Jump to content

Microsoft Windows 7


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως το λεει ο mcde. Ακόμα κι αν καταφέρει το μηχάνημα να ανοίξει θα είναι τόσο ασταθές που θα το στήσεις πάλι από την αρχή!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα,

 

Θα ηθελα τη βοηθεια σας, αυτη τη φορα ομως οχι για θεμα κινητου, αλλα για ενα προβλημα που μου εχει εμφανισει το λαπτοπ μου τις τελευταιες μερες! Το προβλημα μπορει να ακουγεται απλο αλλα μεχρι στιγμης δεν εχω βρει λυση. Το λαπτοπ δε βαζει σωστα τους τονους. Δηλαδη οταν παταω το κουμπι και μετα το φωνηεν, αντι να μπει ο τονος απο πανω μπαινει... ΄΄ετσι, σαν διπλος τονος δηλαδη, χωρις να ειναι μαλιστα πανω απο καποιο γραμμα!!! Εχω κανει αφαιρεση τη γλωσσα των ελληνικων απο το πληκτρολογιο, την εχω ξαναπερασει αλλα τιποτε δεν αλλαξε.

 

Να πω οτι στα ubuntu που εχω στο ιδιο λαπτοπ οι τονοι λειτουργουν κανονικοτατα, αλλα δεν πιστευω να εχει καμια σημασια. Καμια ιδεα παιδια; (το φορματ το αποφευγω σαν ο διαολος το λιβανι, σκεφτομαι να το κανω μια και καλη με την ελευση των windows 8-οοοοοοοταν βγουν δηλαδη)......

 

ευχαριστω για τη βοηθεια και το χρονο σας :)

Link to comment
Share on other sites

Σε πρώτη φάση κάνε ένα scan με κάποιο ενημερωμένο antivirus και κάποιο software που αντιμετωπίζει τα υπόλοιπα malware/spyware.
Link to comment
Share on other sites

έκανα scan με το malwarebytes και μετά από 3 ώρες περίπου η αναμονή είχε αποτέλεσμα! το πρόβλημα λύθηκε! ευχαριστώ πολύ :)
Link to comment
Share on other sites

netbook with win7 starter.

 

Μεχρι και πριν λιγο καιρο, επαιζε με τον media player classic όλες τις ματροσκες και τα αβι.

 

Τωρα αρνειται πεισματικα να παιξει τη πλειοψηφια. Παιζει 1 στα 50 αρχεια. Δε παιζει καν ντιβ-εξ.

 

Κατεβασα εκ νεου τα codecs αλλα και παλι καμια βελτιωση.

 

Εχει κανεις σας καμια ιδεα τι να κανω?

 

Ευχαριστω

:X
Link to comment
Share on other sites

netbook with win7 starter.

 

Μεχρι και πριν λιγο καιρο, επαιζε με τον media player classic όλες τις ματροσκες και τα αβι.

 

Τωρα αρνειται πεισματικα να παιξει τη πλειοψηφια. Παιζει 1 στα 50 αρχεια. Δε παιζει καν ντιβ-εξ.

 

Κατεβασα εκ νεου τα codecs αλλα και παλι καμια βελτιωση.

 

Εχει κανεις σας καμια ιδεα τι να κανω?

 

Ευχαριστω

VLC Player - the best

Link to comment
Share on other sites

VLC Player - the best

 

τιποτα.

Παλι κατεβασα κοντεκς και παλι τιποτα. εχω αρχισει και βγαινω εκτος εαυτου γιατι το 80 % της χρησης του νετμπουκ ειναι για αυτο το σκοπο ! :cry:

:X
Link to comment
Share on other sites

τιποτα.

Παλι κατεβασα κοντεκς και παλι τιποτα. εχω αρχισει και βγαινω εκτος εαυτου γιατι το 80 % της χρησης του νετμπουκ ειναι για αυτο το σκοπο ! :cry:

 

Δεν δουλεύει δηλαδή ούτε το vlc..? Ούτε κάποιος άλλος player..? Εγώ εχω τον bs player.. βρίσκει κ υπότιτλους κ τα παίζει κ όλα..

 

Send from my HTC with Sense 3.0

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το παλικαρι καποιο αλλο προβλημα εχει, δεν ψαχνει απλως ενα προγραμμα να παιζει τις ταινιες γιατι οπως μας ειπε πριν λιγο καιρο τις επαιζε.

Πρεπει να δει τι εβαλε ή τι εκανε πριν παθει το προβλημα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το παλικαρι καποιο αλλο προβλημα εχει, δεν ψαχνει απλως ενα προγραμμα να παιζει τις ταινιες γιατι οπως μας ειπε πριν λιγο καιρο τις επαιζε.

Πρεπει να δει τι εβαλε ή τι εκανε πριν παθει το προβλημα.

 

δεν ειναι θεμα πλειερ.

 

κατι εγινε και δε τα διαβαζει.

Ετσι, ξαφνικα. υποπτευομαι κανα απντειντ. Εκανα ρεστορ αλλα και παλι τιποτα.

 

Πλεον σκεφτομαι για φορματ...

 

(μιας και ειναι νετμπουκ, γινεται να γινει ινσταλ απο usb disc?)

Edited by mplip^
:X
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα scan για ιούς καταρχήν. Αν τελικά χρειαστεί format τότε μπορείς να το κάνεις με usb. Το συζητάμε αν και όταν χρειαστεί. Μέχρι τότε πες μας τι μήνυμα σφάλματος σου βγάζει όταν δεν παίζει μια ταινία.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειχα πολυ καιρο να χρησιμοποιησω το λαπτοπ της μανα μου , και δεν μπορει να συνδεθει το λαπτοπ ασυρματα ενω συνδεεται αντι να εμφανιζει τους 2 υπολογιστες και την υδρογειο κατω δεξια στην οθονη μου βγαζει ενα τριγωνο κιτρινο με ενα θαυμαστικο και δεν μπορει να συνδεθει . τι μπορω να κανω για να το φτιαξω; γραφει οτι δεν μπορει να βρει την διευθυνση IP . παιζει καμια ρυθμιση στο ασυρματο μοντεμ απο τον υπολογιστη; και δεν μπορω να μπω ; εγω δεν πειραξα κατι και απο κινητο μπορω να μπω κανονικα στο ασυρματο δικτυο . δοκιμασα να συνδεσω το καλωδιο ενσυρματα και δεν μπορουσα παλι να μπω , αλλα το γυρισα απο το δημοσιος στον ιδιωτικος την τοπικη συνδεση και εκλεισα και τον τοιχο προστασιας και μου εβγαλε την υδρογειο και με εβαζε κανονικα .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα scan για ιούς καταρχήν. Αν τελικά χρειαστεί format τότε μπορείς να το κάνεις με usb. Το συζητάμε αν και όταν χρειαστεί. Μέχρι τότε πες μας τι μήνυμα σφάλματος σου βγάζει όταν δεν παίζει μια ταινία.

 

δεν ειναι ιος, δεν ειναι καρτα γραφικων.

Ειναι σχεδον σιγουρο οτι κατι κατεβασε απο το απντειτ και του πειραξε τις ρυθμισεις. Οποτε με επανφορα θα τελειωνουμε.

 

Να σας πω ρε παιδια.

Υπαρχει περιπτωση να φορμαρω στικακι 32 γιγα σε ντφς?

Δε με αφηνει κανενα πισι, ουτε το νετμπουκ, ουτε το ντεσκτοπ.

:X
Link to comment
Share on other sites

@mplip^ αν ψάχνεσαι ακόμα για player τσέκαρε και το GOM Player :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι ιος, δεν ειναι καρτα γραφικων.

Ειναι σχεδον σιγουρο οτι κατι κατεβασε απο το απντειτ και του πειραξε τις ρυθμισεις. Οποτε με επανφορα θα τελειωνουμε.

 

Να σας πω ρε παιδια.

Υπαρχει περιπτωση να φορμαρω στικακι 32 γιγα σε ντφς?

Δε με αφηνει κανενα πισι, ουτε το νετμπουκ, ουτε το ντεσκτοπ.

Εγω οσα στικακια πανω απο 8γιγα εχω δοκιμασει με αφηνει να τα κανω ntfs.

 

Σε winodws 7 ομως οχι σε XP.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο λογος να κάνεις ΝΤFS format σε στικακι, μήπως ήμαστε λιγο υπερβολικοί?
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να μεταφέρεις μεγάλα αρχεία (>2GB) π.χ. ταινίες HD, δεν υπάρχει άλλος τρόπος. Και όταν έχεις ένα τόσο μεγάλο usb stick, αυτό είναι μια σοβαρή πιθανότητα.
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να μεταφέρεις μεγάλα αρχεία (>2GB) π.χ. ταινίες HD, δεν υπάρχει άλλος τρόπος. Και όταν έχεις ένα τόσο μεγάλο usb stick, αυτό είναι μια σοβαρή πιθανότητα.

 

ακριβως.

Ενταξει. Το λυσα το προβλημα με ... μς ντος! :P

 

Αφου δεν εκανε φορματ και σταματουσε, το εκανα ενα απλο convert

Edited by mplip^
:X
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά και χρόνια πολλά.

η κοπέλα μου αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα με το windows update και το net framework στον υπολογιστή της.

πιο συγκεκριμένα, στο windows update έχει ένα κόκκινο Χ και λέει "έλεγχος για ενημερώσεις", αλλά όποτε το πατάει της εμφανίζεται μήνυμα που γράφει ότι το windows update δεν μπορεί να ελέγξει για ενημερώσεις επειδή η εφαρμογή δεν εκτελείται. :confused:

όσον αφορά το framework, αγόρασε και εγκατέστησε τις προάλλες ένα παιχνίδι και κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης προσπάθησε να της εγκαταστήσει το παιχνίδι το framework χωρίς όμως επιτυχία. όταν προσπάθησε να παίξει το παιχνίδι μετά την εγκατάσταση, της εμφανίστηκε μήνυμα σφάλματος το οποίο έλεγε ότι η εφαρμογή δεν μπορεί να τρέξει λόγω του framework. προσπαθήσαμε να εγκαταστήσουμε και το framework 3, 3.5, 3.5 SP1 και 4 χωρίς όμως επιτυχία.

Στο 3 και στο 4 έλεγε πως η εγκατάσταση δεν μπορεί να ολοκληρωθεί ενώ στο 3,5 και στο 3,5 SP1 έβγαζε μήνυμα ότι κάτι πρέπει να κάνουμε μέσω του πίνακα ελέγχου και της ενεργοποίησης/απενεργοποίησης δυνατοτήτων των windows. :confused:

 

Έχετε καμιά ιδέα για τα παραπάνω προβλήματα? :(

να σημειώσω πως ο υπολογιστής τρέχει γνήσια windows 7 home x64 και από την μέρα που τον αγόρασε δεν έχει περάσει ούτε μία ενημέρωση (οι υπάλληλοι του πλαίσιο -απ'όπου έγινε και η αγορά- της είχαν επιλέξει να μην κάνει ενημερώσεις :mad:).

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά και χρόνια πολλά.

η κοπέλα μου αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα με το windows update και το net framework στον υπολογιστή της.

πιο συγκεκριμένα, στο windows update έχει ένα κόκκινο Χ και λέει "έλεγχος για ενημερώσεις", αλλά όποτε το πατάει της εμφανίζεται μήνυμα που γράφει ότι το windows update δεν μπορεί να ελέγξει για ενημερώσεις επειδή η εφαρμογή δεν εκτελείται. :confused:

όσον αφορά το framework, αγόρασε και εγκατέστησε τις προάλλες ένα παιχνίδι και κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης προσπάθησε να της εγκαταστήσει το παιχνίδι το framework χωρίς όμως επιτυχία. όταν προσπάθησε να παίξει το παιχνίδι μετά την εγκατάσταση, της εμφανίστηκε μήνυμα σφάλματος το οποίο έλεγε ότι η εφαρμογή δεν μπορεί να τρέξει λόγω του framework. προσπαθήσαμε να εγκαταστήσουμε και το framework 3, 3.5, 3.5 SP1 και 4 χωρίς όμως επιτυχία.

Στο 3 και στο 4 έλεγε πως η εγκατάσταση δεν μπορεί να ολοκληρωθεί ενώ στο 3,5 και στο 3,5 SP1 έβγαζε μήνυμα ότι κάτι πρέπει να κάνουμε μέσω του πίνακα ελέγχου και της ενεργοποίησης/απενεργοποίησης δυνατοτήτων των windows. :confused:

 

Έχετε καμιά ιδέα για τα παραπάνω προβλήματα? :(

να σημειώσω πως ο υπολογιστής τρέχει γνήσια windows 7 home x64 και από την μέρα που τον αγόρασε δεν έχει περάσει ούτε μία ενημέρωση (οι υπάλληλοι του πλαίσιο -απ'όπου έγινε και η αγορά- της είχαν επιλέξει να μην κάνει ενημερώσεις :mad:).

 

Αυτοί οι υπάλληλοι στο πλαίσιο θα μας τρελάνουν. Έχω ακούσει ουκ ολίγα γι' αυτούς...:mad:

Λοιπόν το πιο απλό που μπορείς να κάνεις είναι:

Ενεργοποίησε τις ενημερώσεις και άσε τον υπολογιστή να τις κάνει όλες. Και τις σημαντικές και τις προαιρετικές. Ύστερα από αυτό προσπάθησε να εγκαταστήσεις το framework. Λογικά θα το καταφέρεις.

Εννοείται πως μετά από αυτό θα αφήσεις τις ενημερώσεις ενεργοποιημένες. Ο υπολογιστής ΠΡΕΠΕΙ να ενημερώνεται.

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...