Jump to content

Εκαθαριστικό Εφορίας για νέο συμβόλαιο;


PeiramatoZwo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά άκουσα κάτι μάλλον εξωφρενικό. Για να κάνεις νέα σύνδεση με Cosmote πρέπει λέει να πάς φορολογική ενημερώτητα... Τώρα έχω μείνει με την απορία γιατί ο Γερμανός να το ζητάει ένα τέτοιο έγγραφό... δεν θα σου δώσουν δάνειο, μια σύνδεση θα κάνεις. Και το ποιό τραγικό, ο λογαριασμός θα πληρώνετε απευθείας στην πιστωτική, οπότε δεν τίθεται θέμα να θέλουν και καλά να διασφαλιστούν... Έχει ζητηθεί και σε άλλους;
Link to comment
Share on other sites

οσες φορες εχω κανει συνδεση μου εχουν ζητησει φορολογικη ενημερωτητα.δεν χρειαζεται να δηλωνεις κατι.εμενα ειναι κενη.και στο πλαισιο και στην βοντα και τιμ και cosmote παντου μου το χουν ζητησει.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε παιδιά, απλώς μου φαίνεται too much. Σαν να συγκεντρώνουν παραπάνω στοιχεία από όσα θα έπρεπε...
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι και εμενα μου φαινεται too much. Μια πιστωτικη καρτα θα επρεπε να αρκει.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Παντου θελουν καποιο αποδεικτικο ΑΦΜ. Ειτε εκαθαριστικο, φορολογικη ενημερωτητα ή αποδειξη πληρωμης απο εφορια ή χαρτι τελων κυκλοφοριας. Συνηθως εαν κανεις ενα προγραμμα μεχρι 240λεπτα και το πληρωνεις μεσω πιστωτικη δεν θελουν αποδεικτικο αφμ παρα μονο ταυτοτητα.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως εαν κανεις ενα προγραμμα μεχρι 240λεπτα και το πληρωνεις μεσω πιστωτικη δεν θελουν αποδεικτικο αφμ παρα μονο ταυτοτητα.

 

Αυτό ισχύει στη Vodafone και στην TIM, η Cosmote ζητάει ακόμη αποδεικτικό ΑΦΜ άσχετα με το αν υπάρχει πιστωτική κάρτα ή όχι...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

εγω που εκανα στη voda συνδεση δεν μου ζητησαν
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω κάνει σύνδεση σε voda και cosmote και πάντα μου ζητούσαν φορολογική δήλωση.και έκανα σύνδεση σε πρόγραμμα 240 συνήθως.αλλά δίνω του πατέρα μου μιας και δεν έχω εγώ.και ο λογαριασμός πάντα εξοφλείται με πιστωτική.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για εμένα που θέλω να πάω στο Cosmote 120 με φορητότητα, αρκεί η βεβαίωση απόδοσης ΑΦΜ από την εφορία?

Δεν έχω κάνει δήλωση φέτος... :!:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για εμένα που θέλω να πάω στο Cosmote 120 με φορητότητα, αρκεί η βεβαίωση απόδοσης ΑΦΜ από την εφορία?

Δεν έχω κάνει δήλωση φέτος... :!:

 

Η Cosmote δέχεται τη βεβαίωση απόδοσης ΑΦΜ αλλά δεν πρέπει να είναι αρκετών ετών. Πότε το έβγαλες; Νομίζω πρέπει η βεβαίωση να έχει βγει από το 2003 και μετά. Αν δηλαδή το χαρτί είναι του 2000 πιθανότατα δεν θα το δεχτούν...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Το αποδεικτικο ΑΦΜ πρεπει να ειναι τελευταιων 2 Ετων.

Αυτο ισχυει για Voda kai Cosmote.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Το αποδεικτικο ΑΦΜ πρεπει να ειναι τελευταιων 2 Ετων.

Αυτο ισχυει για Voda kai Cosmote.

 

Πάντως σήμερα που ρώτησα σε "Γερμανό" για νέα αίτηση σε συμβόλαιο Cosmote, μου είπαν ότι δεν παίζει ρόλο πότε εκδόθηκε το αποδεικτικό ΑΦΜ (βεβαίωση απόδοσης)...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μπορείς να ζητήσεις εύκολα μια βεβαίωση απόδοσης ΑΦΜ ή όπως αλλιώς λέγεται το έγγραφο που το περιλαμβάνει...

Πάντως είναι καλό που το δέχεται. Απ'όσο ξέρω η βόντα και ΤΙΜ χωρίς εκκαθαριστικό δεν σου κάνουν σύνδεση !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή στίς Εφορίες οι καλοί μας υπάληλοι κουράζονται πάρα πολύ και δεν προλαβαίνουν μπορείτε να πηγαίνεται και στα ΚΕΠ για να βγάζετε και εκεί την φορολογική ενημερότητα μέσω oikonomia.gr έγγραφο που δέχεται κανονικά η Cosmote!!
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα καλύτερα! Και είναι η μοναδική εταιρεία από τις 3 μεγάλες που δέχεται βεβαίωση απόδοσης ΑΦΜ και δεν σου ζητά εκκαθαριστικό! Εδώ άλλη εταιρεία (ονόματα δεν λέμε) έχει εκτραπεί τόσο που ζητά εκκαθαριστικό και στα καρτοκινητά για διάφορες διαδικασίες!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίωση απόδοσης ΑΦΜ δέχεται και η ΤΙΜ.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...