Jump to content

Village Cinemas - Τιμές Εισιτηρίων, Εμπειρίες


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άσχημα νέα παίδες. Δε πρόσεξα πότε ακριβώς τα ανέβασαν αλλά το εισιτήριο πήγε 8Ε (9Ε το ΠΣΚ) στις απλές αίθουσες και 8Ε-9.5Ε στη Vmax. Όταν είχαν τα 6.5Ε τις καθημερινές μας τα είχαν πρήξει... "γιορτάζουμε και γιορτάζουμε", τώρα μούγκα... η έκπληξη κατευθείαν στο ταμείο:!:

 

Καλά που νομίζουν ότι βρισκόμαστε; Την παλεύουν; Δηλαδή για να βγάλει την κοπέλα του κάποιος με βασικό μισθό ένα Σάββατο στο cinema πρέπει να δουλεύει μια ολόκληρη μέρα!! (πχ. 2 εισιτήρια + 2 pop-corn = 24E !!)

 

Άντε γεια Village! Άντε γεια!! :mad:

 

(Αλλά βέβαια, όταν βάζουν 12Ε τις 3D και τρέχουμε όλοι, καλά να πάθουμε. Μόνη δικαιολογία είναι ότι στο Ελλάντα το 3D είναι κάτι πρωτότυπο...)

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 143
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άσχημα νέα παίδες. Δε πρόσεξα πότε ακριβώς τα ανέβασαν αλλά το εισιτήριο πήγε 8Ε (9Ε το ΠΣΚ) στις απλές αίθουσες και 8Ε-9.5Ε στη Vmax. Όταν είχαν τα 6.5Ε τις καθημερινές μας τα είχαν πρήξει... "γιορτάζουμε και γιορτάζουμε", τώρα μούγκα... η έκπληξη κατευθείαν στο ταμείο:!:

 

Καλά που νομίζουν ότι βρισκόμαστε; Την παλεύουν; Δηλαδή για να βγάλει την κοπέλα του κάποιος με βασικό μισθό ένα Σάββατο στο cinema πρέπει να δουλεύει μια ολόκληρη μέρα!! (πχ. 2 εισιτήρια + 2 pop-corn = 24E !!)

 

Άντε γεια Village! Άντε γεια!! :mad:

 

(Αλλά βέβαια, όταν βάζουν 12Ε τις 3D και τρέχουμε όλοι, καλά να πάθουμε. Μόνη δικαιολογία είναι ότι στο Ελλάντα το 3D είναι κάτι πρωτότυπο...)

 

Συμφωνω απολυτως. Εγω τα βιλατζ τα εχω διαγραψει απο περυσι, για τον απλουστατο λογο οτι το Βιλατζ Αμαρουσιου (το αλλο, οχι του Μαλλ) ηταν 10 ετων σινεμα και ηταν απο τα πρωτα που ανεβασαν το εισιτηριο (παλι). Χωρις ουσιαστικα να προσφερει τιποτα, με θεοστενες αιθουσες και ηχητικα που δεν την παλευαν μία.

 

Οι φοιτητικες τιμες ισχυουν ακομα;

 

Ναι, ισχυουν. Εγω τις ανακαλυψα χθες γιατι αναγκαστηκα να παω σινεμα στο Βιλατζ του Μαλλ και μαλιστα δεν πιστευα στα ματια μου, τετοιες εκπτωσεις το Βιλατζ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από πότε έχουν φοιτιτικά τα Village ρε παίδες; Δε με αφορά πλέον, από περιέργεια ρωτάω... Και τι έκπτωση κάνουν;
EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Από πότε έχουν φοιτιτικά τα Village ρε παίδες; Δε με αφορά πλέον, από περιέργεια ρωτάω... Και τι έκπτωση κάνουν;

 

Ειναι για φοιτητες, φανταρους και κατι αλλο που μου διαφευγει. Ειναι 7 ευρω το εισιτηριο για τους ανωθι(!) και ισχυει για ολες τις αιθουσες εκτος απο τη Gold Class. Το για ολες τις αιθουσες δεν ειμαι απολυτα σιγουρη, εμας ομως που πηγαμε V-max ηταν 7 ευρω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειναι για φοιτητες, φανταρους και κατι αλλο που μου διαφευγει. Ειναι 7 ευρω το εισιτηριο για τους ανωθι(!) και ισχυει για ολες τις αιθουσες εκτος απο τη Gold Class. Το για ολες τις αιθουσες δεν ειμαι απολυτα σιγουρη, εμας ομως που πηγαμε V-max ηταν 7 ευρω.

 

 

Υποθέτω ότι εννοείς για ΠΣΚ, γιατί μέχρι τώρα ήταν 6.5Ε τις καθημερινές για όλους. Πάντως πρέπει να είναι σχετικά πρόσφατο και το φοιτητικό...

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Στα Village του Βόλου πάντος οι τιμές είναι ίδιες με πέρσι.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο στα Village, μια απ'τα ίδια και στα Ster.

 

Απλά έλεος, η τιμή της ταινίας ανά ώρα είναι όσο το βασικό ωρομίσθιο :/

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στα Village του Βολου απο περυσι ειναι 5 ε το φοιτητικο..μεχρι στιγμης δεν εχει αλλαξει κατι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ δεν έχουν καμία λογική αυτές οι αυξήσεις.

Δεδομένου δηλ. ότι πάρα πολύς κόσμος βλέπει ταινίες με άλλους τρόπους και δεν περιμένει να βγουν στο σινεμά, θα λεγε κανείς ότι θα προσπαθούσαν να τραβήξουν περισσότερους θεατές στις αίθουσες και όχι να τους απομακρύνουν ανεβάζοντας τις τιμές:rolleyes:

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ δεν έχουν καμία λογική αυτές οι αυξήσεις.

Δεδομένου δηλ. ότι πάρα πολύς κόσμος βλέπει ταινίες με άλλους τρόπους και δεν περιμένει να βγουν στο σινεμά, θα λεγε κανείς ότι θα προσπαθούσαν να τραβήξουν περισσότερους θεατές στις αίθουσες και όχι να τους απομακρύνουν ανεβάζοντας τις τιμές:rolleyes:

 

Ναι είναι το αντίστοιχο της εξυπνάδας των δισκογραφικών που εξακολουθούν να πουλούν 1 απλό CD 15-20Ε και μετά κλαίγονται για τις πωλήσεις...;)

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, οι αυξήσεις αυτές στην ουσία είχαν προαναγγελθεί. Θυμάμαι πριν κανα 2-3 χρόνια που άκουγα υπεύθυνο κινηματογράφου να δηλώνει ότι αν συνεχίσουν να πηγαίνουν έτσι τα πράγματα (τότε αναφερόταν κυρίως στο παρεμπόριο των "μαύρων" και όχι του "θείου") σύντομα οι τιμές θα ανέβουν, φτάνοντας ακόμη και τα 15€ το εισιτήριο (5000δρχ, υπόψιν!)

 

Οπότε είμαστε μάλλον σε ανοδική πορεία :p

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ δεν έχουν καμία λογική αυτές οι αυξήσεις.

Δεδομένου δηλ. ότι πάρα πολύς κόσμος βλέπει ταινίες με άλλους τρόπους και δεν περιμένει να βγουν στο σινεμά, θα λεγε κανείς ότι θα προσπαθούσαν να τραβήξουν περισσότερους θεατές στις αίθουσες και όχι να τους απομακρύνουν ανεβάζοντας τις τιμές:rolleyes:

 

+1000

 

Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ !!!!

 

Αντί να κοιτάξουν να κάνουν ελκυστική την παρουσία τους εν μέσω TS, TC, DVDrip κλπ. ΠΡΩΤΗΣ ΠΡΟΒΟΛΗΣ, κοιτούν πώς να τα "αρπάξουν" από το φοιτητή και το μικρομεσαίο, που έχει (ως σήμερα) το σινεμά ως την φτηνότερη βραδυνή διασκέδαση !!!! :down: :down: :down:

 

Ε όχι να τους σκάω τρεις χιλιάδες το άτομο για να δω ένα έργο !!!!

 

ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΒΡΥΞΕΛΛΕΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΧΟΝΤΡΟΥΣ ΜΙΣΘΟΥΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕ !!!!! :mad::mad::mad::mad:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, νομίζω πως όπως επισημαίνει και ο Χουρχουλίτσος, είναι μάλλον φαύλος κύκλος.

 

Πάντως, μου κάνει εντύπωση ότι παρά το downloading και τα εισιτήρια κλπ, η κίνηση στα σινεμά δεν φαίνεται να έχει πέσει ιδιαίτερα. Τελευταία φορά που πήγα, Κυριακή βράδυ πριν από 1-2 βδομάδες στο Κοσμόπολις στο Μαρούσι, γινόταν χαμός.

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά...πηγαίνετε και πληρώνετε τα ζώα;!;!

 

Έχω σταματήσει να πηγαίνω στα Village από τότε που άνοιξαν τα Οντεόν στην Συγγρού!Κοντά στο σπίτι μου,7€ το εισιτήριο,σχεδόν πάντα βρίσκεις να παρκάρεις χωρίς να βρειάζεται να αναγκαστείς να πληρώσεις για πάρκινγκ,στην χειρότερη πάνω από 5 λεπτά (Σάββατο κυρίως) δεν περιμένεις για να βγάλεις εισιτήριο,όπου και αν κάτσεις στην αίθουσα επειδή δεν είναι μεγάλες πάντα βλέπεις πολύ καλά χωρίς να στραβώνεσαι.

 

Ακόμα με την κάρτα σινεφίλ που είναι δωρεάν (με αυτήν είναι 7€) για όλους,μαζεύεις αστέρια και μία έχεις ποπ κορν-κόκα κόλα δωρεάν,μία ένα εισιτήριο και μετά και ποπ κορν-κόκα κόλα και εισιτήριο!!!!Κατά καιρούς κάνει προσφορές όπως με το εισιτήριο του σινεμά δικαιούσαι ένα παιχνίδι μπόουλινγκ ή με την απόδειξη από το μπόουλινγκ έπαιρνες μία κόκα κόλα δωρεάν για την ταινία σου κ.α.!Υπόψιν.....η τελευταία προσφορά έχει πάψει να ισχύει αλλά είπα ένα παράδειγμα για να καταλάβετε!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, νομίζω πως όπως επισημαίνει και ο Χουρχουλίτσος, είναι μάλλον φαύλος κύκλος.

 

Πάντως, μου κάνει εντύπωση ότι παρά το downloading και τα εισιτήρια κλπ, η κίνηση στα σινεμά δεν φαίνεται να έχει πέσει ιδιαίτερα. Τελευταία φορά που πήγα, Κυριακή βράδυ πριν από 1-2 βδομάδες στο Κοσμόπολις στο Μαρούσι, γινόταν χαμός.

 

 

Αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα. Ως καταναλωτές παίρνουμε ότι μας αξίζει. Και αφού γεμίζουν και οι καφετέριες γιατί να μη τον βάζουν 5-6Ε... Έτσι πάει..;)

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

κανεις δεν σας αναγκαζει να πατε να πληρωσετε...παντως εγω δεν πορκειτε να αλλαξω σινεμα για 1 ευρο...
Link to comment
Share on other sites

κανεις δεν σας αναγκαζει να πατε να πληρωσετε...παντως εγω δεν πορκειτε να αλλαξω σινεμα για 1 ευρο...

 

1ον) Όταν βγάζεις το "ευρώ" μόνος σου, τότε παίξτο όσο άνετος θες.

 

2ον) Το 1 ευρώ, γίνεται 2, μετά 3, κλπ... Εκτός αν νομιζείς ότι το cinema είχε πάντα 7Ε (και τώρα ξαφνικά έγινε 9Ε και μας πείραξε εμάς τους τσιγκούνιδες). Εύγε... με αυτή τη λογική θα πάμε μπροστά. Καλά λέω παίρνουμε ότι μας αξίζει...

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Επι δραχμων, το εισητηριο δεν ειχε 1.700 δραχμες (4,98Ε);

Αν θυμαμαι καλα το Lord of the Rings το πρωτο το ειχα

πληρωσει 2.000 δρχ (5,86Ε) επειδη ηταν 3ωρη η ταινια..

Μας γ... αυτο το ευρω..

Link to comment
Share on other sites

Επι δραχμων, το εισητηριο δεν ειχε 1.700 δραχμες (4,98Ε);

Αν θυμαμαι καλα το Lord of the Rings το πρωτο το ειχα

πληρωσει 2.000 δρχ (5,86Ε) επειδη ηταν 3ωρη η ταινια..

Μας γ... αυτο το ευρω..

 

 

Αυτό ήθελα να πω και στο προηγούμενο παιδί, γιατί ήταν max 10 χρονών επί δραχμών και δε τα θυμάται καλά...

 

Άλλα παραδείγματα... το μπουκαλάκι του νερού από 50δρχ, την επόμενη μέρα ήταν 50c (170 δρχ). Υπερτιπλασιασμός τιμής anyone?

 

Δίναμε στον delivera 100δρχ και μας έλεγε χίλια ευχαριστώ, τώρα άμα δώσεις 50c (170 δρχ ξαναλέω) σταβομουτσουνιάζει...

 

Με το ευρώ έχει χαθεί η έννοια των "ψιλών". Όλα ψιλά μας φαίνονται... 1Ε από εδώ, 1 από εκεί...ντάξει δικέ μου δεν είναι τίποτα...2Ε από την άλλη... και μετά σου λέει πάρε βασικό 530Ε να ζήσεις 1 μήνα... :wacko:

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο στα Village, μια απ'τα ίδια και στα Ster.

 

Απλά έλεος, η τιμή της ταινίας ανά ώρα είναι όσο το βασικό ωρομίσθιο :/

 

Και στα Ster Μακεδονία?

 

Δλδ τ φοιτητικό 7? :(

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχω την εντύπωση ότι στο MAll οι τιμές ήταν στα 8€ για τις απλές αίθουσες εδώ και κανένα χρόνο και για τη Max Screen στα 9€?

 

Εντελώς ενημερωτικά, αν θέλετε φτηνό cinema, εγώ με κάρτα μέλους στο STER, πληρώνω 6 ή 6,5€ τις καθημερινές (Σάββατο γενικά δεν πάω, οπότε δε θυμάμαι τιμές) +ότι κλείνω τσαμπε το εισητήριο μέσω τηλεφώνου, χωρίς να χρειάζεται να χρεώνομαι έξτρα στην κάρτα μου με τις αηδίες του village, που δεν το ανέφερε κανένας.

 

STER και πάλι STER. Και έχεις και τα πόδια σου άνετα και σε ενοχλεί ο μπροστινός με τη θέση που έχει τα καθίσματα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχω την εντύπωση ότι στο MAll οι τιμές ήταν στα 8€ για τις απλές αίθουσες εδώ και κανένα χρόνο και για τη Max Screen στα 9€?

 

Εντελώς ενημερωτικά, αν θέλετε φτηνό cinema, εγώ με κάρτα μέλους στο STER, πληρώνω 6 ή 6,5€ τις καθημερινές (Σάββατο γενικά δεν πάω, οπότε δε θυμάμαι τιμές) +ότι κλείνω τσαμπε το εισητήριο μέσω τηλεφώνου, χωρίς να χρειάζεται να χρεώνομαι έξτρα στην κάρτα μου με τις αηδίες του village, που δεν το ανέφερε κανένας.

 

STER και πάλι STER. Και έχεις και τα πόδια σου άνετα και σε ενοχλεί ο μπροστινός με τη θέση που έχει τα καθίσματα.

 

Ναι αυτές ήταν οι τίμες, αλλά για το ΠΣΚ! Τις καθημερινές ήταν 6.5Ε (και οι απλές και η Vmax).

 

Τώρα για τα Ster..δεν είναι άσχημα σαν κινηματογράφοι, αλλά δε με βολεύουν εκεί που είναι προσωπικά. Εγώ έχω 2 Village κοντά στο σπίτι μου. Η μόνη εναλλακτική είναι το Odeon στη Συγγρού, το οποίο όμως το θεωρώ μέτριο multiplex.

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...