Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

 

την προηγούμενη εβδομάδα αγόρασα ένα καλό αυτοκίνητο και μετά από αρκετό ψάξιμο (με κύριο κριτήριο το τιμή/ποιότητα) πέρασα το iTrack.

 

Οι δυνατότητές του είναι πολύ περισσότερες από αυτές που είχα φανταστεί μόλις το αγόραζα.:cool:

 

Ειδικά η μαγκιά με την αποθήκευση των θέσεων (ακόμα και ολόκληρων διαδρομών) στον προσωπικό μου Maps Google χάρτη είναι πολύ εξυπηρετική. :)

 

Αλλά ακόμα και όταν δεν είμαι μπροστά στο PC, σε κάθε κλήση, μου έρχεται μήνυμα στο κινητό μου με την ακριβή διεύθυνση και ταχύτητα του αυτοκινήτου (powered by NGI).

 

Επίσης να ενημερώσω ότι η κύρια μονάδα των iTrack συσκευών (το GSM/GPRS module) είναι SIEMENS (SIEMENS MC55).

 

Να και το διαφημιστικό τους φυλλάδιο:

http://itrack.gr/shop/index.php?page=shop.getfile&file_id=3&product_id=2&option=com_virtuemart&Itemid=28

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια

Προσφατα κερδισα σε κληρωση ενα σετ home cinema της JVC το XV-THD51 που δεν εχει κυκλοφορησει ακομη.

Εχετε ιδεα πως κ που θα μπορουσα να βρω μια αναβαθμιση στο firmewire του για να βλεπω με ελληνικους υποτιτλους ταινιες που εχω κατεβασει απο το Internet (divx)?? (που τις αποθηκευω ολες σε ενα dvd)

(Μου βγαζει υποτιτλους κινεζικα)

Link to comment
Share on other sites

Έχω 3 ερωτήσεις που μου έρχονται για αρχή!

1.Γίνεται firmware update στο συγκεκριμένο?

2.Τι encoding έχουν οι υπότιτλοι?Unicode ή ANSI?

3.Σε τι format δοκιμάζεις?srt?

Να έχεις φαντασία για να μην πεθάνεις από έκπληξη._
Link to comment
Share on other sites

Τhanks παίδες. Είχα ακριβώς την ίδια απορία. :)

 

Μάλλον με βλέπω να χτυπάω το SL560 ή (σε μικρότερο ποσοστό) το SL370. Ποιά ή γνώμη σας για το 370?

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος κάτι για τα TURBO-X? Καταρχήν από που τα προμηθεύεται η ΠΛΑΙΣΙΟ και τα παρουσιάζει ως δικά της? Δεν πιστεύω να κατασκευάζονται στην Ελλάδα από την εταιρεία...μάλλον τα εισάγει από κάπου. Με ενδιαφέρει πιο πολύ πόσο αξιόπιστα είναι, αν κρατάνε, δεν χαλάνε κλπ. Επίσης αν έχουν εύκολο μενού και γενικά λειτουργικά.

Και αν overall είναι good value for money.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι καλά ή όχι τα turbo-x αλλά εγώ θα προτιμούσα να δώσω 10-20 ευρώ παραπάνω να πάρω ένα επώνυμο.2 χρόνια εγγύηση και ξέρω ποιός είναι ο κατασκευαστής , όχι ό εισαγωγέας.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Re paidia,peite mou ligo,katarxin pos to egathisto auto to itrack sto amaxi mou??

 

xreiazetai mipos alla lefta gi auto, ta opoia einai krymmena k de fainontai??

 

genikotera peite mou to synoliko kostos ( k malista me exoda pou isos mi fainontai k isos emfanistoun argotera) giati den exoume k lefta gia petama..

 

:wacko:

:!: Entopismos thesis autokinitou sto GoogleMaps : itrack.gr
Link to comment
Share on other sites

File moy egw to ebala monos moy. Enas allos filos pou to pire to ebale se mastora me 30 euro.

 

Den exei alla exoda.

 

Re paidia,peite mou ligo,katarxin pos to egathisto auto to itrack sto amaxi mou??

 

xreiazetai mipos alla lefta gi auto, ta opoia einai krymmena k de fainontai??

 

genikotera peite mou to synoliko kostos ( k malista me exoda pou isos mi fainontai k isos emfanistoun argotera) giati den exoume k lefta gia petama..

 

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εχτές βρήκα το παρακάτω site:

 

http://www.itrack.gr

 

και είπα να μπώ εδώ μέσα μήπως γνωρίζει κανείς κάτι.

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς?

 

Δεν έχω ξαναδεί υπηρεσία που να μου δίνει το στίγμα μου κατευθείαν στο Google Maps και μάλιστα Δωρεάν.

 

Εάν κάποιος το έχει δοκιμάσει pls ενημερώστε...

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει και δεν είναι καμία τρελή μούφα, δεν είναι εντελώς δωρεάν. Πληρώνεις την συσκευή λέει (349 και 449€)...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα αγορασα το DZ830W Sony ηχοσυστημα για το σπιτι.Στο dvd πανω εχει εξοδο HDMI και η τηλεοραση μου μια Fujitsu Siemens 42" plasma εχει dvi....τι πιο απλο λοιπον να παρω ενα καλωδιο απο HDMI-DVI....εδωσα 35 ευρωπουλακια αλλα τζιφος...το κουφο ειναι οτι εχω ηχο απο το dvd αλλα δεν εχω εικονα....εχει κανεις καμμια ιδεα?

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Johner σε ευχαριστώ για το link! Δεν γνώριζα ότι το itrack είχε αναφερθεί κι αλλού εδώ μέσα.

 

 

Παρόλαυτά πήρα τηλέφωνο σήμερα την εταιρεία και μου είπαν ότι πράγματι αυτό που λέει το site ισχύει. Βέβαια πρέπει να αγοράσεις τη συσκευή αλλά η υπηρεσία iTrack Google Maps είναι εντελώς τζάμπα, for ever.

 

Αρχικά υπέθεσα ότι είναι μούφα αλλά από ότι φαίνεται πράγματι παίζει...

 

Πολύ Καλό!!!

Link to comment
Share on other sites

Απο HDMI σε DVI και έχεις μόνο ήχο ε?Παράξενο...

Το καλώδιο φαντάζομαι είναι οκ ε?

 

Μήπως το DVD σου δίνει έξοδο Full HD ενώ πχ η τηλεόραση δεν το υποστηρίζει?Αν το DVD σου έχει τέτοιο feature μείωσε την έξοδο σε 720p!

Να έχεις φαντασία για να μην πεθάνεις από έκπληξη._
Link to comment
Share on other sites

Η τηλεοραση αναγνωριζει το σημα στα 576p αλλα απο εικονα τπτ...μονο ηχος...το αλλαξα απο το dvd και στα 720 αλλα παλι τπτ....οσο για το καλωδιο χτες το πηρα και με PS3 που το δοκιμασα παλι τα ιδια....και μετα απο ενα search για να το βεβαιωσω και σιγουρα η tv εχει DVI-D with HDCP support...

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

Να πω πως έχω το SL560 εδώ και μια εβδομάδα και είμαι πολύ ευχαριστημένος! Πολύ γρήγορο στην πληκτρολόγηση και στις εισερχόμενος κλήσεις. Επίσης πάρα πολύ καλή εμβέλεια και καλές ρυθμίσεις βάσης. Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.
Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα απο το αμερικάνικο ebay το appletv 40GB αλλα εκ των υστέρων κατάλαβα πως το καλώδιο τροφοδοσίας είναι αμερικάνικο.

Η ερώτησή μου τώρα είναι... που θα βρώ καλώδιο ευρωπαϊκού τύπου;

Θα λειτουργεί στα 240V ή μήπως επειδή είναι απο αμερική δεν θα λειτουργεί στο δικό μας δίκτυο ρεύματος?

 

Απο έξοδο HDMI θα μπορέσω να το συνδέσω σε scart? (η τηλεόρασή μου δεν έχει ψηφιακή υποδοχή)

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Έχει Component video έξοδο.. οπότε με ένα κλασικό καλώδιο 3πλο (κίτρινο-άσπρο-πράσινο που βγάζει scart) είσαι ΟΚ. Το συνιστώμενο από την Αpple καλώδιο Component video είναι το αυτό

 

Όσο για το ρεύμα είσαι και εκεί ΟΚ. Έναν απλό μετατροπέα του αμερικάνικου σε ευρωπαικό φισ (με λιγότερο από 2 ευρώ) χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

οκ αλλα η αλλαγή του φις σημαίνει και λειτουργεία σε 110-220V?

Έχει διακόπτη η συσκευή για να επιλέγω λειτουργεία volt?

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν έχει τέτοιο διακόπτη. Η επιλογή για το αν θα λειτουργήσει σε 110/220 γίνεται αυτόματα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως εχει κανεις το panasonic KX-TCD705GR ?Πηρα νεο ασυρματο και θελω να το εχω να υπαρχει στο δωματιο μου,το προβλημα ειναι οτι δεν θελω να χτυπα οταν παιρνουν τηλεφωνο,και δεν εχω το manual για να μπορεσω να απενεργοποιησω τον ηχο της βασης,[η απενεργοποιηση του ειναι της μορφης κωδικου,μολις τον βαλεις στο ακουστικο σου δινει τη δυνατοτητα να το αλλαξεις]

Pls help γιατι ετσι κ δεν βρω ακρη θα το σουταρω,δεν μπορω να κοιμηθω,χτυπανε 4 κουδουνια πια(2 ακουστικα κ 2 βασεις):dizzy: :dizzy:

Όταν σου ζητήσει να εισαγάγεις εντολή θα βάλεις 22 και μετά το 0 που συμαλινει απενεργοποίηση κουδουνισμολύ βάσης. Το έχω ρο manual

 

Επειδή έχω κι εγώ το ίδιο μοντέλο ασύρματου (Panasonic KX-TCD705GR) και έχω χάσει το manual μήπως γνωρίζει κανείς την εντολή για εισαγωγή ημερομηνίας και ώρας στην οθόνη της συσκευής?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την απάντηση.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone 6, Apple iPhone 5, Apple iPhone 4, Apple iPhone 3GS, Samsung Galaxy S, Apple iPhone 3GS, Nokia 5530, Sony Ericsson G900, O2 XDA Ignito, HTC P3300, Nokia E51, Nokia N70, Nokia 6131, Sony Ericsson W800i, Samsung SGH-D500, Qtek 8020, Nokia 6230i, Samsung SGH-E700, Sony Ericsson T630, Nokia 7210, Nokia 8210, Panasonic GD90, Ericsson GF 768, Ericsson GA 628
Link to comment
Share on other sites

Πατάς "Ρύθμιση Βάσης" και μετά πατάς * για ρύθμιση ώρας και ** για ρύθμιση ημερομηνίας.

Αν θες παραπάνω πληροφορίες μου λες

Β.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...