Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@paris_89

για να είσαι πάντως σίγουρος για το bonus που σου έβαλαν, μόλις εκδιθεί ο πρώτος λογαριασμός τηλέφωνο στο 1269 για να ακούσεις το χρηματικό υπόλοιπο. Κι αυτό αν δεν στο έχουν περάσει κατ'εξαίρεση δεν ισχύει, διότι άλλαξε πρόσφατα... πάντως όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε προχθές το πρώτο διάστημα μέχρι να εκδοθεί ο πρώτος λογαριασμός (ήταν λιγότερο από μήνας οπότε φυσιολογικά δεν είχα ολόκληρο το ποσό διαθέσιμο), και τώρα που πλέον θα έχω ολόκληρο το ποσό για ένα μήνα πήρα τηλέφωνο και έχω όντως €23,01! Οπότε όλα καλά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

να πληρώνεις 25 ευρώ (κανονικής τιμής χωρίς την έκπτωση) και να έχεις στην κάρτα 23 ευρώ , είναι εκτός ανταγωνισμού όσον αφορά τα καρτοσυμβόλαια. και με τέτοιες υπηρεσίες. βέβαια υστερεί στα SMS, δεν έχει κάποιο πακέτο, αλλά ευτυχώς που υπάρχουν apps όπως Whatsapp :D
Link to comment
Share on other sites

WIND to ALL 455

 

300 δωρεάν λεπτά ομιλίας προς όλους

100 SMS προς όλους

500MB mobile Internet

Δωρεάν Ενημέρωση πριν την εξάντληση των δωρεάν λεπτών

 

 

* δεν βλέπω να λέει πουθενά για ενημέρωση εξάντλησης των free data

edit : εδώ είναι

Link to comment
Share on other sites

Έχω το πρόγραμμα με την έκπτωση αντί επιδότησης που βγαίνει 23 και κάτι, και επειδή έχω σταθερό wind, έχω έκπτωση 10 ευρώ. Άρα €13/μήνα! Και η κάρτα στα 23! Πραγματικά δεν υπάρχει καλύτερη εναλλακτική.Για τα σμσ συμβιβάστηκα από την πρώτη στιγμή, παίρνω τηλ. ή όπως είπες κ εσύ whatsapp!

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

ειχα κανει αναβαθμιση τον δεκ 2011 για 18μηνο συμβολαιο με το παγιο το Μ .συνδρομητης wind απο το 1994.πηρα χτες την wind να αλλαξω προς τα κατω το πακετο μου στο S η στο to all 25.μου απαντησαν οτι να κατεβω πακετο μπορω μονο μετα τον μαρτιο του 13!πανε καλα?παλια θυμαμαι μετα απο 4 μηνες αλλαζες πακετο μικροτερο η μεγαλυτερο!
κανεις εδω που να γνωριζει τι ισχυει και τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε κανένα να έκανε πρόσφατα συμβόλαιο με έκπτωση παγίου άνω του 20%?

Θέλω δω αν σταματάνε όπως έχουν πει τις μεγάλες εκπτώσεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε κανένα να έκανε πρόσφατα συμβόλαιο με έκπτωση παγίου άνω του 20%?

Θέλω δω αν σταματάνε όπως έχουν πει τις μεγάλες εκπτώσεις.

 

Όλο τις σταματάνε και όταν σφίγγουν τα γάλατα τις ξαναδίνουν... Όπου τους πιάσεις είναι..

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

SMS από την WIND χθες, για το καρτοσυμβόλαιό μου : τα 200 free λεπτά προς όλους δεν ισχύουν μόνο για έναν χρόνο αλλά για πάντα

 

λες κι άμα βγει κάτι καλύτερο δεν θα πάω αλλού :lol:

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Πρωτο μου post αν και παρακολουθώ συχνά το φόρουμ.

Να ζητήσω τη γνώμη σας...

Βρίσκομαι σε 18μηνη σύνδεση στο πακέτο L ( συνδρομητής καρτοκινητής από το 1993 και συμβολαίου από 2008 ) η οποία λήγει 3 Απριλίου. Από κατάστημα μου είπαν ότι η επιδότηση ανοίγει 3 Ιανουαρίου, αλλά μπορώ να τους πιέσω τηλ. να την ανοίξουν λίγο νωρίτερα. Bιάζομαι λίγο διότι το παρόν HTC Desire S δυσλειτουργεί λίγο και λόγω δουλειάς χρησιμοποιώ smartphone, έτσι σκεφτόμουν να προχωρήσω στην αγορά του galaxy S3.

Τι ποσό να αναμένω για επιδότηση? Να τονίσω ότι πολλές φορές ο λογαριασμός ξεπερνούσε κατά πολύ το πάγιο. Δεν έχω πιέσει ποτέ για μεγαλύτερο ποσό επιδότησης και ποτέ δεν απείλησα με φορητότητα ( μέχρι τώρα ? :) ), έχω σταθερό wind και άλλα 4 συμβόλαια και ένα καρτοκινητό ( γονείς, κοπελιά κλπ ) που κάλλιστα θα εννοείται ότι θα φύγουν έτσι και αλλάξω εγώ.

Ισχύει ότι επιπλέον της επιδότησης της wind, υπάρχει και επιδότηση της samsung? Μου ανέφεραν για 100 ευρώ επιπλέον.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε κανένα να έκανε πρόσφατα συμβόλαιο με έκπτωση παγίου άνω του 20%?

Θέλω δω αν σταματάνε όπως έχουν πει τις μεγάλες εκπτώσεις.

 

Πριν 6 μήνες που έκανα ανανέωση συμβολαίου ίσχυσε και το 30% που κάνουν στην έκπτωση παγίου (παρόλο που λέει ότι είναι για νέες συνδέσεις/δεν ήμουν από φορητότητα), δες το link http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/foritotita/και ρώτα και σε κανένα κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω κλειδώσει επιδότηση από wind. Ξέρει κάποιος αν μπορώ να την χρησιμοποιήσω σε κατάστημα public ή πρέπει να κάνω κάποια άλλη ενέργεια? Μίλησα και με τις δύο εταιρείες αλλά δεν πήρα σαφή απάντηση.Στη wind μου είπαν ότι πρέπει να την ξεκλειδώσω ενώ στο public θέλουν μόνο το ΑΦΜ μου.
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιήθηκα στο wind M. Στέλνω μνμ στο 1212 και δεν υπάρχει ενημέρωση για τα υπόλοιπα MB. Τι κουλό είναι αυτό πάλι;

 

Μια ζωή προχειρότητες ρε ****το.

Link to comment
Share on other sites

Στο 1210 νομίζω στέλνεις για τα υπολειπόμενα ΜΒ σου. Τουλάχιστον αυτό ισχύει σε Καρτοκινητό και καρτοσύνδεση.. Στο 1212, σύμφωνα με τα σαιτ της wind, λέει τα λεπτά ομιλίας που έχεις διαθέσιμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιήθηκα στο wind M. Στέλνω μνμ στο 1212 και δεν υπάρχει ενημέρωση για τα υπόλοιπα MB. Τι κουλό είναι αυτό πάλι;

 

Μια ζωή προχειρότητες ρε ****το.

 

μακάρι να κάνω λάθος, αλλά δεν υπάρχει ενημέρωση για τα mb από wind...ούτε καν online δεν έχουν..(είμαι στο Wind XS).

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πόσο δύσκολο είναι να ανανεώσουν την όποια βάση δεδομένων ώστε να μετράει τα MB. Αρχίζω να υποπτεύομαι άλλους λόγους.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πόσο δύσκολο είναι να ανανεώσουν την όποια βάση δεδομένων ώστε να μετράει τα MB. Αρχίζω να υποπτεύομαι άλλους λόγους.

 

δε ξερω τί παιζει στα συμβολαια (σιγουρα εαν ρωτησεις σε καταστημα, θα σου βρουν τροπο ενημερωσης), αλλά οσο αφορα την ενημερωση υπολοιπων στα καρτοκινητά, η wind ειναι νο.1

 

μηπως πρεπει να περιμενεις πρωτα να εκδοθει ο πρωτος λογαριασμος (σε λιγες μερες);

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο και μου επιβεβαίωσε οτι δεν υπάρχει υπηρεσία για τα συμβόλαια! Μόνο με counter προσεγγιστικά.

 

Δηλαδή για να καταλάβω, υπάρχει υπηρεσία για καρτοκινητά, wind to all αλλά στα βασικά της προγραμμάτα δεν υπάρχει.

 

Καλό. Τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο και μου επιβεβαίωσε οτι δεν υπάρχει υπηρεσία για τα συμβόλαια! Μόνο με counter προσεγγιστικά.

 

Δηλαδή για να καταλάβω, υπάρχει υπηρεσία για καρτοκινητά, wind to all αλλά στα βασικά της προγραμμάτα δεν υπάρχει.

 

Καλό. Τι να πω.

 

στειλε τους ενα e-mail και ενημερωσε τους οτι εαν πραγματι δεν υπαρχει τροπος ενημερωσης του υπολοιπου για το ιντερνετ, τοτε θα αιτηθεις διακοπη του συμβολαιου σου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου την σπάει είναι οτι δεν υπάρχει κάποιου είδους στοιχειώδης λογική. Δίνεις δωρεάν MB οκ. Πως ο άλλος θα ενημερωθεί;

Και γιατί υπάρχει στις κλήσεις και sms και οχι εκεί. Και μετά βγάζουν το 1 ευρώ ανά ημέρα για υπέρογκες χρεώσεις.

Και στο καπάκι υποστηρίζεις οτι δίνεις και 4g. Αυτές οι υπηρεσίες χτίζονται όταν πρώτα υπάρχει καποίο infrastructure.

Link to comment
Share on other sites

δηστυχώς δεν υπάρχει, από ότι φαίνεται, τραγικό λάθος τους που ΠΡΕΠΕΙ να διορθώσουν κάποια στιγμή και να μην το αγνοήσουν άλλο.;)
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα μαιλ. Έχε χάρη που έχω σταθερό μαζί με κινητό στη wind και είμαι κάπως κλεισμένος. Και διακοπή να ζητούσα θα πλήρωνα. Στο site δεν γράφει ενημέρωση για ΜΒ οπότε δεν μπορώ να πατήσω κάπου. Αλλά τι συζητάμε τώρα...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν θα βγάλουν καμία προσφορά για πακέτα δεδομένων και στα συμβόλαια? μια που απο εχθές στα καρτοκινητά f2g με 5€ ουσιαστικά δίνει 1gb? Έχω ζητήσει να μου "κανουν" προσφορά για περισσότερα mb στη σύνδεση μου σαν επιπρόσθετη υπηρεσία (μια που είμαι πολλά χρόνια συνδρομητής και εχω και σταθερό και καρτοκινητο f2g).

Αν και το πιθανότερο είναι, όπως διάβασα και στο φόρουμ εδώ, να βγάλουν νέα συμβόλαια με χαμηλότερες τιμές και περισσότερο χρόνο ομιλίας μιας που απο 1/1 μειώνονται τα τέλη τερμματισμού.

Link to comment
Share on other sites

Αν και το πιθανότερο είναι, όπως διάβασα και στο φόρουμ εδώ, να βγάλουν νέα συμβόλαια με χαμηλότερες τιμές και περισσότερο χρόνο ομιλίας μιας που απο 1/1 μειώνονται τα τέλη τερματισμού.

 

Λογικά πρεπει να υπαρξουν αλλαγες (προς το καλυτερο) απο 1/1. Εκτός εαν (επισης πολυ πιθανο) να συμφερει τη wind να παιρνει στανταρ 10ευρα καθε μηνα απο το f2g, παρά να εχει απληρωτους λογαριασμους απο συνδρομητές συμβολαιου.

 

το σιγουρο ειναι οτι απο 1/1 η περιαγωγη (roaming) θα ειναι χωμα (ευρωπαικη νομοθεσια) ;)

Link to comment
Share on other sites

Εκτός εαν (επισης πολυ πιθανο) να συμφερει τη wind να παιρνει στανταρ 10ευρα καθε μηνα απο το f2g, παρά να εχει απληρωτους λογαριασμους απο συνδρομητές συμβολαιου.

 

το σιγουρο ειναι οτι απο 1/1 η περιαγωγη (roaming) θα ειναι χωμα (ευρωπαικη νομοθεσια) ;)

Σωστά μιλάς και για τα δύο!

Λόγω κρίσης θα 'επρεπε να στρέψουν το κόσμο προς τα καρτοκινητά για να έχουν "σίγουρα έσοδα", αλλά εδώ είναι Ελλαδισταν και οι προσφορές στα καρτοκινητά αλλάζουν συνεχώς και δεν μπορείς να προγραμματίσης οτι για "Χ" χρονικό διάστημα θα είναι σίγουρο οτι με 10€ ανανέωση θα έχεις τις όποιες υπηρεσίες. Μη ξεχνάμε οτι για έναν αριθμό καταναλωτών η κινητή είναι εργαλείο δουλείας, για άλλους συνήθεια - life style και για άλλους αποτελεί αποκλειστεικό μέσο επικοινωνείας.

Οπότε αναμόνη.......έρχονται και γιορτές:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...