Jump to content

Αστυνομικές και Στρατιωτικές Σχολές


Cloud
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι ρε φίλε μεγάλο πρόβλημα.. δεν θέλω να δημοσιεύσω δημοσίως το πρόβλημα αυτό!

δεν είναι άδικο να μπαίνουν με μικρότερο βαθμό οι πολύτεκνοι; γιατί να μην υπάρχει ισοτιμία;;;;;;

 

 

φιλε το αντιθετο μπορω να πω και γω για τον στρατο...! γιατι να υπαρχουν ειδικες κατηγοριες(αναπηριας) στον στρατο και να μην υπαρχουν για τους πολυτεκνους...

 

φιλικα... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

felicita δεν είναι ανάγκη να επαναλαμβάνεσαι...αν κάποιος ξέρει και θέλει , θα σου απαντήσει...

συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

φιλε το αντιθετο μπορω να πω και γω για τον στρατο...! γιατι να υπαρχουν ειδικες κατηγοριες(αναπηριας) στον στρατο και να μην υπαρχουν για τους πολυτεκνους...

 

φιλικα... :)

 

πολλα που η αστυνομια απαγορευει οπως καποια ορια στο υψος ο στρατος τα επιτρεπει γι αυτο αστυνομια με στρατο..ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ

ειναι τελειως διαφορετικα και προσωπικα χαιρομαι που ειμαι στο πρωτο οσο τιποτε αλλο!

Edited by TXCELLAS
Link to comment
Share on other sites

πολλα που η αστυνομια απαγορευει οπως καποια ορια στο υψος ο στρατος τα επιτρεπει γι αυτο αστυνομια με στρατο..ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ

ειναι τελειως διαφορετικα και προσωπικα χαιρομαι που ειμαι στο πρωτο οσο τιποτε αλλο!

 

μήπως άκουσες για βάσεις των ΕΠΑΛ;; :)

Link to comment
Share on other sites

πωωω είναι ελεινοί.. βάζουν όπως όπως παιδιά πολύτεκνων και άλλους με σημαντικότερα προβλήματα δεν τους έχουν καμιά κατηγορία!

 

τι σε κανει να πιστευεις οτι ενας πατερας με 4-5 παιδια ειναι σε καλυτερη μοιρα σε τετοιους καιρους απο εναν αλλο πατερα με 1-2 παιδια ο οποιος αντιμετοπιζει καποιο προβλημα οπως ειπες; συνελθε.

Link to comment
Share on other sites

μήπως άκουσες για βάσεις των ΕΠΑΛ;; :)

 

απο οτι ειδα στην προκυρηξη ειναι 19 ατομα απο επαλ εκτος και αν κανω λαθος!αυτο σημαινει οτι θα ανεβουν και εκει οι βασεις ακομα πιο κατακορυφα!εκτος και αν δεν εχει ζητηση..

Link to comment
Share on other sites

απο οτι ειδα στην προκυρηξη ειναι 19 ατομα απο επαλ εκτος και αν κανω λαθος!αυτο σημαινει οτι θα ανεβουν και εκει οι βασεις ακομα πιο κατακορυφα!εκτος και αν δεν εχει ζητηση..

 

 

εεε μη νομιζεις οτι θα ανεβει η βαση!

στα ΕΠΑΛ το περισσοτερο % γραφουν κατω απο την βαση και αυτο ισχυει για παρα πολλα σχολεια της Ελλαδας! αλλα παρολα αυτα ποτε δεν ξερεις! :shifty:

Link to comment
Share on other sites

και παλι 19 ατομα σε ολη την Ελλαδα ειναι λιγα..

 

λοιπόν αλάνια εσείς που βιάζεσται και λέτε θα ανεβούν οι βάσεις απλά δεν ισχυεί,οι βάσεις θα πέσουν ή θα μείνουνε το ίδιο διότι θέλουνε να γεμίσουνε τα επαρχιακά μέρη με φοιτητές γιατί υπάρχει έλλειψη ! Περισσότερες πληροφορίες συντομα ;)

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν αλάνια εσείς που βιάζεσται και λέτε θα ανεβούν οι βάσεις απλά δεν ισχυεί,οι βάσεις θα πέσουν ή θα μείνουνε το ίδιο διότι θέλουνε να γεμίσουνε τα επαρχιακά μέρη με φοιτητές γιατί υπάρχει έλλειψη ! Περισσότερες πληροφορίες συντομα ;)

 

οι δηλωσεις σε σχεση με περσι ειναι περισσοτερες και οι θεσεις λιγοτερες οποτε αλανι...οταν κανεις αντιγραφη-επικολληση προσεχε τι αντιγραφεις γιατι οι δοκιμοι αστυνομικοι δεν ειναι σε καμια περιπτωση φοιτητες.οσο γι αυτο που λες αντιπροσωπευεται απο την καταργηση του "10" και οχι με την μειωση η διατηρηση των βασεων στις αστυνομικες σχολες

 

κατω κατω λεει και για το 5ο πεδιο

http://www.atopo.gr/?p=1602

Edited by TXCELLAS
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω φαει τρελο κολημα... απο οτι ξερω δεν βγαζω τα 10.100 που ειχε η βαση περσι... περιμενω δηλαδη γυρω στα 9000 μορια(παρολα αυτα τα αποτελεσματα δεν βγηκαν γιαυτο ειμαι επιφυλακτικος...) ... οι δικοι μου με εχουν πριξει να παω να κανω αυτα που ζηταει η αστυνομια...δηλαδη την αιτηση την εκανα τελευτεα στιγμη παρολο που δεν ειχα σκοπο ... εχω κλεισει ραντεβου στο νοσοκομειο για εξετασεις... κατα ποσο θα παω δεν ξερω... και οσο για τα αθληματα-ψυχοτεχ @_@ ... τωρα ακουω και αυτα οτι θα ανεβουν οι βασεις κατακορυφα(λογικο μου ακουγετε με 900 ατομα προκυρηξ)

για την βαση πολυτεκνων ( 10.100μορια) ισχυει το ιδιο? οτι θα ανεβει η βαση και εδω? τουλαχιστον να ξερω να μην τρεχω και ξενερωσω εντελως που δεν περασα(αν και αυτο θα γινει)

επισης για μενα απαραδεκτο που δεν βγαινουν πρωτα τα αποτελεσματα και μετα να γινονται τα αθληματα-ψυχοτεχνικα... οπως ειναι και στον στρατο δηλαδη.... γιατι στο σχολειο ακουμε οτι το 3ο δεκαημερο ιουνιου τα αποτελεσματα και στην αστυνομια για τα αθληματα το ιδιο ...

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν αλάνια εσείς που βιάζεσται και λέτε θα ανεβούν οι βάσεις απλά δεν ισχυεί,οι βάσεις θα πέσουν ή θα μείνουνε το ίδιο διότι θέλουνε να γεμίσουνε τα επαρχιακά μέρη με φοιτητές γιατί υπάρχει έλλειψη ! Περισσότερες πληροφορίες συντομα ;)

πρωτον ξερεις πως καθοριζονται τα μορια μιας σχολης; δε λεει ο υπουργος "χμμμ, αστυνομια 12,105 φετος παιδια!" π.χ. θελει 900 ατομα τα μορια του τελευταιου που μπαινει ειναι η βαση. δευτερον που κολλαει αυτο με την επαρχια; ολες οι σχολες της αστυνομιας στην επαρχια ειναι αλλα και παλι και η βαση 15 να παει παλι θα γεμισουν οι σχολες απλα θα εχει ανεβει η βαση και θα μπουν ατομα π.χ. που θα εχουν γραψει απο 15 εως 17 και οχι ατομα που εγραψαν απο 11-17. οπως ανεφερε ο TXCHELLAS η καταργηση της βασης του 10 θα βοηθησει στο να γεμισουν φοιτητες οι επαρχιακες πολεις και οχι η βαση της αστυνομιας που οσο ψηλα και αν ανεβει σιγουρα θα παρει οσους ζητησει. "περισσοτερες πληροφοριες συντομα"

οπα ρε ψηλε, τι εγινε πληροφοριες απο υπουργειο;

Sonatas, να πας να δωσεις τα αθληματα! ποτε δε ξερεις τι μπορει να γινει.. εγω φετος θα χτυπουσα το κεφαλι μου αν δε πηγαινα να τα δωσω παλι καλα με πηγαινε με το ζορι ο πατερας..

Edited by some1
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω φαει τρελο κολημα... απο οτι ξερω δεν βγαζω τα 10.100 που ειχε η βαση περσι... περιμενω δηλαδη γυρω στα 9000 μορια(παρολα αυτα τα αποτελεσματα δεν βγηκαν γιαυτο ειμαι επιφυλακτικος...) ... οι δικοι μου με εχουν πριξει να παω να κανω αυτα που ζηταει η αστυνομια...δηλαδη την αιτηση την εκανα τελευτεα στιγμη παρολο που δεν ειχα σκοπο ... εχω κλεισει ραντεβου στο νοσοκομειο για εξετασεις... κατα ποσο θα παω δεν ξερω... και οσο για τα αθληματα-ψυχοτεχ @_@ ... τωρα ακουω και αυτα οτι θα ανεβουν οι βασεις κατακορυφα(λογικο μου ακουγετε με 900 ατομα προκυρηξ)

για την βαση πολυτεκνων ( 10.100μορια) ισχυει το ιδιο? οτι θα ανεβει η βαση και εδω? τουλαχιστον να ξερω να μην τρεχω και ξενερωσω εντελως που δεν περασα(αν και αυτο θα γινει)

επισης για μενα απαραδεκτο που δεν βγαινουν πρωτα τα αποτελεσματα και μετα να γινονται τα αθληματα-ψυχοτεχνικα... οπως ειναι και στον στρατο δηλαδη.... γιατι στο σχολειο ακουμε οτι το 3ο δεκαημερο ιουνιου τα αποτελεσματα και στην αστυνομια για τα αθληματα το ιδιο ...

 

και για μενα πανε δεν χανεις τιποτα..στους πολυτεκνους ειναι παραξενα τα πραγματα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μια ερωτηση για εναν γνωστο μου, αν ενας εχει δηλωσει αστυνομια και στρατιωτικες σχολες τα τεστ που θα δωσει για την αστυνομια (ψυχοτεχνικα, υγειας και αθληματα) θα πρεπει να τα δωσει ξανα και για το στρατο ή καλυπτονται απο αυτα της αστυνομιας δεδομενου οτι δινονται νωριτερα? :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Ο στρατός δίνει τα αποτελέσματα στην αστυνομία, το αντίθετο δεν γίνεται (τουλάχιστον μέχρι πέρυσι).
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

παιδια την αλλη εβδομαδα παω θεσσαλονικη για το τριημερο εξετασεων! περιπου τι ειναι οι ψυχολογικες εξετασεις;;; μονο εδω προβληματιζομαι!:(
Link to comment
Share on other sites

παιδια την αλλη εβδομαδα παω θεσσαλονικη για το τριημερο εξετασεων! περιπου τι ειναι οι ψυχολογικες εξετασεις;;; μονο εδω προβληματιζομαι!:(

 

Τα ψυχομετρικά τεστ είναι ένα σύνολο ερωτήσεων που έχουν βγάλει κάποιοι ψυχολόγοι και αναλυτές με σκοπό να δώσουν ένα ακριβές προφίλ του χαρακτήρα του ατόμου που θα κάνει το τεστ (κατά τας γραφάς, γιατί τέτοια "θέματα" μόνο κατά προσέγγιση και με αρκετή απόκλιση μπορείς να τα "υπολογίσεις" ..)

 

πηγή

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. θα ηθελα να ρωτησω σε περιπτωση απουσιας στις ημςερομηνιες των αθληματων υπαρχει περιπτωση επανεξετασης?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. θα ηθελα να ρωτησω σε περιπτωση απουσιας στις ημςερομηνιες των αθληματων υπαρχει περιπτωση επανεξετασης?

 

ναι αλλα πολυ δυσκολα..μονο για περιπτωση υγειας σου δινεται τετοια αδεια.

Link to comment
Share on other sites

Να απαντήσετε με ΝΑΙ ή ΟΧΙ στις παρακάτω ερωτήσεις:

 

1. Δε με ενδιαφέρει τι σκέπτονται οι άλλοι για μένα.

2. Είχα ιδιότυπες και περίεργες εμπειρίες.

3. Μου αρέσει το κυνήγι.

4. Αγαπώ τα ζώα.

5. Με τρομάζει η ανεμοθύελλα.

6. Ακούω περίεργα πράγματα, όταν είμαι μόνος.

7. Όταν τα άλογα δεν προχωρούν, πρέπει κανείς να τα χτυπά.

8. Θυμάμαι ότι κάποτε έκανα τον άρρωστο, για να απαλλαγώ από κάτι.

9. Οι άνθρωποι συχνά με απογοητεύουν.

10. Όταν περπατώ, προσέχω πολύ να μην πατώ στις χαραμάδες που κάνουν τα πλακάκια του πεζοδρομίου.

Link to comment
Share on other sites

α οκ αλλα σιγουρα μονο αυτα η που εχει και κατι αλλα οπως.....Β. ΚΡΙΤΙΚΑ TESTS

 

Ο Νίκος ο αδελφός της Μαρίας έχει έναν αδελφό περισσότερο από όσες έχει αδελφές. Πόσους περισσότερους αδελφούς από αδελφές έχει η Μαρία;

 

(Απαντήστε σε 3 λεπτά)

 

 

Οι τόμοι μιας εγκυκλοπαίδειας βρίσκονται σε ένα ράφι, ένας συγκεκριμένος τόμος, είναι εκτός από όποια μεριά και αν τους μετρήσουμε. Πόσους τόμους έχει η εγκυκλοπαίδεια;

 

(Απαντήστε σε 1 λεπτό)

 

 

Μια ομάδα κυνηγών μέσα στη ζούγκλα φτάνει στην όχθη ενός ποταμού με μεγάλο πλάτος και βάθος, που έχει μέσα κροκόδειλους. Στην απέναντι όχθη υπάρχουν δύο ιθαγενείς με ένα κανό. Το κανό μπορεί να μεταφέρει έναν κυνηγό με το όπλο και το σακίδιο του ή μόνο τους δύο ιθαγενείς. Πώς θα μεταφερθούν οι κυνηγοί στην απέναντι όχθη;

 

(Απαντήστε σε 5 λεπτά)

 

 

Η ποδοσφαιρική ομάδα του Ολυμπιακού προηγείται στη βαθμολογία και ο ΠΑΟ έρχεται πέμπτος, ενώ ο Άρης είναι ακριβώς μεταξύ τους. Αν η ΑΕΚ έχει περισσότερους βαθμούς από τον ΠΑΟ και ο ΠΑΟΚ είναι αμέσως πίσω από τον Άρη, ποιά ομάδα βρίσκεται στην δεύτερη θέση;

 

(Απαντήστε σε 3 λεπτά)

 

 

Ένα τρένο έχει ήδη καθυστέρηση τριών λεπτών και χάνει 3 δευτερόλεπτα κάθε λεπτό, σε πόσα λεπτά ακόμη θα έχει το τρένο καθυστέρηση μιας ώρας; (Απαντήστε σε 5 λεπτά)

 

Τρία χρονόμετρα κουρδίστηκαν για να χτυπήσουν:

 

•Ένα κόκκινο ρυθμίστηκε να χτυπάει κάθε τέσσερα λεπτά, ένα πράσινο να χτυπάει κάθε πέντε λεπτά και ένα κίτρινο να χτυπάει κάθε έξη λεπτά.

•Αν και τα τρία χτυπήσουν μια στιγμή ταυτόχρονα, πόσα λεπτά θα περάσουν μέχρι να χτυπήσουν ξανά ταυτόχρονα και τα τρία;

 

 

(Απαντήστε σε 3 λεπτά)

 

 

 

Γ. TESTS ΕΤΟΙΜΟΤΗΤΑΣ (Για ΕΛ.ΑΣ - Σ.Σ.Ε - Σ.Σ.Α.Σ)

 

 

1.Ποιό γράμμα λείπει από το σύμβολο της Πίστεως;

2.Ποιό έγκλημα δεν τιμωρείται;

3.Ποιό είναι εκείνο που όσο αδειάζει μεγαλώνει;

4.Ποιός πέθανε δύο φορές ;

5.Ποιό γράμμα σπάζει μόλις πούμε το όνομα του;

6.Ποιά λέξη δεν έχει ρω ;

7.Ποιός βγαίνει ζωντανός από τον τάφο;

8.Πόσες γωνίες έχει ένας σταυρός;

9.Πόσα τριάρια υπάρχουν από το 3 μέχρι το 33;

10.Ποιός βγάζει δόντια και μετά τα 60;

11.Πώς μεταφέρουμε νερό με ένα δίχτυ;

12.Ποιά πόλη είναι εύρωστη;

13.Ποιό ψάρι το έχουμε όλοι μας;

14.Ποιά δουλειά κάνουν οι άνθρωποι κλαίγοντας

 

γιατι με αυτα οσο και να προσπαθεισα δεν εβγαλα ακρη......

Link to comment
Share on other sites

για αστυνομια δε παιζει να ρωτανε τιποτα τετοιο θετικα-αρνητικα για τον ευατο σου και γιατι μπηκες στην αστυνομια ρωτησαν περυσι και προπερσι.
Link to comment
Share on other sites

κλασικα πραγματα ζητανε.

γιατι μπηκες στο σωμα κλπ..δεν θελουν διανοιες απλα ατομα με νοημοσυνη και αυτοπεποιθεση.οχι κοιμησμενους αλλα ουτε και ψευτομαγκες.με λιγα λογια ολοι μπορουν να πετυχουν με λιγη προσοχη σε τι τους ζητανε να κανουν και τι τους ρωτανε!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...