Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας παιδιά. Αγόρασα σήμερα ένα lumia 800 και έκοψα την κανονική μου sim σε μικρότερη για να την τοποθετήσω. Την έκοψα πολύ καλά γιατί το έκανα με χάρακα πολύ προσεκτικά. Εντέλη έβαλα την κάρτα στη συσκευή, την ενεργοποίησα και όλα οκ.. Σε μια φάση πήγα να το βγάλω από τη φορτιση και άνοιξα καταλάθος το πορτάκι της sim. Εκλεισε το κινητό, ξανάνοιξε και απο τότε δεν μου διαβάζει την sim.. Τί έχει γίνει..? Μήπως γνωρίζει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σας παιδιά. Αγόρασα σήμερα ένα lumia 800 και έκοψα την κανονική μου sim σε μικρότερη για να την τοποθετήσω. Την έκοψα πολύ καλά γιατί το έκανα με χάρακα πολύ προσεκτικά. Εντέλη έβαλα την κάρτα στη συσκευή, την ενεργοποίησα και όλα οκ.. Σε μια φάση πήγα να το βγάλω από τη φορτιση και άνοιξα καταλάθος το πορτάκι της sim. Εκλεισε το κινητό, ξανάνοιξε και απο τότε δεν μου διαβάζει την sim.. Τί έχει γίνει..? Μήπως γνωρίζει κανείς? (το έχω ποστάρει και στην κατηγορία windows phone αλλά έβαλα τον τίτλο στα greeklish και φοβάμαι μην μου το διαγράψουν)
Link to comment
Share on other sites

δε ςαν διαβαζει αλλες sim για να μην εχει προβλημα...αν τις διαβαζει τοτε πιθανον να απομαγνητιστηκε οποτε πας για καινουργια....
Link to comment
Share on other sites

Για δώσε μας ένα link. Αν ισχύει ότι έχει μέσα τα Ελληνικά απο την μάνα του και θα μας βγεί η πίστη να τα περάσουμε τοτε το σκέφτομαι κ εγώ :D

 

Δεν ξέρω αν έχει Ελληνικά μέσα. Θα πάω τώρα να τον πω αν μπορώ να το ανοίξω. Είναι στο GSM MARKET απλά το e-shop τους έχει λίγο τη μορφή του e-bay. Αν και εδώ λέει 1400 zloty στη βιτρίνα το είχε 1100 και τον ρώτησα 3 φορές αν είναι καινούριο ή μεταχειρισμένο γιατί με έκανε εντύπωση η τιμή....

 

http://allegro.pl/nokia-lumia-800-nowy-gsmmarket-warszawa-i2416372704.html

BORN TO BE AEL
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει καλη επαφη, που σημαινει οτι το κινητο χανει περισσοτερο μπαταρια για να συνδεθει με την σιμ.

και εγω ετσι το εκανα στην αρχη, αλλα δεν μου το εβρισκε και μετα πηγα στην κοσμοτε και πηρα μια micro sim ιδιο αριθμο 5 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Αγόρασα σήμερα ένα lumia 800 και έκοψα την κανονική μου sim σε μικρότερη για να την τοποθετήσω. Την έκοψα πολύ καλά γιατί το έκανα με χάρακα πολύ προσεκτικά. Εντέλη έβαλα την κάρτα στη συσκευή, την ενεργοποίησα και όλα οκ.. Σε μια φάση πήγα να το βγάλω από τη φορτιση και άνοιξα καταλάθος το πορτάκι της sim. Εκλεισε το κινητό, ξανάνοιξε και απο τότε δεν μου διαβάζει την sim.. Τί έχει γίνει..? Μήπως γνωρίζει κανείς? (το έχω ποστάρει και στην κατηγορία windows phone αλλά έβαλα τον τίτλο στα greeklish και φοβάμαι μην μου το διαγράψουν)

 

Κανονικά το κινητό παίρνει microsim πρέπει να πας σε ένα μαγαζί του παροχου σου και να ζητήσεις μια κάνει 5 ευρώ εαν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

εχω παρει το Lumia 800 εγκαταλειπωντας το iphone αλλα αντιμετωπιζω ενα σημαντικο προβλημα.

Κανω set up ενα email account δικου μου provider (οχι gmail, hotmail) και αντι καθε φορα να κατεβαζει τα νεα μαιλ κανει sychronize και μου σβηνει τα μηνυματα που εχουν ηδη κατεβει στο κινητο, εαν τα εχω κατεβασει και στο desktop οποτε και σβηνονται απο τον server. Εχω δοκιμασει και pop3 kai imap και εχω το ιδιο προβλημα. Στο iphone δεν το ειχα αυτο γιατι κατεβαζει τα νεα μηνυματα χωρις να πειραζει αυτα που εχουν ηδη κατεβει στο κινητο. Πηρα το νokia care και μου ειπαν οτι φταιει o server μου που τα σβηνει. Ειναι δυνατον?????

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καλησπερα και απο εμενα ειμαι καινουργιος στο forum οποτε δε ξερω αν εκανα καλα που θα γραψω εδω α.Αγορασα το Nokia Lumia 610 δεν εχω τη παραμικρη ιδεα για κινητα με windows και η αληθεια ειναι οτι απλα το πηρα στη ψιλο τυχη και κιταζοντας μονο τα χαρακτηριστικα του. Εχω παθει κοκομπλοκο. Στην αρχη διεγραψα καταλαθος ολες τις επαφες μου απτο msn -.- για να καταλαβετε. τεσπα

1) Οταν παιζω παιχνιδια στο x box live συνδεομαι αναγκαστικα στο ιντερνετ? ασχετως αν τα εχω κατεβασσει?

2)το ραδιο λειτουργει μονο με ιντερνετ?

3)υπαρχει καποια επιλογη που επιλεγω για να μην εχει το κινιτο μου προσβαση με το ιντερνετ εν αγνοια μου?

(οπως καταλαβαινετε εχω καρτα και να δινω 1 ευρω στη vodafone καθε μερα χωρις λογω ΔΕ ΛΕΕΙ)

4)τι πρεπει να κανω για να μπορεσει το bluetooth να συνδεθει με αλλα κινητα.?

Ας μου απαντησει καποιος σε αυτα ρε παιδια και για τις υπολοιπες αποριες μου θα κοιταξω τις προηγουμενες σελιδες μηπως τις βρω απλα καιγομαι και 111 σελιδες ηταν πολλες. Ευχαριστω οπως και να εχει και ζητω συγνωμη ξερω εδω ειναι για το lumia 800 απλα φανταζομαι αυτα που ρωτησα ειναι ιδια σε ολα

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου δεν χρειαζεται ιντερνετ για να παιξεις τα παιχνιδια. το ραδιο δεν χρειαζεται ιντερνετ. Λογικα θα χρειαζεται τα ακουστικα οπως γινεται και στα υπολοιπα Lumia. Για να κλεισεις το data και να μην συνδεεται στο ιντερνετ και χρεωνεσαι πηγαινε στις ρυθμισεις->κινητη τηλεφωνια και απενεργοποιησε αυτο που λεει συνδεση δεδομενων. για να συνδεσεις το κινητο μεσω bluetooth με αλλα κινητα για μεταφορα φωτο κλπ δεν γινεται:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρει κανείς πόσο κοστίζει σε νόκια care η αλλαγή της οθόνης; Μετά από πτώση με την οθόνη προς τα κάτω, ράγισε το τζάμι. Τουλάχιστον δουλέυει κανονικά ακόμα.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Super Ανέκδοτα / Super Ανέκδοτα Free

Link to comment
Share on other sites

....και αν είχε για μένα κάτι πολύ βασικό δηλαδή μετρητή data έστω και ως εφαρμογή.....

 

"Σύντομα κοντά σας" όπως λεει μια διαφίμηση:) Είπαν ότι σύντομα θα βγει η εφαρμογή data monitor usage

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα για αρχή.....

Αγόρασα και γω το LUMIA 800 πριν μια βδομάδα, είπα να πάω από WINDOWS MOBILE σε WINDOWS PHONE, καμιά σχέση βέβαια.

Δεν έχω μείνει ικανοποιημένος από την λειτουργικότητα της συσκευής σε σχέση με την ποιότητα κατασκευής. Δεν υπάρχει η δυνατότητα παραμετροποίησης το λογισμικού (αλλαγή μεγεθους γραμματοσειράς των επαφών και ειδικότερα των τηλεφωνικών αριθμών, των γραμμάτων του BROWSER "αν έχεις λίγη πρεσβυωπία την πάτησες", εκτύπωση φωτογραφιών από οποιοδήποτε συσκευή είτε BLUETOOTH, είτε υπολογιστή χωρίς την χρήση του ZUNE κλπ). Μου την σπάει που δεν είναι ανοιχτού λογισμικού ώστε να μπορείς να παρέμβεις εγκαθιστώντας προγράμματα, να "βλέπεις" την registry και γενικά την μνήμη του και τον δίσκο σε σχέση με τα WINDOWS MOBILE.

Α και κάτι που ξέχασα η μπαταρία χωρις έντονη χρήση κρατάει μόνο μια μέρα!!!!

Υπάρχει έντονη σκέψη να το πουλήσω!!!! Είμαι εν μέρη απογοητευμένος...............

Μήπως υπάρχει λύση και δεν την έχω ακόμη ανακαλύψει;;;

Edited by steeve1
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα για αρχή.....

Αγόρασα και γω το LUMIA 800 πριν μια βδομάδα, είπα να πάω από WINDOWS MOBILE σε WINDOWS PHONE, καμιά σχέση βέβαια.

Δεν έχω μείνει ικανοποιημένος από την λειτουργικότητα της συσκευής σε σχέση με την ποιότητα κατασκευής. Δεν υπάρχει η δυνατότητα παραμετροποίησης το λογισμικού (αλλαγή μεγεθους γραμματοσειράς των επαφών και ειδικότερα των τηλεφωνικών αριθμών, των γραμμάτων του BROWSER "αν έχεις λίγη πρεσβυωπία την πάτησες", εκτύπωση φωτογραφιών από οποιοδήποτε συσκευή είτε BLUETOOTH, είτε υπολογιστή χωρίς την χρήση του ZUNE κλπ). Μου την σπάει που δεν είναι ανοιχτού λογισμικού ώστε να μπορείς να παρέμβεις εγκαθιστώντας προγράμματα, να "βλέπεις" την registry και γενικά την μνήμη του και τον δίσκο σε σχέση με τα WINDOWS MOBILE.

Α και κάτι που ξέχασα η μπαταρία χωρις έντονη χρήση κρατάει μόνο μια μέρα!!!!

Υπάρχει έντονη σκέψη να το πουλήσω!!!! Είμαι εν μέρη απογοητευμένος...............

Μήπως υπάρχει λύση και δεν την έχω ακόμη ανακαλύψει;;;

 

Προτεινω να περιμενεις 5 μερουλες γιατι θα ανακοινωθουν τα Windows Phone 8.

να δεις τι νεο θα παρει το κινητο

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα για αρχή.....

Αγόρασα και γω το LUMIA 800 πριν μια βδομάδα, είπα να πάω από WINDOWS MOBILE σε WINDOWS PHONE, καμιά σχέση βέβαια.

Δεν έχω μείνει ικανοποιημένος από την λειτουργικότητα της συσκευής σε σχέση με την ποιότητα κατασκευής. Δεν υπάρχει η δυνατότητα παραμετροποίησης το λογισμικού (αλλαγή μεγεθους γραμματοσειράς των επαφών και ειδικότερα των τηλεφωνικών αριθμών, των γραμμάτων του BROWSER "αν έχεις λίγη πρεσβυωπία την πάτησες", εκτύπωση φωτογραφιών από οποιοδήποτε συσκευή είτε BLUETOOTH, είτε υπολογιστή χωρίς την χρήση του ZUNE κλπ). Μου την σπάει που δεν είναι ανοιχτού λογισμικού ώστε να μπορείς να παρέμβεις εγκαθιστώντας προγράμματα, να "βλέπεις" την registry και γενικά την μνήμη του και τον δίσκο σε σχέση με τα WINDOWS MOBILE.

Α και κάτι που ξέχασα η μπαταρία χωρις έντονη χρήση κρατάει μόνο μια μέρα!!!!

Υπάρχει έντονη σκέψη να το πουλήσω!!!! Είμαι εν μέρη απογοητευμένος...............

Μήπως υπάρχει λύση και δεν την έχω ακόμη ανακαλύψει;;;

 

Η αλήθεια είναι πως αυτά τα θέματα τα εχουν τα windows.. και εχει δίκιο, η μία μέρα με έντονη χρήση ομως για smartphone, και πάλι καλά να λές, γιατί αν δείς κάτι πχ sony.. :X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρει κανείς πόσο κοστίζει σε νόκια care η αλλαγή της οθόνης; Μετά από πτώση με την οθόνη προς τα κάτω, ράγισε το τζάμι. Τουλάχιστον δουλέυει κανονικά ακόμα.

 

σε huawei ideos x5 παντως στοιχισε 105ε... :(

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να βρω τροπο να βαλω ενα τραγουδι για ηχο κλησης και δεν το βρισκω με τιποτα εψαξα στο ιντερνετ και το μονο που βρηκα ηταν για ενα προγραμμα που κατεβαζω απο youtube οτι θελω και κοβω το τραγουδι σε 40 sec η' λιγοτερο...παρολα αυτα δεν βρισκω πιο ειναι αυτο το προγραμμα :( ξερει κανεις σε πιο αναφερονται και επιπλεον τι ειναι αυτη η αναβαθμηση για την μπαταρια που λετε ολοι?? και που τη βρισκω??
Link to comment
Share on other sites

σε huawei ideos x5 παντως στοιχισε 105ε... :(

 

Άστο...Πήρα σε nokia care και μου είπαν 200€ η οθόνη....

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Super Ανέκδοτα / Super Ανέκδοτα Free

Link to comment
Share on other sites

Σου σβηνονται τα μνματα σου τελειως ή απλα δεν ταβλεπεις μονο στο τηλεφωνο?

Αν σβηνονται μονο στο τηλεφωνο,υπαρχει λυση.....Στο inbox στο κινητο σου πας ρυθμισεις-ρυθμισεις συγχρονισμου, οπου εκει σου εχει επιλογες για την ληψη των email...Εργοστασιακα εχει επιλογη εμφανισης των τελευταιων 7 ημερων οπου μπορεις να το αλλαξεις βασει αυτο που θελεις εσυ....Ελπιζω να ειναι αυτη η λυση στο προβλημα σου.....

Η καθε υπηρεσια mail εχει καποιες επιλογες οταν κανεις προωθηση των μνμτων....Συνηθως κανουν απευθειας προωθηση χωρις να κρατανε το εισερχομενο mail.....Να πας στις ρυθμισεις πρoωθησης οπου θα σου εχει επιλογη να δεχεται τα mail και να κανει και προωθηση pop

Edited by nikosm10

Galaxy S6 Edge+,LG GFLEX 2,LG G2,Galaxy Note 2

 

Κατασκευές Αλουμινίου www.afoimitropouloi.gr

Link to comment
Share on other sites

Άστο...Πήρα σε nokia care και μου είπαν 200€ η οθόνη....

 

Απαραδεχτοι...δωσε λιγα ακομα και παρτο μεταχειρισμενο!

Εγω 300ε θα το δωσω..

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να βρω τροπο να βαλω ενα τραγουδι για ηχο κλησης και δεν το βρισκω με τιποτα εψαξα στο ιντερνετ και το μονο που βρηκα ηταν για ενα προγραμμα που κατεβαζω απο youtube οτι θελω και κοβω το τραγουδι σε 40 sec η' λιγοτερο...παρολα αυτα δεν βρισκω πιο ειναι αυτο το προγραμμα :( ξερει κανεις σε πιο αναφερονται και επιπλεον τι ειναι αυτη η αναβαθμηση για την μπαταρια που λετε ολοι?? και που τη βρισκω??

 

Το πρόγραμμα που αναφέρεσαι είναι το yourang και θα το βρεις δωρεάν στο markeplace. Για την αναβάθμιση δεν έχεις να κάνεις τίποτα άλλο από το να συνδέσεις την συσκευή σου στον Η/Υ και να τρέξεις το zune και μετά να πάς στις ρυθμίσεις και να δεις εάν υπάρχει κάποιο update.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του είναι απαράδεκτη.! Βγάζει μια μέρα γεμάτη γεμάτη, αλλά με πολύ απλή χρήση... 6-7 τηλέφωνα και 5-10 λεπτά σερφάρισμα.. Και έχοντας απενεργοποιημένο wifi και όλες τις ρυθμίσεις που κάνουν αναβάθμιση δεδομένων καιρού κτλ... Αυτόματη φωτεινότητα. Ακόμα και όταν είναι κλειδωμένο σε 5 λεπτά πέφτει 1% η μπαταρία του... ΈΧΩ κάνει όλες τις αναβαθμίσεις. Η μόνη απογοήτευση εδώ και τρεις μέρες που το έχω είναι αυτή. Όλα τα άλλα είναι πολύ καλα.. Κατασκευή, οθόνη και λογισμικό μετράνε πολύ... Θέλει όμως ακόμα να προχωρίσουν τα wp σε σχέση με τους ανταγωνιστές τους... Καμία πληροφορία για την μπαταρία και πως θα επιμηκύνουμε την αντοχή της?? :P
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του είναι απαράδεκτη.! Βγάζει μια μέρα γεμάτη γεμάτη, αλλά με πολύ απλή χρήση... 6-7 τηλέφωνα και 5-10 λεπτά σερφάρισμα.. Και έχοντας απενεργοποιημένο wifi και όλες τις ρυθμίσεις που κάνουν αναβάθμιση δεδομένων καιρού κτλ... Αυτόματη φωτεινότητα. Ακόμα και όταν είναι κλειδωμένο σε 5 λεπτά πέφτει 1% η μπαταρία του... ΈΧΩ κάνει όλες τις αναβαθμίσεις. Η μόνη απογοήτευση εδώ και τρεις μέρες που το έχω είναι αυτή. Όλα τα άλλα είναι πολύ καλα.. Κατασκευή, οθόνη και λογισμικό μετράνε πολύ... Θέλει όμως ακόμα να προχωρίσουν τα wp σε σχέση με τους ανταγωνιστές τους... Καμία πληροφορία για την μπαταρία και πως θα επιμηκύνουμε την αντοχή της?? :P

 

Εχετε και αλλοι τοσο χαμηλή απόδοση ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...