Jump to content

Δίαιτες - Διατροφή - Τροφές


anipsios1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:yahoo: Με μία απλή προσεγμένη διατροφή με κομμένα αναψυκτικά, γλυκά τσιμπηματάκια, τυριποτοβλακείες, ψωμιά, με αρκετό νερό όπως κάνω πάντα και με πιο πολλά φρουτάκια και σαλάτες μέσα σε μια εβδομάδα έχασα 3,4 κιλά! :yahoo: αυτό για μένα είναι ρεκόρ....χιχιχι και συνεχίζω εννοείται.

Ειλικρινά δεν πιστεύω πως κατάφερα να βάλω φερμουάρ στο στόμα μου και να τηρήσω την δίατά μου. ΦΤΟΥ σκόρδα φτύστε με να καταφέρω μέχρι το τέλος του 2006 να φύγουν άλλα 7-10 κιλά απο πάνω μου. :O

GreekCharmed μπορεις να πεις τι ακριβως ετρωγες και εχασες σε μια εβδομαδα 3.5 κιλα:confused: :confused: :cool: ???????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 555
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σωστό.Εγώ ήμουν 89 κιλά.Έχασα τα πρώτα σχετικά εύκολα.Για να κατέβω κάτω από τα 80 δυσκολεύτηκα πολύ όμως...
Link to comment
Share on other sites

οταν κανουμε για μια εβδομαδα διαιτα εξπρες και χασουμε 3 κιλα :ninja:

αυτα τα 3 κιλα θα φανουν??:confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

εγω που θελω να κανω μια διατροφη για να παρω καμια 10αρια κιλα τι πρεπει να κανω ?

 

υπομονη,γυμναστικη,και 4-5 γευματα τη μερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μια μπυρα η ενα αναψυκτικο εχει περισσοτερες θερμιδες;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Για όσους-όσες ενδιαφέρονται για ποιοτικα συμπληρώματα διατροφης (οχι πρωτείνες) ας ρίξουνε μια ματια εδώ http://www.xtend-life.com

 

Αν ενδιαφέρει η προσωπική μου εμπειρία, εχω να πω οτι ειναι μακράν τα καλύτερα συμπληρώματα που έχω πάρει και έχω πάρει πολλα.Πραγματικά δουλεύουνε

 

Κάθε σκεύασμα έχει μεγάλη ερευνα απο πίσω του και η σχέση ποιότητας-ποσότητας-τιμής αλλα και ταχύτητα εξυπηρέτησης ειναι η καλύτερη που έχω δει ποτέ μου. Επίσης είναι στοχευμένα για διάφορες καταστάσεις υγείας

 

Αν σας αρέσει να κάνετε έρευνα και συγκρίσεις για τα συμπληρώματα που καταναλώνετε, καντε τα και θα δείτε μόνοι σας τα αποτελέσματα

 

all the best to all

Link to comment
Share on other sites

paidia egw exasa 3.2 kila se 8 meres..an kai de gumnazomai kanw diaita oso mporw. to prwi px tha piw ena kafe (miso mauro, miso cappucino) yiati de ton mporw sketo, tha faw ena sandwich yia prwino h cereal me low fat gala. de trww sxedon pote kanoniko fagito mono frouta kai perisotero karpouzi pou mou aresei kai me fouskwnei. genikotera trww polla frouta kai sti douleia alla kai sto spiti vriskw (douleuw se laxanagora). apla exw mia aporia pws exasa tosa kila? de pinw poly nero oute gumnazomai...mhpws to karpouzi kanei thavmata?
I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

paidia egw exasa 3.2 kila se 8 meres..an kai de gumnazomai kanw diaita oso mporw. to prwi px tha piw ena kafe (miso mauro, miso cappucino) yiati de ton mporw sketo, tha faw ena sandwich yia prwino h cereal me low fat gala. de trww sxedon pote kanoniko fagito mono frouta kai perisotero karpouzi pou mou aresei kai me fouskwnei. genikotera trww polla frouta kai sti douleia alla kai sto spiti vriskw (douleuw se laxanagora). apla exw mia aporia pws exasa tosa kila? de pinw poly nero oute gumnazomai...mhpws to karpouzi kanei thavmata?
file EPESES stin pagida.to mono pou tha kataferreis einai na xasis miiko isto(ma einai dinaton na tin bgazis me frouta?) kai meta apo ena diastima tha xanaparis SIGOURA auta ta kila apla giati o tropos pou dialexes einai telios lathos.DEn pineis poli nero??den pas mia bolta na kaneis exetaseis giati opos pas tha pathis tipota mia sosti (dieta) thelei PARA poli nero.;)
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα λόγω μίας επέμβασης δεν μπορούσα να τρώω αλλες τροφές εκτός από υγρές (χυμούς , γάλα) για 10 μερες. Έχασα 5 κιλα. Το θέμα είναι ότι ήμουν ηδη λίγα κιλά . Πρέπει να τα πάρω πίσω . Ήμουν 1,93μ και 83κιλα και τώρα είμαι 79κιλα (πήρα 1 πίσω). Τι πρέπει να τρώω?? Το χω ρίξει στα παγωτά !χαχα

 

Προσπαθώ και κάνω και γυμναστική παράλληλα!

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

θα μοιραστω κι εγω τη χαρα μου :) !! ημουν 66 κιλα και εχασα τρια κιλα σε 15-20 μερες. παω γυμναστηριο δυο με τρεις φορες την εβδομαδα και κανω σε μια πλατφορμα δονησης τυπου power plate και μετα εικοσι λεπτα διαδρομο για αποθεραπεια!! παραλληλα κανω διατροφη, οχι διαιτα, δηλαδη τρωω τα παντα, αλλα οχι σε τεραστιες ποσοτητες, αναψυκτικα δεν επινα οποτε οκ, ποτα επισης, εχω κοψει ετοιματζιδικα και παγωτα και πινω πολυ νερακι και τρωω πολλα φρουτα. απλα το βραδινο μου συνηθως ειναι γιαουρτακι και φρουτα ή καμια φρυγανια με τυρακι... και μετα τις 8 δεν τρωω τιποτα, ειναι ωρα οριο... :lol: αυτα καλα τα εχασα, να δω πως θα χασω τα υπολοιπα τρια τεσσερα που θελω... θελω να παω 59 για ψυχολογικους λογους... :) :) αλλα δυσκολο το κοβω... :(

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

θα μοιραστω κι εγω τη χαρα μου :) !! ημουν 66 κιλα και εχασα τρια κιλα σε 15-20 μερες. παω γυμναστηριο δυο με τρεις φορες την εβδομαδα και κανω σε μια πλατφορμα δονησης τυπου power plate και μετα εικοσι λεπτα διαδρομο για αποθεραπεια!! παραλληλα κανω διατροφη, οχι διαιτα, δηλαδη τρωω τα παντα, αλλα οχι σε τεραστιες ποσοτητες, αναψυκτικα δεν επινα οποτε οκ, ποτα επισης, εχω κοψει ετοιματζιδικα και παγωτα και πινω πολυ νερακι και τρωω πολλα φρουτα. απλα το βραδινο μου συνηθως ειναι γιαουρτακι και φρουτα ή καμια φρυγανια με τυρακι... και μετα τις 8 δεν τρωω τιποτα, ειναι ωρα οριο... :lol: αυτα καλα τα εχασα, να δω πως θα χασω τα υπολοιπα τρια τεσσερα που θελω... θελω να παω 59 για ψυχολογικους λογους... :) :) αλλα δυσκολο το κοβω... :(
ise se poli kalo dromo kai me sosti logiki afou opos les kaneis diatrofi kai oxi dieta.auto simenei oti mesa se merikous mines tha ta xaseis ta kila.MIa simvouli mou einai ton diadromo na ton kaneis PROI kai me adio stomaxi pinontas mono ena sketo kafe tha deis sigoura apotelesma dokimaseto gia kanena mina kai des an se boithise.
Link to comment
Share on other sites

Τι υψος έχεις;

 

ειμαι 1.65!

 

 

ise se poli kalo dromo kai me sosti logiki afou opos les kaneis diatrofi kai oxi dieta.auto simenei oti mesa se merikous mines tha ta xaseis ta kila.MIa simvouli mou einai ton diadromo na ton kaneis PROI kai me adio stomaxi pinontas mono ena sketo kafe tha deis sigoura apotelesma dokimaseto gia kanena mina kai des an se boithise.

 

βασικα οποτε μπορω να παω πρωι, το προτιμω, αλλα καποιες μερες λογω διαβασματος δεν γινεται και παω απογευμα... αλλα το πρωινο ειναι καλυτερο. καφε δεν πινω, γαλατακι και καλο πρωινο ομως ειναι απαραιτητο για μενα... :)

μου ελεγε ο γυμναστης μου σημερα οτι ειναι καλο να χανω ενα κιλο την εβδομαδα αν δεν θελω να τα ξαναπαρω. οποτε αν συνεχισω ετσι σε κανα μηνα, θα μπορεσω να φτασω τα χασω, βεβαια μεσα σε αυτον τον ενα μηνα θα παω και διακοπες... αλλα θα προσπαθησω τουλαχιστον να μην παρω....

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

Ta xeis ta kilakia sou dld. :rolleyes: :whistle:

 

Kαλά μην το λες... Μην κρίνεις μόνο από το ύψος. Και αυτό που λένε ότι πρέπει να είσαι 10-15 κιλά κάτω από το ύψος σου, είναι βλακείες. Παίζει ρόλο και η κατασκευή του σώματος καθώς και το πόσο γυμνασμένος-η είσαι. ;)

 

Μια φίλη μου είναι 1,75 με 75 κιλά και είναι πραγματικά κουκλάρα. Σοβαρά δεν της φαίνονται, κανονική προς αδύνατη τη λες!

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ το πιασαμε το υπονοουμενο :lol: :X :whistle:

 

 

Aν μιλάς για μένα, άστο. Mια χαρά είμαι και στα κιλά και στο ύψος ευτυχώς. Απλά γενικά μίλησα ότι δεν παίζουν τόσο ρόλοι οι '' αριθμοί ''. :)

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλά μην το λες... Μην κρίνεις μόνο από το ύψος. Και αυτό που λένε ότι πρέπει να είσαι 10-15 κιλά κάτω από το ύψος σου, είναι βλακείες. Παίζει ρόλο και η κατασκευή του σώματος καθώς και το πόσο γυμνασμένος-η είσαι. ;)

 

Μια φίλη μου είναι 1,75 με 75 κιλά και είναι πραγματικά κουκλάρα. Σοβαρά δεν της φαίνονται, κανονική προς αδύνατη τη λες!

Εκτός αν είναι αθλήτρια. Επαγγελματίας ή ημιεπαγγελματίας. :p

Στους άντρες ισχύει πιο πολύ γιατί έχουμε και κάτι μπράτσα σαν ψωμια.

Link to comment
Share on other sites

Ta xeis ta kilakia sou dld. :rolleyes: :whistle:

 

:eek: :sorry: :sorry: :sorry: :sorry: χτυπα και συ... ακαρδε... :sorry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφίες με μαγιώ και θα αποφασίσει η κριτική επιτροπή του myphone.
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...