Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Φιλε μου δεν λεει, ειναι ακριβο. Αν μπορεις να περιμενεις, τοτε δες εδω http://www.netimes.com/shop/micro-sim-cutter-with-two-micro-sim-adapter-p-2744.html?cPath=439_763 Ειναι στη μιση τιμη με τα μεταφορικα και κανει 1 εβδομαδα περιπου να ερθει :D

 

Ποιος ο λόγος αγοράς του όταν η αντικατάσταση της sim με microsim (τουλάχιστον @vodafone σε συμβόλαιο) έχει 5€ ;)

 

Στην Cosmote ρωτησες ? Σε χρεωνουν κανονικα καινουρια SIM και χανεις και τη δυνατοτητα να εχεις TwinSIM , αν ειχες ηδη, καταργουνται και οι 2 καρτες. Οποτε ...... ;)

Edited by ktsak

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καθημερινά χρησιμοποιώ το iPhone 4 στο αυτοκίνητο όπου και όλες τις κλήσεις μου τις απαντώ χρησιμοποιώντας την ανοιχτή ακρόαση. Παρόλη την κίνηση της πόλης και σε σημεία με προβληματική λήψη, ποτέ συνομιλητής μου δεν είχε πρόβλημα να με ακούσει. Δεν χρειάζεται φυσικά να πω πως ούτε σε στατική χρήση υπάρχει επίσης πρόβλημα και δεν υπάρχει λόγος να υπάρχει ειδικά στην ανοιχτή ακρόαση η οποία άλλωστε δεν διαφέρει σε τίποτα όσον αφορά το envelope ενίσχυσης και το encoding του ήχου από την κλειστή ακρόαση.

 

Με απλά λόγια, αν υπήρχε πρόβλημα εκπεμπόμενου ήχου, δεν θα παρουσιαζόταν μόνο στην ανοιχτή ακρόαση καθώς το iPhone αντίθετα από πολλές άλλες συσκευές, και όπως πολύ εύκολα μπορείς και ο ίδιος να το διαπιστώσεις, χρησιμοποιεί τον ίδιο λόγο ενίσχυσης και AGC στην ανοιχτή ακρόαση με αυτό που χρησιμοποιεί στην κλειστή. Οπότε όπως καταλαβαίνεις δεν υπάρχει διαφορά μεταξύ των δύο.

 

Το μόνο που μπορώ να υποθέσω, είναι πως ίσως το πρόβλημα που περιγράφεις δεν είναι clipping όπως αρχικά υπέθεσα αλλά χαμηλής στάθμης ήχου. Και πάλι όμως δεν βλέπω τι μπορεί να εμποδίζει τους συνομιλητές σου να σε ακούσουν, εκτός βέβαια και αν μιλάς από μεγάλη απόσταση από το κινητό, κάτι λάθος καθώς το iPhone 4 αντίθετα από κάποιες άλλες συσκευές, δεν διαθέτει preamped envelope κύρια λόγω noise canceling. Πάντως θα το ξαναπώ, δεν έχω διαπιστώσει ούτε τεχνικά, ούτε χρηστικά κάποιο τέτοιο πρόβλημα και ειλικρινά δεν βλέπω το λόγο να υπάρχει.

 

Ας ακούσουμε πάντως και τις εμπειρίες άλλων φίλων - χρηστών του iPhone 4.

 

φιλε δεν εχω λογω να μην σε πιστεψω.ομως επειδη και εγω μιλαω πολυ στο αμαξι με ανοιχτη(απο παλια με το 3gs και ημουν πολυ ευχαριστημενος) γιαυτο και στο 4 μου εκανε εντυπωση αυτο που μου ελεγαν και αρχισα τις δοκιμες.διαπιστωσα λοιπον οτι το κανει κυριως σε σταθερα και ποτε σε κινητα.το γεγονος οτι το διαπιστωσα και στα δυο 4 της οικογενειας.ενα αλλο που με κανει σκεπτικο ειναι μηπως εχει σχεση με την sim που την εκοψα μονος μου αλλα παλι δεν νομιζω.ας μας ποθν και αλλοι την εμπειρια τουσ απο την ανοιχτη ακροαση.

ΒΑΣΙΛΗΣ

IPHONE 4 32GB

Link to comment
Share on other sites

δεν μου το συγχρονιζει αλλιως....δεν το βλεπει...μου γραφει οτι υπαρχει προβλημα και πρεπει να του κανω restore και update...κατεβασα την 4,0,1 για να του κανω manual resto αλλα δεν την δεχεται....τωρα???thanks

καταλαβα.....παει το jailbreak:(((( δεν μπορει να μην ξερει κανεις????ακομα περιμενω....please..

 

Πάντα το iTunes σου δίνει τη δυνατότητα να κανείς "download only and do not update". Δες μήπως σου διαφεύγει...

 

δεν μου το συγχρονιζει αλλιως....δεν το βλεπει...μου γραφει οτι υπαρχει προβλημα και πρεπει να του κανω restore και update...κατεβασα την 4,0,1 για να του κανω manual resto αλλα δεν την δεχεται....τωρα???thanks

καταλαβα.....παει το jailbreak:(((( δεν μπορει να μην ξερει κανεις????ακομα περιμενω....please..

 

Αλλά τώρα που ξαναδιαβάζω την διατύπωσή σου αναρωτιέμαι αν είναι η συσκευή σου σε recovery mode. Οπότε χρειάζεται απλά να βγεις από αυτή την κατάσταση αποσυνδέοντας τη συσκευή σου από το USB, και μετά πατώντας τα δυο κουμπιά sleep/wake και home button εώς ότου γίνει επανεκκίνηση της συσκευής σε νορμαλ κατάσταση λειτουργίας.

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση !
http://d2ffutrenqvap3.cloudfront.net/items/0H2C0G0e1g3S2M3s2C3Z/iphones9web3.gif
Link to comment
Share on other sites

Είχα μια βάση αυτοκινήτου για το 3gs (της Navigon) αλλα δυστυχώς δεν εφαρμόζει για το 4αρι... :( Καμια ιδέα για κάποια άλλη βάση αυτοκινήτου;
Link to comment
Share on other sites

 

Παιζει τετοια πιθανοτητα;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

το παρελαβα και εγω σημερα

απο vodafone.

μου χρεωσαν την καρτα 5Ε

και τον ανταπτορα 2Ε.

:ninja::ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για να οδηγήσω τη συζήτηση σε ποιο ουσιώδη:

χρησιμοποιούσα με το 3GS ένα plantronics Voyager Pro, από το οποίο ήμουν υπέρ-ευχαριστημένος, αν και είχα την αίσθηση ότι ακουγόταν κάπως χαμηλά, ίσως λόγω του προηγούμενου NOKIA το οποίο με ξεκούφαινε.

Δοκιμάζοντάς το τώρα στο iPhone 4 διαπιστώνω μία αύξηση της έντασης περίπου 15%, ίσως και περισσότερο.

 

Σημείωση: Σε αρκετά forum αναφέρεται αδυναμία χρήσης του παραπάνω bluetooth με το iPhone 4 ή τουλάχιστον δυσλειτουργία. Αυτό που έχω να πώ είναι: λαλακίες! για ακόμη μία φορά τα διάφορα φόρουμ είναι πηγή παραπληροφόρησης...

Link to comment
Share on other sites

Είχα μια βάση αυτοκινήτου για το 3gs (της Navigon) αλλα δυστυχώς δεν εφαρμόζει για το 4αρι... :( Καμια ιδέα για κάποια άλλη βάση αυτοκινήτου;

 

Kαι εγώ έχω τη βάση αυτή (navigon car kit). Σίγουρα δεν ταιριάζει καθόλου με το iPhone 4? Να ξέρω αν είναι να την πουλήσω μαζί με το 3Gs..

Οι θήκες γενικά ταιριάζουν? Εννοώ αυτές που βάζεις όλο το κινητό στην θήκη και το καλύπτει και όταν το χρησιμοποιείς το βγάζεις.. Όχι μόνιμη δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

παιδια για σας...πηρα το ιphone 4 απο αγγλια μεταχειρισμενο.τωρα το τηλεφωνο ειναι ξεκλειδωτο αλλα αμα κανω update θα κλειδωσει παλι..υπαρχρι καμια καρτα απο ebay ν αγορασω η κανενας αλλος τροπος για unlock ωστε να μην εχω προβλημα να κλειδωσει το τελεφωνο στο μελλον αμα συμβει κατι και χρειαστω restore i update?

ευχαριστω!

 

αν μπορειται μια απαντηση παιδια! το ρωτησα και πιο πριν

Link to comment
Share on other sites

Απλά του πατάς cancel... Μην πανικοβάλλεσαι, αν δεν κάνεις εσύ κάποιες κινήσεις δεν κάνει κάτι από μόνο του...:)

 

Και όσο αφορά το πρόβλημα με το facetime που αντιμετώπισα και εγώ μετά το jb εδώ είναι η λύση..

Το έκανα και λύθηκε το πρόβλημα κάνοντας και κλήση με έναν φίλο..

 

Fix FaceTime and MMS Problem on iPhone 4 After Jailbreaking with JailbreakMe 2.0

 

Δεν δουλεύει πλέον το url

 

edit: Δικό μου λάθος (όσο και δικό σου). Υπάρχει ένα html tag στο τέλος με αποτέλεσμα να σε πετάει στην κεντρική.

το σωστό http://www.redmondpie.com/fix-facetime-and-mms-problem-on-iphone-4-after-jailbreaking-using-jailbreakme-2.0/

Link to comment
Share on other sites

με το σημα τι γινεται οση το αγορασατε ειναι ενταξει?

 

Το σημα πιανει οπως ακριβως και στο 3GS που ειχα πριν απο το 4αρι. Δηλαδη πιανει μια χαρα, αλλα υπαρχουν περιοχεσ οπως υπογεια κτλ οπου κανενα απο τα δυο δεν πιανει σημα, ενω αμα εβαζα ενα NOKIA Ν97 που ειχα σε αυτους τους χωρους επιανε κανονικα.

 

Για να απαντησω στην ερωτηση σου παντως οχι κανενα προβλημα με το σημα!

Link to comment
Share on other sites

μια απο τα ιδια ολα καλα με το σημα,το my3g πως σε χρεωνει σαν βιντεο κληση η σαν data?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

με το σημα τι γινεται οση το αγορασατε ειναι ενταξει?

Κανένα απολύτως πρόβλημα με το σήμα.Αν το σφίξεις πολύ μπορέι να καταφέρεις να το ρίξεις μια γραμμή σε σημεία με χαμηλή κάλυψη,αλλά αυτό γίνετε στην πλειονότητα τοων κινητών.Με λίγα λόγια το iPhone 4 έχει σήμα καμπάνα:D:D

Αστε τους άλλους να μιλάνε για προβήματα ενώ δεν το έχουν πάρει ακόμα στα χέρια τους.Αυτό που με εντυπωσιάζει όμως περισσότερο είναι η οθόνη.Μιλάμε άλλο πράγμα.Αν θες να το αγωράσεις geopetra θα το βρείς στο oteshop Μυτιλήνη δίπλα στα Ελτα χθές πάντως είχε πολλά κομμάτια και στι 12 που πείρα το δικό μου μου είπαν πως είμε ο πρώτος και ακόμα απορούσαν πως είχα μάθει ότι τα πουλούσαν.Πάντος απότι κατάλαβα όλοι οι υπάληλοι ήθελαν απο ένα και το είχαν κρατήσει στο γραφείο τους.Τρέχα να προλάβεις

Link to comment
Share on other sites

το παρελαβα και εγω σημερα

απο vodafone.

μου χρεωσαν την καρτα 5Ε

και τον ανταπτορα 2Ε.

:ninja::ninja:

 

Τι ανταπτορας ειναι αυτος?

Link to comment
Share on other sites

ο ανταπτορας για να κανω την microsim

σε κανονικη καρτα για να μπορω να την

βαλω και σε αλλο τηλ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η κοσμοτε τον δινει τον ανταπτορα?χρεωνει εξτρα?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ έχω τη βάση αυτή (navigon car kit). Σίγουρα δεν ταιριάζει καθόλου με το iPhone 4? Να ξέρω αν είναι να την πουλήσω μαζί με το 3Gs..

Οι θήκες γενικά ταιριάζουν? Εννοώ αυτές που βάζεις όλο το κινητό στην θήκη και το καλύπτει και όταν το χρησιμοποιείς το βγάζεις.. Όχι μόνιμη δηλαδή.

Σίγουρα δε ταιριάζει φίλε... Είναι πιο χοντρό το 4άρι στις γωνίες και πιο τετραγωνισμένο. Λογικά θα βγάλουν άλλη θηκη από Navigon για το 4.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ουτε εδω προβλημα με το σημα....οσο σφιχτα και αν το κραταω στα σημεια που λεγανε πως ειχε προβλημα..

 

μερικες ερωτησεις..

 

1)τι κανουμε με το πληκτρολογιο τψν 160 χαρακτηρων??

2)ποια ειναι η καλυτερη λυση για multitasking? (χρειαζεται και το backgrounder?)

Link to comment
Share on other sites

παιδια ουτε εδω προβλημα με το σημα....οσο σφιχτα και αν το κραταω στα σημεια που λεγανε πως ειχε προβλημα..

 

μερικες ερωτησεις..

 

1)τι κανουμε με το πληκτρολογιο τψν 160 χαρακτηρων??

2)ποια ειναι η καλυτερη λυση για multitasking? (χρειαζεται και το backgrounder?)

 

1) Το bite sms με μια μετατροπή έχει 160 χαρακτήρες. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=277683

 

Αν έχεις vodafone και η native εφαρμογή στέλνει 160.

 

2)

Μάλλον έρχεσαι από 3G και μπερδεύτηκες...multitasking υπάρχει στο 3Gs και στο 4 μετά την ΙΟS 4.....

Edited by ntinouli
"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

παιδια ουτε εδω προβλημα με το σημα....οσο σφιχτα και αν το κραταω στα σημεια που λεγανε πως ειχε προβλημα..

 

μερικες ερωτησεις..

 

1)τι κανουμε με το πληκτρολογιο τψν 160 χαρακτηρων??

2)ποια ειναι η καλυτερη λυση για multitasking? (χρειαζεται και το backgrounder?)

1. Εδώ θα βρεις τη λύση. Η επιλογή του BiteSMS σε μένα από μόνη της δε λειτουργούσε και έβγαιναν πάλι τα μηνύματα με 70 χαρακτήρες. Επίσης βάλε και το SMS Helper για να έχεις μετρητή χαρακτήρων.

Link to comment
Share on other sites

1) Το bite sms με μια μετατροπή έχει 160 χαρακτήρες. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=277683

 

Αν έχεις vodafone και η native εφαρμογή στέλνει 160.

 

2)

Μάλλον έρχεσαι από 3G και μπερδεύτηκες...multitasking υπάρχει στο 3Gs και στο 4 μετά την ΙΟS 4.....

Το biteSMS και η μετατροπή του απαιτούν jailbreak?Καμία εφαρμογή χωρίς jailbreak?Ακόμα με τις αναφορές παράδοσεις έχετε βρει κάποια λύση παιδιά?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Summer has just come!

Link to comment
Share on other sites

1. Εδώ θα βρεις τη λύση. Η επιλογή του BiteSMS σε μένα από μόνη της δε λειτουργούσε και έβγαιναν πάλι τα μηνύματα με 70 χαρακτήρες. Επίσης βάλε και το SMS Helper για να έχεις μετρητή χαρακτήρων.

@ minovg, με τον τρόπο που λέει το λινκ που έδωσα έχεις 160 χαρακτήρες στο bite sms, μέχρι 70 απλά δε χρειάζεται να το μετατρέψει...

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

1) Το bite sms με μια μετατροπή έχει 160 χαρακτήρες. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=277683

 

Αν έχεις vodafone και η native εφαρμογή στέλνει 160.

 

2)

Μάλλον έρχεσαι από 3G και μπερδεύτηκες...multitasking υπάρχει στο 3Gs και στο 4 μετά την ΙΟS 4.....

 

1)δυστυχως ειμαι σε Cosmote.

2)ερχομαι απο 3GS. η μαμα multitasking εφαρμογη απλα δεν κανει multitasking.

απλα θυμαται τι ανοιξες αν δεν κανω λαθος.. εγω χαχνω κατι να κραταει ανοιχτες τις εφαρμογες....

 

απλα φοβερο το bite sms ...πλεον δεν χρειαζεται να γυρνας τα πληκτρολογια αλλα για μνμ αλλα για να βαλεις μια τοποθεσια στο google maps κτλ.

σε ευχαριστω πολυ!

 

1. Εδώ θα βρεις τη λύση. Η επιλογή του BiteSMS σε μένα από μόνη της δε λειτουργούσε και έβγαιναν πάλι τα μηνύματα με 70 χαρακτήρες. Επίσης βάλε και το SMS Helper για να έχεις μετρητή χαρακτήρων.

 

@ minovg, με τον τρόπο που λέει το λινκ που έδωσα έχεις 160 χαρακτήρες στο bite sms, μέχρι 70 απλά δε χρειάζεται να το μετατρέψει...

 

εγω εριξα κατευθειαν μεσα το αρχειακι και ολα κομπλε.

 

 

Το biteSMS και η μετατροπή του απαιτούν jailbreak?Καμία εφαρμογή χωρίς jailbreak?Ακόμα με τις αναφορές παράδοσεις έχετε βρει κάποια λύση παιδιά?

 

ναι απαιτουν jailbreak....γενικα χανεις πολλα αν δεν κανεις jailbreak...προχωρα το χωρις σκεψη.

Edited by nick_p
EDIT
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...