Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τωρα το κοιταξα κ το Power button παιζει παρα πολυ ελαχιστο ενω το volume button ligo πιο περισσοτερο αλλα στο πατημα εχουν την αισθηση,εννοω το κλικ.σπασιμο πυ ειχε?

 

Μην αγχώνεσαι! Απ' ό,τι καταλαβαίνω από την περιγραφή σου, μάλλον δεν έχεις θέμα. Εμένα το power button είχε σπάσιμο που φαινόταν και με το μάτι στην πίσω μεριά. Να φανταστείς, ανάλογα από τη μεριά που το γύριζα, το κουμπί "έπεφτε" και καθόταν εκεί. Εβγαζε μάτι, αν το δούλευες!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η χαλαρότητα σε κάποιο βαθμό είναι φυσιολογική.

Το πλαστικό κουμπί δεν είναι κολλημένο κάπου, αλλά μπαίνει κουμπωτά.

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
Μην αγχώνεσαι! Απ' ό,τι καταλαβαίνω από την περιγραφή σου, μάλλον δεν έχεις θέμα. Εμένα το power button είχε σπάσιμο που φαινόταν και με το μάτι στην πίσω μεριά. Να φανταστείς, ανάλογα από τη μεριά που το γύριζα, το κουμπί "έπεφτε" και καθόταν εκεί. Εβγαζε μάτι, αν το δούλευες!

 

πως ρε φιλε σου εσπασε?απλα αγχωθηκα γιατι παραγγειλα μια θηκουλα την rock hard case κ ειδα τον τροπο που την βαζεισ κ αναγκαστηκα ακουμπαει σε καποιο button οταν κουμπωνει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το CSC.

Το PDA της Ελβετικής είναι XXDLIH, όπως Γερμανία, Ιταλία κλπ.

 

Στο συνημμένο αρχείο υπάρχουν όλες οι μέχρι σήμερα επίσημες εκδόσεις JB για Ευρώπη (PDA & CSC), όπως τις έχει το samfirmware.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον και εγώ έχω την 4.1.1 τώρα αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής το συνδεσα με το pc μου και έκανα backup μέσω kies στο pc μου όταν τελείωσε διαπίστωσα ότι στο κινητό μου είχαν δημιουργηθεί 3 νέοι φάκελοι ένας backup και άλλοι δύο. Τους έσβησα, λέτε να υπάρχει πρόβλημα;
-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

Πλέον και εγώ έχω την 4.1.1 τώρα αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής το συνδεσα με το pc μου και έκανα backup μέσω kies στο pc μου όταν τελείωσε διαπίστωσα ότι στο κινητό μου είχαν δημιουργηθεί 3 νέοι φάκελοι ένας backup και άλλοι δύο. Τους έσβησα, λέτε να υπάρχει πρόβλημα;

 

σε ποση ωρα στην εκανε?γιατι εμενα αργει υπερβολικα..:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

εμενα σε 20 λεπτα δεν εχει κανει ουτε 20% :( κ εχω 24αρι ιντερνετ.. :(

 

Εμενα εδω και σχεδον μια ωρα εχει κολλησει εκει που λεει (ληψη στοιχειων αναβαθμισης υλικολογισμικου) στο 99% ...

Ειναι φυσιολογικο αυτο να το αφησω ετσι και να περιμενω η πρεπει να το βγαλω?? Οταν το ξεκινησα η μπαταρια ηταν

στο 38% και τωρα ειναι στο 70% μηπως παιζει ρολο αυτο η οχι??? Αφου την περασουμε θελει wipe data-cache η οχι ??

 

Ειμαι σχεδον 3 ωρες σε αυτην την κατασταση...Κατι κολλησε δεν εξηγητε τι να κανω να αποσυνδεσω το κινητο????????

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εδω και σχεδον μια ωρα εχει κολλησει εκει που λεει (ληψη στοιχειων αναβαθμισης υλικολογισμικου) στο 99% ...

Ειναι φυσιολογικο αυτο να το αφησω ετσι και να περιμενω η πρεπει να το βγαλω?? Οταν το ξεκινησα η μπαταρια ηταν

στο 38% και τωρα ειναι στο 70% μηπως παιζει ρολο αυτο η οχι??? Αφου την περασουμε θελει wipe data-cache η οχι ??

 

δεν εχω ιδεα..

δεν υπαρχει πιο ασχετη απο εμενα..:O

ας μας απαντησει καποιος που να γνωριζει..:worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Απο περιεργεια ενω εχω περασει την 4.1.1 jb Germany εχω κανει και root.Πηγα και πατησα για να δω αμα εχουν βγει ενημερωσεις ΟΤΑ

Και η απαντηση που πειρα ηταν:Η συσκευη σας εχει τροποποιηθει,δεν μπορειτε να λανβανετε ενημερωσεις λογισμικου.Μηπως ξερει κανεις τι φταει;;;

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

καλημερα..μετα την αναβαθμιση μου αναβοσβηνει ενα κοκκινο πλαισιο σε οτι κ να πατησω τι ειναι αυτο? :( Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να το περιγραψεις καλυτερα;

 

παω πχ να πω στα μηνυματα μου πεταει ενα κοκκινο πλαισιο στην οθονη που αναβοσβηνει..ειναι κλειδωμενη η οθονη κ παταω να δω την ωρα παλι το ιδιο.. γενικα σε οτι κ να πατησω εχει αυτο το πλαισιο..:( δεν ειναι μονιμο..το πεταει κ μετα απο λιγο χανεται αλλα ειναι ενοχλητικο..

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

Μηπως στο κανει καποια εφαρμογη;

Πως περασες την 4.1.1; Μεσω odin η' το συνδεσες στο kies;

Δεν μου εχει τυχει να σου πω την αληθεια αλλα μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα το ελυνε.

Ισως καποιο bug απο την αναβαθμιση...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Μηπως στο κανει καποια εφαρμογη;

Πως περασες την 4.1.1; Μεσω odin η' το συνδεσες στο kies;

Δεν μου εχει τυχει να σου πω την αληθεια αλλα μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα το ελυνε.

Ισως καποιο bug απο την αναβαθμιση...

 

δεν νομιζω..

αν ηταν δεν θα το εκανε κ πριν? :O

μεσω kies..

αν κανω επαναφορα δεν θα χασω οτι εχω?:(

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα χαθουν αλλα μονο οι εφαρμογες.Ολα τα αλλα μπορεις να τα κανεις backup και να μην τα χασεις.

Αν δεν βιαζεσαι περιμενε να δεις μηπως απαντησει καποιος αλλος που του εχει τυχει η' γνωριζει καλυτερα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Το εκανε σε φιλο χθες μετα την αναβάθμιση σε jb, με το που άνοιγε την έκθεση για τις φωτογραφίες "κόλλαγε" η συσκευή...

Το "πρόβλημα" του λύθηκε με επαναφορά ρυθμίσεων :o

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Το εκανε σε φιλο χθες μετα την αναβάθμιση σε jb, με το που άνοιγε την έκθεση για τις φωτογραφίες "κόλλαγε" η συσκευή...

Το "πρόβλημα" του λύθηκε με επαναφορά ρυθμίσεων :o

 

Με μία εκκαθάριση δεδομένων της "Συλλογής" πιθανότατα να διορθωνόταν χωρίς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων :)

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμος και εγώ με jb μέσω WiFi .

Όλα καλά και σχετικά γρήγορα αφού σε 30 λεπτά είχε τελειώσει ( μαζί με το κατέβασμα της αναβάθμισης )

Link to comment
Share on other sites

παω πχ να πω στα μηνυματα μου πεταει ενα κοκκινο πλαισιο στην οθονη που αναβοσβηνει..ειναι κλειδωμενη η οθονη κ παταω να δω την ωρα παλι το ιδιο.. γενικα σε οτι κ να πατησω εχει αυτο το πλαισιο..:( δεν ειναι μονιμο..το πεταει κ μετα απο λιγο χανεται αλλα ειναι ενοχλητικο..

 

Καλημερα.

Μηπως εχεις ενεργοποιησει αυτο καταλαθος?

Ρυθμισεις - Επιλογες προγραμματιστη - Προβολη ενημερωσης οθονης

Link to comment
Share on other sites

καλημερα..μετα την αναβαθμιση μου αναβοσβηνει ενα κοκκινο πλαισιο σε οτι κ να πατησω τι ειναι αυτο? :(

 

Πήγαινε επιλογές για προγραμματιστές. Ξετίκαρε το

Εμφάνιση ενημερώσεων προβολής gpu. Και βασικά πες μου τι άλλο έχεις τικαρισμένο εκεί μέσα. Δεν χρειάζεται ρεσέτ....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και συγνωμη που γραφω το ιδιο αλλα τα νευρα μου εχουβ σπασει.Εμενα εχει κολλησει εκει που λεει χτες 3 ωρες

(ληψη στοιχειων αναβαθμισης υλικολογισμικου) στο 99% τι καμουμε??Το εβαλα πριν λιγο τα ιδια...Τι συμβαινει?? :( :wacko: :mad:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και συγνωμη που γραφω το ιδιο αλλα τα νευρα μου εχουβ σπασει.Εμενα εχει κολλησει εκει που λεει χτες 3 ωρες

(ληψη στοιχειων αναβαθμισης υλικολογισμικου) στο 99% τι καμουμε??Το εβαλα πριν λιγο τα ιδια...Τι συμβαινει?? :( :wacko: :mad:

 

Δοκίμασε έχοντας απενεργοποίηση firewall και anti-virus .

Με OTA δεν μπορείς να κάνεις αναβαθμισει ?

 

Άσχετο αλλα τι το θέλετε το kies ρε παιδιά ?? Υπάρχει το odin και τελειώνεις την διαδικασία μέσα σε λίγα λεπτά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...