Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άσχετο αλλα τι το θέλετε το kies ρε παιδιά ?? Υπάρχει το odin και τελειώνεις την διαδικασία μέσα σε λίγα λεπτά .

 

 

Καλημέρα το ODIN τι είναι;

Να υποθέσω είναι πρόγραμμα όπως το kies;

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άσχετο αλλα τι το θέλετε το kies ρε παιδιά ?? Υπάρχει το odin και τελειώνεις την διαδικασία μέσα σε λίγα λεπτά .

 

 

Καλημέρα το ODIN τι είναι;

Να υποθέσω είναι πρόγραμμα όπως το kies;

 

Διάβασε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336584

 

Το kies ειναι άχρηστο όπως και το itunes .:mad::mad:

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και συγνωμη που γραφω το ιδιο αλλα τα νευρα μου εχουβ σπασει.Εμενα εχει κολλησει εκει που λεει χτες 3 ωρες

(ληψη στοιχειων αναβαθμισης υλικολογισμικου) στο 99% τι καμουμε??Το εβαλα πριν λιγο τα ιδια...Τι συμβαινει?? :( :wacko: :mad:

 

Απενεργοποιησε ολα τα antivirus και θα εγκατασταθει μια χαρα:happy:Το επαθα κι εγω προχθες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Συγνωμη για το 2ο ποστ αλλα εχω ανχωθει αν ξερει κανεις ας βοηθησει,Απο περιεργεια ενω εχω περασει την 4.1.1 jb Germany κανονικα με το ΚΙΕS εχω κανει και root.Πηγα και πατησα για να δω αμα εχουν βγει ενημερωσεις ΟΤΑ Και η απαντηση που πειρα ηταν:Η συσκευη σας εχει τροποποιηθει,δεν μπορειτε να λανβανετε ενημερωσεις λογισμικου.Μηπως ξερει κανεις τι φταει;;;Το CSC στην Jelly Bean δεν αλλαζει με το κλασικο τροπο *#272* και το IMEI.

Ξερει κανεις πως αλλαζει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Συγνωμη για το 2ο ποστ αλλα εχω ανχωθει αν ξερει κανεις ας βοηθησει,Απο περιεργεια ενω εχω περασει την 4.1.1 jb Germany κανονικα με το ΚΙΕS εχω κανει και root.Πηγα και πατησα για να δω αμα εχουν βγει ενημερωσεις ΟΤΑ Και η απαντηση που πειρα ηταν:Η συσκευη σας εχει τροποποιηθει,δεν μπορειτε να λανβανετε ενημερωσεις λογισμικου.Μηπως ξερει κανεις τι φταει;;;Το CSC στην Jelly Bean δεν αλλαζει με το κλασικο τροπο *#272* και το IMEI.

Ξερει κανεις πως αλλαζει;

 

Δοκίμασε με αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.manniakk.cscselector&hl=en&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dplay+store+csc+changer να αλλάξεις csc.

Διαφορετικά πέρνα με odin το firmware που έχεις ξανά ώστε να γινεις unroot και να δεις αν θα σου βγαλει παλι το μήνυμα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αφού το λες και μόνος σου ότι έχεις κάνει root. Άρα η συσκευή σου έχει τροποποιηθεί και δε δέχεται αναβαθμίσεις. Λογικό είναι.
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.manniakk.cscselector&hl=en&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dplay+store+csc+changer να αλλάξεις csc.

Διαφορετικά πέρνα με odin το firmware που έχεις ξανά ώστε να γινεις unroot και να δεις αν θα σου βγαλει παλι το μήνυμα .

Ευχαριστω αλλα δεν παιζει αυτο το δοκιμασα σε JB δεν πιανει.

 

Αφού το λες και μόνος σου ότι έχεις κάνει root. Άρα η συσκευή σου έχει τροποποιηθεί και δε δέχεται αναβαθμίσεις. Λογικό είναι.

Δεν παιζει ρολο αυτο που λες οσες συσκευες ειχα με ροοτ LG2X SG2 και SG3 περναν κανονικα ΟΤΑ αναβαθμισειςμονο τωρα μου το εκανε αυτο στην JB 4.1.1 στο SG3.Το παραξενο ειναι ομως οτι το ΚΙΕS μου λεει κανονικα οτι εχω το ποιο προσφατο λογισμικο.Το ροοτ τον εκανα με τον οδηγο που δινει το myphone για το SG3.

Link to comment
Share on other sites

Αφού το λες και μόνος σου ότι έχεις κάνει root. Άρα η συσκευή σου έχει τροποποιηθεί και δε δέχεται αναβαθμίσεις. Λογικό είναι.

 

Στην 4.0.4 πολλά παιδιά μαζί με αυτά και εγώ όταν ήμασταν με stock root χωρις custom rom ερχόταν κανονικά αναβαθμίσεις με OTA .

Μάλλον τώρα στην 4.1 άλλαξε αυτό .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το άλλαξαν ρε παιδιά. Και το δικό μου αυτό λέει τώρα που το δοκίμασα.

 

Ελπίζω αν περάσουμε κάποια stock να μη συνεχίζει να λέει το ίδιο πράγμα.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αλλα δεν παιζει αυτο το δοκιμασα σε JB δεν πιανει.

 

 

Δεν παιζει ρολο αυτο που λες οσες συσκευες ειχα με ροοτ LG2X SG2 και SG3 περναν κανονικα ΟΤΑ αναβαθμισειςμονο τωρα μου το εκανε αυτο στην JB 4.1.1 στο SG3.Το παραξενο ειναι ομως οτι το ΚΙΕS μου λεει κανονικα οτι εχω το ποιο προσφατο λογισμικο.Το ροοτ τον εκανα με τον οδηγο που δινει το myphone για το SG3.

 

Αφού το λες και μόνος σου ότι έχεις κάνει root. Άρα η συσκευή σου έχει τροποποιηθεί και δε δέχεται αναβαθμίσεις. Λογικό είναι.

 

Δοκίμασε με αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.manniakk.cscselector&hl=en&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dplay+store+csc+changer να αλλάξεις csc.

Διαφορετικά πέρνα με odin το firmware που έχεις ξανά ώστε να γινεις unroot και να δεις αν θα σου βγαλει παλι το μήνυμα .

 

Καλημερα.Συγνωμη για το 2ο ποστ αλλα εχω ανχωθει αν ξερει κανεις ας βοηθησει,Απο περιεργεια ενω εχω περασει την 4.1.1 jb Germany κανονικα με το ΚΙΕS εχω κανει και root.Πηγα και πατησα για να δω αμα εχουν βγει ενημερωσεις ΟΤΑ Και η απαντηση που πειρα ηταν:Η συσκευη σας εχει τροποποιηθει,δεν μπορειτε να λανβανετε ενημερωσεις λογισμικου.Μηπως ξερει κανεις τι φταει;;;Το CSC στην Jelly Bean δεν αλλαζει με το κλασικο τροπο *#272* και το IMEI.

Ξερει κανεις πως αλλαζει;

 

Στην 4.0.4 πολλά παιδιά μαζί με αυτά και εγώ όταν ήμασταν με stock root χωρις custom rom ερχόταν κανονικά αναβαθμίσεις με OTA .

Μάλλον τώρα στην 4.1 άλλαξε αυτό .

Αυτο βλεπω και εγω.Με stock ROM και root ειμαι οπως παντα αλλα τα update με ΟΤΑ γινοταν κανονικα σε ICS.Ας δοκιμασει καποιος που ειναι root ρε παιδια με JB 4.1.1 να δει αν του λεει το ιδιο.Για να δω ειναι bug τις συσκευης μηπως δεν περαστηκε καλα η JB.

 

Μάλλον το άλλαξαν ρε παιδιά. Και το δικό μου αυτό λέει τώρα που το δοκίμασα.

 

Ελπίζω αν περάσουμε κάποια stock να μη συνεχίζει να λέει το ίδιο πράγμα.

 

Φιλε stock ειναι η ROM.Δεν ξερω αν λες για το CF-root που περναμε μεσω ODIN μηπως το επηρεαζει;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα το μαύρο S3 64GB από Amazon.de (το πρώτο στην Ελλάδα;). Πολύ ωραίο το μαύρο, παιδιά! Χώρια που δείχνει και μικρότερο από τα άλλα 2 (έχω και το μπλε 32GB, αλλά και το άσπρο 16άρι). Το μπλε βλέπω να το πουλάω...

Έκανα και αναβάθμιση (μέσω Kies) σε 4.1.1 (από 4.0.4 που είχε). Το build number τώρα είναι το XXDLIH.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε stock ειναι η ROM.Δεν ξερω αν λες για το CF-root που περναμε μεσω ODIN μηπως το επηρεαζει;

Μαλλον τον cf εννοεί

Πρέπει να ειναι κάποιο bug διάβασα στο νετ και άλλες περιπτώσεις .

 

Ρε παιδιά επειδή δεν ειμαι στοκ τωρα για να ελέγξω οταν πήγατε να δείτε αν υπάρχει αναβαθμίσει σας έβγαλε κανένα licence ώστε να αποδεχτείτε τους ορούς ?

 

@Pharmex καλορίζικο.. ανέβασε καμία φωτογραφία οταν θε έχεις χρόνο .

Θέλω να πάρω το μαύρο (οχι το 64 βεβαία ):lol:

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον τον cf εννοεί

Πρέπει να ειναι κάποιο bug διάβασα στο νετ και άλλες περιπτώσεις .

 

Ρε παιδιά επειδή δεν ειμαι στοκ τωρα για να ελέγξω οταν πήγατε να δείτε αν υπάρχει αναβαθμίσει σας έβγαλε κανένα licence ώστε να αποδεχτείτε τους ορούς ?

 

@Pharmex καλορίζικο.. ανέβασε καμία φωτογραφία οταν θε έχεις χρόνο .

Θέλω να πάρω το μαύρο (οχι το 64 βεβαία ):lol:

 

Λοιπόν τι παρατήρησα εγώ.

Εχω καταρχήν το Γερμανικό DBT.

Πέρασα με odin την JB την αντίστοιχη (DBT) που βρήκα στο sammobile.

ΠΡΙΝ το κάνω ξανά root δοκίμασα να δω αν θα μου βγάλει update OTA, μονο και μονο για να δώ αν όλα γίνανε καλά.

Μέχρι τώρα με ICS πάντα μου έλεγε ότι φοράω την τελευταία και δεν χρειάζεται αναβάθμιση.

Με τη JB μου έγραψε ότι η συσκευή είναι τροποποιημένη και δεν μπορώ να πάρω αναβάθμιση!

Αυτό είναι καινούριο! Δεν ξέρω αν αφορά μόνο την DBT (κάτι δεν έκατσε καλά στη rom που κατέβασα) ή αφορά και άλλες rom.

 

Το root που ακολούθησε (μαζί με το triange away) δεν άλλαξε τίποτα. Αλλά στο παρελθόν το root δεν επηρέαζε την αναβάθμιση (αν είχες την σωστή στοκ επάνω)

 

Α και license δεν μου ζήτησε, αλλά πάλι δεν έκανα full wipe...

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τι παρατήρησα εγώ.

Εχω καταρχήν το Γερμανικό DBT.

Πέρασα με odin την JB την αντίστοιχη (DBT) που βρήκα στο sammobile.

ΠΡΙΝ το κάνω ξανά root δοκίμασα να δω αν θα μου βγάλει update OTA, μονο και μονο για να δώ αν όλα γίνανε καλά.

Μέχρι τώρα με ICS πάντα μου έλεγε ότι φοράω την τελευταία και δεν χρειάζεται αναβάθμιση.

Με τη JB μου έγραψε ότι η συσκευή είναι τροποποιημένη και δεν μπορώ να πάρω αναβάθμιση!

Αυτό είναι καινούριο! Δεν ξέρω αν αφορά μόνο την DBT (κάτι δεν έκατσε καλά στη rom που κατέβασα) ή αφορά και άλλες rom.

 

Το root που ακολούθησε (μαζί με το triange away) δεν άλλαξε τίποτα. Αλλά στο παρελθόν το root δεν επηρέαζε την αναβάθμιση (αν είχες την σωστή στοκ επάνω)

 

Α και license δεν μου ζήτησε, αλλά πάλι δεν έκανα full wipe...

 

Alex το csc το άλλαξες; Το Kies δηλαδή το αναγνωρίζει ως επίσημο; Υποψιάζομαι πως όχι.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να πω και εγώ για το δικό μου.

 

Αγγλικό και του πέρασα με odin την επίσημη jelly bean. Στη συνέχεια έκανα root με cf.

 

Όταν πάτησα για τον έλεγχο αναβάθμισης μου ζήτησε αποδοχή κάποιων όρων και μετά μου εμφάνισε το συγκεκριμένο μήνυμα.

 

Το csc μου ήταν και παραμένει αγγλικό.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησε ολα τα antivirus και θα εγκατασταθει μια χαρα:happy:Το επαθα κι εγω προχθες!

 

Το εκανα και δουλεψε!!!Τωρα εχω και εγω jelly bean 4.1.1. Να σας ρωτησω χρειαζεται να του κανουμε wipe data - cache απο το

recovery για καλυτερα αποτελεσματα επιβαλλεται οπωσδηποτε δηλαδη η δεν χρειαζεται και μονο αν δω καποιο bug?? ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Alex το csc το άλλαξες; Το Kies δηλαδή το αναγνωρίζει ως επίσημο; Υποψιάζομαι πως όχι.

 

Ναι κανονικα το βλεπει λεει οτι εχω πανω το ποιο προσφατο λογισμικο.Εχω Γερμανικη συσκευη DBT με official rom JB 4.1.1 μεσω ΚIES εγινε το update απλα εκανα root με τον οδηγο που εχει εδω το site.Παντος με την ICS δεν το εκανε αυτο εχω μια εντυπωση φταει το CF-ROOT.

 

Το εκανα και δουλεψε!!!Τωρα εχω και εγω jelly bean 4.1.1. Να σας ρωτησω χρειαζεται να του κανουμε wipe data - cache απο το

recovery για καλυτερα αποτελεσματα επιβαλλεται οπωσδηποτε δηλαδη η δεν χρειαζεται και μονο αν δω καποιο bug?? ;) ;)

 

Κανε wipe data γιατι και εγω την εκανα απο ICS περασα σε JB ειχα και καμια 100αρια εφαρμογες ε και μολις σκαλισα κανα 2 εφαρμογες brickare (κολλησε) η συσκευη.Σου συνιστω να κανεις.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Κανε wipe data γιατι και εγω την εκανα απο ICS περασα σε JB ειχα και καμια 100αρια εφαρμογες ε και μολις σκαλισα κανα 2 εφαρμογες brickare (κολλησε) η συσκευη.Σου συνιστω να κανεις.

 

Και εγώ αυτης της άποψης ειμαι .

Factory reset για να μην έχουμε προβλήματα ,βέβαια δεν έχουν ολοι τον χρονο να ξαναστησουν την συσκευή απο την αρχή .

 

Η samsung ετοιμάζει καινούργια αναβαθμισει με την προσθήκη και του Multi-View http://www.sammobile.com/2012/10/25/multi-view-for-the-galaxy-s-iii-is-coming-up/

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Alex το csc το άλλαξες; Το Kies δηλαδή το αναγνωρίζει ως επίσημο; Υποψιάζομαι πως όχι.

 

Οχι δεν το αναγνωρίζει. Αναμενόμενο.

Υποτίθεται ότι έβαλα το ίδιο που είχε από μαμά, το DBT δηλαδή. Κανονικά δεν θα χρειαζόταν αλλαγή! Ασε που με το app από το market μου λέει ότι δεν μπορεί να το αλλάξει γιατί η rom δεν έχει άλλο CSC.

(Με το *#1234" μου βγάζει οτι έχω την DBT).

Υποψιάζομαι ότι αυτό έχει να κάνει με την rom από το sammobile.

Όταν βρώ χρόνο το ΣΚ θα περάσω την 4.0.4 (με Wipe) και μετά την αναβάθμιση μέσω OTA ή KIES, να δώ αν επανέλθει στα κανονικά του.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που εχω τη μαμα γερμανικη εκανα κανονικα update στην 4.1.1 με OTA μεσα σε ενα 20λεπτο

Ξεναπερνα οπως λες την τελευταια γερμανικη του Αυγουστου 4.0.4 και δοκιμασε,λογικα θα σου βγαλει update και δεν θα σου βγαζει στη 4.1 το μηνυμα που λες.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν το αναγνωρίζει. Αναμενόμενο.

Υποτίθεται ότι έβαλα το ίδιο που είχε από μαμά, το DBT δηλαδή. Κανονικά δεν θα χρειαζόταν αλλαγή! Ασε που με το app από το market μου λέει ότι δεν μπορεί να το αλλάξει γιατί η rom δεν έχει άλλο CSC.

(Με το *#1234" μου βγάζει οτι έχω την DBT).

Υποψιάζομαι ότι αυτό έχει να κάνει με την rom από το sammobile.

Όταν βρώ χρόνο το ΣΚ θα περάσω την 4.0.4 (με Wipe) και μετά την αναβάθμιση μέσω OTA ή KIES, να δώ αν επανέλθει στα κανονικά του.

 

Δεν έχει σημασία τι λέει το 1234, πρέπει να έχεις αλλάξει και το csc. Bάλε μια rom που έχει multicsc και μπορείς να διαλέξεις DBT, π.χ. την αγγλική, άλλαξέ το, και μετά ξαναπέρνα τη γερμανική από πάνω αν τη θες. Τότε δε θα έχεις πρόβλημα.

 

Μια παρατήρηση, εκεί που χθες έλεγε "No updates available", τώρα λέει "The latest updates have already been installed".

 

[ATTACH]27739[/ATTACH]

 

Και μετά το root, εφ'όσον πια το status είναι modified, λέει "Your device has been modified. Software updates are not available". Oπότε ξεχάστε τα OTA updates ως root, όπως ειπώθηκε παραπάνω.

 

[ATTACH]27740[/ATTACH]

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα χαθουν αλλα μονο οι εφαρμογες.Ολα τα αλλα μπορεις να τα κανεις backup και να μην τα χασεις.

Αν δεν βιαζεσαι περιμενε να δεις μηπως απαντησει καποιος αλλος που του εχει τυχει η' γνωριζει καλυτερα.

 

Καλημερα.

Μηπως εχεις ενεργοποιησει αυτο καταλαθος?

Ρυθμισεις - Επιλογες προγραμματιστη - Προβολη ενημερωσης οθονης

 

Πήγαινε επιλογές για προγραμματιστές. Ξετίκαρε το

Εμφάνιση ενημερώσεων προβολής gpu. Και βασικά πες μου τι άλλο έχεις τικαρισμένο εκεί μέσα. Δεν χρειάζεται ρεσέτ....

 

καλησπερα..δυστυχως εκανα την επαναφορα κ εχασα τα παντα..:cry:

τα ειχα κανει backup στο kies χτες νομιζω πως μπορω να τα περασω?:(:(

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία τι λέει το 1234, πρέπει να έχεις αλλάξει και το csc. Bάλε μια rom που έχει multicsc και μπορείς να διαλέξεις DBT, π.χ. την αγγλική, άλλαξέ το, και μετά ξαναπέρνα τη γερμανική από πάνω αν τη θες. Τότε δε θα έχεις πρόβλημα.

 

Μια παρατήρηση, εκεί που χθες έλεγε "No updates available", τώρα λέει "The latest updates have already been installed".

Οκ Ευχαριστώ, αλλά αν κατάλαβα καλά αλλάζοντας CSC γίνεται full wipe. Οπότε αυτό θα γίνει όταν υπάρχει...χρόνος.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία τι λέει το 1234, πρέπει να έχεις αλλάξει και το csc. Bάλε μια rom που έχει multicsc και μπορείς να διαλέξεις DBT, π.χ. την αγγλική, άλλαξέ το, και μετά ξαναπέρνα τη γερμανική από πάνω αν τη θες. Τότε δε θα έχεις πρόβλημα.

 

Μια παρατήρηση, εκεί που χθες έλεγε "No updates available", τώρα λέει "The latest updates have already been installed".

 

Το csc γιατί να αλλάξει;

 

Αφού πέρασε από πάνω τη stock γερμανική. Και εγώ αυτό έκανα (την αγγλική βέβαια).

 

Υποψιάζομαι και εγώ το αρχείο από το sammobile.

 

Δεν έχω και χρόνο να δοκιμάσω ξανά.

 

Διάβασα και ένα θέμα στους xda που ένας είχε ίδιο πρόβλημα και δεν μπορεί με κανέναν τρόπο να γυρίσει το status του σε μαμά κατάσταση. Του γράφει συνέχεια custom.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Το csc γιατί να αλλάξει;

 

Αφού πέρασε από πάνω τη stock γερμανική. Και εγώ αυτό έκανα (την αγγλική βέβαια).

 

Υποψιάζομαι και εγώ το αρχείο από το sammobile.

 

Δεν έχω και χρόνο να δοκιμάσω ξανά.

 

Διάβασα και ένα θέμα στους xda που ένας είχε ίδιο πρόβλημα και δεν μπορεί με κανέναν τρόπο να γυρίσει το status του σε μαμά κατάσταση. Του γράφει συνέχεια custom.

 

Δεν έχει σημασία. Με single csc roms, αν έχει αλλάξει προηγουμένως το csc δεν αλλάζει πάλι μόνο του. Αν δε με πιστεύεις δοκίμασέ το.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...