Jump to content

Τι σιχαίνεστε περισσότερο;


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καθώς ζεσταναν οι μέρες αρχισαν να εμφανίζονται και κατσαρίδες στο σπίτι μου τις οποίες δεν αντέχω με τίποτα!! Ειμαι κι εγω ακαταστατη και δεν το καθαρίζω οπότε επόμενο ήταν! Εφερα σήμερα γυναικα να καθαρίσει... τι αλλο μπορώ να κανω? Αρκει αυτο? Καμια ιδεα?

 

Είναι Θεσσαλονικιές οι κατσαρίδες, Αθηναϊκές ή Αγρινιώτισσες;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 253
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οι κατσαρίδες ειναι σαλονικιές! Ειδα και μαυρη και μερικες καφε. Ρε παιδια κατι πρεπει να υπαρχει! Δεν τις μπορώ, προχτες οταν ειδα 2 ψοφιες και μια μαυρη μεγάλη ζωντανη ξεκουμπίστηκα απ'το σπίτι και γύρισα την επόμενη μέρα!! Εχω φοβία με δαυτες!
Link to comment
Share on other sites

Οι κατσαρίδες ειναι σαλονικιές! Ειδα και μαυρη και μερικες καφε. Ρε παιδια κατι πρεπει να υπαρχει! Δεν τις μπορώ, προχτες οταν ειδα 2 ψοφιες και μια μαυρη μεγάλη ζωντανη ξεκουμπίστηκα απ'το σπίτι και γύρισα την επόμενη μέρα!! Εχω φοβία με δαυτες!

 

Για τις μαυρες ευθυνεται η ακαταστασια, για τις καφε η Θεσσαλονικη :p

Link to comment
Share on other sites

Για τις μαυρες ευθυνεται η ακαταστασια, για τις καφε η Θεσσαλονικη :p

 

Δηλαδη δεν μπορω να τις ξεφορτωθω με τίποτα??? :cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

SAY THE MAGIC WORD

S.K.O.U.P.A.K.A.I.F.A.R.A.S.I.

 

Μα αυτο θα γινει ετσι κι αλλιως εχω φερει γυναικα σήμερα και καθαρίζει! Αλλα μετα απο αυτο θα εξαφανιστουν?

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, εγώ στο σπίτι δεν έχω... τερέζες.

Αν αποκεφάλιζες μία και την κρεμούσες (παραδειγματική τιμωρία) λες οι άλλες να φοβόντουσαν μετά; :p :grin:

 

Κανένα εντομοκτόνο τύπου αεροσόλ και τέτοια δεν υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει βρε! Αλλα δεν τις σκοτωνει αμεσως!

 

Για παραδειγματικη τιμωρια εκανα κατι αλλο: Αφου σκοτωσα μια με το εντομοκτόνο μετα την περιελουσα με οινοπνευμα και την εκαψα! Μουχαχαχαχα :lol: :devil:

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο θα γινει ετσι κι αλλιως εχω φερει γυναικα σήμερα και καθαρίζει! Αλλα μετα απο αυτο θα εξαφανιστουν?

kalo katharisma me xlwrines kai istories kai meta psekazeis me entomoktono, kai kaneis th proseyxh sou...

vgenoyn apo tis solinosis oi daimonismenes...

Link to comment
Share on other sites

Τι, θες να πεθάνουν ακαριαία; Και πυρινική βόμβα να ρίξεις πάλι θα επιζήσουν...

 

Τι έκανες την καημένη την κατσαριδούλα;;;!!! Power Z που είσαιιιιιιιιιιιιιιι :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ουφ! Μου εδωσες θαρρος τώρα! Γιατι ο Nrg λεει οτι δεν θα τις ξεφορτωθω με τίποτα! Παντως για να λετε οτι βγαινουν απο τις σωληνώσεις αυτο συνεπαγεται οτι δεν πρεπει να φοβαμαι να αφηνς ανοιχτες μπαλκονοπορτες ε? Γιατι χτες που ειχα ανοιχτη για να φυγει ο καπνος φοβομαυν μην μπουν κι αλλες!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.

Σε καταστηματα φυτοφαρμακων πιθανον να βρεις φαρμακο απολυμανσης.υπαρχουν 2 φαρμακα που ειναι τα πλεον δραστικα και ηρεμεις απο μυγες κουνουπια σκνιπες και φυσικα κατσαριδες

προκειται για τα K-Othrin & Imperator.

με αυτα συνηθως απολυμαινουν τους χωρους και τα συνεργεια απεντομωσεων.

αοσμο,με γαλακτικη μορφη ψεκαζεται σε τοιχους εσωτερικους και εξωτερικους.Μετα απο 15' περιπου ο χωρος μπορει να κατοικηθει ξανα διχως προβλημα.

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι που θα στο πω,αλλα αν μπουν μια μετα ειναι πολυ δυσκολο να τις ξεφορτωθεις.

Φωλιαζουν κυριολεκτικα παντου, απο τους τοιχους μεχρι και μεσα στα ρολογια (σοβαρολογω).

 

Ψεκασε μια μερα πολυ και φυγε για κανα δυο μερες. Προσεχε να μην ερχονται και απο εξω(κατω απο την εξωπορτα μπορεις να βαλεις αεροστοπ)

Οσο για την κατσαριδα-φλαμπέ δε νομιζω να βοηθησε και πολυ.

Να πω και κατι αηδιαστικο, αλλα ειναι αληθεια. Οταν μια κατσαριδα τα τιναζει απο τεζα, λογω της φυσης τους (ειναι καννιβαλοι) αν την φανε θα πεθανουν και οι αλλες.

 

Καλη τυχη με τις καινουργιες σου φιλες :p

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

:cry: Αυτο θα κανω, πηρα και ενα Teza mec που νομιζω οτι κολλαει στα ποδαρακια τους και εξοντώνει και καλα ολη τη φωλια...

 

Πρώτα θα εξοντώσεις όλους τους θεσσαλονικείς και μετά τη φωλιά των κατσαρίδων. :p

Ζούμε σε δύσκολες μέρες, απειλούμαστε απο τις κατσαρίδες, ειδικά τις καφέ!

Μάθε να ζεις μαζί τους και να λες οτι είναι τα κατοικιδια σου! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οι λύση για τις μικρές τερέζες, εκτός από ναπάλμ που είναι οι καλύτερη λύση αλλά μετά θέλει πολύ καθάρισμα... :p , είναι ένα ζελέ σε σωληνάριο το οποίο το βρίσκεις είτε σε γεωπόνους ή σε pet-shop ( αν είσαι τυχερός).

Με αυτό βάζεις σε διάφορα σημεία, γωνίες κτλ, και είναι άοσμο, άγευστο (λίγο αλμυρό :wacko: ) και άχρωμο.

Οι κατσαρίδες, το τρώνε και μετά πάνε στη φωλιά και τρώνε η μία την άλλη.

Έτσι καθάρισα ολόκληρη αποικία σπίτι μου.

Ενδείκνυται για τις μικρές τις ξανθιές που είναι και οι πιο ανθεκτικές.

Δυστυχώς μάρκα δεν ξέρω αλλά με μια περιγραφή ο καταστηματάρχης θα καταλάβει.

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι που θα στο πω,αλλα αν μπουν μια μετα ειναι πολυ δυσκολο να τις ξεφορτωθεις.

Φωλιαζουν κυριολεκτικα παντου, απο τους τοιχους μεχρι και μεσα στα ρολογια (σοβαρολογω).

 

Ψεκασε μια μερα πολυ και φυγε για κανα δυο μερες. Προσεχε να μην ερχονται και απο εξω(κατω απο την εξωπορτα μπορεις να βαλεις αεροστοπ)

Οσο για την κατσαριδα-φλαμπέ δε νομιζω να βοηθησε και πολυ.

Να πω και κατι αηδιαστικο, αλλα ειναι αληθεια. Οταν μια κατσαριδα τα τιναζει απο τεζα, λογω της φυσης τους (ειναι καννιβαλοι) αν την φανε θα πεθανουν και οι αλλες.

 

Καλη τυχη με τις καινουργιες σου φιλες :p

Σ'αυτο εχεις δικιο, σε ενος φιλου μου το σπιτι είχαν φωλιασει μεσα σε ενα καδρο!

 

@porcupine: Αν φερω ενα συνεργειο να κανει αυτο την απολυμανση ξερεις καθολου ποσο θα πληρώσω?

Link to comment
Share on other sites

@porcupine: Αν φερω ενα συνεργειο να κανει αυτο την απολυμανση ξερεις καθολου ποσο θα πληρώσω?

Έχω άκρη για να φέρουμε τους ghostbusters. :grin: :grin: :grin:

Link to comment
Share on other sites

Ουφ! Μου εδωσες θαρρος τώρα! Γιατι ο Nrg λεει οτι δεν θα τις ξεφορτωθω με τίποτα! Παντως για να λετε οτι βγαινουν απο τις σωληνώσεις αυτο συνεπαγεται οτι δεν πρεπει να φοβαμαι να αφηνς ανοιχτες μπαλκονοπορτες ε? Γιατι χτες που ειχα ανοιχτη για να φυγει ο καπνος φοβομαυν μην μπουν κι αλλες!

 

Εγω θα σου παρω το θαρος πισω, ρωτα τη μαμακα μου τι τραβαει τα τελευταια 5 χρονια με δαυτες. Αλλα πλεον τις εχω συνηθισει, πες οτι εχεις κατοικιδιο :p

Link to comment
Share on other sites

Λογικα δεν θα πρεπει να σου κοστισει πανω απο 50 € τοσο νομιζω κοστιζει ενα διαμερισμα.απο κει και περα εαν ειναι πολυκατοικια δεν ξερω τι κανει ο διαχειριστης με το συνεργειο που ειναι υπευθυνο για τον καθαρισμο,κοινοχρηστα κτλ...

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου παρω το θαρος πισω, ρωτα τη μαμακα μου τι τραβαει τα τελευταια 5 χρονια με δαυτες. Αλλα πλεον τις εχω συνηθισει, πες οτι εχεις κατοικιδιο :p

Εγω δεν μπορω να τις συνηθίσω!! Μπρρρ! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Λογικα δεν θα πρεπει να σου κοστισει πανω απο 50 € τοσο νομιζω κοστιζει ενα διαμερισμα.απο κει και περα εαν ειναι πολυκατοικια δεν ξερω τι κανει ο διαχειριστης με το συνεργειο που ειναι υπευθυνο για τον καθαρισμο,κοινοχρηστα κτλ...

Ο Εξολοθευτήρας (...) αυτό το σωληνάριο που προτείνω χρησιμοποίεισε, και το οποίο σίγουρα δεν κάνει 50 ευρώ, που θα θέλει αυτός.

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

Παντως αν ολη η οικοδομη εχει προβλημα (ειναι παλια) ο,τι και να κανεις θα συνεχισουν να ερχονται..αν δεν γινει ολικη απολυμανση (πραγμα πολυ δυσκολο) απλα θα πρεπει να τις συνηθισεις.

 

*Κλααατςς*

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...