Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλα ολα αλλα συσκευη με εκτεταμενη χρηση γραφιδας και χωρις screen protector η δημιουργια μικρων γρατζουνιων ειναι θεμα χρονου.

Αν δε σας ενοχλει αυτο ξηλωστε τη, προσωπικα ειδικα στην οθονη δε θελω το παραμικρο , οποτε ειναι μονοδρομος...

Τα ιδια και με το ativ pro μου. Ολη μερα χρηση s-pen. Ουτε να το διανοηθω να μην εχω screen protector

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ περιμένω ακόμα από ebay screen protector και το έχω συνέχεια στην προσοχή μου. Επίσης και θήκη περιμένω και έχω τρελαθεί. Γυρνάω παντού με βελουδο πανάκι και το ακουμπάω σε αυτό το τηλέφωνο.
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Προκύπτει κάπως ότι η εκτεταμένη χρήση γραφίδας προκαλεί φθορές?

Ρωτάω φιλικά καθαρά κ για λόγους ενημέρωσης.Έχουμε κάποια πηγή,μαρτυρία κλπ η απλά βασίζεται στο σκεπτικό ότι τρίβε τρίβε κάποια στίγμη θα κάνει γρατσουνιά,η τοποθέτησή σου φίλε μου?

 

Εγώ απο τον Ιούνιο χρησιμοποιώ s3 με flip μόνο,είμαι κάτα πεποίθηση αντίθετος με τα screen protectors,χωρίς την παραμικρή υποψία αμιχής στην οθόνη.Τότε μάλιστα διάβαζα από άλλα παιδιά που λέγανε κ καλά ότι κ με το δάχτυλο ακόμα,μετά από καιρό η οθόνη θα κάνει μικρογρατσουνιές.

 

Πράγμα που στην περίπτωσή μου,ήταν εντελώς αναληθές!

me > you
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο s-pen με τόσο μαλακή και λεπτή μύτη, είναι δύσκολο να πάρει κόκκους σκόνης από κάτω και να κάνει γραμμές.

Χωρίς flip δεν θα το τολμούσα για να είμαι ειλικρινής.

Αλλά όσο την έχω πάνω δεν βλέπω ούτε σκόνη.

Βεβαίως ο protector που φορούσα χωρίς την flip όμως έκανε γραμμές. Αλλά άλλο ζελατίνα και άλλο gorilla 2.

Κάποια στιγμή στο μαγαζί του Νίκου, είδα ένα Note 13 μηνών με flip και δεν είχε ούτε μια γραμμουλα. Αυτό μ έκανε να αποφασίσω να την πάρω.

Ο Νίκος για να με πείσει ότι δεν χάνω τίποτα με τον screen protector μου τον έβαλε με το ζόρι χωρίς να πάρει λεφτά.

Αν και πολύ καλός δεν μπόρεσα να αντέξω το λάδωμα και την αίσθηση όταν το δάχτυλο πάει στο σημείο που αφήνει κενό δίπλα στο bezel.

Θα έβαζα μόνο τον οβάλ που πιάνει από άκρη σε άκρη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η τοποθετηση μου προκυπτει απο την εμπειρια κατοχης αρκετων εκατονταδων συσκευων τα τελευταια δεκα χρονια. Ειναι δεδομενο πως θα δειτε γρατζουνια αν χρησιμοποιειτε γραφιδα σε καθημερινη βαση....

ΥΓ Ο Νικος ξερει παρα πολλα λογω του οτι εχει δει πολλες συσκευες. :)

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Σέβομαι απόλυτα την προτίμησή σας στα screen protectors, αλλά απορώ πώς είναι δυνατόν να σας ανησυχεί η ελάχιστη (σχεδόν μηδενική κατά τη γνώμη μου) πιθανότητα να χαραχτεί η οθόνη απ' το S Pen, ενώ δεν σας ενοχλεί καθόλου το ότι βάζετε ένα ξένο σώμα μεταξύ της οθόνης και των ματιών/δαχτύλων σας, κάτι που αναπόφευκτα προκαλεί υποβάθμιση, τόσο στην ποιότητα της απεικόνισης, όσο και στην αίσθηση του αγγίγματος. Το τραγικό είναι ότι αυτή η κατώτερη εμπειρία χρήσης είναι μόνιμη, εφόσον είστε καταδικασμένοι να την ανέχεστε για όσο χρονικό διάστημα θα έχετε τη συσκευή (πάνω από χρόνο, ίσως και 2+ χρόνια για πολλούς).

 

Τελικά μάλλον είναι ψυχολογικό το θέμα. Είναι η αίσθηση τη διατήρησης της συσκευής σε τέλεια κατάσταση ως αυτοσκοπός, χωρίς να γίνεται χρήση αυτής της τελειότητας. Είναι κρίμα πάντως να πληρώνει κανείς για μια συσκευή και να μην τη χαίρεται στο μέγιστο...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν χρησιμοποιώ flip cases και το φοβάμαι πολύ στις τσέπες με τα κλειδιά. Οπότε η λυση είναι η μεμβράνη με θηλυκά tpu
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Κώστα έχω χρησιμοποιησει πολλές από τις 650 περίπου συσκευές που πέρασαν από τα χέρια μου χωρίς κανενός είδους προστασία. Όλες (κι οι gorilla glass) γδαρθηκαν έστω κι ανεπαίσθητα μετά από λίγο. Δεν έχω καμία διάθεση να κυκλοφορώ με ένα πανάκι για να μην εχω κοκο σκόνης στη συσκευή μου. Μέσα στη μέρα κινούμαι και σε χώρους με σκόνες και η συσκευη μπορεί να λερωθει. Δεν καίγομαι όμως να την καθαρίσω , θα το κάνω το βράδυ σπίτι ή την επόμενη αν ξεχαστω. Ένα καλό screen protector δεν ενοχλεί πρακτικά καθόλου εκτός από το ότι λερώνει. Αλλά προτιμώνα καθαρίζω πριν πέσω για ύπνο, παρά το να έχω συνέχεια το άγχος μη γδαρθει η οθόνη αν είναι λερωμένη και γράφω με βιασύνη μια σημείωση σε εξωτερικό χώρο. Δε μπορώ να δουλεύω για τη συσκευή, αλλά αυτή για μένα. Το ιδανικό θα ήταν να μη με ενδιαφέρει αν κάνει μερικές ανεπαισθητες γρατζουνιες σε βάθος χρόνου, αλλά αν αυτό συμβεί απλά θα με ενοχλεί οπότε προτιμώ να αλλάζω ένα screen protector κάθε δίμηνο και να είμαι on the Safe side. ..

Επίσης έπαψα να χρησιμοποιώ flip type γιατί πάρα το ότι μου αρέσουν πολύ, απλά δεν είναι πρακτικές. Η αυθεντική polycarbonate είναι εξαιρετική, η συσκευή άμεσα προσβάσιμη και η οθόνη ορατή για ειδοποιήσεις κλπ ανά πάσα στιγμή χωρίς να ανοιγοκλεινω πορτακια κλπ κουραστικά μέσα στη μέρα...

Σέβομαι απόλυτα την προτίμησή σας στα screen protectors, αλλά απορώ πώς είναι δυνατόν να σας ανησυχεί η ελάχιστη (σχεδόν μηδενική κατά τη γνώμη μου) πιθανότητα να χαραχτεί η οθόνη απ' το S Pen, ενώ δεν σας ενοχλεί καθόλου το ότι βάζετε ένα ξένο σώμα μεταξύ της οθόνης και των ματιών/δαχτύλων σας, κάτι που αναπόφευκτα προκαλεί υποβάθμιση, τόσο στην ποιότητα της απεικόνισης, όσο και στην αίσθηση του αγγίγματος. Το τραγικό είναι ότι αυτή η κατώτερη εμπειρία χρήσης είναι μόνιμη, εφόσον είστε καταδικασμένοι να την ανέχεστε για όσο χρονικό διάστημα θα έχετε τη συσκευή (πάνω από χρόνο, ίσως και 2+ χρόνια για πολλούς).

 

Τελικά μάλλον είναι ψυχολογικό το θέμα. Είναι η αίσθηση τη διατήρησης της συσκευής σε τέλεια κατάσταση ως αυτοσκοπός, χωρίς να γίνεται χρήση αυτής της τελειότητας. Είναι κρίμα πάντως να πληρώνει κανείς για μια συσκευή και να μην τη χαίρεται στο μέγιστο...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν χρησιμοποιώ flip cases και το φοβάμαι πολύ στις τσέπες με τα κλειδιά. Οπότε η λυση είναι η μεμβράνη με θηλυκά tpu

Αν βάζεις το κινητό στην ίδια τσέπη με κλειδιά τότε δεν έχει νόημα η συζήτηση... Είναι δυνατόν ρε παιδιά να βάζετε στην ίδια τσέπη το Note II και τα κλειδιά σας; Αν είναι έτσι είμαι ΥΠΕΡ των screen protectors! Βάλτε δύο, τον έναν πάνω στον άλλο, για σιγουριά! Και έναν στο πίσω μέρος για την κάμερα. :shock:

 

@v@gelis: OK Βαγγέλη, το σέβομαι αυτό που λες. Αν σε κάνει να νιώθεις καλύτερα καλά κάνεις και βάζεις screen protectors. Χωρίς να έχω εμπειρία με πενάκι σε γυάλινες οθόνες, μου κάνει εντύπωση το ότι το S Pen μπορεί να κάνει σημάδια σε μια τέτοια οθόνη. Τι να πω, ίσως πρέπει να την πάθω για να το καταλάβω. Πάντως απ' το 2010 με τα HD2, iPhone 4 και τώρα με το Note II δεν έχω παρατηρήσει το παραμικρό ψεγάδι στις οθόνες τους, που ήταν πάντα γυμνές. Βέβαια μόνο το Note II έχει S Pen και είναι νωρίς για να βγάλω συμπεράσματα. Ο χρόνος θα δείξει.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Αν βάζεις το κινητό στην ίδια τσέπη με κλειδιά τότε δεν έχει νόημα η συζήτηση... Είναι δυνατόν ρε παιδιά να βάζετε στην ίδια τσέπη το Note II και τα κλειδιά σας; Αν είναι έτσι είμαι ΥΠΕΡ των screen protectors! Βάλτε δύο, τον έναν πάνω στον άλλο, για σιγουριά! Και έναν στο πίσω μέρος για την κάμερα.

 

Εντάξει ρε συ δεν το βάζω πάντα αλλά στα γρήγορα μπορεί να ξεφύγει. Αν διάβασες πιο πριν ανέφερα ότι δεν το ακουμπάω πουθενά ούτε το πλαστικό. Πάντα πάνω σε πανιά. Ούτε στο μπουφάν δεν το βάζω χωρίς θηκη. Είναι αναποδια δικιά μου.

Και εμένα μου αρέσει γυμνό αλλά επειδή θέλω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο βάζω τα πάντα επάνω.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Αν έκανες την μεταφορά με bluetooth το αρχείο πρέπει να βρίσκεται στη διαδρομή /sdcard/Bluetooth/

Μακαρι να ητανε αλλα δεν ειναι εκει φιλε μου.

 

Και οπως προειπα οταν το εστειλε και πατησα πανω του μου ειπε οτι ειναι στα "εισερχομενες μεταφορες" παντως στο φακελο bluetooth το εψαξα δεν ειναι.

 

Μεχρι και οτι εχει κατάληξη vcf εβαλα το es explorer να ψαξει να βρει αλλα τσιφος.

 

Πως ονομαζει το backup επαφων το samsung galaxu s plus?

Αν το συνδεσω με pc αλλα σαν εξωτερικο μνημη/δισκο και το βαλω να κανει αναζητηση απο το pc λετε να βρει τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ητανε αλλα δεν ειναι εκει φιλε μου.

 

Και οπως προειπα οταν το εστειλε και πατησα πανω του μου ειπε οτι ειναι στα "εισερχομενες μεταφορες" παντως στο φακελο bluetooth το εψαξα δεν ειναι.

 

Μεχρι και οτι εχει κατάληξη vcf εβαλα το es explorer να ψαξει να βρει αλλα τσιφος.

 

Πως ονομαζει το backup επαφων το samsung galaxu s plus?

Αν το συνδεσω με pc αλλα σαν εξωτερικο μνημη/δισκο και το βαλω να κανει αναζητηση απο το pc λετε να βρει τιποτα?

 

Και δεν εχεις αδικο.Δεν ειναι στη διαδρομη /storage/sdcard0/bluetooth.

Δεν εψαξα με το pc αν το μεταφερει καπου αλλου αλλα es και root explorer δεν το βρισκουν.

Αρχικα οταν παιρνει το vcf αρχειο μπορεις να το δεις στη πιο πανω διαδρομη (δες το screenshot).Μετα δεν υπαρχει.Αν κατεβασεις τη κουρτινα και πατησεις επανω στα εισερχομενα αρχεια τοτε μπορεις να το κανεις import το vcf.Αρκει να μην πατησεις την εκκαθαριση ειδοποιησεων.Προφανως εχει αλλαξει ο τροπος που διαχειριζεται τα αρχεια επαφων γιατι στο /storage/sdcard0/bluetooth συνηθιζε να τα αποθηκευει

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Το Google earth δεν είναι διαθέσιμο στην περιοχή μας.

Ποιος ο καλύτερος τρόπος να πειράξουμε το play ώστε να αφαιρέσουμε τα regional restrictions;;;

Βρήκα το vending3-5-16.apk αλλά αντικαθιστά το play και διάβασα ότι δεν είναι απροβλημάτιστο.

Τι λύση προτείνετε;;;

Ευχαριστώ!

 

ΥΓ: Νομίζω ότι η συζήτηση για θήκες και screen protectors θα έπρεπε να συνεχιστεί στα αξεσουάρ. Θα κάνω την αρχή εκεί για να μεταφερθεί η κουβέντα :-)

Link to comment
Share on other sites

Το Google earth δεν είναι διαθέσιμο στην περιοχή μας.

Ποιος ο καλύτερος τρόπος να πειράξουμε το play ώστε να αφαιρέσουμε τα regional restrictions;;;

Βρήκα το vending3-5-16.apk αλλά αντικαθιστά το play και διάβασα ότι δεν είναι απροβλημάτιστο.

Τι λύση προτείνετε;;;

Ευχαριστώ!

 

ΥΓ: Νομίζω ότι η συζήτηση για θήκες και screen protectors θα έπρεπε να συνεχιστεί στα αξεσουάρ. Θα κάνω την αρχή εκεί για να μεταφερθεί η κουβέντα :-)

 

Η λυση ηταν το market enabler που εχει αποσυρθει απο το market.Αν θες το google earth σου ανεβαζω το apk στο dropbox

 

http://db.tt/SsxjvvwD

 

ps ειναι απο το market η εφαρμογη και οχι απο περιεργα sites

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ο κύριος λόγος που πολλοί αλλάξαμε τη γερμανική rom είναι ότι δεν διέθετε αναγνώριση ελληνικής γραφής. Αυτό είναι επιβεβαιωμένο για την γερμανική 4.1.1. Αν εσύ με γερμανική 4.1.2 διαπιστώνεις ότι έχει αναγνώριση ελληνικής γραφής δεν χρειάζεται να περάσεις άλλη rom.

 

Το πενακι διαβαζει κανονικα ελληνικα.το μονο δεν εχει ελληνικη ομολια αναγνωσης.δεν ξερω αν το εχει η ελληνικη ρομ.

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Και δεν εχεις αδικο.Δεν ειναι στη διαδρομη /storage/sdcard0/bluetooth.

Δεν εψαξα με το pc αν το μεταφερει καπου αλλου αλλα es και root explorer δεν το βρισκουν.

Αρχικα οταν παιρνει το vcf αρχειο μπορεις να το δεις στη πιο πανω διαδρομη (δες το screenshot).Μετα δεν υπαρχει.Αν κατεβασεις τη κουρτινα και πατησεις επανω στα εισερχομενα αρχεια τοτε μπορεις να το κανεις import το vcf.Αρκει να μην πατησεις την εκκαθαριση ειδοποιησεων.Προφανως εχει αλλαξει ο τροπος που διαχειριζεται τα αρχεια επαφων γιατι στο /storage/sdcard0/bluetooth συνηθιζε να τα αποθηκευει

Καπου σε εχασα...

Δηλαδη αν το ειχα δει οτι το ελαβε το αρχειο στην status bar ειδοποιησεων και απλα εκλεισα τις ειδοποιησεις παιζει να ΜΗΝ το εσωσε πουθενα το αρχειο?

 

Παντως ειναι στανταρ οτι δινει το παρακατω ονομα "000001.vcf" ακομα και το galaxy s plus ?

Παντως με τα προγραμματα που δοκιμασα(es explorer, explorer, solid explorer) να μου βρει ολα τα vcf αρχεια δεν μου βρηκε τιποτα απο τη ριζα που δοκιμασα να ψαξει.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλα ολα αλλα συσκευη με εκτεταμενη χρηση γραφιδας και χωρις screen protector η δημιουργια μικρων γρατζουνιων ειναι θεμα χρονου.

Αν δε σας ενοχλει αυτο ξηλωστε τη, προσωπικα ειδικα στην οθονη δε θελω το παραμικρο , οποτε ειναι μονοδρομος...

Τα ιδια και με το ativ pro μου. Ολη μερα χρηση s-pen. Ουτε να το διανοηθω να μην εχω screen protector

 

Βαγγέλη και στο ΝΟΤΕ 1 και στο 2 χωρίς καμία προστασία οθόνης και με μπόλικη χρήση του Spen λόγω δουλειάς, δεν είχα κανένα πρόβλημα .Νομίζω ότι και εσείς που βάζετε το screen prot. άμεσα δοκιμάστε να το αφήσετε χωρίς αυτό και δεν θα έχετε κανένα πρόβλημα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς παρεξήγηση και χωρίς ίχνος ειρωνείας. Πως αποφάσισες να αγοράσεις αυτό το κινητό;;; Εννοώ... δεν είδες κανένα βιντεάκι στο youtube πριν το πάρεις ή τέλος πάντων να διαβάσεις κάποιο review με τις δυνατότητες του κινητού;;;

 

Η ερώτηση αυτή δεν απευθύνεται μόνο σε εσένα, αλλά σε όλους που κάνουν ερωτήσεις τις οποίες θα έπρεπε, κατά τη γνώμη μου πάντα, να έχουν ήδη απαντημένες στο μυαλό τους ΠΡΙΝ αγοράσουν το NOTE II.

 

Κατ αρχήν μη ανησυχείς δεν παρεξηγούμαι εύκολα.

Το πενάκι μου είναι σχεδόν παντελώς άχρηστο και δεν ήταν στο ελάχιστο ο λόγος για τον οποίο αγόρασα το Note.

Το μέγεθος της οθόνης του ήθελα και τίποτα άλλο.

Έχω το Note 1 μήνα και έχω χρησιμοποιήσει το πενάκι μισή φορά.

Link to comment
Share on other sites

Καπου σε εχασα...

Δηλαδη αν το ειχα δει οτι το ελαβε το αρχειο στην status bar ειδοποιησεων και απλα εκλεισα τις ειδοποιησεις παιζει να ΜΗΝ το εσωσε πουθενα το αρχειο?

 

Παντως ειναι στανταρ οτι δινει το παρακατω ονομα "000001.vcf" ακομα και το galaxy s plus ?

Παντως με τα προγραμματα που δοκιμασα(es explorer, explorer, solid explorer) να μου βρει ολα τα vcf αρχεια δεν μου βρηκε τιποτα απο τη ριζα που δοκιμασα να ψαξει.

 

Έστειλα το 00001.vcf (και όχι 000001.vcf, 4 μηδενικά και όχι 5) από το n4 στο note2.Αν πάς στη διαδρομή /sdcard/Bluetooth (με τον explorer) πρίν τελειώσει η μεταφορά από το ένα κινητό στο άλλο, τότε το 00001.vcf το βλέπεις.Όταν ολοκληρωθεί η μεταφορά τότε το αρχείο εξαφανίζεται.Ψάχνω να βρώ αν και πού το αποθηκεύει (εγκυκλοπαιδικά).Λογικά και στο s plus θα κάνει export vcf αρχείο στη /sdcard (εκτός και αν έχεις external sdcard).

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα το 00001.vcf (και όχι 000001.vcf, 4 μηδενικά και όχι 5) από το n4 στο note2.Αν πάς στη διαδρομή /sdcard/Bluetooth (με τον explorer) πρίν τελειώσει η μεταφορά από το ένα κινητό στο άλλο, τότε το 00001.vcf το βλέπεις.Όταν ολοκληρωθεί η μεταφορά τότε το αρχείο εξαφανίζεται.Ψάχνω να βρώ αν και πού το αποθηκεύει (εγκυκλοπαιδικά).Λογικά και στο s plus θα κάνει export vcf αρχείο στη /sdcard (εκτός και αν έχεις external sdcard).

 

φίλοι μου μπορώ να συνδέσω το καλώδιο φόρτισης για σύνδεση (προβολή στην τηλεόραση) ? η μήπως υπάρχει άλλο εξάρτημα. φίλε μου υπέροχη αυτή η εφαρμογή Google earth Νάσαι καλά ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα το 00001.vcf (και όχι 000001.vcf, 4 μηδενικά και όχι 5) από το n4 στο note2.Αν πάς στη διαδρομή /sdcard/Bluetooth (με τον explorer) πρίν τελειώσει η μεταφορά από το ένα κινητό στο άλλο, τότε το 00001.vcf το βλέπεις.Όταν ολοκληρωθεί η μεταφορά τότε το αρχείο εξαφανίζεται.Ψάχνω να βρώ αν και πού το αποθηκεύει (εγκυκλοπαιδικά).Λογικά και στο s plus θα κάνει export vcf αρχείο στη /sdcard (εκτός και αν έχεις external sdcard).

Το s plus δεν ειχε καρτα μνημης.

Link to comment
Share on other sites

Η λυση ηταν το market enabler που εχει αποσυρθει απο το market.Αν θες το google earth σου ανεβαζω το apk στο dropbox

 

http://db.tt/SsxjvvwD

 

ps ειναι απο το market η εφαρμογη και οχι απο περιεργα sites

 

Ευχαριστω και εγω για το apk.

Link to comment
Share on other sites

αυτο το market enabler αξιζει να το κατεβασουμε απο αλλου...???

τι κερδιζουμε ακριβως και που μας χρησιμευει?

Link to comment
Share on other sites

γεια σασ παιδια μπαινω στισ ρυθμισεισ λογαριασμοι dropbox και μου γραφει οτι ο συγχρονισμος ειναι απενεργοποιημενος και δεν μπορω να ενοργοποιησω τον συγχρονισμο
Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

γεια σασ παιδια μπαινω στισ ρυθμισεισ λογαριασμοι dropbox και μου γραφει οτι ο συγχρονισμος ειναι απενεργοποιημενος και δεν μπορω να ενοργοποιησω τον συγχρονισμο

 

Πας Ρυθμίσεις -> Cloud και μπορεις να το ενεργοποιήσεις. Είσαι σίγουρος οτι το θέλεις αυτό? Δεν είναι το αυτόματο upload των φωτογραφιών. Αν το ενεργοποιήσεις θα σου κατεβάσει όλες τις φωτό και βίντεο απο το dropbox πάλι στο κινητό.

Φιλικά : Κωστής
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...