Jump to content

Πιστωτική Κάρτα Wind Bonus American Express/VISA


emperor69
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέμα: Νέα Πιστωτική Κάρτα TIM American Express by Aplha Bank

 

Από Δευτέρα 10 Ιουλίου λανσάρεται το νέο δημιούργημα της συνεργασίας της ΤΙΜ και της Aplha Bank, η πιστωτική κάρτα TIM American Express, μια κάρτα

με πολλά προνόμια για όλους τους συνδρομητές TIM, και ταυτόχρονα με το κύρος και την αξιοπιστία της American Express. Οι ενδιαφερόμενοι θα μπορούν να αιτούνται την κάρτα απευθείας

από τα καταστήματα ΤΙΜ, προσκομίζοντας το εκκαθαριστικό της εφορίας 2005 και το δελτίο ταυτότητάς τους. Επίσης, σύμφωνα με πληροφορίες δεκτή θα γίνεται και η δήλωση εισοδήματος σφραγισμένη, αντί του εκκαθαριστικού. Το ελάχιστο όριο

εισοδήματος έχει οριστεί στα 5.000 ευρώ ετησίως.

Ας δούμε όμως αναλυτικά τι προσφέρει η νέα κάρτα στους συνδρομητές ΤΙΜ με συμβόλαιο:

 

1) Δωρεάν ενεργοποίηση απεριόριστης πλοήγησης στο ΤΙΜ Plus

2) Δωρεάν 10 γραπτά μηνύματα το μήνα

3) Διπλασιασμό των πόντων του TIM Avantage

4) Τετραπλασιασμό των πόντων στο πρόγραμμα επιβράβευσης Aplha Bonus στην περίπτωση αυτόματης εξόφλησης λογαριασμού TIM μέσω της κάρτας

5) Δώρο 10 ευρώ στην επόμενη επιδότηση συσκευής με ανανέωση συμβολαίου

6) Δωρεάν συνδρομή για πάντα

 

Επίσης έχει γίνει λόγος για περαιτέρω εκπτώσεις χωρίς ακόμα να γνωρίζω κάτι πιο συγκεκριμένο.

 

Προτείνω στους moderators να το κάνουν επισημασμένο για λίγο καιρό.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 323
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είναι κακό για όποιον έχει ΤΙΜ. Ισχύει για συμβόλαια μόνο ή και για καρτοκινητά; Ελπίζω να μην κάνει διακρίσεις και εδώ!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή προσφορά! :) Αν και δεν άκουσα επιτόκιο, περιμένω ότι θα είναι από τα τυπικά της αγοράς...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Είναι τέλεια αυτά που δίνει! Μόνο και μόνο για τις προσφορές που δίνει, αξίζει. Θα μπορούσαν βέβαια να έδιναν λίγο μεγαλύτερο ποσό για την επιδότηση.
Link to comment
Share on other sites

και αν καποιος δεν εχει ΤΙΜ και τη θελει ? τι γινεται δηλαδης?

αμα εχει και ωραια εμφανιση οπως η blue...

:X
Link to comment
Share on other sites

και αν καποιος δεν εχει ΤΙΜ και τη θελει ? τι γινεται δηλαδης?

αμα εχει και ωραια εμφανιση οπως η blue...

Δείτε εδώ: http://www.alphabonus.gr/tim.html

Εδώ μας προετοιμάζει! Πιθανόν η εμφάνισή της να είναι όπως οι άλλες που έχει στο πάνω μέρος του site

Link to comment
Share on other sites

Το επιτόκιο θα είναι το κλασικό των καρτών AMEX. Το ενδιαφέρον είναι το χωρίς συνδρομή για πάντα. Φοβάμαι μόνο πως θα αφορά μόνο συνδρομητές συμβολαίου κατά τις γνωστές διακρίσεις...

Κακία: όταν πουληθεί η ΤΙΜ, θα πρέπει να αλλάξουν όλες τις κάρτες μια και θα γράφουν πάνω ΤΙΜ !!! ;)

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Το επιτόκιο θα είναι το κλασικό των καρτών AMEX. Το ενδιαφέρον είναι το χωρίς συνδρομή για πάντα. Φοβάμαι μόνο πως θα αφορά μόνο συνδρομητές συμβολαίου κατά τις γνωστές διακρίσεις...

Κακία: όταν πουληθεί η ΤΙΜ, θα πρέπει να αλλάξουν όλες τις κάρτες μια και θα γράφουν πάνω ΤΙΜ !!! ;)

 

 

ετσι ειναι, φυσικα οχι μαζικα αλλα στην ανανεωση καθε καρτας

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι, φυσικα οχι μαζικα αλλα στην ανανεωση καθε καρτας

Ακόμα δεν έχει συζητηθεί καν η πώληση της ΤΙΜ, εμείς αμέσως "να 'ταν κι άλλη" λέμε. Φαντάζεστε όμως τι καταστροφικό θα ήταν για όλους τους κατόχους τέτοιους καρτών;:blink: :lol: :lol: :lol: :lol:

Can't get enough

Can't give it up

When you're telling me those white lies

Champagne

It's getting rough and I wanna know if I'm addicted to your white lies in vain...

Link to comment
Share on other sites

εντάξει ρε παιδια στη χειρότερη στην ξαναεκδίδουν σαν απλή American Express, αλλά νομίζω δεν παίζει αυτό που συζητάτε. Η κάρτα είναι μόνο για συμβόλαια, ίσως στο μέλλον βγάλουν καμια προσφορά για αυτόματη ανανέωση σε f2g.

 

Είναι τέλεια αυτά που δίνει! Μόνο και μόνο για τις προσφορές που δίνει, αξίζει. Θα μπορούσαν βέβαια να έδιναν λίγο μεγαλύτερο ποσό για την επιδότηση.

Ακριβώς. Στην τελική οι άλλες κάρτες που έχουμε τι δίνουν? Το πολύ πολύ κανα πρόγραμμα επιστροφής για 2-3 δεκάρες..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια διαφορά προς το χειρότερο από τη vodafone, η οποία έχει τη VF VISA και την διαθέτει και για συνδρομητές καρτοκινητής. Αν και από την ΤΙΜ δεν περίμενα κάτι άλλο, είναι γνωστό πόσο μεγάλη εκτίμηση τρέφει για τους καρτοκινητούς της... ;)

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια διαφορά προς το χειρότερο από τη vodafone, η οποία έχει τη VF VISA και την διαθέτει και για συνδρομητές καρτοκινητής. Αν και από την ΤΙΜ δεν περίμενα κάτι άλλο, είναι γνωστό πόσο μεγάλη εκτίμηση τρέφει για τους καρτοκινητούς της... ;)

Αυτό τώρα είναι σίγουρο; Υπάρχει επίσημη ανακοίνωση;

Μετά άμα μιλάμε για διακρίσεις συνδρομητών μας βρίζουν.... Αυτό πάλι τι είναι; Τους καρτοκινητούς δηλαδή μια ζωή στον .......!

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από όλα αυτά τα φρου-φρου, που σκοπό έχουν να μας τα πάρουν για μια κόμη φορά, απλά εκ παραλλήλως μας χρυσώνουν και το χάπι (και φυσικά δεν μιλάω μόνο για την TIM) εγώ προσωπικά θα προτιμούσα κάτι πιο ουσιαστικό: να συνεργαστούν με τις τράπεζες και να δώσουν σε ΟΛΟΥΣ τους πελάτες τη δυνατότητα διαχείρησης του λογαριασμού μέσω Internet.

 

Χα, τι είδα τώρα στο φυλλάδιο της ΤΙΜ!!!!!

Στο κάτω μέρος και στα ψιλά γράμματα κάποτε έγραφε: Οι τιμές των συσκευών με σύνδεση ισχύουν για εξόφληση λογαρισμών με χρήση πιστωτικής κάρτας.

Τώρα πια γράφει: Οι τιμές των συσκευών με σύνδεση ισχύουν για εξόφληση λογαρισμών με χρήση πιστωτικής κάρτας TIM Bonus American Express.

 

Επίσης κάποιος ρώτησε για την εμφάνιση της κάρτας: Η κάρτα είναι σχεδόν ίδια με αυτήν εδώ απλά εκεί που υπάρχει το λογότυπο της ALPHA BANK έχει το λογότυπο της ΤΙΜ και εννοείται εκεί που γράφει VISA υπάρχει το λογότυπο της American Express. Επίσης το φόντο είναι πάλι γκρι αλλά έχει εκείνους τους κύκλους που υπάρχουν και στο λογότυπο (αντί για το φόντο που φαίνεται στην εικόνα) Φωτογραφία στο net δεν βρήκα αλλά υπάρχει στο φυλλάδιο Ιουλίου της ΤΙΜ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να θέλει σώνει και καλά να πληρώνεις με τη δική τους κάρτα. Κάθε πιστωτική κάρτα γίνεται δεκτή. Απλά η δική τους θα έχει κάποια ανταποδοτικά ωφέλη. Από την άλλη είναι American Express άρα περιορισμένης χρηστικότητας στην Ελλάδα. Πολύ καλύτερη σε συμβατότητα η αντίστοιχη πρόταση της vodafone μέσω citibank (εδώ και πολλά χρόνια) που δίνει VISA...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να θέλει σώνει και καλά να πληρώνεις με τη δική τους κάρτα. Κάθε πιστωτική κάρτα γίνεται δεκτή. Απλά η δική τους θα έχει κάποια ανταποδοτικά ωφέλη. Από την άλλη είναι American Express άρα περιορισμένης χρηστικότητας στην Ελλάδα. Πολύ καλύτερη σε συμβατότητα η αντίστοιχη πρόταση της vodafone μέσω citibank (εδώ και πολλά χρόνια) που δίνει VISA...

Λογικό... Αλλά ή πέφτει τρελή προώθηση (όπως είναι φυσικό) ή μας κοροϊδεύουν στην ψύχρα...

Link to comment
Share on other sites

Siga na mhn einai diathesimh gia tous kartokinhtous....Tha einai terastio lathos ths Tim pou den nomizw na to kanei...

Άντε πάλι με τα καρτοκινητά. Γιατί παρακαλώ θα είναι "τεράστιο λάθος της ΤΙΜ" αν το κάνει? Δεν μιλάμε για καμιά τρελή επένδυση το να δώσει τη δυνατότητα απόκτησης της και στους καρτοκινητούς. Από εκεί και πέρα όποιος θέλει τη χρησιμοποιεί. Και να μην τη πάρει κανένας καρτοκινητός η ΤΙΜ τίποτα δεν θα χάσει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ δεν έχω καταλάβει για να την αποκτήσει κάποιος πρέπει οπωσδήποτε να είναι συνδρομητής της ΤΙΜ. Πρέπει δηλαδή να δηλώσει και τον αριθμό του; Ή απλά αν είσαι συνδρομητής της ΤΙΜ με συμβόλαιο θα έχεις και επιπλέον προνόμια;

Μάλλον το δεύτερο έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ δεν έχω καταλάβει για να την αποκτήσει κάποιος πρέπει οπωσδήποτε να είναι συνδρομητής της ΤΙΜ. Πρέπει δηλαδή να δηλώσει και τον αριθμό του; Ή απλά αν είσαι συνδρομητής της ΤΙΜ με συμβόλαιο θα έχεις και επιπλέον προνόμια;

Μάλλον το δεύτερο έτσι;

Μα για ταπρονόμια που προσφέρει στους συνδρομητές ΤΙΜ βγήκε η κάρτα. Αλλιώς παίρνεις μια απλή American Express!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή εγώ εχω ταυτοτητα. Aν βγάλω και AΦM θα μπορέσω να απoκτήσω και εγώ την συγκεκριμένη κάρτα?

 

Υπάρχει η λεπτομέρεια:

Το ελάχιστο όριο

εισοδήματος έχει οριστεί στα 5.000 ευρώ ετησίως.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή εγώ εχω ταυτοτητα. Aν βγάλω και AΦM θα μπορέσω να απoκτήσω και εγώ την συγκεκριμένη κάρτα?

 

Αν τα πράγματα ήταν τόσο απλά, ο κόσμος θα ήταν χειρότερος..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή εγώ εχω ταυτοτητα. Aν βγάλω και AΦM θα μπορέσω να απoκτήσω και εγώ την συγκεκριμένη κάρτα?

 

Είσαι ανήλικος! ΔΕΝ μπορείς να βγάλεις κάρτα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...