Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

1)πως κανω την μπαταρια απο πανω να φαινεται με ποσοστο στα %

2)καπου διαβασα οτι αμα βγαλω μερικα apps εχω καλυτερη διαχειριση μπαταριας ποια ειναι αυτα?

3)το κινητο εκανε καποιο update αφου το πηρα απο format

4) κανω καμια ρυθμιση για να βγαινουν καλυτερες η φωτο?επισης εκανα σχεδον ολα τα updates τον εφαρμογων.....αυτα για την ωρα

 

1) δεν γίνεται! Γίνεται μόνο αν βάλεις κάποιο live tile απο εφαρμογή του store βλέπεις ποσοστό στην homescreen εύκολα. Αλλιώς πας στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου και το γράφει εκει.

 

2) τα apps που λένε πως τρώνε μπαταρία ειναι αυτά που σου είπα παραπάνω που δείχνουν που τρως μπαταρία! Γενικά οτιδήποτε τρέχει μόνιμα απο πίσω και απαιτεί δεδομένα τρώει μπαταρία.

 

3) νορμαλ ειναι αυτο

 

4) αν δεν έχεις ιδέα απο φωτογραφική και ρυθμίσεις (όπως εγω) αστο καλύτερα στο auto !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ενα παλιο ποστ ειχε γραψει ενας φιλος με τον μοντογια να το επιβεβαιωνει οτι ειδαν 2 φορες καλυτερη μπαταρια με κατι που εβγαλαν.....επισης μπορω να βγαλω την δονηση απο τα 3 κεντρικα κουμπια?το τ9 πως μπαινει και πως κανω απεγκατασταση μιας εφαρμογης.....
Link to comment
Share on other sites

Σε ενα παλιο ποστ ειχε γραψει ενας φιλος με τον μοντογια να το επιβεβαιωνει οτι ειδαν 2 φορες καλυτερη μπαταρια με κατι που εβγαλαν.....επισης μπορω να βγαλω την δονηση απο τα 3 κεντρικα κουμπια?το τ9 πως μπαινει και πως κανω απεγκατασταση μιας εφαρμογης.....

 

Η δόνηση στα 3 κουμπιά δεν βγαίνει. Τ9 δυστυχώς δεν υπάρχει (τουλάχιστον για ελληνικά). Η μπαταρία βελτιώνεται αν αφαιρέσεις όλες τις εφαρμογές μέτρησης μπαταρίας (άλλα παιδιά το ανακάλυψαν, εγω το επανέλαβα). Για να αφαιρέσεις μια εφαρμογή, πηγαίνεις στις εφαρμογές (swipe δεξιά) και πατάς παρατεταμένα πάνω στην εφαρμογή. Σου βγαζει την επιλογή "κατάργηση", την πατάς και καθάρισες.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

χμμμμμ εστανομαι πολυ noob με νοκια+windows....τα tiles για να καταλαβω ειναι τα οικονιδια στην αρχικη που ανοιγοκλεινουν σαν παραθυρακια σωστα???????καμια εφαρμογη εχετε να μου προτινεται?????
Link to comment
Share on other sites

χμμμμμ εστανομαι πολυ noob με νοκια+windows....τα tiles για να καταλαβω ειναι τα οικονιδια στην αρχικη που ανοιγοκλεινουν σαν παραθυρακια σωστα???????καμια εφαρμογη εχετε να μου προτινεται?????

 

Ναι, αυτα είναι τα tiles και για εφαρμογές υπάρχει σχετικό νήμα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=354374

 

Υ.Γ. Λίγο χρόνο χρειάζεσαι και μετά δεν θα θέλεις να το αποχωριστείς....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

battery drowing quickly 4% 19 minutes...... :/ επισης κατι αλλο εχω βγαλει της εφαρμογες στο παρασκηνιο ολες πειραζει????απο οτι καταλαβα αυτες τρεχουν απο πισω ασχετα αν δεν της τρεχω εγω...απλα θελω οταν της τρεχω εγω να τρεξουν και αυτες...η ειναι κατι αλλο?

 

πωπω αγγουρι μου φαινεται...βλεπω και στα μυνηματα στελνω ενα μηνυμα και 160 χαρακτηρες δεν πανε...70 απο οσο βλεπω...τι βλακεια αυτη?επισης οταν παω στο πληκτρολογιο μου λεει στα ελληνικα απο κατω προσοχη πατηστε εδω παταω μου γραφει προετοιμασια ληψης και αργη παρα πολυ δεν βλεπω να κανει κατι... :(

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας μηπως γνωριζει καποιος ποτε ερχεται επισημα στην Ελλαδα; το περιμενω σε κιτρινο χρωμα αλλα δεν υπαρχει τιποτε ουτε στον Γερμανο ουτε στην vodafone.Παντως στο λογισμικο του υπαρχει μονο απο την vodafone δεν υπαρχει ουτε σε απλο Ελληνικο ουτε σε cosmote.
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας μηπως γνωριζει καποιος ποτε ερχεται επισημα στην Ελλαδα; το περιμενω σε κιτρινο χρωμα αλλα δεν υπαρχει τιποτε ουτε στον Γερμανο ουτε στην vodafone.Παντως στο λογισμικο του υπαρχει μονο απο την vodafone δεν υπαρχει ουτε σε απλο Ελληνικο ουτε σε cosmote.

 

υπαρχει ειδη αν κοιταξεις σε σκρουτζομαγαζα....

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι εισαγωγη ελληνικη προορισμενη για Ελλαδα στα μαγαζακια που μου αναφερεις φιλε μου.Εννοω αν γινει εισαγωγη με προορισμο την Ελλαδα σε κιτρινο.
Link to comment
Share on other sites

δεν θα εχεις κανενα προβλημα με εγγυηση θα το πας αν σου παθει ποτε κατι στο μαγαζι που το πηρες.......τα παραπανο λεφτα που πληρωνεις ειναι νταβατζιλικι
Link to comment
Share on other sites

πωπω αγγουρι μ φαινεται...βλεπω και στα μυνηματα στελνω ενα μνμ και 160 χαρακτηρες δεν πανε...70 απο οσο βλεπω...τι βλακεια αυτη?επισης οταν παω στο πληκτρολογιο μ λεει στα ελληνικα απο κατω προσοχη πατηστε εδω παταω μου γραφει προετοιμασια ληψης και αργη παρα πολυ δν βλεπω να κανει κατι... :(

 

πήγαινε ρυθμίσεις, δικτυο και επέλεξε σύνολο χαρακτήρων SMS μειωμενο

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, με τρώει..πρέπεi να το ομολογήσω για το 1020 ... αυτό που με απασχολει είναι η αυτονομια...σας βγάζει άνετα την ημέρα.

Είμουν κάτοχος του 920 και με δυσκολία μου έβγαζε ημέρα..εννοείται με wifi ανοιχτό από το πρωί στις 9 μέχρι τις 6 που είμαι γραφείο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, με τρώει..πρέπεi να το ομολογήσω για το 1020 ... αυτό που με απασχολει είναι η αυτονομια...σας βγάζει άνετα την ημέρα.

Είμουν κάτοχος του 920 και με δυσκολία μου έβγαζε ημέρα..εννοείται με wifi ανοιχτό από το πρωί στις 9 μέχρι τις 6 που είμαι γραφείο...

 

Επειδή είχα και τα 2 να σου πω πως το 1020 έχει λίγο καλύτερη αυτονομία, όχι τίποτα σημαντικό όμως

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχω παρατηρήσει ότι μετά από πλήρη φόρτιση, έχω σχεδόν πάντα battery drain, που διορθώνεται με μία επανεκκίνηση. Τι φταίει;
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Έχεις εφαρμογή για παρακολούθηση της μπαταρίας όπως έχουν αναφέρει άλλοι φίλοι?

 

Ναι, έχω το insider και αυτό είναι που με ειδοποιεί για μεγάλη κατανάλωση μετά από τη φόρτιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το φτιάξω παιδιά γιατί ειναι ξεχωριστό το κινητο και προσωπικά μου αρέσει πολύ..και φυσικά δεν την ξαναπαταω έτσι!

 

Καλύτερα να το πάρεις και να πας σε άλλο σερβις( αν θες σου λεω) θα σου βγει ποιο λιγα.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να το πάρεις και να πας σε άλλο σερβις( αν θες σου λεω) θα σου βγει ποιο λιγα.

 

Έχω πει ηδη να το φτιάξουν φιλε μου. Ευχαριστώ πάντως. Είχα ψάξει λίγο και εγω για αλλού ,αλλά κανένας δεν έβρισκε πλακέτα ή το συγκεκριμένο ανταλλακτικό που ήθελα απο τους προμηθευτές τους. Βλέπεις έχουμε και ένα πιο "σπάνιο" κινητο σε σχέση με τα iPhone/galaxy που βρίσκεις εύκολα παντού ανταλλακτικά !

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ξέχασα να σου πω να την απεγκαταστήσης... :lol:

Δοκίμασε να δεις...

Ναι, ΟΚ, αλλά και να φτιάξει μετά ποιά εφαρμογή να βάλω (αυτή με έχει εξυπηρετήσει πολύ);

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ΟΚ, αλλά και να φτιάξει μετά ποιά εφαρμογή να βάλω (αυτή με έχει εξυπηρετήσει πολύ);

 

Γενικά πάσχουν αυτού του είδους οι εφαρμογές δυστυχώς στα wp.

Όποια και να είχα δοκιμάσει είχε το drain της.

Το θέμα όμως είναι ότι έχω συνηθίσει να βλέπω ποσοστό μπαταρίας και αναγκαστικά χρησιμοποιούσα κάποια.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Γενικά πάσχουν αυτού του είδους οι εφαρμογές δυστυχώς στα wp.

Όποια και να είχα δοκιμάσει είχε το drain της.

Το θέμα όμως είναι ότι έχω συνηθίσει να βλέπω ποσοστό μπαταρίας και αναγκαστικά χρησιμοποιούσα κάποια.

 

μπορει να βάλει μία (όποια θελει) αλλά να μη τρέχει στο παρασκήνιο. Θα τσεκαρει την μπαταρία χειροκίνητα. Είναι μια λύση αν και όχι η καλύτερη. Κάτι πρέπει να γίνει σε αυτό τον τομέα.....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

μπορει να βάλει μία (όποια θελει) αλλά να μη τρέχει στο παρασκήνιο. Θα τσεκαρει την μπαταρία χειροκίνητα. Είναι μια λύση αν και όχι η καλύτερη. Κάτι πρέπει να γίνει σε αυτό τον τομέα.....;)

 

Έτσι ακριβώς είναι φίλε Κώστα.

Να πω και 1 μικρό παράδειγμα πόσο αποτρεπτικάλειτουργούν κάτι τέτοιες μικρές ατέλειες σε 1 κατά τα άλλα λειψό μεν(ακόμα)αλλά καλο δουλεμένο λειτουργικό.

Φίλος μου ήθελε 1 κινητό με σχετικά μεγάλη οθόνη και κλασικά με ρώτησε για Android και πιο συγκεκριμένα για το LG l9 II μέσα στα άλλα.

Εγώ του πρότεινα και πήρε τελικά το 625 και το βοήθησα λίγο στην αρχή να το συνηθίσει.

Όλα καλά μέχρι που άρχισε και με ρώταγε διάφορα που είχε στο παλιό μικρό του galaxy(δε θυμάμαι πιο)και 1 απ αυτά ήταν το ποσοστό μπαταρίας.

Όταν Λοιπόν του είπα ότι απλά δε παίζει κάτι αξιόπιστο και παρόμοιο τότε άρχισε τη γκρίνια για το κινητό που του πρότεινα και δε το άφησα να πάρει πάλι Android.

Του είπα έπρεπε να σε αφήσω να ζεις παρέα με τα κολλήματα και τα σκαλώματα που συνοδεύουν τα φθηνά Android αλλά αυτός το χαβά του.

Η συνήθεια είναι μεγάλο πράμα και πρέπει η ms να καλύψει αυτές τις αδυναμίες όπως η παραπάνω μαζί με τα άλλα μεγάλα (αλλά αργά)βήματα που κάνει.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.με νορμαλ χρήση κρατάει 2 μέρες;

Ευχαριστώ.

Θα έλεγα άνετα. :)

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...