Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να δουμε ποτε θα κανετε το απλο πραγμα να προσθεσετε πακετα με μεγαλυτερο ογκο δεδομενων.. εχετε μεινει στα 500ΜΒ βαλτε και 1 και 2 και 3 να πληρωνουμε να τελειωνουμε...

μεσαιωνας στην καρτοκινητη λεμε

Link to comment
Share on other sites

να δουμε ποτε θα κανετε το απλο πραγμα να προσθεσετε πακετα με μεγαλυτερο ογκο δεδομενων.. εχετε μεινει στα 500ΜΒ βαλτε και 1 και 2 και 3 να πληρωνουμε να τελειωνουμε...

μεσαιωνας στην καρτοκινητη λεμε

 

φίλε μου δεν έχεις καταλάβει ότι στην ελλάδα οι εταιρίες μας θεωρούν ηλίθιους.

βασικά δε μας θεωρούν μόνο, είμαστε κιόλας αφού τους ανεχόμαστε.

οι ίδιες εταιρίες σε χώρες που εξωτερικού δίνουν τα διπλάσια και περισσότερο.

και βγαίνουν μερικοί και σου λένε διάφορες δικαιολογίες ότι είμαστε μικρή αγορά και τέτοια κουλά.

 

και να δώσω ένα παράδειγμα.

η vodafone στην αλβανία των 3,5 εκατ κατοίκων ξέρετε τι πακέτα έχει στην καρτοκινητή;

ρίξτε μια ματιά εδώ σε μηνιαία κι εδώ σε εβδομαδιαία

 

ενδεικτικά:

εβδομαδιαίο πακέτο 2,20€

  • 1 GB
  • 100 λεπτά προς Vodafone Club
  • 100 SMS προς Vodafone Club
  • 10 λεπτά εθνικές κλήσεις

 

μηνιαίο 11,50€

  • 3 GB
  • 6000 Minutes/SMS towards all Vodafone numbers
  • 100 National or International Minutes

 

Vodafone Club σα να λέμε vodafone CU

 

κι εδώ πέρα μας δίνουν εβδομαδιαίο 30MB με 1€.

 

βγάλτε συμπεράσματα τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ που τα λέμε δεν είμαστε και στο ίδιο επίπεδο με τους γείτονες Αλβανούς για να έχουμε τις ίδιες τιμές.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Εδώ που τα λέμε δεν είμαστε και στο ίδιο επίπεδο με τους γείτονες Αλβανούς για να έχουμε τις ίδιες τιμές.

 

αναφέρουμε τιμές αγγλίας οι οποίες είναι πολύ καλύτερες από τις δικές μας, μας λένε ότι η αγγλία είναι μεγάλη αγορά και μπορεί να έχει χαμηλές τιμές ενώ εμείς όχι. ας το δεχτούμε.

(η αγγλία είναι σε υψηλότερο επίπεδο από εμάς πάντως)

 

αναφέρουμε τιμές αλβανίας, η οποία έχει και χαμηλότερο πληθυσμό, τότε υπάρχει η δικαιολογία ότι είμαστε σε υψηλότερο επίπεδο.

μα δουλεούμαστε τελείως;

στη μια περίπτωση κρίνουμε με βάση το επίπεδο και στην άλλη με βάση τον πληθυσμό;

και σε κάθε περίπτωση παίρνουμε το *****;

 

αν κρίνουμε με βάση το επίπεδο τότε πρέπει οι άγγλοι να έχουν μεγαλύτερες τιμές από εμάς.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πηρα τηλεφωνο την εξυπηρετηση πελατων και μου ειπανε οτι το δωρεαν ιντερνετ τησ βονταφον ισχυει και για τησ 19/9 και στις 23:59!! τελειο!!! .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πηρα τηλεφωνο την εξυπηρετηση πελατων και μου ειπανε οτι το δωρεαν ιντερνετ τησ βονταφον ισχυει και για τησ 19/9 και στις 23:59!! τελειο!!! .

 

Εμένα μου τελείωσε ήδη :cry:

 

 

Μόλις μου έστειλαν μήνυμα οτι έχω ακόμα 100mb απο ενα πακέτο που είχα βάλει πριν τα δωρεάν 3gb, και όντως σύμφωνα με την εφαρμογή της βοντα χρεώνομαι κανονικά τώρα .. Ελειξε η νυχτερινή προσφορά του cu που ήταν όλα δωρεάν;

Edited by andreas1022
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πηρα τηλεφωνο την εξυπηρετηση πελατων και μου ειπανε οτι το δωρεαν ιντερνετ τησ βονταφον ισχυει και για τησ 19/9 και στις 23:59!! τελειο!!! .

 

 

Λάθος κάνανε , Με χρεώνει κανονικά από τα μεσάνυχτα....

 

 

Εμένα μου τελείωσε ήδη :cry:

 

 

Μόλις μου έστειλαν μήνυμα οτι έχω ακόμα 100mb απο ενα πακέτο που είχα βάλει πριν τα δωρεάν 3gb, και όντως σύμφωνα με την εφαρμογή της βοντα χρεώνομαι κανονικά τώρα .. Ελειξε η νυχτερινή προσφορά του cu που ήταν όλα δωρεάν;

 

Έληξε στις 15 του μήνα . Έχει πλάκα μεγάλη να στείλεις Ν στο 1398 να δεις τι θα σου απαντήσει

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

Έληξε στις 15 του μήνα . Έχει πλάκα μεγάλη να στείλεις Ν στο 1398 να δεις τι θα σου απαντήσει

 

Το έχουν παρακάνει λίγο με τα τύπου νεολειστικα .. Να ευχαριστούμε που δεν γράφουν με greeklish ή με 0 και z :p

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τι γράφει?

 

"MA ΠOY HΣOYN; ΣE ΠEPIMENAME MEXPI 15/08, 23:59:59. ΨIΛOAPΓHΣEΣ ΓIA TO 'CU FREE NIGHTS' K TΩPA ΠAAAEI! STAY COOL, KAΠOIO NEO ΣOYPΠPIZ ΘA ΣKAΣEI MYTH ΣYNTOMA."

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Το έχουν παρακάνει λίγο με τα τύπου νεολειστικα .. Να ευχαριστούμε που δεν γράφουν με greeklish ή με 0 και z :p

 

δε λες καλά που δεν έχει και ορθογραφικά λάθη....

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά το πάσο μου λήγει στις 31-8 οπότε και το φοιτητικό CU θεωρητικά. Όμως τα δωρεάν 600 min που δίνονται κάθε μήνα προς CU και θα σταματούσαν τον Ιούνιο συνεχίστηκαν. Λέτε να γίνει κανένα θαύμα και να μην κοπεί και το φοιτητικό CU εν τέλει;
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά το πάσο μου λήγει στις 31-8 οπότε και το φοιτητικό CU θεωρητικά. Όμως τα δωρεάν 600 min που δίνονται κάθε μήνα προς CU και θα σταματούσαν τον Ιούνιο συνεχίστηκαν. Λέτε να γίνει κανένα θαύμα και να μην κοπεί και το φοιτητικό CU εν τέλει;

 

Λογικά έχει περαστεί η ημερομηνία στο σύστημα οπότε....

Link to comment
Share on other sites

Λογικά έχει περαστεί η ημερομηνία στο σύστημα οπότε....

 

οταν θα ληξει ενημερωσε μας να τι σου ηρθε; να ξερουμε!

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

"MA ΠOY HΣOYN; ΣE ΠEPIMENAME MEXPI 15/08, 23:59:59. ΨIΛOAPΓHΣEΣ ΓIA TO 'CU FREE NIGHTS' K TΩPA ΠAAAEI! STAY COOL, KAΠOIO NEO ΣOYPΠPIZ ΘA ΣKAΣEI MYTH ΣYNTOMA."

 

Χαχαχα πλάκα έχει...Thanks

Link to comment
Share on other sites

Πήγε το bonus άκλαφτο!Δεν το Χρησιμοποίησα καθόλου !

 

πως το καταφερες αυτο; δεν ελεχνεις το υπολοιπο σου απο το ελεχνο χρησης; ή απο το 1252 επιλογη 1 αφου εκει ακουγονται!

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Μια ερώτηση γιατι μπερδεύτηκα.Εχει ξαναειπωθεί αλλα δεν μπορώ να το βρω...στην Καρτοκινητή Vodafone αν έχεις πακέτο 200' προς όλους και πριν τη λήξη ενεργοποιήσεις και αλλο πακέτο, ότι υπόλοιπο υπάρχει μεταφέρεται στο νέο πακέτο με νεα ημερομηνία λήξης του τελευταίου πακέτου.Στο Cu γίνεται κάτι αντίστοιχο?Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται. Πρέπει απαραίτητα να πρόκειται για το ίδιο πακέτο.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά :)

Κάτι ακομα αν ξέρετε.Εμαθα ότι όποιος έχει κάνει ενεργοποίηση νέου αριθμού Cu μετά τις 9/5 θα παίρνει στο Talk 2 Vodafone 300 και Talk 2 Vodafone 600 επιπλέον 100 λεπτά προς όλους.Δηλαδή με 5€ 200 λεπτά προς Vodafone + 200 προς όλους.Το θέμα είναι το εξής:Τι εννοεί νέα ενεργοποίηση?Να πάω τώρα και να πάρω νέο αριθμό η αν έχω ήδη καρτοκινητό Vodafone που δεν εγινε ποτέ Cu και το κάνω θα έχω την προσφορά?Συγγνώμη αν σας μπέρδεψα...

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

πως το καταφερες αυτο; δεν ελεχνεις το υπολοιπο σου απο το ελεχνο χρησης; ή απο το 1252 επιλογη 1 αφου εκει ακουγονται!

Το ελέγχω απλά με την προσφορά του Αυγούστου και το νυχτερινό και το πάρε να χεις δεν ξόδεψα καθόλου από αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει στην αγορά Πακετων ισχύει?

 

200 λεπτά προς όλους με 5€ στην αυτόματη ενεργοποίηση και 7€ για 80 λεπτά προς όλους στην απλή?

 

Και κάτι άλλο, έχει αλλάξει κάτι σε νέους αριθμούς με κάρτα? Με 10€ ανανέωση δίνει 300" προς όλους?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει στην αγορά Πακετων ισχύει?

 

200 λεπτά προς όλους με 5€ στην αυτόματη ενεργοποίηση και 7€ για 80 λεπτά προς όλους στην απλή?

 

Και κάτι άλλο, έχει αλλάξει κάτι σε νέους αριθμούς με κάρτα? Με 10€ ανανέωση δίνει 300" προς όλους?

 

200 λεπτά προς όλους για τους νέους πελάτες , και δεν παίρνουν τα 300 λεπτά στην ανανέωση

80 λεπτά με 7 ευρώ στους παλιούς οι οποίοι παίρνουν τα 300 λεπτά στην ανανέωση

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...