Jump to content

Εξυπηρέτηση πελατών Wind


haforce
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 173
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

gia plirofories katastimatwn??

einai to klasiko <1260>.to kentro eksipiretisis pelatwn.(8001101260

eksalou an den kanw lathos,einai upoxrewsi kathe etairias na exei kentro eksipiretisis xwris xrewsi...

Τι σχεση εχει αυτο που λες , με αυτο που ειπα?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

gia plirofories katastimatwn??

einai to klasiko <1260>.to kentro eksipiretisis pelatwn.(8001101260

eksalou an den kanw lathos,einai upoxrewsi kathe etairias na exei kentro eksipiretisis xwris xrewsi...

 

Δεν είναι υποχρεωμένες. Για αυτό και δεν έχει καμία. Το νούμερο που δίνεις όπως είπε ο H2SO4 είναι για πληροφορίες καταστημάτων. Τώρα μερικές μπορεί να σε εξυπηρετήσουν έτσι αλλά κανονικά δεν προορίζεται για αυτό το σκοπό ο αριθμός.;)

Link to comment
Share on other sites

Τι σχεση εχει αυτο που λες , με αυτο που ειπα?:wacko:

 

ante kala...

to parapanw post tou Nrg arkei...

 

Δεν είναι υποχρεωμένες. Για αυτό και δεν έχει καμία. Το νούμερο που δίνεις όπως είπε ο H2SO4 είναι για πληροφορίες καταστημάτων. Τώρα μερικές μπορεί να σε εξυπηρετήσουν έτσι αλλά κανονικά δεν προορίζεται για αυτό το σκοπό ο αριθμός.;)

 

exeis dikaio oti den einai upoxrewmenes...kentro texnikis upostiriksis wfeiloun na exoun dwrean.oso gia to noumero,egw apo auto eksipiretoume kai auto proteina ston filo pou rwtise.Ti kai pws den nomizw na exei endiaferwn (toulaxistwn gia mena) apo ti stigmi pou se eksipiretoun

Link to comment
Share on other sites

exeis dikaio oti den einai upoxrewmenes...kentro texnikis upostiriksis wfeiloun na exoun dwrean.oso gia to noumero,egw apo auto eksipiretoume kai auto proteina ston filo pou rwtise.Ti kai pws den nomizw na exei endiaferwn (toulaxistwn gia mena) apo ti stigmi pou se eksipiretoun

 

Ούτε κέντρο τεχνικής υποστήριξης οφείλουν να έχουν δωρεάν. Γιατι αν υποθέσουμε ότι ο αριθμός αυτός είναι η υποχρεωτική για τη Wind δωρεάν τεχνική υποστήριξη (που δεν είναι) τότε ποιός είναι ο αντίστοιχος αριθμός για Cosmote και Vodafone (και Q-telecom η οποία εξακολουθεί να έχει διαφορετικά νούμερα από τη Wind)???

Link to comment
Share on other sites

Ούτε κέντρο τεχνικής υποστήριξης οφείλουν να έχουν δωρεάν. Γιατι αν υποθέσουμε ότι ο αριθμός αυτός είναι η υποχρεωτική για τη Wind δωρεάν τεχνική υποστήριξη (που δεν είναι) τότε ποιός είναι ο αντίστοιχος αριθμός για Cosmote και Vodafone (και Q-telecom η οποία εξακολουθεί να έχει διαφορετικά νούμερα από τη Wind)???

 

 

kentro texnikis upostiriksis tis wind tha mporouse na thewrithei to 1231 (Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών Νέων Τεχνολογιών-opws anaferetai sto site tis wind) opou einai dwrean apo kinito.to 1288(ypothetw) gia cosmote (dwrean apo kinito) to 1226 gia Q (dwrean apo kinito) kai 1397 gia vodafon(dwrean apo kinito)

 

panta me kathe epifilaksi

Link to comment
Share on other sites

kentro texnikis upostiriksis tis wind tha mporouse na thewrithei to 1231 (Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών Νέων Τεχνολογιών-opws anaferetai sto site tis wind) opou einai dwrean apo kinito.to 1288(ypothetw) gia cosmote (dwrean apo kinito) to 1226 gia Q (dwrean apo kinito) kai 1397 gia vodafon(dwrean apo kinito)

 

panta me kathe epifilaksi

 

To 1231 (ή 6935601231 από σταθερό) της Wind είναι τμήμα υποστήριξής υπηρεσιών data (3G,MMS,GPRS κ.λ.π). Αν π.χ δεν μπορείς να κάνεις κλήση ή να στείλεις sms ή δεν έχεις σήμα δεν σε εξυπηρετούν.

 

Το 1397 (ή 6944401397 από σταθερό) της Vodafone είναι τμήμα υποστήριξης υπηρεσιών Internet (Vodafone Net/ Panafonet). Άντε να σε εξυπηρετήσουν για Blackberry/Mobile E-mail και VMCC. Yπάρχει βέβαια πιθανότητα να σε συνδέσουν με το 13830 αλλά δεν νομίζω ότι βασίζεσαι στην "καλή θέληση" του εκάστοτε CSR.

 

To 1226 της Q είναι η υπηρεσία επέκτασης υπολοίπου με 0,5 ευρώ για τα καρτοκινητά σε περίπτωση ανάγκης.

 

To 1288 της Cosmote για να πω την αλήθεια δεν το ξέρω.

 

Αν λοιπόν οι εταιρείες ήταν υποχρεωμένες από την ΕΕΤΤ για δωρεάν helpdesk θα έδιναν δωρεάν πρόσβαση στο κανονικό τους customer care που εξυπηρετεί για όλα τα θέματα και όχι σε ειδικευμένα τμήματα που σε εξυπηρετούν για data services ή σου δίνουν πολύ γενικές πληροφορίες για προιόντα (και μόνο τεχνική υποστήριξη δεν παρέχουν).:O

Link to comment
Share on other sites

 

Αν λοιπόν οι εταιρείες ήταν υποχρεωμένες από την ΕΕΤΤ για δωρεάν helpdesk θα έδιναν δωρεάν πρόσβαση στο κανονικό τους customer care που εξυπηρετεί για όλα τα θέματα και όχι σε ειδικευμένα τμήματα που σε εξυπηρετούν για data services ή σου δίνουν πολύ γενικές πληροφορίες για προιόντα (και μόνο τεχνική υποστήριξη δεν παρέχουν).:O

 

exw tin aisthisi oti kapou eixa diabasei mia sxetiki apofasi tis EETT sxetika me dwrean thlefwnika kentra eksipiretisis...an to ksanabrw tha sou to steilw me pm:). pantws eixei ksanaypothei oti einai upoxrewsi twn etairiwn:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=24303

Link to comment
Share on other sites

exw tin aisthisi oti kapou eixa diabasei mia sxetiki apofasi tis EETT sxetika me dwrean thlefwnika kentra eksipiretisis...an to ksanabrw tha sou to steilw me pm:). pantws eixei ksanaypothei oti einai upoxrewsi twn etairiwn:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=24303

 

Εφόσον όμως δεν εφαρμόζεται από καμία εταιρεία, ή παρανομούν και οι τρεις ή δεν υφίσταται τέτοια υποχρέωση.:)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει αριθμος που καλειται και ειναι χωρις χρεωση γιατι οντως αυτο το επιβαλλει η εεττ ξεκιναει απο 800 η 801 πραγματι αυτο το 800...1260 ειναι για πληροφοριες διευθυνση και τηλεφωνα καταστηματων.παντως σιγουρα οταν καλεις στο 1260 που εχει χρεωση,εστω και μικρη, βγαινεις κατα προτεραιοτητα απο οτι αν καλεσεις το 800 κατι:)
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά υπάρχει και το 8008887316 το οποίο είναι το μενού του 1260 αλλά με άλλη επιλογή στο 8, δηλαδή χωρίς τη σύνδεση.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

25λεπτα κληση τωρα κ για συνδρομες!!!

15λεπτα κληση για καρτοκινητα.

ποτε εγιναν αυτα?εχω να παρω τουλ 2-3 χρονια τηλ. στο 1260

κ οι υπολοιπες εταιριες το γυρισαν σε pay cs τα συνδρομητικα?

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως παιρνω το 8008887316 απο κινητο wind που ειναι χωρις χρεωση. Το ιδιο με το 1260 δεν ειναι και αυτος ο αριθμος ? Γιατι τα ιδια μυνηματα με λεει με το 1260 αλλα απλως δεν εχει χρεωση

 

Και 8001101260 απο σταθερο τηλεφωνω για εξηπηρετηση που ειναι και αυτο δωρεαν.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

to 8001101260 einai gia plirofories katastimatwn kai oxi eksipiretisi pelatwn.

 

Episeis logiko einai na exei xrewsi kai den einai kai megali alla otan itan tzampa arketoi pernan kai legan oti mlkia tous katevene

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΛΥΣΗ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επειδή μου χρειάστηκε πριν λίγο, να σας δώσω ένα τηλέφωνο που κάλεσα και εξυπηρετήθηκα χωρίς κανένα πρόβλημα και χωρίς αναμονές. 210 5 100 100
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου χρειάστηκε πριν λίγο, να σας δώσω ένα τηλέφωνο που κάλεσα και εξυπηρετήθηκα χωρίς κανένα πρόβλημα και χωρίς αναμονές. 210 5 100 100

Αυτό είναι το τμήμα λογαριασμών. Δεν είναι για όλα τα θέματα που εξυπηρετεί το 1260.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Ουπς, δεν το ήξερα. Η αλήθεια είναι ότι πήρα να ρωτήσω κάτι για το λογαριασμό μου αλλά δεν ήξερα ότι είναι αποκλειστικά για αυτό.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

"Εξυπηρέτηση" πελατών Wind

 

Που είναι η εξυπηρέτηση ρε παιδιά? Εντάξει.. πλέον δεν υπάρχουν μεγάλες αναμονές, αλλά τι να το κάνεις όταν δεν υπάρχει εξυπηρέτηση επειδή οι μισοί εκεί μέσα δεν ξέρουν τι τους γίνετε? Απλά ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ.

 

Με χρέωσαν στις 5/3/2008 για χρήση της υπηρεσίας wind plus non stop ενώ είχα ενεργοποιημένο το μηνιαίο πακέτο και ύσχιε μέχρι και τις 5/3.. δηλαδή το είχα ενεργοποιήσει στις 4/2/2008 αλλά ο φεβρουάριος έχει 29 μέρες οπότε για 30 μέρες πηγαίνει +1 μέρα για τον μάρτιο.

Κάλεσα στο τμήμα εξυπ. και μια κοπέλα μου είπε οτι ισχύει μόνο για την σελίδα της wind. Τέλος πάντων μετά κι απο άλλα τηλεφωνήματα που έκανα καταχώρησαν αυτά που τους είπα για να γίνει έλεγχος, και μου είπαν να καλέσω σε μια βδομάδα για να μου πουν. Κάλεσα μετά απο μια βδομάδα και μου είπαν δεν έχει γίνει ακόμα έλεγχος και να καλέσω πάλι απο βδομάδα. Το ίδιο έγινε και τις 2 επόμενες βδομάδες και μου είπαν τελικά οτι θα με ενημερώσουν με μήνυμα.

Τελικά σήμερα (σχεδόν ένα μήνα μετά) μου έστειλαν μήνυμα οτι δεν υφίσταται λάθος χρέωση. Μόλις το διάβασα λέω πρωταπριλιάτικο αστείο θα είναι!!

Πήρα πάλι τηλ και μου είπαν οτι οι χρεώσεις έγιναν με εισητήριο εισόδου λόγο του οτι είχε λήξει η συνδρομή μου στο wind plus στις 4/3!! Είπα στην κοπέλα που μιλούσα πως στις 5/3 που διαπίστωσα χρέωση έστειλα ξανά μήνυμα για ενεργοποίηση και μου ήρθε μήνυμα οτι η υπηρεσία είναι ήδη ενεργοποιημένη και πως έχω κρατήσει και το συγκεκριμένο μήνυμα, και πως επίσης είχα καλέσει στο τμήμα εξυπ. και μου διαβεβαίωσαν οτι όντως η συνδρομή μου ισχύει μεχρι και σήμερα 5/3 το βράδυ. Δεν ήξερε να μου απαντήσει και μου είπε να πάω σε ένα κατάστημα wind!!!!!

Πήγα το απόγευμα σε ένα κατάστημα αλλά δεν μπόρεσαν να βγάλουν άκρη..

Οπότε ξαναπήρα το απόγευμα τηλ και μου είπαν πάλι πως η συνδρομή μου είχε λήξει στις 4/3 διότι στις 5/3 είναι η 31η ημέρα απο τις 4/2 που το είχα ενεργοποιήσει και μου έκανε τον έξυπνο λέγοντάς μου να πάρω ένα ημερολόγιο να το δω.. και του εξήγησα το οτι έστειλα μήνυμα για ενεργοποίηση αλλα δεν γινόταν και οτι μου το είπαν και απο το τμήμα εξυπ.

Τελικά έγινε νέα καταχώρηση αιτήματος και θα περιμένω πάλι μήπως μου δώσουν κάποια λογική απάντηση....

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανένας αν οι συνομιλίες που κάνουμε με τα άτομα απο το τμήμα εξ. ηχογραφούνται? Γιατί είμαι σίγουρος οτι θα με βγάλουν τρελό στο τέλος. Όπως ανέφερα στο παραπάνω μου post τα άτομα απο το cc ενώ στις 5/3 μου είπαν οτι η συνδρομή μου ίσχυε μέχρι και εκείνη την μέρα.. μου είπαν σχεδόν ένα μήνα μετά οτι τελικά είχε λήξει στις 4/3. Όντως έτσι πάει αλλά δεν νομίζω πως ευθύνομαι εγώ που μου είπαν οτι ίσχυε μέχρι και τις 5/3 και που παρόλο που έστειλα μήνυμα δεν μπορούσα να το ενεργοποιήσω..

 

2ος γύρος.. Η επόμενη ενεργοποίηση που έκανα στο wind plus ήταν στις 6/3 οπότε λογικά σήμερα 5/4 θα έπρεπε να είχε λήξει. Πήρα τηλ στο cc και μου είπαν οτι ισχύει και για σήμερα 5/4. Του εξήγησα πως αυτή είναι η 31η ημέρα.. πως γίνετε να ισχύει και για σήμερα!! και δεν ήξερε να μου απαντήσει..

Φυσικά άυριο θα τους ξαναπάρω τηλ και θα τους πω να το σημειώσουν στην καταχώρηση που είχαν κάνει το οτί είναι η 31η μέρα και δεν έχει λήξει ωστε να μην με βγάλουν τρελό, διότι δεν γίνετε να μου το παίζουν απο την μια έξυπνοι.. δηλαδή οτι την 31η μέρα λήγει και απο την άλλη να μου λένε οτι τελικά ισχύει και για σήμερα παρόλο που είναι η 31η μέρα..

 

Πραγματικά δεν ξέρω τι να πω.. Έλεγα οτι το 50% εκει μέσα δεν ξέρει τι τους γίνετε.. αλλά τελικά ισχύει για το 90% ελπίζω δηλαδή.. και μακάρι να πετύχω στο υπόλοιπο 10% αν υπάρχει και να πάρω μια λογική απάντηση επιτέλους!!!

Link to comment
Share on other sites

profanws exeis kartokinito....

kai giati tin mera pou nomizes oti elige to wind plus nonstop,den esteiles ena minima gia na to xanaenergpoihseis???

an isxie kai ekeinh thn teleutaia mera,tha soy erxotan apantisi oti h ipiresia einai idi energh.an oxi,apla tha energopoiuntan kai tha telione ekei.....

den thelei kopo,alla tropo....;)

 

 

 

ps. oi sinomilies DEN katagrafontai.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Είπα στην κοπέλα που μιλούσα πως στις 5/3 που διαπίστωσα χρέωση έστειλα ξανά μήνυμα για ενεργοποίηση και μου ήρθε μήνυμα οτι η υπηρεσία είναι ήδη ενεργοποιημένη και πως έχω κρατήσει και το συγκεκριμένο μήνυμα, και πως επίσης είχα καλέσει στο τμήμα εξυπ. και μου διαβεβαίωσαν οτι όντως η συνδρομή μου ισχύει μεχρι και σήμερα 5/3 το βράδυ.

 

Όντως έτσι πάει αλλά δεν νομίζω πως ευθύνομαι εγώ που μου είπαν οτι ίσχυε μέχρι και τις 5/3 και που παρόλο που έστειλα μήνυμα δεν μπορούσα να το ενεργοποιήσω..

 

profanws exeis kartokinito....

kai giati tin mera pou nomizes oti elige to wind plus nonstop,den esteiles ena minima gia na to xanaenergpoihseis???

an isxie kai ekeinh thn teleutaia mera,tha soy erxotan apantisi oti h ipiresia einai idi energh.an oxi,apla tha energopoiuntan kai tha telione ekei.....

den thelei kopo,alla tropo....;)

 

 

 

ps. oi sinomilies DEN katagrafontai.

 

Προφανώς δεν διάβασες καλά αυτά που έγραψα.

1) Έστειλα μήνυμα και μου ήρθε απάντηση πως είναι ήδη ενεργοποιημένο

2) Μου το επιβεβαίωσαν και απο το τμήμα εξ την ίδια μέρα (άσχετα αν μετά από ένα μήνα μου έλεγαν ότι να 'ναι)

3) Απο τις 12 το βράδυ που λήγει στέλνουν μήνυμα την επόμενη μέρα το πρωί. Εμένα δεν μου ήρθε μήνυμα οτι έχει λήξει η υπηρεσία.

 

Τελικά θέλει πολύ κόπο και υπομονή με την wind.

 

Κακώς δεν καταγράφονται οι συνομιλίες. Δεν γίνετε την μια να μου λένε έτσι, και την άλλη γιουβέτσι. Τουλάχιστον το μήνυμα μπορούν να το ελέγξουν... ελπίζω δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Για το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της wind τυχαίνει να γνωρίζω κάποια πράγματα απο μέσα. Μέχρι πρότινος οι κλήσεις δεν καταγράφονταν. Εάν καταγράφονται θα πρέπει να ενημερωνόμαστε με ηχογραφημένο μήνυμα όταν τους καλούμε αλλιως η καταγραφή είναι παράνομη. Τώρα για το υλικό που δουλεύει εκεί δεν θέλω να σχολιάσω κάτι. Γενικά υπάρχουν παιδιά που θέλουν να εξυπηρετήσουν και θα ασχοληθούν παραπάνω και θα το τρέξουν και ξέρουν τι να κάνουν. Υπάρχουν όμως και άτομα που πραγματικά βαριούνται και δεν ξέρουν καλά το αντικείμενο τους, οι χειρότεροι είναι αυτοί που μισοξέρουν και δίνουν λάθος πληροφορίες, με αποτέλεσμα η κλήση να ανακυκλώνεται. Όταν καταγράγουν ένα πρόβλήμα, αυτό πηγαίνει στο back office συνήθως, εκεί κάνει όντως καιρό να απαντηθεί. Καλό είναι να κρατάμε το όνομα αυτού που μας έδωσε την πληροφορία για να μιλάμε μετά μαζί τους με στοιχεία. Μην φτάσουμε όμως στο άλλο άκρο και φωνάζουμε με το παραμικρό, με την λογική του τσαμπουκά, γιατί και αυτοί είναι άνθρωποι και δεν δουλεύουν με τις καλύτερες συνθήκες, πιστέψτε με. Αυτή είναι η ταπεινή μου άποψη. :O
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Αυτοί που μισοξέρουν είναι χειρότεροι απο αυτούς που δεν ξέρουν. Δεν είπε κανείς οτι δεν είναι άνθρωποι και αυτοί, αλλά και η υπομονή έχει τα όριά της. Ακόμα περιμένω να μου απαντήσουν απο την τελευταία καταγραφή αιτήματος (από 1 απριλίου). Δηλαδή γίνονται τόσα πολλά λάθη που όλη μέρα είναι σε δουλειά και ψάχνουν να βρουν τί φταίει??? Γιατί φαντάζομαι πως για τέτοιου είδους προβλήματα θα υπάρχει ειδικό προσωπικό.. Πάντως στο πρώτο αίτημα που είχε καταγραφεί τους έπαιρνα κάθε βδομάδα τηλ και τελικά μου "απάντησαν". Έχω καιρό να τους πάρω. Μάλλον πρέπει να ξαναπάρω να τους ξυπνήσω λίγο..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...