Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιά είναι αυτή την περίοδο η πολιτική της vodafone ως αναφορά στην επιδότηση συσκευής όταν κλείνει κανείς χρόνο σε πρόγραμμα με συμβόλαιο?

 

Από ποιό ποσό και πάνω στο λογαριασμό δίνει η vodafone επιδότηση συσκευής?

Παίζει ρόλο ο μηνιαίος λογαριασμός από το πάγιο και πάνω ή ολόκληρος?

Παίζει ρόλο ο συνολικός τζίρος που φέρνει ο πελάτης στην εταιρεία (εισερχόμενες και εξερχόμενες κλήσεις, SMS κλπ.)?

Αν κάποιος έχει Citibank Visa Vodafone παίζει ρόλο ο λογαριασμός μετά την αφαίρεση του δωρεάν ποσού από τη Visa?

 

Αν έχει κανείς καλή πληροφόρηση για αυτά τα θέματα θα ήταν θετικό για να γνωρίζει και ο χρήστης πώς να συμπεριφέρεται...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έχω Vodafone 120 εδώ και ένα χρόνο περίπου.

Μπορώ την επιδότηση να την αξιοποιήσω και σε άλλης αλυσίδας κατάστημα (π.χ. Γερμανός) ή μόνο σε Vodafone Shop?Θέλω το Κ750i βασικά,και από ό,τι είδα είναι και ακριβότερο σε VF Live και με κομμένες κάποιες λειτουργίες (MP3 σάν ήχος κλήσης).

Link to comment
Share on other sites

Έχω Vodafone 120 εδώ και ένα χρόνο περίπου.

Μπορώ την επιδότηση να την αξιοποιήσω και σε άλλης αλυσίδας κατάστημα (π.χ. Γερμανός) ή μόνο σε Vodafone Shop?Θέλω το Κ750i βασικά,και από ό,τι είδα είναι και ακριβότερο σε VF Live και με κομμένες κάποιες λειτουργίες (MP3 σάν ήχος κλήσης).

 

Δυστυχώς μόνο σε vodafone shop μπορείς να κάνεις χρήση της επιδότησης σου...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Έχω Vodafone 120 εδώ και ένα χρόνο περίπου.

Μπορώ την επιδότηση να την αξιοποιήσω και σε άλλης αλυσίδας κατάστημα (π.χ. Γερμανός) ή μόνο σε Vodafone Shop?Θέλω το Κ750i βασικά,και από ό,τι είδα είναι και ακριβότερο σε VF Live και με κομμένες κάποιες λειτουργίες (MP3 σάν ήχος κλήσης).

den einai komeni i leitourgia apla dexetai mono kleidomena mp3.mporeis kai esu na ta kleidoseis me to drm packager.opote den yxarxei ousiastiko problima.an mporeis poula tin epidotisi sou kai pane na agoraseis sketi syskeui apo opou to breis pio ftina

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Δεν πληρώνω μόνο πάγιο παρόλο που θα τό θελα... το πάγιο μου ειναι κάπου 18 ευρώ (vodafone 60) αν και λεω να το κανω vodafone 120 η 180 γιατι μια ώρα δωρεάν δε φτάνει... αλλα εφόσον υπολογίζουν τους τελευταίους δύο μήνες θα πρέπει πρώτα να περιμένω να τελειώσει ο μήνας........... ξενέρωμα...

min ksexnas oti i epidotisi bgainei ena mina prin kleiseis xrono.opote stous enteka mines pane rota gia epidotisi,pes oti theleis na kaneis allagi paketou(gia na sou dosoun megalyteri epidotisi epitopou) kai pare tin syskeui pou theleis noritera apo tin imerominia pou kleineis kanonika xrono.gnomi mou na min baleis to 180 giati den symferei katholou,eidika meta ton proto xrono.i 120 i 240.analoga se poio programma tha pas analoga sou prosthetoun kai epidotisi.

Link to comment
Share on other sites

den einai komeni i leitourgia apla dexetai mono kleidomena mp3.mporeis kai esu na ta kleidoseis me to drm packager.opote den yxarxei ousiastiko problima.an mporeis poula tin epidotisi sou kai pane na agoraseis sketi syskeui apo opou to breis pio ftina

 

οταν λες πουλα την επιδοτηση τι εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

pane rota ti epidotisi exeis mazi me opoia allagei programmatos einai na kaneis.gia paradeigma exeis epidotisi 160 euro,bale aggelia i bres kapoion gnosto kai pes tou na agorasei opoia syskeui thelei apo vodafone kai na sou dosei esena 130 euro oste na ton deleaseis.prosopika tha to ekana an ithela na agoraso syskeui.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους .

Έχω εταιρία και θέλω να πάρω 4 κινητά με συμβόλαιο εταιρικό για να μιλάμε δωρεάν

Εμείς που θα έχουμε τα κινητά μας οι συνεργάτες δηλ.

Κοίταξα στις άλλες εταιρίες κινητής τηλεφωνίας και βλέπω ότι γίνετε χρέωση όταν μιλάνε τα εταιρικά κινητά

 

Εμένα με ενδιαφέρει να πληρώσουμε κάποιο πάγιο το μήνα πχ. 10 εύρο και να μιλάμε απεριόριστα όσες ώρες θέλουμε χωρίς χρονοχρέωση .

Θα μου πει κάποιος αν ξέρει πια εταιρία είναι πιο συμφέρουσα σε συμβόλαια τέτοιου τύπου

 

Σας ευχαριστώ πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους .

Έχω εταιρία και θέλω να πάρω 4 κινητά με συμβόλαιο εταιρικό για να μιλάμε δωρεάν

Εμείς που θα έχουμε τα κινητά μας οι συνεργάτες δηλ.

Κοίταξα στις άλλες εταιρίες κινητής τηλεφωνίας και βλέπω ότι γίνετε χρέωση όταν μιλάνε τα εταιρικά κινητά

 

Εμένα με ενδιαφέρει να πληρώσουμε κάποιο πάγιο το μήνα πχ. 10 εύρο και να μιλάμε απεριόριστα όσες ώρες θέλουμε χωρίς χρονοχρέωση .

Θα μου πει κάποιος αν ξέρει πια εταιρία είναι πιο συμφέρουσα σε συμβόλαια τέτοιου τύπου

 

Σας ευχαριστώ πολύ..

 

Έχεις απαντήσεις στο αντίστοιχο θέμα στο φόρουμ της Cosmote

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Ανρωτιεμαι το εξης:

 

δικαιουμαι να χρησημοπιησω την επιδοτηση μου και να παρω δυο κινητα

 

 

π.χ με μια επιδοτηση 190 ευρω να παρω ενα nokia 2600 και ενα nokia 2650 ?

Link to comment
Share on other sites

καλα ρε παιδια???? η βονταφον στο συμβολαιο της λεει σε μερικα πακετα 60,120 νομιζω και 180... οτι λογαριασμους και αν κανεις...η επιδοτηση στο τελος του χρονου θα ειναι περιπου 100 ευρω????????

γιατι μου το εχουν πει πολλοι φιλοι μου...

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους .

Έχω εταιρία και θέλω να πάρω 4 κινητά με συμβόλαιο εταιρικό για να μιλάμε δωρεάν

Εμείς που θα έχουμε τα κινητά μας οι συνεργάτες δηλ.

Κοίταξα στις άλλες εταιρίες κινητής τηλεφωνίας και βλέπω ότι γίνετε χρέωση όταν μιλάνε τα εταιρικά κινητά

 

Εμένα με ενδιαφέρει να πληρώσουμε κάποιο πάγιο το μήνα πχ. 10 εύρο και να μιλάμε απεριόριστα όσες ώρες θέλουμε χωρίς χρονοχρέωση .

Θα μου πει κάποιος αν ξέρει πια εταιρία είναι πιο συμφέρουσα σε συμβόλαια τέτοιου τύπου

 

Σας ευχαριστώ πολύ..

και οι τρεις εταιρίες σου δίνουν απεριόριστες κλήσεις προς τους συνεργάτες σου, αλλά με ένα επιπλέον πάγιο. Όλες!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, εγώ πήγα σήμερα να ρωτήσω τι επιδότηση έχω. Είπε λέει επιδότηση κατηγορία 5 και άλλη μιά κατηγορία 3 απο λογαριασμό του πατέρα μου. ολα μαζί βγαίνει γύρω στα 190 ευρώ. Του είπα ότι θέλω να πάω απο vodafone 60 σε vodafone 120 και ρώτησα αν θα έχω και επιδότηση κ για την αλλαγή προγράμματος αλλα είπε οτι δεν ισχύει κατι τέτοιο.... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ειπανε οτι εχω επιδοτηση 110ε και ρωτησα για το W800 Το οποιο καινουργιο κανει 420ε και μου ειπανε 270ε.πως γινετε αυτο??και το κ750 μου το δινουνε 240ε(απο 360ε που κανει καινουργιο).μαλλον αναλογα με την συσκευη που παιρνεις σου κανουν και την αναλογη εκπτωση...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ειπανε οτι εχω επιδοτηση 110ε και ρωτησα για το W800 Το οποιο καινουργιο κανει 420ε και μου ειπανε 270ε.πως γινετε αυτο??και το κ750 μου το δινουνε 240ε(απο 360ε που κανει καινουργιο).μαλλον αναλογα με την συσκευη που παιρνεις σου κανουν και την αναλογη εκπτωση...

Bασικά κάπως περίεργα βγάζουν τις επιδοτήσεις μου είχαν πει ότι αφαιρούν την καθαρή επιδότηση από τη τιμή χωρίς ΦΠΑ και στη συνέχεια προσθέτουν το ΦΠΑ αλλά πάλι μεγαλύτερη βγαίνει. Μου είπαν επιδότηση 105€ και το W800 μου βγαίνει από 419€ στα 378€ δηλαδή συνολικά 141€ επιδότηση

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα μήνυμα στο 1289 και μου είπαν ότι μου γύρισαν πίσω 49Ε :up:

όχι ότι με χαλάει αλλά γιατί? (συνέβει σε κανέναν άλλο? έστειλα το ίδιο μηνυμα από το κινητό του πατέρα μου και έλεγε κανονικα οφειλόμενο ποσό)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Τα κριτήρια που καθορίζουν το ποσό έκπτωσης για την επιδότηση είναι η ετήσια χρήση του κινητού (εισερχόμενες και εξερχόμενες κλήσεις) σε συνδυασμό με το χρονικό διάστημα που είναι κάποιος συνδρομητής και φυσικά πληρώνεις αναλόγως με τη συσκευή που επιλέγεις..
http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

θα σας αναφερω και εγω την περιπτωση μου!!!

εγω λοιπον με τη μητερα μου εχουμε κοινο λγογαριασμο για δυο νουμερα και τα δυο στο προγραμμα με 120 λεπτα δωρεαν. η μητερα μου δικαιουται εδω και ενα μηνα περιπου 107€ επιδότηση ενω αν περασει στο 180 νομιζω δικαιουται αλλα 50€. εμενα την αλλη εβδομαδα θα βγει η δικια μου επιδοτηση και πιστευω οτι, φοιτητης γαρ, θα ειναι μεγαλυτερη αφου οι περισσοτεροι που μιλαω ειναι βονταφον δεχομαι ποιο πολλες κλησεις απο οτι η μανα μου και κανω πιο πολλες ενω με παγιο 24-28€(δε θυμαμαι ακριβως) κανω τωρα τελευταια λογαριασμους γυρω στα 50-60€!!

 

εγω τι επιδοτηση θα παρω και θα μπορεσω να κανω αλλαγη προγραμματος και να παρω παραπανω?

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

θα σας αναφερω και εγω την περιπτωση μου!!!

εγω λοιπον με τη μητερα μου εχουμε κοινο λγογαριασμο για δυο νουμερα και τα δυο στο προγραμμα με 120 λεπτα δωρεαν. η μητερα μου δικαιουται εδω και ενα μηνα περιπου 107€ επιδότηση ενω αν περασει στο 180 νομιζω δικαιουται αλλα 50€. εμενα την αλλη εβδομαδα θα βγει η δικια μου επιδοτηση και πιστευω οτι, φοιτητης γαρ, θα ειναι μεγαλυτερη αφου οι περισσοτεροι που μιλαω ειναι βονταφον δεχομαι ποιο πολλες κλησεις απο οτι η μανα μου και κανω πιο πολλες ενω με παγιο 24-28€(δε θυμαμαι ακριβως) κανω τωρα τελευταια λογαριασμους γυρω στα 50-60€!!

 

εγω τι επιδοτηση θα παρω και θα μπορεσω να κανω αλλαγη προγραμματος και να παρω παραπανω?

 

 

Επιτελους και ενας Αλεξανδρουπολιτης!

 

Οταν λες κοινο λογαριασμο εννοεις Parent - child δηλαδη μοιραζεστε καθε μηνα 120 λεπτα ? Απ οτι θυμαμαι μια ειναι η επιδοτηση αν εχετε το παραπανω πακετο και ειναι τα 107 ευρω!

Link to comment
Share on other sites

Η μητέρα σου και αλλαγή προγράμματος να κάνει τώρα που έχει βγεί η επιδότηση ,δεν αλλάζει τπτ.Απο του χρόνου πλέον.Όσο για τη δική σου child γραμμή,ρώτα πρώτα μήπως έχει ήδη βγεί.
http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

oxi file teo den einai koina 120 lepta einai 120 kai 120!!!!

 

apla einai koinos o logariasmos!!!

i sonia pou douleye perisi sti vodafone mas ta ekane etsi gia na paroume mazi tis epidotiseis opos mou eixe pei!!!

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη βασει αυτων που εχω ακουσει,εχω δωσει περι τα 1000€ φετος συνολικα για τους λογαρισμους μου για να παρω 80€ σε μια βδομαδα επιδοτηση? (δεν την ξερω ακομα..εικασιες κανω)Εαν οντως ετσι εχουν τα πραγματα τι να πω..Ντροπη και αισχος.. :mad:
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη βασει αυτων που εχω ακουσει,εχω δωσει περι τα 1000€ φετος συνολικα για τους λογαρισμους μου για να παρω 80€ σε μια βδομαδα επιδοτηση? (δεν την ξερω ακομα..εικασιες κανω)Εαν οντως ετσι εχουν τα πραγματα τι να πω..Ντροπη και αισχος.. :mad:

 

Αν τα πραγματα ειναι οπως τα λες δηλαδη εχεις καθε μηνα πανω απο 75 ευρω λογαριασμο θα παρεις το λιγοτερο 100 αν μιλας πολυ αλλα δικτυα και οχι με voda. Αν μιλας αρκετα με voda τοτε θα παρεις πανω απο 150 σιγουροτατα! Οταν την παρεις την επιδοτηση σου πες κ σε εμας να ξερουμε τι παιχτηκε !

 

:O

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα..Μιλαω και με βοντα αρκετα αφου η μαμα μου εχει βοντα...Τωρα εχω και καποιους αλλους αριθμους που επαιρνα πολυ συχνα αλλα 3-4 ηταν...Μακαρι να ειναι 150 γιατι για live μετα θα ειναι 250 :p Παρολο που δεν θελω live δε με χαλαει :D Παντως νομιζω οτι περισσοτερο μιλαω με αλλα δικτυα (cote λογω κολλητου και "κολλητης" :p )

 

υ.γ Παντως τα 75€/μηνα δεν ειναι απολυτα.Ναι μεν δεν εχει πεσει κατω απο 60€ αλλα ειχα peak λογαριασμους 250€,150€,100€..Τετοια..Τα αλλα ηταν 80αρια και 70αρια.. :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...