλεις την B07;

Για το nova laucher συμφωνώ και αυτό έχω επάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου εκανα φορματ και wipe τα παντα... clean install απο τη αρχη... τεσπα... δεν με πειραζει ετσι κι αλλιως δεν το χρησιμοποιω... εχω συνηθισει στο touchpal ... γενικα παντως υπαρχουν αρκετα πραγματα που μπορουν να γινουν για το τηλεφωνο... σιγα σιγα θα αρχισω να το ψαχνω να κανω καμια custom βασισμενη στην stock... :D
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο το έχω σε 4 τηλέφωνα και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Μήπως σου έχω δώσει λάθος αρχείο; Μπορείς να δεις το μέγεθος του LatinIME.apk αν είναι 12296501 στο /system/app

 

Ψάχνω τρόπο να απενεργοποιήσω το stock dialer. Ακόμα και αν βάλεις άλλο dialer ο stock υπερισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Θα το τσεκαρω το μεγεθος που λες και θα σου πω... Για τον dialer που λες συνηθως για να τον αντικαταστησεις πρεπει να αλλαξεις λογικα το αρχειο (apk) της διεργασιας... στην swedish snow για το blade για να αλλαξεις τον dialer του android σε αυτον της zte επρεπε να φλασαρεις ενα αρχειο zip μεσα απο το clockworkmod ... βεβαια ετσι λογικα καταργειται τελειως ο dialer του android.. Θα το ψαξω λιγο αυτες τις μερες που ειμαι πιο χαλαρα στη σχολη και θα ποσταρω εδω αν βρω κατι... εχεις καποιο συγκεκριμενο.dialer στο μυαλο σου για να χρησιμοποιησεις ????

Επισης ειδα οτ στην MODACO γραφεις για το jelly bean οτι θα βγει συντομα... ισχυει???

Edited by N1ko5zAN
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω το DialerOne. Είναι όμως γνωστό ότι στο ICS δεν αντικαθίσταται ο built-in dialer. Ο νέος μπαίνει μόνο από πάνω και μόνο για επιλογή του αριθμού κλήσης.

Κάπου πήρε το μάτι μου post ότι θα βγει JB σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα .. αυτό οφείλω να ομολογήσω δεν είχε πέσει στην αντίληψή μου .. θα το ψάξω όμως να δώ τι παίζει .. και αν σηκώνει τπτ !!! αντε να βγάλουν και JB να δούμε τι λέει κι αυτή!! και κανένα kernel με overclocking λίγο δεν θα χάλαγε !! :Ρ
Link to comment
Share on other sites

γμτ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν δουλεύει σωστά το format στο recovery. Με αποθαρρύνει να δοκιμάσω διάφορες χαζομάρες από άλλα συμβατά μοντέλα.
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις φορμάτ με το χέρι από το CWM δουλεύει αλλά αν ζητήσω φορμάτ από το zip της αναβάθμισης πετάει σφάλμα. Κάτι δεν πάει καλά είτε στο CWM είτε στο update-binary είτε στο updater-script.

Περιμένω να δω πως θα το λύσουν οι Ρώσοι γιατί εγώ έχω κολλήσει σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

μμμ .. ναι κατάλαβα .. δεν ξέρω ακριβώς τι να σου πω γι αυτό το θέμα !! με την μπαταρία πως τα πάει το δικό σου ??
Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές το φορτίζω κάθε βράδυ οπότε δεν ξέρω να σου απαντήσω.

Κρατάει πάντως περισσότερο από το Blade που είχα πριν.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα .. γενικα εμενα μου κραταει 1.5-2 μερες max... απλα ρωτησα μιας και ειδα οτι αλλα μελη παραπανω εγγραφαν διαφορα για την μπαταρια...
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μπορούσα να πω κάτι θετικό για τη μπαταρία,

αλλά δυστυχώς δεν έχω το κινητό στα χέρια μου εδώ & 35 (τριάντα+πέντε) μέρες.

Από τις 11 Οκτωβρίου βρίσκεται στο service της Wind & πάρα τις 10δες ερωτήσεις μου,

δεν έχω πάρει ΚΑΜΙΑ απάντηση.

Έγινε επώνυμη καταγγελία στη γ.γ.καταναλωτή & περιμένω να δω τι θα γίνει.

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Acqua

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...