Jump to content

i3216 Dual sim, TV, FM, Bluetooth


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άλλο φρούτο πάλι αυτό... i3216. Quad band, touch screen κτλ... Το βρήκα με ελληνικό μενού. Ορίστε και μερικές φωτο. Δεν είναι δικές μου. Αν το πάρω, θα κάνω review.

 

http://www.bluelans.com/pictures/phone/I-3216/1.jpg

 

http://www.bluelans.com/pictures/phone/I-3216/2.jpg

 

http://www.bluelans.com/pictures/phone/I-3216/3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 55
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δείχνει να έχει όλα τα χαρακτηριστικά που έχουν ώς + τα κινέζικα κινητά και σχετικά μικρό...

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι αλλα αν δεν σου σκασει στα χερια να λες και ευχαριστω!;)

 

Χαχα... Δεν έχεις και άδικο... Πάντως γιατί έχω την εντύπωση ότι (σχεδόν) όλες οι εταιρίες δεν έχουν γραμμές παραγωγής και απλά νοικιάζουν εργοστάσια στην Κίνα για να τους κατασκευάσουν το προϊόν, αφήνοντας σημαντική τεχνογνωσία στους Κινέζους;;;... Όπως στα ρούχα δλδ... Πάει η Levi's και δίνει σε ένα εργοστάσιο στην Βουλγαρία τα φασόν και ύφασμα για 10500 παντελόνια. Τα 500 απο αυτά είναι "αέρας" για ελλατωματικά προϊόντα... Επειδή όμως το εργοστάσιο είναι καλό και δεν κάνει λάθη, καρπώνεται αυτά τα έξτρα 500 τα οποία πουλάει σαν γνήσια Levi's σε χαμηλή τιμή. Κάτι τέτοιο γίνεται και εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Χαχα... Δεν έχεις και άδικο... Πάντως γιατί έχω την εντύπωση ότι (σχεδόν) όλες οι εταιρίες δεν έχουν γραμμές παραγωγής και απλά νοικιάζουν εργοστάσια στην Κίνα για να τους κατασκευάσουν το προϊόν, αφήνοντας σημαντική τεχνογνωσία στους Κινέζους;;;... Όπως στα ρούχα δλδ... Πάει η Levi's και δίνει σε ένα εργοστάσιο στην Βουλγαρία τα φασόν και ύφασμα για 10500 παντελόνια. Τα 500 απο αυτά είναι "αέρας" για ελλατωματικά προϊόντα... Επειδή όμως το εργοστάσιο είναι καλό και δεν κάνει λάθη, καρπώνεται αυτά τα έξτρα 500 τα οποία πουλάει σαν γνήσια Levi's σε χαμηλή τιμή. Κάτι τέτοιο γίνεται και εδώ...
στην κινα παει η cect και ζιταει 50000 κινιτα αυτοι φτιαχνουν 60000 και τα πουλανε σε μας....
Link to comment
Share on other sites

#

Size: 118 x 58 x 18 mm

#

Weight: 98 g

#

Available Color: Black

#

Screen: - 3" QVGA with 262,144 color

- 320 x 240 pixel

#

Memory: - 500K internal memory

- 256MB MicroSD TF card

#

Support two MicroSD TF cards, each up to 2G memory capacity

#

Network combination: AUTO Quad-Band of GSM network 850/900/1800/1900

#

Dual Sim Card slots

#

Dual-Sim-Standby, working at the same time without shifting from Sim 1 to Sim 2

#

Standby: 7 days

#

Talk time: 360 min

#

Camera: - Dual 640 x 480 Pixel Camera (front and back)

- Digital Zoom 16X

- Video Record

#

FM Radio

#

Entertainment: - Built-in Internal Games

- Video Clip

#

Communication: - Polyphonic/MP3 Ring Tone

- Speaker Phone

Music: - 3D Bluetooth Stereo

- Media Player

- Music Tone

#

Connectivity: - Bluetooth wireless

- USB mass storage

- USB support

#

Data: Wap , GPRS

#

Messaging: SMS, MMS, Sound record

#

Organizer: Alarm Clock, World Clock, Stop Watch, Calculator, Calendar, Tasks, E Book

#

Language: English, Vietnamese, Russian, Arabic, French, Spanish, Portuguese, Italian, German, Polish, Malaysian, Indonesian, Turkish, Persian, Greek

 

This I3216 is the newest Touch Screen TV PDA Phone for Auto Quad-Band GSM network of 850/900/1800/1900.

 

This item is newly produced with the update firmware and transported to us every day, unlike the old stocks stored in the warehouse by those sellers far away from the manufacturer.

 

It has extra TV and FM Radio functions which can provide amazing entertainment for you.

 

Besides, its DUAL-SIM-STANDBY function enables the two sim cards working at the same time without shifting from sim 1 to sim 2, bringing lots of convenience for frequent users who need to make calls and receive calls from two phone numbers.

[από αγγελία στο ebay]

Από χαρακτηριστικά φαίνεται να είναι από τα καλύτερα των κινέζικων που κυκλοφορούν και δεν είναι και κλώνος κάποιου γνωστού μοντέλου το οποίο το θεωρώ και εντελώς κίτς.Να το δούμε και σε λειτουργία αν ανταποκρίνεται στα χαρακτηριστικά του

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

#

Size: 118 x 58 x 18 mm

#

Weight: 98 g

#

Available Color: Black

#

Screen: - 3" QVGA with 262,144 color

- 320 x 240 pixel

#

Memory: - 500K internal memory

- 256MB MicroSD TF card

#

Support two MicroSD TF cards, each up to 2G memory capacity

#

Network combination: AUTO Quad-Band of GSM network 850/900/1800/1900

#

Dual Sim Card slots

#

Dual-Sim-Standby, working at the same time without shifting from Sim 1 to Sim 2

#

Standby: 7 days

#

Talk time: 360 min

#

Camera: - Dual 640 x 480 Pixel Camera (front and back)

- Digital Zoom 16X

- Video Record

#

FM Radio

#

Entertainment: - Built-in Internal Games

- Video Clip

#

Communication: - Polyphonic/MP3 Ring Tone

- Speaker Phone

Music: - 3D Bluetooth Stereo

- Media Player

- Music Tone

#

Connectivity: - Bluetooth wireless

- USB mass storage

- USB support

#

Data: Wap , GPRS

#

Messaging: SMS, MMS, Sound record

#

Organizer: Alarm Clock, World Clock, Stop Watch, Calculator, Calendar, Tasks, E Book

#

Language: English, Vietnamese, Russian, Arabic, French, Spanish, Portuguese, Italian, German, Polish, Malaysian, Indonesian, Turkish, Persian, Greek

 

This I3216 is the newest Touch Screen TV PDA Phone for Auto Quad-Band GSM network of 850/900/1800/1900.

 

This item is newly produced with the update firmware and transported to us every day, unlike the old stocks stored in the warehouse by those sellers far away from the manufacturer.

 

It has extra TV and FM Radio functions which can provide amazing entertainment for you.

 

Besides, its DUAL-SIM-STANDBY function enables the two sim cards working at the same time without shifting from sim 1 to sim 2, bringing lots of convenience for frequent users who need to make calls and receive calls from two phone numbers.

[από αγγελία στο ebay]

Από χαρακτηριστικά φαίνεται να είναι από τα καλύτερα των κινέζικων που κυκλοφορούν και δεν είναι και κλώνος κάποιου γνωστού μοντέλου το οποίο το θεωρώ και εντελώς κίτς.Να το δούμε και σε λειτουργία αν ανταποκρίνεται στα χαρακτηριστικά του

 

Συν τοις άλλοις, το bluetooth μπορεί να λειτουργήσει ταυτόχρονα και για τις δύο SIM! Δηλαδή ένα ακουστικό για δύο αριθμούς! Θέλω να δω πως θα συνεργάζεται με το bluetooth στο αυτοκίνητο...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου φαίνεται περίεργο είναι ότι στα χαρακτηριστικά του δεν υπάρχει η τηλεόραση παρά μόνο στην περιγραφή του που υπάρχει μετά

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

βασικά ένα search στον skroutz.gr με τη λέξη dual sim βγάζει μερικά απότελέσματα και μετά μπαίνοντας στα καταστήματα που τα έχουν, έχουν επίσης άλλα 3-4 παραπλήσια μοντέλα (δεν βγαίνουν στα αποτελέσματα του skroutz). Τέλος επίσης βρήκα ένα ακόμη κατάστημα (βασικά το είδα στο περιοδικό Τ3) http://www.1.ena.com που εξίσου φέρνει τέτοια μοντέλα με ελληνικό μενού όλα όσα είδα
Link to comment
Share on other sites

βασικά ένα search στον skroutz.gr με τη λέξη dual sim βγάζει μερικά απότελέσματα και μετά μπαίνοντας στα καταστήματα που τα έχουν, έχουν επίσης άλλα 3-4 παραπλήσια μοντέλα (δεν βγαίνουν στα αποτελέσματα του skroutz). Τέλος επίσης βρήκα ένα ακόμη κατάστημα (βασικά το είδα στο περιοδικό Τ3) http://www.1.ena.com που εξίσου φέρνει τέτοια μοντέλα με ελληνικό μενού όλα όσα είδα
apo pote to v98 egine kinito 4hs geneias enas theos kserei(ti leei o kosmos gia na poulisei.....hmarton as tou baloune pliktologio sta ellhnika prota kai meta to sizitame) mono to v98 fernei me ellhnika ta alla einai me aggliko n99i kai p168
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα μου ήρθαν τα 2 κομμάτια που είχα παραγγείλει και έφαγα τελωνείο.Πρώτες εντυπώσεις από το i3216 είναι εξαιρετικές,ελληνικό μενού,πάρα πολύ καλή οθόνη αφής,dual sim,ελαφρύ,μεγάλη οθόνη και τηλεόραση και ραδιόφωνο με πολύ καλό σήμα.Πιστεύω ότι άξιζε η αγορά του τελικά

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα μου ήρθαν τα 2 κομμάτια που είχα παραγγείλει και έφαγα τελωνείο.Πρώτες εντυπώσεις από το i3216 είναι εξαιρετικές,ελληνικό μενού,πάρα πολύ καλή οθόνη αφής,dual sim,ελαφρύ,μεγάλη οθόνη και τηλεόραση και ραδιόφωνο με πολύ καλό σήμα.Πιστεύω ότι άξιζε η αγορά του τελικά

kai to poulas hdh? toso kalo einai?

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο θα μου μείνει στα χέρια διαφορετικά.Πάντως ήταν η πρώτη μου επαφή με κινέζικο κινητό και είναι θετικότατες οι πρώτες εντυπώσεις.Άν εξαιρέσουμε την μετριότατη μεταφραση των ελληνικών τότε μπορώ να πώ ότι είναι ένα αξιολογότατο κινητό.Γνώμη μου είναι ότι άν κάποιος δεν ενδιαφέρεται για wifi και gps ένα τέτοιο κινητό τον καλύπτει πολύ περισότερο από τα αντίστοιχα nokia και sony ericsson τα οποία θα πρέπει να τα ακριβοπληρώσει

+ μεγάλη 3'' και καθαρή οθόνη

+ 2 ενεργές ταυτόχρονα καρτες sim

+ 2 κάρτες μνήμης

+ handsfree και δερμάτινη θήκη μέσα στο πακέτο

+ 2 μεγάλες μπαταρίες 2000 Mah

+ Πάρα πολύ δυνατά ηχεία(άν και παραμορφώνουν από ένα σημείο και μετά...αλλά μιλάμε για πολύ δυνατά)

+ Δεν είναι κλώνος κανενός άλλου μοντέλου,το οποίο το βρίσκω εντελώς κίτς

 

- μεγάλο σχετικά σε μέγεθος

- μετριότατη μετάφραση ελληνικών

- μέτρια κάμερα (δεν βρήκα και πώς ανοίγει η μπροστινή κάμερα,θα το ψάξω σε λίγο πάλι)

- οι κάρτες μνήμης που πέρνει είναι μόνο μεχρι 2 gb δηλαδή το πολύ 4 gb συνολικά

- παραμόρφωση στο εξωτερικό ηχείο όταν παίζεις κάτι πολύ δυνατά

- Δεν έχει java,wifi και φυσικά gps

- Δεν πρέπει να πέρνει επιπλέον παιχνίδια

- Δεν γνωρίζουμε sar

 

Μέσα στις επόμενες μέρες που θα το δοκιμάζω περισσότερο θα σας γράφω και ότι καινούριο παρατηρώ.Πάντως για την τιμή του,που είναι από τις καλυτερες των tv phone που έχω δεί αξίζει σύμφωνα με όσα έχω δεί ώς τώρα.ελπίζω να μην αλλάξω άποψη στις επόμενες μέρες

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είπα να τεστάρω την διαρκεια της μπαταρίας με την χρήση της τηλεόρασης.Έβαλα λοιπόν μέσα 2 sim σε αναμονή και την τηλεόραση να παίζει σε fullscreen.Η μπαταρία άντεξε 4,5-5 ώρες,αρκετά ικανοποιητική απόδοση θα έλεγα.Οπότε και με τις 2 μπαταρίες φορτωμένες δεν έχουμε να φοβηθούμε ότι θα χάσουμε κάποιο άθλημα που μας ενδιαφέρει στους ολυμπιακούς ακόμη και άν είμαστε έξω όλη την ημέρα

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκο τελικά είχε και τελωνείο? Πόσο ήταν αν επιτρέπεται μιας που το παρήγγειλα κι εγω πριν απο καμιά βδομάδα,να ξέρω τι με περιμένει. Όσο για τις κάρτες το δοκίμασες και είναι max η 2gb γιατι ετοιμάζόμουν να αγοράσω 2 χ 4gb μιας που ο έμπορος μου είπε πως το κινητο δέχεται πάνω απο 2gb σε κάθε slot
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είπα να τεστάρω την διαρκεια της μπαταρίας με την χρήση της τηλεόρασης.Έβαλα λοιπόν μέσα 2 sim σε αναμονή και την τηλεόραση να παίζει σε fullscreen.Η μπαταρία άντεξε 4,5-5 ώρες,αρκετά ικανοποιητική απόδοση θα έλεγα.Οπότε και με τις 2 μπαταρίες φορτωμένες δεν έχουμε να φοβηθούμε ότι θα χάσουμε κάποιο άθλημα που μας ενδιαφέρει στους ολυμπιακούς ακόμη και άν είμαστε έξω όλη την ημέρα

 

Να συμπληρώσω και εγώ εντυπώσεις αφού απο χτες το έχω και εγώ :O

 

Η μπαταρία όντως δεν μασάει.... σχεδόν 1 ώρα τηλεόραση και έπεσε μόλισ 1 μπάρα!! και κλείνει σχεδόν 24 ώρες με το standby των 2 sim (και τη 1 ώρα tv χτες) και έχει χάσει μόλις 2/5 μπάρες μπαταρίας. Βέβαια φορτίζω μακριά και απομονωμένα γιατί με τόση χωρητικότητα, αμα κάνει μπάμ θα είναι δυνατό!!

 

Χτες παίζοντας με την TV κατόρθωσα να κάνω recording την εικόνα της TV!!! Δεν ξέρω πως το έκανα, έψαξα και στο "manual" αλλά τίποτα.... έχω πατήσει σχεδόν κάθε συνδυασμό πλήκτρων μήπως και το ξαναβρώ αλλά τίποτα.

EDIT: Το βρήκα! Βλέποντας τιβι πατάς ένα πλαινό κουμπί αριστερα και αρχίζει το video recording της τιβι με ήχο!!!

 

Επίσης να πω οτι είναι πολύ χρήσιμο το οτι ο ήχος της τιβι ή του ραδιοφώνου περνάει στο bluetooth οπότε βλέπεις ή ακους ατομικά και δεν σε παίρνει είδηση κανένας!!!

Link to comment
Share on other sites

εντυπώσεων συνέχεια..... όταν βλέπεις τιβι δεν έχεις ένδειξη στάθμης μπαταρίας.... Έλα κινέζε, πως σου ξέφυγε κάτι τόσο βασικό???

 

Και όντως ζεστένεται λιγάκι μετά από χρήση 1,5 ώρας τιβι....

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω και εγώ εντυπώσεις αφού απο χτες το έχω και εγώ :O

 

Η μπαταρία όντως δεν μασάει.... σχεδόν 1 ώρα τηλεόραση και έπεσε μόλισ 1 μπάρα!! και κλείνει σχεδόν 24 ώρες με το standby των 2 sim (και τη 1 ώρα tv χτες) και έχει χάσει μόλις 2/5 μπάρες μπαταρίας. Βέβαια φορτίζω μακριά και απομονωμένα γιατί με τόση χωρητικότητα, αμα κάνει μπάμ θα είναι δυνατό!!

 

Χτες παίζοντας με την TV κατόρθωσα να κάνω recording την εικόνα της TV!!! Δεν ξέρω πως το έκανα, έψαξα και στο "manual" αλλά τίποτα.... έχω πατήσει σχεδόν κάθε συνδυασμό πλήκτρων μήπως και το ξαναβρώ αλλά τίποτα.

EDIT: Το βρήκα! Βλέποντας τιβι πατάς ένα πλαινό κουμπί αριστερα και αρχίζει το video recording της τιβι με ήχο!!!

 

Επίσης να πω οτι είναι πολύ χρήσιμο το οτι ο ήχος της τιβι ή του ραδιοφώνου περνάει στο bluetooth οπότε βλέπεις ή ακους ατομικά και δεν σε παίρνει είδηση κανένας!!!

τελικα ειναι οντως αληθεια!

εχω βαλει ενα στο ματι απο το globalimport, και δεν πιστευα οτι ειναι τοσο καλο. σου δινει και 1 χρονο εγγυηση.

αυτο που ακουσα, ειναι το οτι μετα απο 3-4 μηνες, θα αρχισες να μετρας τα καμενα pixels. ισχυει κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

OK, έγινε η παραγγελία. Μόλις έρθει θα κάνω πλήρες review.

μπηκα τωρα στο ebay, και ειδα τιμες! 150 δολαρια μαζι με τα μεταφορικα, δηλαδη 100 ευρω μαζι με τα μεταφορικα!!!+πολλα δωρα

εγω εβλεπε κατι τιμες στην ελλαδα, με 250 ευρω!

επειδη μαλλον ενδιαφερομαι να το αγορασω, εχω καποιες αποριες:

1)εχεις κανενα προβλημα με τα ελληνικα δικτυα?

2)ποσα ηχεια εχει?

3)το ιντερνετ ξερεις αν δουλευει?

4)η τηελεοραση εχει καλο σημα, η θα πρεπει να ειμαι κατω απο κεραια για να δω !?!?

5)υποστηριζει java? αν δεν υποστηριζει, τοτε τι παιχνιδια μπορεις να βαλεις?

Link to comment
Share on other sites

Εσύ δοκίμασες πόσο είναι η μαχ κάρτα που δέχεται? γιατι κάποιος μου είπε πως έβαλε 2 των 8gb
Δεν αναγνωρίζει κάρτες άνω των 2 giga.την 4άρα δεν μου την αναγνώριζε

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

@savvas

φίλε μου το έχω μόλις 2 μέρες, οπότε για τα καμένα pixel δεν ξέρω.... αλλα πιστέυω οτι είναι θέμα τύχης! Άλλωστε και η εγγύηση δεν είναι ουσιαστική, θα μπεις στο κόστος να το στείλεις και να σου στείλουν άλλο?

 

Οι κάρτεσ ΣΙΜ δουλέυουν κανονικότατα, δεν έχω βάλει ακόμα ρυθμίσεις για MMS και WAP, θα το ψάξω στις διακοπές και θα σου πω. Ηχείο εγώ βλέπω ένα, γύρω από την κάμερα (λες να είανι δύο??) Δεν αναγνωρίζει αρχεία jar - οπότε δεν πάιζει java, αλλά η τηλεόραση πιάνει πολύ καλά στην Αθήνα, ακόμα και με μαζεμένη κεραία βλέπεις καλά. Η κεραία είναι λίγο λεπτεπίλεπτη και θέλει προσοχή...

 

αυτά στα γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to i3216 Dual sim, TV, FM, Bluetooth

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...