Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σχετικα με τον browser operamobile 11 θα τον δοκιμασω μιας και το προτυνεις. να φανταστω οτι μπορει να υποστηριξει bookmark's απο chrome !

 

τωρα σε σχεση με τον οδηγο που μου ειπες, το εχω διαβασει πολλες πολλες φορες μεχρι να αποφασισω να κανω κατι.

εχω κανει το root και θα ηθελα να κανω και τα, autokill και lagfix αλλα για να ειμαι ειλικρινης το φοβαμε λιγο μιας και απο τα πολλα που εχω διαβασει τρομοκρατηθικα. οχι οτι θα παθει κατι το τηλεφωνο, μιας παντα μπορει κανεις να το επαναφερει, αλλα για το οτι μηπως μπλεξω και κολισω πουθενα και μετα τρεχω και δεν φτανω και μηνω και χωρις τηλεφωνο.

 

τρωγωμαι παντος μιας και ετρεξα απο περιεργεια το QUADRANT και σε Run full...μου βγαζει 546 σαν αποτελεσμα, που απο οτι εχω διαβασει μπορει να ειναι και το χειροτερο που εχει υπαρξει.....

οποτε.....

 

όχι όχι δεν σου είπα για να διαβάσεις για το lagfix/autokill αυτά είναι για ποιο προχωρημένους

αλλά λέει και άλλα πχ adfree από μαρκετ απενεργοποιεί τις διαφημίσεις, titanium backup μπορείς να κάνεις backup τις εφαρμογές και άλλα

το quadrant δεν λέει τίποτα, αν το κινητό τρέχει ομαλά μην σε απασχολεί

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οκ για το adfree το διαβασα καπου και το εκανα αλλα σε 1-2 εγαρμογες (οπως αυτο quandrant) δεν τις εβγαλε.

 

τωρα για το εαν παει καλα το τηλεφωνο δεν μπορω να εχω μετρο συγκρισεις...

η αληθεια ειναι οτι δεν εχω παραπονο απο αυτο 2 μερες που το εχω αλλα δεν εχω και εμπειρια αλλη μιας και ειναι το πρωτο μου smartphone.

θα ηθελα να προχωρισω παντος στα lagfix/autokill για την καταναλωση της μπαταριας και μονο νομιζω οτι ειναι σημαντικο

Link to comment
Share on other sites

οκ για το adfree το διαβασα καπου και το εκανα αλλα σε 1-2 εγαρμογες (οπως αυτο quandrant) δεν τις εβγαλε.

 

τωρα για το εαν παει καλα το τηλεφωνο δεν μπορω να εχω μετρο συγκρισεις...

η αληθεια ειναι οτι δεν εχω παραπονο απο αυτο 2 μερες που το εχω αλλα δεν εχω και εμπειρια αλλη μιας και ειναι το πρωτο μου smartphone.

θα ηθελα να προχωρισω παντος στα lagfix/autokill για την καταναλωση της μπαταριας και μονο νομιζω οτι ειναι σημαντικο

 

lagfix αν προχωρήσεις πρέπει να βρεις αντίστοιχο για το κινητό σου γιατί δεν είναι το ίδιο με του galaxy s, αν και πραγματικά δεν το συνιστώ γιατί δεν είναι τόσο χρήσιμο όσο νομίζεις και ακούγεται

όσο για το autokill πρέπει να ρίξεις πολύ διάβασμα αν θες να το πειράξεις μόνος σου εκτός αν βάλεις τις έτοιμες τιμές

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

κοιτα GOUROU στο κινητο μου δεν εχω σκοπο να γινω για να ψαξω να βρω εγω τις τιμες που θα ταιριαζουν στο κινητό μου. ανετα θα εβαζα ετοιμες τιμες, εαν αυτες βελτιωναν κατα < 30-40 την λειτουργια του κινητου.

 

επι της ευκαιριας θα ηθελα να ρωτησω 2-3 πραγματα.

- οι επαφες μου δεν ειναι αλφαβητικα. ξεκινανε απο το Γ και πανε κανονικα προς τα κατω με την σειρα της αλφαβητου. φτανει στο Φ (τελευταια επαφη) και μετα ξεκινανε οι επαφες με τα αρχικο γραμμα Α μετα Β, Γ κλπ. τι μ@λ@κια ειναι αυτη.

- πως θα βγαλω την σελιδα myweb360 της vodafone απο το εικονιδιο της εφαρμογης του internet ?

Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia...exw sta xeria mou to ACE k enw sundeete kanonika sto internet mesw wifi (toulaxiston etsi dixnei) den mpainei oute to youtube oute sto market..

 

kamia idea kapoios gia to ti mporei na ftaiei?

 

Καλησπέρα καταρχάς τα greeklish απαγορεύονται από τους Ο.Π.Χ

 

Για αυτά που ρωτάς δοκίμασε να κλείσεις και να ανοίξεις το κινητό

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καταρχάς τα greeklish απαγορεύονται από τους Ο.Π.Χ

 

Για αυτά που ρωτάς δοκίμασε να κλείσεις και να ανοίξεις το κινητό

 

ΟΚ δεν το ηξερα οτι απαγορευεται...θα το προσπαθησω..ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τι μικρή εσωτερική μνήμη(είδα οτί ειναι 158ΜΒ) παίζει καποιό πρόβλημα??Δηλαδή αν κατεβάσουμε πολλές εφαρμογές μετά θα αρχίσει το κινητό να "χωλαίνει"???
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με τα ακουστικα τι θα γινει εχει να προτεινει καποιος καποιο μοντελο που να δουλευει σωστα οτι εχω βαλει δεν ακουγεται ο συνομιλητης μου και δεν εχουν ενταση.Υποψιν δοκιμασα και απο το Galaxy 3 και απο εκει τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με τα ακουστικα τι θα γινει εχει να προτεινει καποιος καποιο μοντελο που να δουλευει σωστα οτι εχω βαλει δεν ακουγεται ο συνομιλητης μου και δεν εχουν ενταση.Υποψιν δοκιμασα και απο το Galaxy 3 και απο εκει τιποτα

 

Πάντως, τα ακουστικά του iphone παίζουν μια χαρά!

(...έχει ακριβά γούστα το ace!!)

 

Προς ενημέρωσή σας...

- Η διανομή Froyo που δίνει το samfirmware είναι γερμανική και (surprise-surprise) έχει πρόβλημα με το wifi.

- Μόλις διαπίστωσα ότι ένα πρόβλημα που αναφέρεται με την όχι καλή εστίαση της κάμερας ισχύει στην GBread. Η φωτό που βγάζω σε κείμενο είναι ΑΘΛΙΑ! - πολύ χειρότερη από την 3,2ΜΡ του Galaxy 3!!! Με την Froyo δεν είχε θέμα - η φωτο κειμένου ήταν τέλεια!

 

[...Ναι, έχω σκιστεί στο φλασάρισμα... και δουλεύω ακόμα με το Galaxy 3...]

SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

Πάλι για την Gingerbread...

Εχει φλασάρει ΚΑΙ ρουτάρει κανείς? Θέλω να το ρουτάρω με το SOC, και με το titanium backup να σκίσω τις 3 ρώσικες εφαρμογές που έχει μέσα, αλλά δεν μου κάθεται...

SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση σε οσους το εχουν και απο οτι βλεπω το εχετε αρκετοι. η μπαταρια με απλη χρηση δηλαδη τηλεφωνα, μηνυματα, ιντερνετ και κανενα παιχνιδακι κρατει ή δεν αντεχει καθόλου?

ευχαριστω προκαταβολικα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, τα ακουστικά του iphone παίζουν μια χαρά!

(...έχει ακριβά γούστα το ace!!)

 

Αν δεν κανω λαθος το iphone δεν εχει καρφακι εχει ενα αλλου τυπου βισμα,παρολα αυτα αν εχει καρφακι κανει και ακουγεται σωστα ο συνομιλητης το ραδιοφωνο και τα τραγουδια που εχω μεσα?

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους..

δεν ξερω τι συνεβηκε,αλλα εκει που πηγα να κανω επανεκκινηση του κινητου μετα απο κλασσικο κολλημα του wifi,ηταν η τελευταια φορα που το ειδα ζωντανο!δεν αναβει με τιποτα.μπαταρια ηταν στο 90%.Δοκιμασα με αλλη μπαταρια,τιποτα,το εβαλα στον φορτιστη,ουτε ιχνος ενδειξης,το συνδεσα στο κιες δεν το βρισκει..υπαρχει κατι αλλο να δοκιμασω πριν το στειλω στο σερβις?το εχω κανει root πριν 8 μερες,ολα ενταξει.το μονο που ξεχασα να αναφερω,ειναι πως 6-7 φορες ειχε σβυσει μονο του,και δεν αναβε αν δεν εβγαζα την μπαταρια και την ξαναβαζα.ειχα κατργησει καποιες εφαρμογες οπως battery control widget,juice defender, κλπ,νομιζομνος πως καποια εφαρμογη ισως δημιουργουσε προβλημα.

αν καποιος κατεχει κατι περισωτερο,τα φωτα του επειγοντως!!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση και απο εμενα.

 

Ειναι φυσιολογικο καθε φορα που συνδεω την συσκευη να συνδεεται σε λειτουργια:

 

"Εντοπισμός Σφαλμάτων USB" ή "USB Debugging Mode"?

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

saliez, εγκατεστησα τον Opera11 και ειναι πραγματικα super. αφου εχω της εντυπωση οτι αλλαξα τηλεφωνο. πολυ ομορφος και παρα απλος και ευκολος στην χρηση.

μηπως εχεις μεταφερει bookmarks απο αλλον broswer σε αυτον ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καμια αλλη προταση για ακουστηκα και του iphone δεν λειτουργουν κανονικα, ναι μεν εχουν πολυ ωραιο ηχο στο ραδιο και στο mp3 αλλα ο συνομιλητης μου δεν με ακουει απο το μικροφωνο των ακουστηκων
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ απο εμενα!ειμαι καινουργιος χρηστης του ace και πρωτη φορα γενικος με android λογισμικο!

εχω καπιες ερωτησεις γιατι νομιζω πως εκανα χαζομαρα!

1.Οταν κανουμε ROOT ,βγαζουμε την καρτα SD απο τη συσκευη?

2.εγεινα ROOT αλλα με τιν SDcard στη συσκευη,τωρα πρεπει να κανω UNROOT και ξανα ROOT χωρις την καρτα?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά βλέπω πως πολλοί γίνεστε ροοτ χωρίς να χρειάζεται, μην κάνετε τζάμπα την διαδικασία... παίξτε λίγο με το κινητό κοιτάξτε φορουμς και μετά αν θέλετε ας γίνεται. τέλος πάντων για άλλο λόγο γράφω. Είχα λοιπόν στο σπιτί κάτι ακουστικά 3.5μμ απο τα οποία η αριστερή ψοίρα έχει λιγότερη ένταση απο την δεξιά για αυτό μπήκα στην διαδικασία να αγοράσω. http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=44561&cs_cookies%5Bcart_languageC%5D=GR&cs_cookies%5Bsecondary_currencyC%5D=eur&cs_cookies%5Bstat_uniq_code%5D=27196&cs_cookies%5Bcsid%5D=0c7671635284ca10bcfae6e2244868fa στο λινκ αυτό στην φωτογραφία βλέπουμε δύο υποδοχές θέλω να ρςτήσω αν η δεξιά (όχι του τύπου 3.5μμ ) είναι micro usb γιατί τα θέλω και τα ακουστικά για να μιλάω, το λέω αυτό γιατί το μικρόφωνο δεν δουλεύει αν τα συνδέσω με 3.5μμ . Τα ξέρετε αυτά τα ακουστικά, είναι απο αυτά που χωρίζουν σε δύο.
Το πιο σημαντικό είναι να μη σταματάς πότε να ρωτάς. Η περιέργεια έχει το δικό της λόγο ύπαρξης. Αϊνστάιν Άλμπερτ
Link to comment
Share on other sites

φιλε σπυρο να σου κανω μια ερωτηση για την εχω ξανακανει αλλα δεν πηρα ποτε απαντηση. μηπως μπορεις να μου απαντησεις? η μπαταρια κραταει για απλη χρηση δηλ. τελεφωνα, μηνυματα, ιντερνετ και παιχνιδια. η πεφτει πολυ γρηγορα και με αυτη την χρηση γιατι θελω να το αγορασω και μην μου βγαλει το λαδι. το λεω γιατι ακουω συχνα οτι τελειωνει γρηγορα η μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

κοίτα είναι ανάλογα τα πράγματα, σε αυτά που λες παίζει ρόλο ο χρόνος, αν το πάρεις στην αρχή θα σου φαίνεται λίγη η διάρκεια γιατί σίγουρα θα το ξεσκίζεις μετά όταν θα σου φύγει η κάψα θα κρατάει 2 και 3 ημέρες. έχει καλή μπαταρία σε αναμονή κρατάει 26 μέρες περίπου όπως λένε ιστοσελίδες ( αλλά καθόλου χρήση) όμως με χρήση με αυτά τα δεδομένα που δίνεις είναι μέτρια, αν σε χαλάει η μπαταρία του παίρνεις και μια από ebay 7 η 6 δολάρια έχει και είναι 1500αρα ενώ η μανίσια είναι 1350 μεγάλη διαφορά.

 

χωρίς να θέλω να φανώ αδιάκριτος, αλλά γράφεις εδώ από τότε που έλεγα να το πάρω και εγώ, δηλαδή πριν και απο τον Απρίλιο ακόμα, γιατί δεν το αγοράζεις τι σε κρατάει; α και σίγουρα έχει δωθεί απάντηση στο φορουμ για την μπαταρία

Το πιο σημαντικό είναι να μη σταματάς πότε να ρωτάς. Η περιέργεια έχει το δικό της λόγο ύπαρξης. Αϊνστάιν Άλμπερτ
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες. δεν με κρατει κατι σε σχεση με το κινητο αλλα επειδη ειμαι φοιτητης και δεν εχω μονημη δουλεια και τα εξοδα σπιτου (μενω μονος - πληρωνω συντηρηση...) τρεχουν δεν μπορω να το παρω αμεσως αλλα εχω μαζεψει χρηματα αλλα οχι τα απαιτουμενα και περιμενω στηριξη απο τους γονεις. Τελος του μηνα θα το παρω.
Link to comment
Share on other sites

δύσκολα τα πράγματα για όλους και εγώ απο τράπεζα έβγαλα, απο μικρός που μάζευα τώρα ότι παίρνω από εδώ και από εκεί τα κρατάω για να τα ξαναβάλω
Το πιο σημαντικό είναι να μη σταματάς πότε να ρωτάς. Η περιέργεια έχει το δικό της λόγο ύπαρξης. Αϊνστάιν Άλμπερτ
Link to comment
Share on other sites

παιδιά βλέπω πως πολλοί γίνεστε ροοτ χωρίς να χρειάζεται, μην κάνετε τζάμπα την διαδικασία... παίξτε λίγο με το κινητό κοιτάξτε φορουμς και μετά αν θέλετε ας γίνεται. τέλος πάντων για άλλο λόγο γράφω. Είχα λοιπόν στο σπιτί κάτι ακουστικά 3.5μμ απο τα οποία η αριστερή ψοίρα έχει λιγότερη ένταση απο την δεξιά για αυτό μπήκα στην διαδικασία να αγοράσω. http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=44561&cs_cookies%5Bcart_languageC%5D=GR&cs_cookies%5Bsecondary_currencyC%5D=eur&cs_cookies%5Bstat_uniq_code%5D=27196&cs_cookies%5Bcsid%5D=0c7671635284ca10bcfae6e2244868fa στο λινκ αυτό στην φωτογραφία βλέπουμε δύο υποδοχές θέλω να ρςτήσω αν η δεξιά (όχι του τύπου 3.5μμ ) είναι micro usb γιατί τα θέλω και τα ακουστικά για να μιλάω, το λέω αυτό γιατί το μικρόφωνο δεν δουλεύει αν τα συνδέσω με 3.5μμ . Τα ξέρετε αυτά τα ακουστικά, είναι απο αυτά που χωρίζουν σε δύο.

ξέρετε την απάντηση? γιατί θέλω να τα παραγγείλω και δεν ξέρω ποια !!!

Το πιο σημαντικό είναι να μη σταματάς πότε να ρωτάς. Η περιέργεια έχει το δικό της λόγο ύπαρξης. Αϊνστάιν Άλμπερτ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...