Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βλακείες αυτό με τη φόρτιση. Άστο να φορτίσει μέχρι να φορτίσει και μετά έτοιμος.

:)

Link to comment
Share on other sites

Euxaristo gia tis megies :D

 

Perasa ola mou ta tragoudia ktl.. Ala se elaxista apo auta exo ArtWork.. Pos vazo artwork sta tragoudia mou albums ke apo pou mporo na katevazo artwork??

 

As mou peis kapios!

 

Euxaristo

Link to comment
Share on other sites

Δεξί κλικ πάνω στα τραγούδια και get album artwork. Για να γίνει αυτό χρειάζεσαι iTunes account. Αν δεν έχεις και δεν θες να δώσεις στοιχεία πιστωτικής, δες εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Δεξί κλικ πάνω στα τραγούδια και get album artwork. Για να γίνει αυτό χρειάζεσαι iTunes account. Αν δεν έχεις και δεν θες να δώσεις στοιχεία πιστωτικής, δες εδώ.

 

...και αν δεν μπορείς/θέλεις να το βρεις μέσω iTunes Store ψάξε το album που θες στο Google, βρες τη photo του cover και κάνε drag & drop στο itunes, στο τετράγωνο που εμφανίζεται κάτω αριστερά. ;)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Step 1. Turn off your iTouch

 

Step 2. Hold down the power and home button.

 

Step 3. When you see the Apple logo, release the power button but continue holding the home button down.

 

Step 4. Open iTunes and wait for it to tell you that its in restore mode.

ευχαριστω πολυ φιλε!το εκανα ετσι οπως λενε τα βηματα πιο πανω και τωρα μπηκε σε restore mode και περιμενω να κατεβει το update!!!για οτι νεοτερα θα σας ενημερωσω!

 

 

ΕDIT:τελικα εγινε να σαι καλα φιλε!

Link to comment
Share on other sites

Δεξί κλικ πάνω στα τραγούδια και get album artwork. Για να γίνει αυτό χρειάζεσαι iTunes account. Αν δεν έχεις και δεν θες να δώσεις στοιχεία πιστωτικής, δες εδώ.

δεν μπορω να κανω λογαριασμο.εκει που εχει τις πιστοτικες δεν εχει την επιλογη none.τι να κανω;;

Link to comment
Share on other sites

φιλε.μπορεις να μας πεις τα βηματα που πρεπει να κανουμε;;εγω μπερδευτικα λιγο.λεει να κατεβασουμε μια δωρεαν εφαρμογη.απο που και πως;;μπορεις να μας βοηθησεις!!
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να κανω λογαριασμο.εκει που εχει τις πιστοτικες δεν εχει την επιλογη none.τι να κανω;;

 

http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=39022

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε!το εκανα ετσι οπως λενε τα βηματα πιο πανω και τωρα μπηκε σε restore mode και περιμενω να κατεβει το update!!!για οτι νεοτερα θα σας ενημερωσω!

 

 

ΕDIT:τελικα εγινε να σαι καλα φιλε!

Χαίρομαι που τα κατάφερες. Εϊδες που δεν χρειάζεται πανικός; Άλλη φορά μη βιάζεσαι να το πας για αλλαγή!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

"Google has released the first mobile version of Google Earth for the iPhone and the iPod Touch--available as a free download through the iPhone App Store. Announced on Sunday, the application allows users of Apple's handset--as well as those of the iPod Touch--to zoom in and out of a..."

 

http://news.zdnet.com/2424-9595_22-244011.html

Link to comment
Share on other sites

οκ εκανα και λογαριασμο!κατεβασα και τις εφαρμμογες αλλα δεν μπορω να τις περασω.τι να κανω;;
Link to comment
Share on other sites

τις κατεβασα μια χαρα και αποθηκευτικαν εκει που λεει applications.μετα πως θα τις περασω στο Ipod;;
Link to comment
Share on other sites

τις κατεβασα μια χαρα και αποθηκευτικαν εκει που λεει applications.μετα πως θα τις περασω στο Ipod;;

 

Με sync...

Link to comment
Share on other sites

Με sync...

δεν γινετε.λοιπον,ας τα παρουμε απο την αρχη.κανω τον λογαριασμο μετα κατεβαζω τις εφαρμογες απο το Itunes και αποθηκευωντε στο Applications.μετα εγω κανω sync αλλα δεν περναει τιποτα.τα αρχεια ειναι σε μορφη IPA.τι να κανω;;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα, μπορει και να μην υπαρχει πιο εκνευριστικο προγραμμα απ το iTunes...:mad:

Ας δωσει καποιος μια βοηθεια παρακαλω αν μπορει, γιατι θα τα σπασω ολα σε λιγο....

 

Κανω μετατροπη ενα μουσικο CD σε MP3 και τον φακελο που εχω ως αποτελεσμα, ζητω απ το iTunes να μου τον προσθεσει (add folder to library), στην playlist της library.......Θα πρεπει να το χω κανει μεχρι στιγμης με 30 folders περιπου και ολα φυσιολογικα......

Με κανα δυο φακελους ομως κανει το εξης κουλο κατα την προσθηκη.....Ενω ο αρχικος φακελος εχει ας πουμε 13 MP3 μεσα, μου εμφανιζει το φακελο κανονικα στη playlist μου, αλλα με 10 MP3 μεσα :wacko:. Τα υπολοιπα 3 μου τα ριχνει χυμα απ εξω και δεν μπορω με καμια εντολη η τροπο, να τα προσθεσω στον μητρικο (που λειπουν).....:mad:

Εχει κανεις καμια ιδεα, η παρομοια εμπειρια πριν το σπασω......

Link to comment
Share on other sites

δεν γινετε.λοιπον,ας τα παρουμε απο την αρχη.κανω τον λογαριασμο μετα κατεβαζω τις εφαρμογες απο το Itunes και αποθηκευωντε στο Applications.μετα εγω κανω sync αλλα δεν περναει τιποτα.τα αρχεια ειναι σε μορφη IPA.τι να κανω;;

 

Εχεις τσεκαρισμενο στην καρτελα Applications, το Sync applications και απο κατω του το All applications; Και στη λιστα με τις κατεβασμενες εφαρμογες, που σου δειχνει κατω απ αυτα, ειναι ολες τσεκαρισμενες;

Μαλλον οχι ε :);

Link to comment
Share on other sites

Τελικα, μπορει και να μην υπαρχει πιο εκνευριστικο προγραμμα απ το iTunes...:mad:

Ας δωσει καποιος μια βοηθεια παρακαλω αν μπορει, γιατι θα τα σπασω ολα σε λιγο....

 

Κανω μετατροπη ενα μουσικο CD σε MP3 και τον φακελο που εχω ως αποτελεσμα, ζητω απ το iTunes να μου τον προσθεσει (add folder to library), στην playlist της library.......Θα πρεπει να το χω κανει μεχρι στιγμης με 30 folders περιπου και ολα φυσιολογικα......

Με κανα δυο φακελους ομως κανει το εξης κουλο κατα την προσθηκη.....Ενω ο αρχικος φακελος εχει ας πουμε 13 MP3 μεσα, μου εμφανιζει το φακελο κανονικα στη playlist μου, αλλα με 10 MP3 μεσα :wacko:. Τα υπολοιπα 3 μου τα ριχνει χυμα απ εξω και δεν μπορω με καμια εντολη η τροπο, να τα προσθεσω στον μητρικο (που λειπουν).....:mad:

Εχει κανεις καμια ιδεα, η παρομοια εμπειρια πριν το σπασω......

Εχεις 2 επιλογες. Κανε drag & drop τα κομματια στο itunes η kane rip to cd μεσω itunes για να τα δει ολα. Υπαρχει και η τριτη λυση. Χρησιμοποιω το J River Media Center. Το touch δε μπορω να το κανω sync απο εκει. Φτιαχνω διαφορες playlists ston River τις κανω export και μετα παλι import sto itunes. Απο εκει κανω sync to touch. Δε βολευει πολυ, αλλα το itunes δε μου αρεσει καθολου σα προγραμα επομενως εχω επιλεξει αυτη την λυση

Link to comment
Share on other sites

Με κανα δυο φακελους ομως κανει το εξης κουλο κατα την προσθηκη.....Ενω ο αρχικος φακελος εχει ας πουμε 13 MP3 μεσα, μου εμφανιζει το φακελο κανονικα στη playlist μου, αλλα με 10 MP3 μεσα :wacko:. Τα υπολοιπα 3 μου τα ριχνει χυμα απ εξω και δεν μπορω με καμια εντολη η τροπο, να τα προσθεσω στον μητρικο (που λειπουν).....:mad:

Εχει κανεις καμια ιδεα, η παρομοια εμπειρια πριν το σπασω......

 

Αυτο το βλεπω κι εγω σε 2 cd τα οποια ειναι συλλογες (Now Dance κτλ). Θεωρει το καθε κομματι σαν ξεχωριστο album και ετσι τα βαζει χυμα μεσα...

Ο τροπος που χρησιμοποιω και το κανει αυτο ειναι απλα drag απο τον σκληρο και drop μεσα στο iTunes.

Δεν εχω δοκιμασει να το κανω rip απο το itunes οπως λεει ο φιλος πιο πανω, θα το δοκιμασω γιατι δε βλεπω αλλη λυση.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις τσεκαρισμενο στην καρτελα Applications, το Sync applications και απο κατω του το All applications; Και στη λιστα με τις κατεβασμενες εφαρμογες, που σου δειχνει κατω απ αυτα, ειναι ολες τσεκαρισμενες;

Μαλλον οχι ε :);

μηπως πρεπει να κανω update το itunes σε 8,01;;εκει που ειναι το Ipod στο Devices παταω το βελακι και μου βγαζει Music TVshows και Μovies.δεν μου βγαζει τιποτα για applications.παταω στο applications βλεπω τιε εφαρμογες αλλα ειναι ανενεργες.παταω σε μια και μετα εντερ δεν γινετε τιποπτα.
Link to comment
Share on other sites

διαβασα αυτο http://www.maclife.gr/index.php/site/comments/12_07_2008_ipod_touch_firmware_20/για να μπορεσω να περασω εφαρμογες απο την Apple θα πρεπει να κανω αναβαθμιση σε 2,00;;
Link to comment
Share on other sites

διαβασα αυτο http://www.maclife.gr/index.php/site/comments/12_07_2008_ipod_touch_firmware_20/για να μπορεσω να περασω εφαρμογες απο την Apple θα πρεπει να κανω αναβαθμιση σε 2,00;;

 

Nai, file mou. Auto einai to provlhma sou. Prepei na kaneis update se v2.1.1

Sorry gia ta greeklish, alla grafo apo to ipod.

Elpizo na doume syntoma ta ellinika.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...