Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρεώνεσαι.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

με κάλεσαν πριν λίγο από 2310598800. το ψαξα και είναι τηλέφωνο της κοσμοτέ.

δε πρόλαβα να το σηκώσω. ξέρει κανείς τί μπορεί να με ήθελαν; πήραν και κάποιον άλλον;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορείς.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω, και...ειναι μεγαλη η χρεωση όταν παίρνω τριτους?(1- ωρα το μηνα)

 

Αν υπολογίσουμε και τον φόρο καρτοκινητής, 1 ώρα το μήνα στοιχίζει 25,2€.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, προσφατα η cosmote μου φαγε 1 ευρω χωρις να με ρωτησει. το θεμα δεν ειναι το ευρω, το προβλημα ειναι οτι μας δουλευει. συγκεκριμενα τον ιουνιο εβαλα την υπηρεσια με 3 ευρω για ενα μηνα ιντερνετ 60μβ. υστερα τον ιουλη εβαλα αυτη με τα 120 με 3 ευρω προσφορα. κ ακουστε τι εγινε. προχθες αφου εληξε δηλαδη αυτη η υπηρεσια μου ηρθε ξεμπαρκο μηνυμα απο το watchup και μου λεει σας πιστωσαμε 1 ευρω για την υπηρεσια ιντερνετ για μια μερα ελευθερο ιντερνετ, λες και τους το ζητησε κανεις. οτι εκανα το εκανα το καλοκαιρι για να εχω ιντερνετ παντου, δε ξαναζητησα τπτ μετα. προσοχη παιδια εκτως αυτου οποιοσ παλαιοτερα την ειχε ενεργοποιηση εστω και μια φορα στη συνεχεια περα απο αυτο που εκανε σε μενα οταν μπαινεται χωρις ασυρματο ιντερνετ στο κινητο ακι ενεργοποιητε το 3g σας χρεωνει τα μβ απο την καρτα σας. απενεργοποιηστε το data 3g/edge ολοι μετα απο την ληξη της υπηρεσιας!
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά του whats up για το call them all 600 και τα 300 δωρεάν sms προς whats up πήρε παράταση μέχρι 17/10/2011 http://goo.gl/7wMRv
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, προσφατα η cosmote μου φαγε 1 ευρω χωρις να με ρωτησει. το θεμα δεν ειναι το ευρω, το προβλημα ειναι οτι μας δουλευει. συγκεκριμενα τον ιουνιο εβαλα την υπηρεσια με 3 ευρω για ενα μηνα ιντερνετ 60μβ. υστερα τον ιουλη εβαλα αυτη με τα 120 με 3 ευρω προσφορα. κ ακουστε τι εγινε. προχθες αφου εληξε δηλαδη αυτη η υπηρεσια μου ηρθε ξεμπαρκο μηνυμα απο το watchup και μου λεει σας πιστωσαμε 1 ευρω για την υπηρεσια ιντερνετ για μια μερα ελευθερο ιντερνετ, λες και τους το ζητησε κανεις. οτι εκανα το εκανα το καλοκαιρι για να εχω ιντερνετ παντου, δε ξαναζητησα τπτ μετα. προσοχη παιδια εκτως αυτου οποιοσ παλαιοτερα την ειχε ενεργοποιηση εστω και μια φορα στη συνεχεια περα απο αυτο που εκανε σε μενα οταν μπαινεται χωρις ασυρματο ιντερνετ στο κινητο ακι ενεργοποιητε το 3g σας χρεωνει τα μβ απο την καρτα σας. απενεργοποιηστε το data 3g/edge ολοι μετα απο την ληξη της υπηρεσιας!

Σύμφωνα με αυτά που γράφεις δε σου "έφαγε" τίποτα η cosmote. Εσύ χρεώθηκες.;)

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά του whats up για το call them all 600 και τα 300 δωρεάν sms προς whats up πήρε παράταση μέχρι 17/10/2011 http://goo.gl/7wMRv

Βρε κάτι μου λέει ότι θα πηγαίνει ανα μήνα πάλι...;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, προσφατα η cosmote μου φαγε 1 ευρω χωρις να με ρωτησει. το θεμα δεν ειναι το ευρω, το προβλημα ειναι οτι μας δουλευει. συγκεκριμενα τον ιουνιο εβαλα την υπηρεσια με 3 ευρω για ενα μηνα ιντερνετ 60μβ. υστερα τον ιουλη εβαλα αυτη με τα 120 με 3 ευρω προσφορα. κ ακουστε τι εγινε. προχθες αφου εληξε δηλαδη αυτη η υπηρεσια μου ηρθε ξεμπαρκο μηνυμα απο το watchup και μου λεει σας πιστωσαμε 1 ευρω για την υπηρεσια ιντερνετ για μια μερα ελευθερο ιντερνετ, λες και τους το ζητησε κανεις. οτι εκανα το εκανα το καλοκαιρι για να εχω ιντερνετ παντου, δε ξαναζητησα τπτ μετα. προσοχη παιδια εκτως αυτου οποιοσ παλαιοτερα την ειχε ενεργοποιηση εστω και μια φορα στη συνεχεια περα απο αυτο που εκανε σε μενα οταν μπαινεται χωρις ασυρματο ιντερνετ στο κινητο ακι ενεργοποιητε το 3g σας χρεωνει τα μβ απο την καρτα σας. απενεργοποιηστε το data 3g/edge ολοι μετα απο την ληξη της υπηρεσιας!

Στα περι ιντερνετ σου λεει οτι αυταματα σου ενεργοποιει το συγκεκριμενο 1ευρω/μερα αν δε εχεις καποιο αλλο πακετο ιντερνετ εκτος αν απενεργοποιησεις την αυτοματη ενεργοποιηση. Τωρα γιατι το ενεργοποιει αυτοματα μαλλον για να σου φαει το ευρω αν και δε στο τρωει με την εννοια της κλεψιας.

Edited by cpt
Link to comment
Share on other sites

Όταν τελειώνει πακέτο sms που έχουμε ενεργοποιήσει, έρχεται ενημερωτικό μήνυμα;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Αν υπολογίσουμε και τον φόρο καρτοκινητής, 1 ώρα το μήνα στοιχίζει 25,2€.

 

Μολις με πηραν απο την εταιρεια σταθερης τηλεφωνιας που εχω σπιτι, αν θελω να παρω ενα πακετο 60 λεπτα το μηνα προς κινητα με 7 ευρω.

Συγκρινετε και βγαλτε συμπερασματα...

Link to comment
Share on other sites

Στα περι ιντερνετ σου λεει οτι αυταματα σου ενεργοποιει το συγκεκριμενο 1ευρω/μερα αν δε εχεις καποιο αλλο πακετο ιντερνετ εκτος αν απενεργοποιησεις την αυτοματη ενεργοποιηση. Τωρα γιατι το ενεργοποιει αυτοματα μαλλον για να σου φαει το ευρω αν και δε στο τρωει με την εννοια της κλεψιας.

 

Σύμφωνα με αυτά που γράφεις δε σου "έφαγε" τίποτα η cosmote. Εσύ χρεώθηκες.;)

 

Μολις με πηραν απο την εταιρεια σταθερης τηλεφωνιας που εχω σπιτι, αν θελω να παρω ενα πακετο 60 λεπτα το μηνα προς κινητα με 7 ευρω.

Συγκρινετε και βγαλτε συμπερασματα...

 

η παρεξηγηση εγινε, η δε ξερετε να διαβαζετε ... τιποτα δεν εκανα εγω μου ηρθε ξαφνικα αυτο το μηνυμα χωρις να τους ζητησω τπτ. το πακετο δεν ανανεωνεται αυτοματα και δεν εχουν κανενα δικαιωμα να σου τρωνε λευτα για υπηρεσιες που δε δε ζητησες ... ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

@fragment

Το δικο μου ποστ δεν εχει σχεση με το δικο σου...

Παντως μην το αφηνεις, παρε τους τηλεφωνο να στο πιστωσουν, αυτοματες ενεργοποιησεις υπηρεσιων ειναι προφανεστατα ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ.

Edited by psyched
Link to comment
Share on other sites

ο δωρεαν χρονος ομιλιας προς Whats Up με καθε ανανεωση καρτων ομιλιας εχει καταργηθει???? δεν αναφερει τιποτα μεσα στη σελιδα τους....

 

Ειναι λιγο ψηλομπαχαλο η σελιδα τους ετσι οπως λειτουργει η cosmote δε βγαζεις ακρη,δυσκολευεται ο αναγνωστης να βρει αυτο που θελει,οργανωση μηδεν,παρτε παραδειγμα λιγο vodafone.....ελεος δηλαδη

Edited by Picard
Link to comment
Share on other sites

ο δωρεαν χρονος ομιλιας προς Whats Up με καθε ανανεωση καρτων ομιλιας εχει καταργηθει???? δεν αναφερει τιποτα μεσα στη σελιδα τους....

 

Ειναι λιγο ψηλομπαχαλο η σελιδα τους ετσι οπως λειτουργει η cosmote δε βγαζεις ακρη,δυσκολευεται ο αναγνωστης να βρει αυτο που θελει,οργανωση μηδεν,παρτε παραδειγμα λιγο vodafone.....ελεος δηλαδη

 

Αν μπεις στη σελίδα του whats up, δεξιά αναφέρει όλα τα πακέτα που υπάρχουν αναλυτικά. Που ακριβώς μπερδεύτηκες?

 

Ναι, εδώ και μήνες έχει καταργηθεί αυτό που λες.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, προσφατα η cosmote μου φαγε 1 ευρω χωρις να με ρωτησει. το θεμα δεν ειναι το ευρω, το προβλημα ειναι οτι μας δουλευει. συγκεκριμενα τον ιουνιο εβαλα την υπηρεσια με 3 ευρω για ενα μηνα ιντερνετ 60μβ. υστερα τον ιουλη εβαλα αυτη με τα 120 με 3 ευρω προσφορα. κ ακουστε τι εγινε. προχθες αφου εληξε δηλαδη αυτη η υπηρεσια μου ηρθε ξεμπαρκο μηνυμα απο το watchup και μου λεει σας πιστωσαμε 1 ευρω για την υπηρεσια ιντερνετ για μια μερα ελευθερο ιντερνετ, λες και τους το ζητησε κανεις. οτι εκανα το εκανα το καλοκαιρι για να εχω ιντερνετ παντου, δε ξαναζητησα τπτ μετα. προσοχη παιδια εκτως αυτου οποιοσ παλαιοτερα την ειχε ενεργοποιηση εστω και μια φορα στη συνεχεια περα απο αυτο που εκανε σε μενα οταν μπαινεται χωρις ασυρματο ιντερνετ στο κινητο ακι ενεργοποιητε το 3g σας χρεωνει τα μβ απο την καρτα σας. απενεργοποιηστε το data 3g/edge ολοι μετα απο την ληξη της υπηρεσιας!

 

Οταν έχεις ενεργοποιημένη την συγκεκριμένη υπηρεσία με το 1ε την ημέρα και κάποια εφαρμογή απο το κινητο σου ζητήσει δεδομένα και έχεις ενεργοποιημένα τα δεδομένα απο τις ρυθμισεις του κινητού και δεν είσαι συνδεδεμένος σε wifi, τότε σου τρώει ο 1€ για μια ημέρα. Αυτο γίνεται για την προστασία σου απο υπέρογκες χρεώσεις.

 

Οταν δεν έχεις ενεργοποιημένη την συγκεκριμένη υπηρεσία και κάποια εφαρμογή ζητήσει δεδομένα και τα έχεις ανοικτά απο τις ρυθμισεις του κινητού τότε θα σου φάει λεφτά απο την κάρτα ανάλογα με τα δεδομένα που ζητήσε η εφαρμογή και το εκάστοτε τιμολόγιο.

 

Εγώ που έχω κλειστά τα δεδομένα απο τις ρυθμισεις του κινητού δεν μου έχει φάει ποτέ τίποτα! Οπότε έχω wifi το ανοίγω και τελειωνω.

 

Άρα δεν σου έφαγε τίποτα η cosmote. Είχες ενεργοποιημένα δεδομένα και κάποια εφαρμογη σου ζητήσε. Τωρα αν θα σε συνέφερε περισσότερο το 1€ για μια ημέρα ή να πληρώνεις με την τρέχουσα τιμη του ΜΒ αυτο είναι άλλη κουβέντα.

Link to comment
Share on other sites

Με την φραγή εισερχομένων κλήσεων ενεργοποιημένη,δεν θα λαμβάνω ούτε sms ;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

πάλι με δώσανε ότι νά ναι δώρο από το reload it... τι να πω... χωρίς να επιλέξω κάτι, μόνο του το σύστημα με έδωσε 60mb για 7 μέρες :(

 

να ασχοληθώ με το θέμα ή δεν αξίζει; να στείλω κάνα κραξιμέ'ι'κο email στην κοτέ; ή δεν...;;;

Link to comment
Share on other sites

Αν δε διαλέξεις δώρο 1 ώρα αφού βάλεις για πρώτη φορά τα στοιχεία σου στο σάιτ του reload it, το σύστημα διαλέγει από μόνο του αυτόματα δώρο για σένα.
Link to comment
Share on other sites

όντως δε διάλεξα αρχικά. μετά από 5 λεπτά όμως μου ρθε το δωρο. 'αντε 10 το πάρα πολύ. 1 ώρα δε πέρασε ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ;)
Link to comment
Share on other sites

Με την φραγή εισερχομένων κλήσεων ενεργοποιημένη,δεν θα λαμβάνω ούτε sms ;

 

όχι δεν λαμβάνεις εισερχόμενα μυνήματα. Υπάρχει τρόπος όμως να λαμβάνεις εισερχόμενα μυνήματα και να έχεις φραγη εισερχόμενων κλήσεων.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν λαμβάνεις εισερχόμενα μυνήματα. Υπάρχει τρόπος όμως να λαμβάνεις εισερχόμενα μυνήματα και να έχεις φραγη εισερχόμενων κλήσεων.

Ok ..Ευχαριστώ,ωραία!Όχι όχι,δεν θέλω!:D

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...