Jump to content

Εκπλήξεις και ευχές για νεόνυμφους!


sakaflias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελω να κανω καποια εκπληξη σε πολυ φιλικο μου ζευγαρι που παντρευετε σε λιγες μερες. Καναμε και σε αλλους γαμους οπως να γεμισουμε το αυτοκινητο το νυφικο με μπαλονια κλπ. Δωστε μου τα φωτα σας και τις ιδεες σας να κανω κατι καλο στους φιλους μου.
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Πυροτεχνήματα... :rolleyes: :)

 

Poly καλη ιδεα.

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

σε όλους μας αρέσει να γράφουμε πρωτότυπες ευχές...

 

λοιπόν επειδή είναι καιρός που πλακώνουν οι γάμοι ας μοιραστούμε τις έξυπνες και πρωτότυπες ευχές μας :rolleyes: :)

It’s nice to be important but it’s more important to be nice.
Link to comment
Share on other sites

Noikiase mia limo kai stolise tin panemorfa kai dwse ta kleidia ston odigo. Omws na mhn to xeroyn, astous na stolisoun to diko tous amaxi kai otan pia kateyei i nifi na tin paei o odigos stin limo.. Tha pathei plaka! Kai meta o gampros a dei tin nifi na erxete se limo... Ekei kian tha pathei plaka!
Link to comment
Share on other sites

Νοίκιασε δύο φουσκωτούς και όταν φτάσει η νύφη, βάλτους να την αρπάξουν... αν ο φίλος σου τρέξει θα πεί ότι είναι αποφασισμένος να παντρευτεί οπότε την ξαναγυρίζεις πίσω, αν κάνει την πάπια εσύ δεν ξέρεις τίποτα... :p :p :p
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

epishs mporeis na pareis ena forhto armonio kai na kaneis th diafhmish tou cutty shark(nomizo) an h nyfh arxisei kai trexei tote kati de paei kala...

 

pera apo th plaka tora gia na sou poume idees prepei na mas peis ti ora einai o gamos ktl...giati ta purotexnhmata einai kalh idea alla an o gamos einai stis 6-7 to apogeyma xanoun,..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

...giati ta purotexnhmata einai kalh idea alla an o gamos einai stis 6-7 to apogeyma xanoun,..

 

:p :p :p :D

 

Αν είναι να δώσεις χρήματα για να τους κάνεις πλάκα... δεν τους κάνεις δώρο ένα καλό ταξίδι, που να μην το ξεχάσουν ποτέ! ;)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Νοίκιασε δύο φουσκωτούς και όταν φτάσει η νύφη, βάλτους να την αρπάξουν... αν ο φίλος σου τρέξει θα πεί ότι είναι αποφασισμένος να παντρευτεί οπότε την ξαναγυρίζεις πίσω, αν κάνει την πάπια εσύ δεν ξέρεις τίποτα... :p :p :p

Καλό και πρωτότυπο.

Τοσο καλό που μπορεί να χαλάσει ένα γάμο. :up:

Link to comment
Share on other sites

"Ας προσέχατε...."

"Το δώρο που σας πήρα κοστίζει 300 ευρώ,αν χωρίσετε να μου επιστραφεί!"

"Η λίστα γάμου ήταν ρατσισμός, να μη ξαναγίνει" και άλλα χαζά. Πλάκα κάνω!

Δε νομίζω πως υπάρχει κάτι πιο αντιπροσωπευτικό από τα γνωστά "Να ζήσετε" ή "Καλούς Απογόνους".

'70s
Link to comment
Share on other sites

Και "Ο,τι επιθυμείτε να το πάθετε" :lol:

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε και "νοικιασε"-βρες καμια 10αρια κοπελες, κατα προτιμηση ομορφες-ψηλες κτλ κτλ (και Ρωσιδες χορευτριες κανουν :p ).

Την ωρα που θα πηγαινει ο γαμπρος εκκλησια βαλτες στη σειρα να τον αποχαιρετουν και καλα.

Να λενε: "Μας παιρνει το καλλιτερο παιδι, τι θα κανουμε τωρα κτλ κτλ", με ενα μοιρολατρικο υφος... :p

Και οταν παει και η νυφη, να εχουν ενα πανό που να το κρατανε και να γραφει κατι του τυπου

"Μας πηρες τον αντρα τον πιο ωραιο κτλ κτλ"

 

Ή αλλιως ολες αυτες μπορει να τον κρατανε αγκαζε και οταν ερθει η νυφη, να πρεπει να τον αφησουν και να μην θελουν, και να βαλεις μερικους φιλους να τις απομακρυνουν...τυπου Σακκηηηηηηηη Ρουβα στυλ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Να τους δείξεις όλα αυτά τα posts και να τους πείς :

 

"Κοιτάξτε τι θα μπορούσατε να είχατε πάθει..., αλλά ευτυχώς που έχετε εμένα για φίλο και τη γλιτώσατε"!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να τους δείξεις όλα αυτά τα posts και να τους πείς :

 

"Κοιτάξτε τι θα μπορούσατε να είχατε πάθει..., αλλά ευτυχώς που έχετε εμένα για φίλο και τη γλιτώσατε"!!!!!

 

To καλυτερο!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στον γάμο δε σηκώνω αστεία και πιθανόν να κάνουν το ίδιο και οι νεόνυμφοι (η νύφη σίγουρα).

Λοιπόν αυτές οι πλακίτσες του τύπου "και του χρόνου" είναι γρουσούζικες και όσο κι αν δεν πιστεύει κανείς σ' αυτά, στο βάθος της ψυχής του δε θέλει ούτε να το ακούει. Εκτός του ότι είναι και άκομψο!

Επιτρέπονται μονο στον resurection_boy λόγω ηλικίας, αλλά σε κανέναν άλλον. Γράψτε κάτι χιουμοριστικό στα όρια της ευπρέπειας. Ακου "συλληπητήρια"....

Σας τα λέω αυστηρά για να τονίσω πόσο αντίθετη είμαι μ' αυτό.

Δεν πιστεύω να προσβληθήκατε ε? Φιλικά πάντα.. :) :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στον γάμο δε σηκώνω αστεία και πιθανόν να κάνουν το ίδιο και οι νεόνυμφοι (η νύφη σίγουρα).

Λοιπόν αυτές οι πλακίτσες του τύπου "και του χρόνου" είναι γρουσούζικες και όσο κι αν δεν πιστεύει κανείς σ' αυτά, στο βάθος της ψυχής του δε θέλει ούτε να το ακούει. Εκτός του ότι είναι και άκομψο!

Επιτρέπονται μονο στον resurection_boy λόγω ηλικίας, αλλά σε κανέναν άλλον. Γράψτε κάτι χιουμοριστικό στα όρια της ευπρέπειας. Ακου "συλληπητήρια"....

Σας τα λέω αυστηρά για να τονίσω πόσο αντίθετη είμαι μ' αυτό.

Δεν πιστεύω να προσβληθήκατε ε? Φιλικά πάντα.. :) :)

 

 

Καλα δεν νομιζω και να παει κανενας να πει τπτ τετιο στην πραγματικοτικτα. Στην πλακα τα λεμε να γελαμε. Αν καπιος παει και πει "συλληπητηρια" τοτε ειναι εκτος οριων.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στον γάμο δε σηκώνω αστεία και πιθανόν να κάνουν το ίδιο και οι νεόνυμφοι (η νύφη σίγουρα).

Λοιπόν αυτές οι πλακίτσες του τύπου "και του χρόνου" είναι γρουσούζικες και όσο κι αν δεν πιστεύει κανείς σ' αυτά, στο βάθος της ψυχής του δε θέλει ούτε να το ακούει. Εκτός του ότι είναι και άκομψο!

Επιτρέπονται μονο στον resurection_boy λόγω ηλικίας, αλλά σε κανέναν άλλον. Γράψτε κάτι χιουμοριστικό στα όρια της ευπρέπειας. Ακου "συλληπητήρια"....

Σας τα λέω αυστηρά για να τονίσω πόσο αντίθετη είμαι μ' αυτό.

Δεν πιστεύω να προσβληθήκατε ε? Φιλικά πάντα.. :) :)

 

Επειδη εγω ειπα "και του χρονου" ας απαντησω στην φιλη μας.

Εννοειται οτι αυτα δεν λεγονται ουτε για αστειο!! Απλως πλακα κανουμε.

Ουτε σε εμενα αλλα πιστευω ουτε σε καποιον αλλο θα αρεσε να του πουν τετοια τραγματα την ημερα του γαμου του.

Οι πλακες γινονται την προηγουμενη μερα στα bachelor και μεχρι εκει.

Μετα ολοι μαζευονται για να χαρουν την ευτυχια του/της φιλου/φιλης τους.

Αυτα απο μενα.

 

Φιλικα και χωρις παρεξηγηση. :)

Link to comment
Share on other sites

Να έχουμε ένα θέμα για τους νεόνυμφους; :O

 

Προσωπικά δε με πειράζει η πλάκα,απλά δεν ξέρω κατά πόσο σοβαρά ζητάνε ιδέες τα παιδιά.

Αν δεν τους ενοχλεί,συνεχίστε...αλλιώς «συνεισφέρετε» όποιος μπορεί/θέλει.

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...