Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

FYI, υπαρχει παρτιδα με προβληματικα μικροφωνα.

Αν συνεχισει η δεν ειναι κατι εμφανες που λυνεται, rma.

 

Αν ισχύει, τα κουβαδάκια μου και δρόμο.. Είναι από Αμέρικα η συσκευή! Παίζει να υπάρχει θέμα kernel?? Έβαλα τον franco r28

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Αμφιβαλω, δεν εχει αναφερθει κατι.

Προφανως με αυτον τον κερνελ δεν εχω προβλημα ουτε εγω.

Keep us posted.

 

Με την εφαρμογή του franco γίνονται όλα αυτόματα, σωστά? Δεν υπάρχει λόγος να φλασάρω μόνος μου το boot.img

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογή του franco γίνονται όλα αυτόματα, σωστά? Δεν υπάρχει λόγος να φλασάρω μόνος μου το boot.img

 

Δεν την έχω την εφαρμογή για να είμαι απόλυτα σίγουρος (είναι αρκετά ακριβή κατά τη γνώμη μου για κάτι που μπορώ να κάνω και μόνος μου και δεν παίρνει ώρα), αλλά λογικά θα σου βγάζει μήνυμα ότι υπάρχει καινούριος kernel και θα σε ρωτάει αν θέλεις να τον εγκαταστήσει.

Όλα αυτά, γιατί θα χρειάζονται τα απαραίτητα reboot, και δε νομίζω να κάνει updates και reboots χωρίς να το ξέρεις. Το σίγουρο είναι ότι το κινητό θα κολλήσει στην οθόνη του PIN. ;)

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογή του franco γίνονται όλα αυτόματα, σωστά? Δεν υπάρχει λόγος να φλασάρω μόνος μου το boot.img

 

Αν εννοεις αν flashαρει τον kernel, πρεπει να πας στο franco.Kernel.updater και να περασεις απο εκει τον κερνελ.

Aλλα δε κανεις τιποτα μονος σου.

H εφαρμογη ειναι εξαιρετικη και εχει πολλα εργαλεια.

Εκτος του οτι με ενα κουμπι flashαρεις, εχεις και backup/restore, μπορεις να φτιαξεις την οθονη στα μετρα σου με τις ρυθμισεις και κυριως να πειραματιστεις με συχνοτητες.

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει, τα κουβαδάκια μου και δρόμο.. Είναι από Αμέρικα η συσκευή! Παίζει να υπάρχει θέμα kernel?? Έβαλα τον franco r28

 

Απλά να αναφέρω ότι δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο θέμα με το μικρόφωνο, ούτε έχω πετύχει κάποιο τέτοιο παράπονο βασικά από όσα έχω δει ως τώρα. Βασικά δοκίμασε μια και χωρίς το bumper μπας και....

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει, τα κουβαδάκια μου και δρόμο.. Είναι από Αμέρικα η συσκευή! Παίζει να υπάρχει θέμα kernel?? Έβαλα τον franco r28

 

Σήμερα, 1η μέρα με kernel r28 και στο 2ο τηλεφώνημα είχα κι εγώ από την απέναντι γραμμή: 'Δεν σ' ακούω, δεν σ' ακούω'.

Μπορεί και να ήταν τυχαίο, αλλά θα το ελέγξω και στις επόμενες κλήσεις.

Αν ξανασυμβεί, τότε πιθανότατα θα φταίει ο kernel και θα ξαναβάλω τον r23 που τον είχα για 5 μέρες και δεν είχα πρόβλημα.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει καποιο θεμα με τον kernel.

Θα ειχε αναφερθει απο ολους στο xda.

Ουτε εγω εχω. :confused:

Aπο την αλλη υπηρξαν λιγα προβληματα harware με τα μικροφωνα και λιγο περισσοτερα με τα μεγαφωνα.

Edited by g47
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει καποιο θεμα με τον kernel.

Θα ειχε αναφερθει απο ολους στο xda.

Ουτε εγω εχω. :confused:

Aπο την αλλη υπηρξαν λιγα προβληματα harware με τα μικροφωνα και λιγο περισσοτερα με τα μεγαφωνα.

 

Το γνωρίζω ότι δεν έχει αναφερθεί, αλλά επειδή όλο το προηγούμενο δεν είχα προβλήματα, υπέθεσα ότι είναι πρόβλημα του kernel.

Βέβαια το πιο πιθανό να ήταν τυχαίο, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Άλλωστε είμαι και ο μόνος απ' ότι φαίνεται που με την CM παίρνω μία φορά την ημέρα, fc στο Gapps. Δεν έχει αναφερθεί από κανέναν και ούτε απάντησε κάποιος σε σχετική ερώτησή μου στο xda.. ;)

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με το πρόβλημα σου αλλά έχω την ίδια θήκη και μου σηκώνει συνέχεια τις ζελατίνες. Έχεις βάλει ζελατίνες στο δικό σου?
Link to comment
Share on other sites

Oχι...

Εχει αναφερθει σαν προβλημα, τουλαχιστον αρκετες πρωτες συσκευες το εκαναν εντονα.

H δικη μου οχι βεβαια αλλα ειναι που θα πεσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια οταν το χτυπατε με το δαχτυλο σας απο πισω στο πανω μερος δε σας κανει ενα περιεργο ηχο σα να τριζει???

 

Ούτε εμένα το κάνει, απλά καμιά φορά αν το αφήσω λίγο απότομα κάτω ίσως. Νομίζω είναι όπως έχω ξαναπεί από τα κουμπιά έντασης που δεν είναι και πολύ "σφιχτά"...

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα το κάνει, απλά καμιά φορά αν το αφήσω λίγο απότομα κάτω ίσως. Νομίζω είναι όπως έχω ξαναπεί από τα κουμπιά έντασης που δεν είναι και πολύ "σφιχτά"...

Από τα κουμπιά είναι αλλά δεν το κάνει πάντα το δικό μου, επίσης ίδιες παρτίδες (day one) αγορασμένα και τα δύο το δικό μου δεν κάνει κιχ και του φίλου μου τρίζει κοντά στο volume button, μην την ψάχνεται γιατί έτσι θα χάσουμε την ουσία ή οποία είναι πως έχουμε ένα σούπερ τηλέφωνο με τα χρήματα που κοστίζει εδώ το Xperia Go

ck
Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε 3 συσκευές που έχω δοκιμάσει, και στην δικιά μου επισης, ακούγεται ένα ελαφρύ "κροταλισμα" (φυσικά δεν το ακούς αν δεν το προσεξεις) όταν το αφήνεις λιγάκι απότομα στο τραπέζι πχ. Όντως αν φέρεις την συσκευή κοντά στο αυτί και χτυπήσεις ελαφρά την πλάτη του κάνει. Όπως σωστά είπε ο φίλος παραπάνω ας απολαύσουμε την συσκευή ή οποία είναι υπέροχη. Το αναφέρω ακαδημαϊκά και μόνο :) Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Κανονικα αυτο το θεμα επρεπε να ειχε παρει φωτια....

Κριμα που δεν το φροντισαν οι εταιρειες..

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο σημερα το εχω και εγω στα χερια μου............οι πρωτες μου εντυπωσεις ειναι εξαιρετικες.............ειμαι ενθουσιασμενος...........μιλαει ενας ανθρωπος που εχουν περασει απο το χερια του μεταξυ αλλων........htc one x , htc one s , lg optimus 4x , samsung galaxy s2 , samsung galaxy s3 , samsung galaxy note , samsung galaxy note 2 , asus padfone , iphone 4s , iphone 5 και αλλα............κανενα απο τα παραπανω δεν ειχε σε τοσο μεγαλο βαθμο τη σβελταδα , την ταχυτητα , την εξαιρετικη ποιοτητα κατασκευης που μου δειχνει στις περιπου 15 ωρες που το εχω στα χερια μου το google nexus 4 .........μεγαλα του προσοντα για μενα περα απο ολα τα αλλα ειναι 2: ο καλυτερος επεξεργαστης που κυκλοφορει αυτη την στιγμη στην αγορα κατα την γνωμη μου qualcomm snapdragon s4 pro και το καθαρο android της google.........που σε συνδιασμο με τα 2gb μνημης ram και την επισης εξαιρετικη καρτα γραφικων adreno 320 κανουν το κινητο και πεταει πραγματικα.........με λιγα λογια ειναι οτι καλυτερο εχω πιασει στα χερια μου μεχρι σημερα ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ........................
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο σημερα το εχω και εγω στα χερια μου............οι πρωτες μου εντυπωσεις ειναι εξαιρετικες.............ειμαι ενθουσιασμενος...........μιλαει ενας ανθρωπος που εχουν περασει απο το χερια του μεταξυ αλλων........htc one x , htc one s , lg optimus 4x , samsung galaxy s2 , samsung galaxy s3 , samsung galaxy note , samsung galaxy note 2 , asus padfone , iphone 4s , iphone 5 και αλλα............κανενα απο τα παραπανω δεν ειχε σε τοσο μεγαλο βαθμο τη σβελταδα , την ταχυτητα , την εξαιρετικη ποιοτητα κατασκευης που μου δειχνει στις περιπου 15 ωρες που το εχω στα χερια μου το google nexus 4 .........μεγαλα του προσοντα για μενα περα απο ολα τα αλλα ειναι 2: ο καλυτερος επεξεργαστης που κυκλοφορει αυτη την στιγμη στην αγορα κατα την γνωμη μου qualcomm snapdragon s4 pro και το καθαρο android της google.........που σε συνδιασμο με τα 2gb μνημης ram και την επισης εξαιρετικη καρτα γραφικων adreno 320 κανουν το κινητο και πεταει πραγματικα.........με λιγα λογια ειναι οτι καλυτερο εχω πιασει στα χερια μου μεχρι σημερα ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ........................

 

Επιπροσθετα : Δεν εχω δει καλυτερο wifi σημα σε οσα smartphones εχω πιασει μεχρι σημερα στα χερια μου......μου βρισκει wifi δικτυα που βρισκονται 200-300 μετρα μακρια απο εκει που βρισκομαι!!!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επιπροσθετα : Δεν εχω δει καλυτερο wifi σημα σε οσα smartphones εχω πιασει μεχρι σημερα στα χερια μου......μου βρισκει wifi δικτυα που βρισκονται 200-300 μετρα μακρια απο εκει που βρισκομαι!!!!!!!!!

 

Το επιβεβαιώνω με τον απόλυτο βαθμό...

Σε σύγκριση με το note 2 το wifi του n4 είναι πολύ καλύτερο...

Αν είχε και σε καλύτερα επίπεδα του tuch θα Ήταν super...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το επιβεβαιώνω με τον απόλυτο βαθμό...

Σε σύγκριση με το note 2 το wifi του n4 είναι πολύ καλύτερο...

Αν είχε και σε καλύτερα επίπεδα του tuch θα Ήταν super...

Εγώ πάλι πιστεύω το αντίθετο :p:p

Ακριβώς στις ίδιες συνθήκες που στο πατρικό μου έπιανα δίκτυα με το note2 με το nexus δεν μπορούσα με τίποτα.. Ίδιες συνθήκες ακριβώς. Μήπως ρε Νικόλα οφείλεται και στην κάθε rom που φοράμε?? Δεν έχω προσέξει αν αλλάζει το modem

Link to comment
Share on other sites

πριν από λίγο αγόρασα το παρακάτω bumper

 

http://dx-box.com/brand-new-sealed-nexus-4-lg-smart-phone-bumper-oem-google-case-black-free-shipping.html

 

αν ο κινέζος στέλνει ότι δείχνει στις φωτό πρέπει να είναι σούπερ !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πιστεύω το αντίθετο :p:p

Ακριβώς στις ίδιες συνθήκες που στο πατρικό μου έπιανα δίκτυα με το note2 με το nexus δεν μπορούσα με τίποτα.. Ίδιες συνθήκες ακριβώς. Μήπως ρε Νικόλα οφείλεται και στην κάθε rom που φοράμε?? Δεν έχω προσέξει αν αλλάζει το modem

 

Οχι modem δεν αλλάζει.Σπάνια ο dev να πειράξει το modem σου

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

πριν από λίγο αγόρασα το παρακάτω bumper

 

http://dx-box.com/brand-new-sealed-nexus-4-lg-smart-phone-bumper-oem-google-case-black-free-shipping.html

 

αν ο κινέζος στέλνει ότι δείχνει στις φωτό πρέπει να είναι σούπερ !

 

 

Aν ειναι το OEM οπως λεει ευχησου να μη σου σπαει οπως στις φωτο σε δυο μερη. :lol:

Αυτο εχω και πολυ απλα δεν μπορει να κρατηθει στη θεση του το ασημενιο πλαστικο οταν ξεκολλησει απο το μαυρο.

Εκτος αν ειναι μαιμου και το εχουν κανει διαφορετικο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...