Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://img11.imageshack.us/img11/2040/screenshot20121029at728.pnghttp://img195.imageshack.us/img195/2040/screenshot20121029at728.png

http://img849.imageshack.us/img849/9363/screenshot20121030at239.png

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λογικά θα διορθώνεται. Τί μπορεί να φταίει?

 

οτι έβαλαν μικρή μπαταρία :lol:

 

Πέρα απο την πλάκα, ελπίζω να είναι κάποιο drain που να διορθώνεται με software update.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα διορθώνεται. Τί μπορεί να φταίει?

 

Το κερνελ.

αυτο φταιει.

 

μονο αν το αναβαθμισουν θα εχουμε αλλαγη.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

LG Nexus 4 ελληνικό βίντεο παρουσίαση

Techblog

http://techblog.gr/mobile/lg-nexus-4-hands-on-video-techblog-12409/

 

 

Δοκιμάζουμε το Nexus 4. Το smartphone που σπάει πλάκα με τον ανταγωνισμό

digitallife

http://www.digitallife.gr/dokimazoume-to-nexus-4-40885

Link to comment
Share on other sites

οτι έβαλαν μικρή μπαταρία :lol:

 

Πέρα απο την πλάκα, ελπίζω να είναι κάποιο drain που να διορθώνεται με software update.

Είναι σίγουρα θέμα λογισμικού γιατί εγώ δοκιμάζοντας τελευταίες μέρες κάποιους κερνελ σε συνδυασμό με roms βλέπω να τα πηγαίνει εξαιρετικά η μπαταρία.. Οπότε μένει από την Google να διορθώσει ότι φταίει (ίσως κάποιος driver?) με ένα update

Μπορείτε να δείτε περισσότερα στις Τροποποιήσεις :)

Link to comment
Share on other sites

 

Παρατηρώ ότι γενικά στο gaming κάποιοι χρήστες λένε ότι το N4 δεν τα πάει και περίφημα. Συγκριτικά τουλάχιστον με το SGS3 και το Note 2 που έχουν την mali 400MP (η οποία στην θεωρία είναι παρωχημένη και υποδεέστερη της adreno 320) έχω διαβάσει αρκετές μαρτυρίες σύμφωνα με τις οποίες το Ν4 υπολείπεται στο gaming. Επίσης διαβάζω ότι το N4 μετά απο κανα δεκάλεπτο gaming αρχίζει να lagάρει (λόγω throttling φαντάζομαι) και αυτό θα ενοχλήσει αρκετούς χρήστες που περιμένουν απο το κινητό να σπάει τα κοντέρ σε όλους τους τομείς.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

 

Παρατηρώ ότι γενικά στο gaming κάποιοι χρήστες λένε ότι το N4 δεν τα πάει και περίφημα. Συγκριτικά τουλάχιστον με το SGS3 και το Note 2 που έχουν την mali 400MP (η οποία στην θεωρία είναι παρωχημένη και υποδεέστερη της adreno 320) έχω διαβάσει αρκετές μαρτυρίες σύμφωνα με τις οποίες το Ν4 υπολείπεται στο gaming. Επίσης διαβάζω ότι το N4 μετά απο κανα δεκάλεπτο gaming αρχίζει να lagάρει (λόγω throttling φαντάζομαι) και αυτό θα ενοχλήσει αρκετούς χρήστες που περιμένουν απο το κινητό να σπάει τα κοντέρ σε όλους τους τομείς.

 

Δηλαδη το καλοκαιρι θα αναβουμε κλιματιστικο για να μην λαγκαρει το κινητο...?!?! :/ Επιπλεον... παιζει να διορθωθει η γραμμη παραγωγης στο θεμα ψυξη του κινητου ωστε να μην παρουσιαζει το throttling..?? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως απογοητεύτηκα απ' τα λεγόμενά σου και δε θα το πάρω, γιατί δε γίνεται το κινητό μου να μην παίζει τα τελευταία παιχνίδια χωρίς frame drops.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως απογοητεύτηκα .

 

Μαζί σου. Και για το οτι είναι lg, αλλά και του γεγονότος οτι έχει θέματα κι με το touch feeling η οθόνη. Άραγε μετα το nexus s τώρα τι; nexus 'η sgs3;

Link to comment
Share on other sites

Δυο δικες μου συσκευες κανενα θεμα ουτε με frames, ουτε με lagαρισμα μετα απο οση ωρα και να παιζω.

Εννοειται οτι θεμα με το touch sensitivity ειναι αστειο.

Σε συγκριση με το samsumg καμια διαφορα, καμια πιεση παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Δυο δικες μου συσκευες κανενα θεμα ουτε με frames, ουτε με lagαρισμα μετα απο οση ωρα και να παιζω.

Εννοειται οτι θεμα με το touch sensitivity ειναι αστειο.

Σε συγκριση με το samsumg καμια διαφορα, καμια πιεση παραπανω.

 

Έλα τώρα! Δεν ξέρεις εσύ που το έχεις στα χέρια σου! Στα φόρουμ άλλα γράφουν! :X

:lol:
Link to comment
Share on other sites

Έλα τώρα! Δεν ξέρεις εσύ που το έχεις στα χέρια σου! Στα φόρουμ άλλα γράφουν! :X

 

Το θέμα είναι οτι μέχρι να το πιασουμε και εμείς οι κοινοί θνητοί στα χέρια μας, διαβαζουμε διάφορες γνώμες και φόρουμ.και όσο μεγαλώνει ο αριθμός των απανταχού χρηστών τόσο πληρεστερη είναι και η πληρηφορηση. Δυστηχως τα τελευταια τεστς μετα απο αρκετούς πλέον κυκλους φόρτισης δεν είναι ενθαρυντικα. Και επειδή προσωπικά θέλω να αναβαθμισω τώρα την συσκευή μου, μάλλον δεν θα περιμένω ακόμα ενα μηνα να ερθει στην τιμή που θα ερθει..... Το Ν 4

Link to comment
Share on other sites

Έλα τώρα! Δεν ξέρεις εσύ που το έχεις στα χέρια σου! Στα φόρουμ άλλα γράφουν! :X

 

Σε ολα τα φορα το ιδιο γινεται.

Αλλωστε ειναι πιο πιθανο να γραψει ο καθε πικραμενος που εχει προβλημα με τη συσκευη του παρα καποιος που του λειτουργει οπως πρεπει.

Αλλα καποιοι το παιρνουν για κανονα αυτο.

Οπως και να εχει οι συσκευες χωρις προβλημα ειναι ο κανονας και δεν εχουν τιποτα απο αυτα που διαβαζετε.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι πάρα πολύ καλό και κάθε μέρα ανακαλύπτω και κάτι καινούργιο.. Δεν έχω παρατηρήσει τίποτα που να με ενοχλήσει ή να με ξενίσει. Η οθόνη κάθε μέρα μου αρέσει και περισσότερο και τώρα βλέπω ότι το μάτι μου δεν "αποζητα" τα έντονα χρώματα των amoled αλλά τα απορρίπτει σαν υπέρ κορεσμένα. Φυσικά όταν είχα s3 ή note2 μια χαρά μου άρεσαν τα χρώματα, το μάτι συνηθίζει ότι βλέπει καθημερινά I guess (έχει συνάδελφος s3 και υποβάλω τον εαυτό μου σε διάφορα τεστ για να δω την διαφορά μεταξύ συσκευών :p). Το touch sensitivity δεν έχει διαφορά μεταξύ n4 & s3, ίσως στο note2 να είναι ένα "κλικ" παραπάνω και αφήνοντας την μία συσκευή για να πιάσεις την άλλη ίσως το καταλάβεις αλλά εμένα δεν μου κάνει κάτι κακή εντύπωση οπότε όλα κομπλέ. Επίσης η μπαταρία τα πάει περίφημα και τελευταίες μέρες όλο και καλύτερα.. Πλέον μιλάμε για 5,5 ώρες οθόνης μέσα στην μέρα (αν και έχω τώρα 2 μέρες που το φορτίζω στο 25-35% όταν πάω για ύπνο αφού δεν προλαβαίνω να το χαζέψω τόσο πολύ, με τελευταία Cyanogenmod και franco r14). Σχετικά με το thermal throttling είναι θέμα που θα λυθεί με κάποιο update οπότε δεν θα έχετε πρόβλημα το καλοκαίρι οι μελλοντικοί κάτοχοι, προς το παρόν κανένα θέμα αφού δεν βλέπω να ανεβάζει εύκολα πάνω από 30°C

 

http://db.tt/tn3dUMxA

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

S3 και Νοτε 2 τι διαφορες εχουν σε digitizer και controler?

Γιατι κι εμενα πολλα μου φαινονται καπως αλλα ειναι αισθηση απλα.

Link to comment
Share on other sites

S3 και Νοτε 2 τι διαφορες εχουν σε digitizer και controler?

Γιατι κι εμενα πολλα μου φαινονται καπως αλλα ειναι αισθηση απλα.

Ξέρω ότι το note2 έχει άλλη οθόνη, καλύτερη του s3, που δεν είναι πλέον pentile matrix.. Τίποτα άλλο δεν γνωρίζω περί controller :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει σημασια η οθονη (ως συσκευη απεικονισης και μονο εννοω).

Οποτε δε ξερουμε βεβαια αν εχει οντως τη διαφορα που λες...:confused:

Παντως επαναλαμβανω οτι μεταξυ sg3 και n4 δεν υπαρχει καμια διαφορα και απορω πως καποιος μπορει να βρει οταν τα τηλεφωνα λειτουργουν σωστα.

Edited by g47
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...