Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το buzz συνεργάζεται με Android?

 

υπαρχει εφαρμογη-widget που ονομαζεται google buzz widget και ειναι επισημη της google αλλα αποτι θυμαμαι τη βρισκεις μονο αν εχεις κανει ενεργοποιηση με το market enabler

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν υποτίθεται. Είναι root. Αν δεν ήταν, δε θα μπορούσες να κάνεις το "adb shell flash_image recovery", για να εγκαταστήσεις custom recovery ROM.

 

Δεν μπορώ να ξέρω, γιατί δε δούλεψε σε' σένα.Μπορείς να δοκιμάσεις τη δική μου ROM ή την επίσημη ελληνική rooted που δουλεύει σίγουρα το Market Enabler. Για περισσότερα απευθύνσου στο thread του Magic, για να μη βγούμε off topic εδώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως λεγεται το widget που εχει μαζι και το bt kai to wifi kai κατι αλλα για να τα ενεργοποιεις η να τα απενεργοποιειες οποτε θελεις?
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως λεγεται το widget που εχει μαζι και το bt kai to wifi kai κατι αλλα για να τα ενεργοποιεις η να τα απενεργοποιειες οποτε θελεις?

ελεγχος τροφοδοσιας στα Ελληνικα. Το εχει ηδη το desire.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά εφαρμογή για αυτόματη ηχογράφηση των συνομιλιών??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ddr2 υπάρχουν αρκετά προγράμματα αλλά κανένα δεν ηχογραφεί πολύ καλά τον άλλο συνομιλητή.Εγώ χρησιμοποιώ το Ultimate Voice Recorder Edited by zxr

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ddr2 υπάρχουν αρκετά προγράμματα αλλά κανένα δεν ηχογραφεί πολύ καλά τον άλλο συνομιλητή.Εγώ χρησιμοποιώ το Ultimate Voice Recorder

Ευχαριστώ φίλε μου. Δεν με ενδιαφέρει τόσο η τέλεια ποιότητα. Αρκεί να δουλεύει σωστά και αξιόπιστα.

Το all call recorder δεν μου δούλευε στο Milestone. Τα αρχεία που έφτιαχνε είχαν μέγεθος 0 bytes:wacko:

EDIT

Ούτε και αυτό δουλεύει....

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα την παρεα,σαν νεος ρωταω υπαρχει κανα προγρμμα σαν το mymobiler απο win.mobile να βλεπεις την οθονη του κιν. στο pc?
Link to comment
Share on other sites

Έγιναν μερικές μετακινήσεις μηνυμάτων. Τα παιδιά των οποίων τα μηνύματα μετακινήθηκαν να με συγχωρήσουν που δεν τους έστειλα πμ ώστε να τους υποδείξω που ακριβώς έχουν μετακινηθεί αλλά είστε αρκετοί!

 

Θα παρακαλέσω θερμά να γίνει μια προσπάθεια ώστε να μηνύματα των οποίων το περιεχόμενο μπορεί να φιλοξενηθεί σε κάποιο από τα υπάρχοντα topic να δημοσιεύεται σε αυτά κι όχι στο Γενικές Εφαρμογές.

Η κατανομή των μηνυμάτων και η κατηγοριοποίηση τους μας βοηθά να βρίσκουμε πιο εύκολα την ζητούμενη πληροφορία. :)

Ευχαριστώ

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Γνωρίζεται αν υπάρχει κάποιο Εορτολόγιο για android? Το πιο εύχρηστο και πλήρες κατά την γνώμη μου είναι το Eortologio του Porfyra για symbian s60. Αν δεν υπάρχει κάτι ανάλογο για την android πλατφόρμα, εγώ και πολλοί άλλοι θα ήμασταν ευγνώμονες σε κάποιον που γνωρίζει από προγραμματισμό και έχει χρόνο και διάθεση, αν φτιάξει μια ανάλογη εφαρμογή. Ευχαριστώ…
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Στο iphone υπάρχει ία εφαρμογή η οποία ονομάζεται athensbook και thessbook.

 

Χρησιμοποιεί το gps για να σε ενημερώσει πού βρίσκονται φαρμακεία ανοιχτά, τράπεζες, νοσοκομεία που διανυκτερεύουν, κτλ. Επίσης σου βγάζει και την διαδρομή που πρέπει να ακολουθήσεις και τα τηλέφωνα αυτών.

 

Εχω την εντύπωση οτι δεν υπάρχει κάτι παρόμοιο. Γνωρίζετε κάτι παραπάνω?

 

Ερώτηση 2η:

 

Μπορεί κάποιος να δώσει κάποιο link στο οποίο μπορούμε να δούμε όλες τις εφαρμογές που υπάρχουν στο market, από τον υπολογιστή μας? Θεωρώ ότι είναι ποιο ξεκουραστο.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση 2η:

 

Μπορεί κάποιος να δώσει κάποιο link στο οποίο μπορούμε να δούμε όλες τις εφαρμογές που υπάρχουν στο market, από τον υπολογιστή μας? Θεωρώ ότι είναι ποιο ξεκουραστο.

 

Μπορείς να βρεις τις εφαρμογές του market στο Androlib ή στο cyrket.

Link to comment
Share on other sites

Στο iphone υπάρχει ία εφαρμογή η οποία ονομάζεται athensbook και thessbook.

 

Χρησιμοποιεί το gps για να σε ενημερώσει πού βρίσκονται φαρμακεία ανοιχτά, τράπεζες, νοσοκομεία που διανυκτερεύουν, κτλ. Επίσης σου βγάζει και την διαδρομή που πρέπει να ακολουθήσεις και τα τηλέφωνα αυτών.

 

Εχω την εντύπωση οτι δεν υπάρχει κάτι παρόμοιο. Γνωρίζετε κάτι παραπάνω?

 

Ερώτηση 2η:

 

Μπορεί κάποιος να δώσει κάποιο link στο οποίο μπορούμε να δούμε όλες τις εφαρμογές που υπάρχουν στο market, από τον υπολογιστή μας? Θεωρώ ότι είναι ποιο ξεκουραστο.

 

εγώ έχω βάλει το igo και του έχω περάσει ένα σκασμό POI και τα έχει όλα αυτά που λες...

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανει καποιος tether το κινητο του με pc? αν ναι πιο προγραμμα χρησιμοποιειτε?
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=256470&page=123

 

Καλημέρα. Γνωρίζεται αν υπάρχει κάποιο Εορτολόγιο για android? Το πιο εύχρηστο και πλήρες κατά την γνώμη μου είναι το Eortologio του Porfyra για symbian s60. Αν δεν υπάρχει κάτι ανάλογο για την android πλατφόρμα, εγώ και πολλοί άλλοι θα ήμασταν ευγνώμονες σε κάποιον που γνωρίζει από προγραμματισμό και έχει χρόνο και διάθεση, αν φτιάξει μια ανάλογη εφαρμογή. Ευχαριστώ…

Greek ertologio στο μαρκετ

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανει καποιος tether το κινητο του με pc? αν ναι πιο προγραμμα χρησιμοποιειτε?

Pdanet 4.1 for Android (το κατεβάζεις από τo internet για το PC) και Pdanet (από το Android Market για το κινητό σου).

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

φανταστικη εφαρμογη,

wifi file explorer (στην pro εκδοση). Ποιο bluetooth και πρασινα αλογα, μετεφερε αρχεια με 700kb/s απο το pc στο κινητο, απλα ανοιγοντας την εφαρμογη και την ΙΡ στο pc, browse και upload και τερμα. επισης μπορεις να μεταφερεις και απο το κινητο στο pc.

 

οποιος θελει την pro pm me..

Link to comment
Share on other sites

φανταστικη εφαρμογη,

wifi file explorer (στην pro εκδοση). Ποιο bluetooth και πρασινα αλογα, μετεφερε αρχεια με 700kb/s απο το pc στο κινητο, απλα ανοιγοντας την εφαρμογη και την ΙΡ στο pc, browse και upload και τερμα. επισης μπορεις να μεταφερεις και απο το κινητο στο pc.

 

οποιος θελει την pro pm me..

 

Αντίστοιχη εφαρμογή που βλέπεις το κινητό μέσω pc browser και μπορείς να στείλεις αρχεία κτλπ είναι και το Web Sharing. Τρομερή εφαρμογή με πολλές δυνατότητες, λιτό αλλά λειτουργικό μενού και ταχύτατο.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

έχουμε να συστήσουμε κάποιο προγραμματακι για zip unzip?

 

androzip δωρεαν στο μαρκετ

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

επισης το picme εχει πλακα, βγαζεις screenshot κατευθειαν στο pc με wifi. τρεχεις την εφαρμογη στο κινητο, σου λεει την ΙΡ, τη βαζεις στο pc και αναλογα που εισαι στο μενου του κινητου, σου εμφανιζει και την εικονα στον browser του pc.
Link to comment
Share on other sites

androzip δωρεαν στο μαρκετ

 

Η για να μη μπλεκουμε με πολλες εφαρμογες το αψογο astro file manager (που περα απο zip τα καταφερνει αψογα με διαχειριση αρχειων, backup/restore εφαρμογων και πολλα αλλα)...

Link to comment
Share on other sites

βγήκε για android το Radio arvyla player...!!!

Επίσης πολύ καλή εφαρμογή είναι το hoccer με το οποίο μπορείς να στείλεις αρχεία σε άλλα κινητά που έχουν την εφαρμογή αυτή δηλαδή σε άλλα android και σε iphone(απαιτειται internet)... must see it!!

Edited by vold
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...