Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει καμιά εφαρμογή που να μπορείς να μεταφέρεις και να αποθηκεύσεις τα sms (εισερχόμενα και εξερχόμενα) στον υπολογιστή σου;

Κάτι σαν το jeyo πχ, το οποίο λειτουργεί και στα wm αλλά και στα symbian....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει καμιά εφαρμογή που να μπορείς να μεταφέρεις και να αποθηκεύσεις τα sms (εισερχόμενα και εξερχόμενα) στον υπολογιστή σου;

Κάτι σαν το jeyo πχ, το οποίο λειτουργεί και στα wm αλλά και στα symbian....

 

 

υπαρχει στο μαρκετ, το smsbackup, αλλα στα βαζει στο gmail με label δικο του απευθειας (δεν ξερω αν σου κανει κατι τετοιο):O

Link to comment
Share on other sites

εφαρμογη για ελεγχο της μνημης ποσο γεματη ή οχι υπαρχει?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Άσε την συσκευή σου να κάνει μόνη της την διαχείριση της μνήμης και μην ασχολείσαι εσύ καθόλου.Ούτε καθυστερήσεις έχει η συσκευή ούτε κολλήματα

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει στο μαρκετ, το smsbackup, αλλα στα βαζει στο gmail με label δικο του απευθειας (δεν ξερω αν σου κανει κατι τετοιο):O

Δηλαδή; Δεν το κατάλαβα αυτό. Τι εννοείς δικό του label?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άσε την συσκευή σου να κάνει μόνη της την διαχείριση της μνήμης και μην ασχολείσαι εσύ καθόλου.Ούτε καθυστερήσεις έχει η συσκευή ούτε κολλήματα

 

Απο την εμπειρια μου εχω να πω οτι εχεις δικιο.

Απο οταν εκλεισα τον task manager ειδα οτι παει μια χαρα, χωρις κολληματα και αυξηθηκε η διαρκεια της μπαταριας.

Εχουν κανει πολυ καλη δουλεια στο Android

 

Ορίστε και η εξηγηση

Edited by demolition22

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει εφαργμογη για on-off του κινητου χωρις πατημα του κουμπιου ενεργοποιησης?επισης εφαργμογη για soft reset?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή; Δεν το κατάλαβα αυτό. Τι εννοείς δικό του label?

 

Στο gmail, παει και φτιαχνει ενα label(ετικετα) με ενα ονομα, το οριζεις εσυ αν θες, ωστε να μη στα πεταει χυμα στα εισερχομενα mail και ψαχνεις στο σωρο ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες γνωριζουμε καποιο app η τροπο να μας ειδοποιει το κινητο για τα γενεθλια των επαφων μας; Και καταχωρημενα να ειναι το μονο που μπορω να εισπραξω ειναι ενα θαυμαστικο διπλα απο το ονομα τους.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το Pure Calendar πάντως, έχω βάλει υπνεθυμίσεις στα γενέθλια και υπάρχει συνέχεια notification πάνω στην "taskbar".
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Παιδες γνωριζουμε καποιο app η τροπο να μας ειδοποιει το κινητο για τα γενεθλια των επαφων μας; Και καταχωρημενα να ειναι το μονο που μπορω να εισπραξω ειναι ενα θαυμαστικο διπλα απο το ονομα τους.

 

Ebobirthday! Πολύ καλο!

Link to comment
Share on other sites

@Verve θα δοκιμασω με το pure calendar μηπως κανει δουλεια

 

@Periklis Το εχω το Eboborthday αλλα θα πρεπει να τα περασω ενα ενα ή να τα εχω ηδη στα google contacts μου. Οποτε δεν με βοηθα.

 

Πληροφοριακα τα εχω περασει με Windows Sync δηλαδη ολες μου οι επαφες ειναι σε καρτελες μεσα στα windows. Φυσικα με τα γενεθλια τους κτλ.

 

Ευχαριστω και τους 2 και επανερχομαι

Link to comment
Share on other sites

@Verve θα δοκιμασω με το pure calendar μηπως κανει δουλεια

 

@Periklis Το εχω το Eboborthday αλλα θα πρεπει να τα περασω ενα ενα ή να τα εχω ηδη στα google contacts μου. Οποτε δεν με βοηθα.

 

Πληροφοριακα τα εχω περασει με Windows Sync δηλαδη ολες μου οι επαφες ειναι σε καρτελες μεσα στα windows. Φυσικα με τα γενεθλια τους κτλ.

 

Ευχαριστω και τους 2 και επανερχομαι

 

Υπάρχουν 2 τρόποι!

 

1ος, κάνεις sync τις επαφές με το Outlook. Τότε αυτό από μόνο του δημιουργεί birthday events. Μετά κάνεις sync και το ημερολόγιο με το Outlook και είσαι comple!

 

2ος, κάνεις sync με το Gmail. Πας στο calendar του Google και εκεί που λέει other calendars (αριστερά κάτω) πατάς το add και μετά browse interesting calendars. Στο tab others έχει επιλογή να βάλεις αυτόματα τα γενέθλια και τις γιορτές των φίλων σου!Μετά sync και είσαι ok.

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 2 τρόποι!

 

1ος, κάνεις sync τις επαφές με το Outlook. Τότε αυτό από μόνο του δημιουργεί birthday events. Μετά κάνεις sync και το ημερολόγιο με το Outlook και είσαι comple!

 

2ος, κάνεις sync με το Gmail. Πας στο calendar του Google και εκεί που λέει other calendars (αριστερά κάτω) πατάς το add και μετά browse interesting calendars. Στο tab others έχει επιλογή να βάλεις αυτόματα τα γενέθλια και τις γιορτές των φίλων σου!Μετά sync και είσαι ok.

 

 

Αψογος με γλιτωσες απο καποιο επιπλεον app. Περιεργο που δεν συνεργαζεται με windows contacts & windows calendar γιατι τα ειχα δηλωμενα. Οπως ειπες εκανα sync με outlook κ πηρε τα γενεθλια και στο ημερολογιο.

 

Ειδοποιηση σου ερχετε αυθημερον ε; Γιατι ειδα μονο κατι λεπτα και ωρες να δηλωνεις

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει εφαργμογη για on-off του κινητου χωρις πατημα του κουμπιου ενεργοποιησης?επισης εφαργμογη για soft reset?

 

αντιστοιχο για το κουμπι stby?δηλαδη με ενα shake του κινητου να βγαίνει απο stby?

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

για οσους εχουν το N1 και θελουν T9 στο dialer, κατεβαστε το Dialer One απο το Market!

Παιζει φανταστικα!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το μιλεστονε και εχω εγκαταστηση 5 εφαρμογες απλα θελω να ρωτησο τους κατοχους μιλεστονε αν μετα τις 20 εφαρμογες πχ αρχιζει να κολαει το κινητο σας εχει παρουσιασει τιποτα τετια εσας?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Υπάρχουν άλλα sites όπου να μπορούμε να κατεβάζουμε εφαρμογές από το κινητό, όπως το market?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το μιλεστονε και εχω εγκαταστηση 5 εφαρμογες απλα θελω να ρωτησο τους κατοχους μιλεστονε αν μετα τις 20 εφαρμογες πχ αρχιζει να κολαει το κινητο σας εχει παρουσιασει τιποτα τετια εσας?

 

Για τέτοια θέματα απευθύνσου στο thread του Milestone.

Link to comment
Share on other sites

κατεβαστε το Mobileboy (εφαρμογη απο το μαρκετ) και θα μπωρειτε να παιζετε ποκεμον σθπερ μαριο και αλλα παιχνιδια που ηπηρχανε στο game boy.

roms παιχνιδια θα βρειτε στο Doperoms.com ακομα μπορειτε να κανετε kai save και να ξεκινατε απο εκει που σταματατησατε:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωρίζει κανεις την most powerfull application γ ανδροιτ οσα αφορά μαθηματικά?δηλ να λυνεις ολοκληρωματα,γραφικές,συστήματα?υπάρχει το myspace.us αλλά όχι γ android κριμας

bravo pvt4 s-off

hboot:0.93.0001

radio:5.17.05.23

rom:oxygen V 2.3.2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος Media Player (πέραν του default Music) που να υποστηρίζει κάτι παραπάνω απο τα βασικά; Να έχει δηλαδή έστω Equalizer;

 

Και ένα ακόμα.. Γιατί ενώ με το MoreLocale έχω κανονικά support για ελληνικά δεν βλέπει τα ελληνικά ονόματα στα MP3;

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά....

να ρωτήσω αν ξέρει κανένας κάποια εφαρμογή για android που να αλλάζει το caller id screen. τι εννοώ.... όταν σε καλεί ένα νούμερο που έχεις μέσα στο κατάλογο να εμφανίζει εκτός από το όνομα και το νούμερο και άλλες πληροφορίες όπως εργασία, @ ή σημειώσεις...με 400 επαφές το όνομα δεν φτάνει για να καταλάβεις ποίος είναι που σε καλεί.... οπότε αν έχετε τίποτα στα υπόψιν σας πέστε μου.!! ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει δωρεαν στο μαρκετ ο LauncherPro,στον οποιο ξεχωριζει πραγματικα το απιστευτο scrolling μεταξυ των σελιδων.Υποστηριζει μεχρι 7 οθονες και μεχρι στιγμης ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει.Περισσοτερα εδω: http://www.androlib.com/android.application.com-fede-launcher-Ezxp.aspx

και εδω:http://www.youtube.com/watch?v=FL61aBzlgf0 (τα bugs που φαινονται στο βιντεο δεν υπαρχουν τωρα,ειναι σε παλιοτερη εκδοση)

Edited by sardas

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...