Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές: Επιλογή / Αναβάθμιση


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάρε το Dell Inspiron 1750. Το πήρα από ebay στα 580 με 3 χρόνια εγγύηση.

 

Μπορεις να δοσεις καποιο Link απο εκει που τον πηρες?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Nα ρωτήσω ρε παίδες:

 

Πήγα και πήρα ένα netbook εχτες, χωρίς να το έχω ψάξει καθόλου προηγουμένως (έχω ένα laptop HP εδώ και τρία χρόνια, με το οποίο βγάζω όλη μου τη δουλειά και είμαι πολύ ευχαριστημένη, αλλά επειδή ταξιδεύω πολύ και δουλεύω πολύ εκτός σπιτιού, έχω κουραστεί να το κουβαλάω - ειδικά τώρα που έχει αδυνατίσει κάπως η μπαταρία και πρέπει να κουβαλάω και το φορτιστή)

 

Μπήκα λοιπον σ' ένα μαγαζί και μέσα σε 20' διάλεξα το φθηνότερο και πιο ελαφρύ (φοβερά κριτήρια το ξέρω :p) - βέβαια κι οι πωλητές μου είπαν ότι σ' αυτά δεν υπάρχουν φοβερές διαφορές πέρα από τη διάρκεια της μπαταρίας. Απ' όσο μπορεσα να το δοκιμάσω μου φαίνεται ότι δουλεύει μια χαρα, αλλά δεν είχα ξανακούσει ποτέ τη μάρκα - είναι "emachines": την ξέρετε καθόλου ή είναι μαρκα...μ'έκαψες??

 

-όχι οτι αλλάζει τίποτα τώρα, αλλά έτσι από περιέργεια :)

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω ρε παίδες:

 

Πήγα και πήρα ένα netbook εχτες, χωρίς να το έχω ψάξει καθόλου προηγουμένως (έχω ένα laptop HP εδώ και τρία χρόνια, με το οποίο βγάζω όλη μου τη δουλειά και είμαι πολύ ευχαριστημένη, αλλά επειδή ταξιδεύω πολύ και δουλεύω πολύ εκτός σπιτιού, έχω κουραστεί να το κουβαλάω - ειδικά τώρα που έχει αδυνατίσει κάπως η μπαταρία και πρέπει να κουβαλάω και το φορτιστή)

 

Μπήκα λοιπον σ' ένα μαγαζί και μέσα σε 20' διάλεξα το φθηνότερο και πιο ελαφρύ (φοβερά κριτήρια το ξέρω :p) - βέβαια κι οι πωλητές μου είπαν ότι σ' αυτά δεν υπάρχουν φοβερές διαφορές πέρα από τη διάρκεια της μπαταρίας. Απ' όσο μπορεσα να το δοκιμάσω μου φαίνεται ότι δουλεύει μια χαρα, αλλά δεν είχα ξανακούσει ποτέ τη μάρκα - είναι "emachines": την ξέρετε καθόλου ή είναι μαρκα...μ'έκαψες??

 

-όχι οτι αλλάζει τίποτα τώρα, αλλά έτσι από περιέργεια :)

 

Η emachines ειναι γνωστη για την χαμηλη ποιοτητα των pcs/laptops/netbooks που πουλαει.. και σαφως οι πωλητες εκει που το αγορασες σωστα σου ειπαν, οσον αφορα τα τεχνικα χαρακτηριστικα τα περισσοτερα netbooks ειναι παρομοια, αντε καποια να εχουν καλυτερο igp. εκει που διαφερουν αρκετες φορες ειναι στη μπαταρια, αν ειναι 3 η 6 cells και ποσες Whr.. εγω προσφατα αγορασα το Lenovo ideapad s10-2 με μεγαλη 6cell μπαταρια απο την προσφορα της saturn πριν κανενα μηνα 200 ευρω, ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο την τιμη και την ποιοτητα του οσο και απο τη διαρκεια ζωης της μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αλλάξω για ακόμη μια φορά την βάση του λάπτοπ. Έχω βάλει στο μάτι αυτήν http://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook-GPS/Laptop-Acc/Stands/CoolerMaster-Notebook-Cooler-Ergostand-9-17-Black-w-4x-USB2-0-R9-NBS-4UAK.htm αλλά δεν ξέρω αν αξίζει, παρόλο που ακούω θετικά σχόλια. Την έχει κανείς;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η emachines ειναι γνωστη για την χαμηλη ποιοτητα των pcs/laptops/netbooks που πουλαει..

 

α ωραία :p

 

.. εγω προσφατα αγορασα το Lenovo ideapad s10-2 με μεγαλη 6cell μπαταρια απο την προσφορα της saturn πριν κανενα μηνα 200 ευρω, ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο την τιμη και την ποιοτητα του οσο και απο τη διαρκεια ζωης της μπαταριας.

κι εγώ τόσο το πήρα αυτό. Η μπαταρία διαρκεί 4 ώρες λέει... Τελος πάντων, ελπίζω ίσα για το Office που δουλεύω εγώ να μη μου δημιουργεί προβλήματα. Παντως RAM και σκληρό δεν είχε λιγότερο από τα άλλα που κοίταξα...

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας για φορητό σε ένα φίλο, είδα οτι στα Multirama έχουν φέρει τα Alienware!! Όσοι είναι gamers νομίζω οτι με καταλαβαίνουν :) Χθες πέρασα και είδα το m17x από κοντά.... τρελή laptopάρα :) .
Link to comment
Share on other sites

α ωραία :p

 

 

κι εγώ τόσο το πήρα αυτό. Η μπαταρία διαρκεί 4 ώρες λέει... Τελος πάντων, ελπίζω ίσα για το Office που δουλεύω εγώ να μη μου δημιουργεί προβλήματα. Παντως RAM και σκληρό δεν είχε λιγότερο από τα άλλα που κοίταξα...

 

Κοιτα οταν αγοραζεις notebooks/netbooks δεν κρινεις μονο απο το ποση μνημη εχουν ή ποση ειναι η χωρητικοτητα του δισκου. Μπορει να ειναι ιδια σε ολους αλλα αλλη μαρκα (και ποιοτητα) εχουν τα sony, αλλη τα acer αλλη τα "μιγιαγκι". Δεν ειναι θεμα μονο μπαταριας λοιπον, αυτο ειναι το λιγοτερο!! :)

 

Παντως αμα σου κανει τη δουλεια, εισαι κομπλε, αλλωστε δεν ειναι και για πολυ παιδεμα τα netbooks κουραζουν. Καλοριζικο να ειναι!! :)

 

Ψάχνοντας για φορητό σε ένα φίλο, είδα οτι στα Multirama έχουν φέρει τα Alienware!! Όσοι είναι gamers νομίζω οτι με καταλαβαίνουν :) Χθες πέρασα και είδα το m17x από κοντά.... τρελή laptopάρα :) .

 

Ναι το προσεξα και εγω, αν και στην Ελλαδα ομως τα Alienware δεν ειναι και τοσο γνωστα ουτε καν στους gamers!!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι πως κανένας gamer δε θα έπαιρνε laptop για να παίζει παιχνίδια, όπως και να το κάνουμε οι κάρτες γραφικών για desktop είναι αρκετά ανώτερες από τις mobility εκδόσεις που βάζουν στα laptop. Επίσης παιχνίδι σε 15" οθόνη για μένα δε λέει...
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι πως κανένας gamer δε θα έπαιρνε laptop για να παίζει παιχνίδια, όπως και να το κάνουμε οι κάρτες γραφικών για desktop είναι αρκετά ανώτερες από τις mobility εκδόσεις που βάζουν στα laptop. Επίσης παιχνίδι σε 15" οθόνη για μένα δε λέει...

 

Mην το λες.. υπαρχουν αρκετοι laptop πλεον με αρκετα ισχυρες καρτες γραφικων.. πχ asus g73.. 17" 1920x1080 lcd, i 7 720 quad core, ati 5870 mobile ( αντιστοιχη της ati 5770 desktop ) και τιμη γυρω στα 1600 ευρω.. αρα με καποιους ( μικρους ) συμβιβασμους καλλιστα μπορεις να το εχεις και ως το μονο σου συστημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Αγόρασα πριν μία εβδομάδα ενα sony vaio της σειράς F με full hd οθόνη.Δυστυχώς όμως δεν φωτίζεται με τεχνολογία led αλλά με ccfl.Το ερώτημά μου είναι το εξής:Στο κάτω μέρος της οθόνης και ειδικά όταν απεικονίζονται ανοιχτά χρώματα,παρατηρώ μια μπάρα σκιάς πάχους περίπου 1εκ απο τη μια μεριά έως την άλλη.Έχω παρατηρίσει οτι αυτό συμβαίνει και σε άλλες οθόνες με ccfl,αλλά σε αυτό φαίνεται περισσότερο.Είναι πρόβλημα αυτό?Θα πρέπει να απευθυνθώ στο service?Ή είναι φυσιολογική τεχνική ατέλεια όλων των vaio με ccfl?Όποιο παιδί γνωρίζει ας απαντίσει γιατι όταν δίνεις 1300e σε ένα ,μηχάνιμα,θέλεις να είναι τέλειο!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Αγόρασα πριν μία εβδομάδα ενα sony vaio της σειράς F με full hd οθόνη.Δυστυχώς όμως δεν φωτίζεται με τεχνολογία led αλλά με ccfl.Το ερώτημά μου είναι το εξής:Στο κάτω μέρος της οθόνης και ειδικά όταν απεικονίζονται ανοιχτά χρώματα,παρατηρώ μια μπάρα σκιάς πάχους περίπου 1εκ απο τη μια μεριά έως την άλλη.Έχω παρατηρίσει οτι αυτό συμβαίνει και σε άλλες οθόνες με ccfl,αλλά σε αυτό φαίνεται περισσότερο.Είναι πρόβλημα αυτό?Θα πρέπει να απευθυνθώ στο service?Ή είναι φυσιολογική τεχνική ατέλεια όλων των vaio με ccfl?Όποιο παιδί γνωρίζει ας απαντίσει γιατι όταν δίνεις 1300e σε ένα ,μηχάνιμα,θέλεις να είναι τέλειο!

 

Αυτο δεν μου ακουγεται για προβλημα με το ccfl, αλλα μαλλον οτι εχεις μια ολοκληρη "μπαρα" υπολειτουντων/κολλημενων subpixels.. τα ccfl/led κλπ lamps ειναι καθετα στην οθονη, δεν μπορουν να δημιουργησουν το προβλημα οπως το περιγραφεις, και μεταξυ τους και της lcd υπαρχει ενα "panel" απο light difuser, που διαχεει το φως τους σχετικα ομοιομορφα σε ολη την επιφανεια του panel του difuser, αρα αν ενα ccfl lamp/led stripe υπολειτουργουσε, θα ειχες μειωμενη φωτεινοτητα σε μια μεγαλη περιοχη, οχι περιορισμενη σε μια οριζοντια μπαρα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, εφτασε ο καιρος λοιπον να αντικαταστησω τον σταθερο υπολογιστη που εχω εδω και 7 χρονια με λαπτοπ, λιγο το οτι ειμαι ασχετος λιγο το οτι ολα μου φαινονται πανω κατω ιδια δε μπορω να καταληξω σε κατι. τα χρηματα που διαθετω ειναι γυρω στα 700 ευρω το λαπτοπ κατα κυριο λογο το θελω για ταινιες/μουσικη/ιντερνετ και πολυ λιγο gaming. ειμαι αναμεσα λοιπον σε αυτο

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.907307 αλλα 1 χρονο εγγυηση και απο οτι ξερω δε κυκλοφορουν καιρο στην ελληνικη αγορα αλλο που ειδα ειναι αυτο http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.906451 3gb ραμ λιγο με μπερδεψε στην καρτα γραφικων που λεει "εξωτερικη" 50 ευρω πιο ακριβος αλλα εχει αυτη την καλη εγγυηση του ε-σοπ ο,τι παθει για 2 χρονια στο αντικαθιστουν με καινουριο λαπτοπ και ενα ακομα που ειδα ειναι http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.906345 . στο σαμσουνγκ με τραβαει η εμφανιση στα αλλα 2 κυριως η εγγυηση. αν εχετε να μου προτεινετε κατι αλλο στα λεφτα που ζηταω ή αν εχετε να πειτε κατι πανω σε αυτα που εδωσα, σας ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

αυτο πως σου φαινεται..μπορει να σε χαλασει που εχει ξενα windows.. Edited by giothesuper

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Έχει στα multirama ένα dell 15 ίντσες με core i3, 3gb ram, 500gb σκληρό και κατά γραφικών 1gb.

Το πρότεινα σε έναν φίλο και το πήρε πριν 2 μέρες.το κόστος του αν θυμάμαι καλά είναι 649€. Φοβερή τιμή, φοβερό μηχάνημα και φυσικά είναι dell !!!!

Αν δεν είχα πάρει το toshiba u500 πριν 3 μήνες θα το έπαιρνα σίγουρα!!!!

 

Sent from my Samsung Galaxy S I-9000

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,

τον τελευταιο καιρο κοιταζω με καλο ματι τα internet tablets.

το ipad δεν το θελω γιατι δεν μου αρεσει και για μενα ειναι ενα μεγαλο iphone, κατι που με χαλαει.

 

εχω δει το galaxy tab το οποιο ειναι 7 ιντσες, και ειδα πριν μερες και το archos internet tablet.

θεωρω οτι το archos internet tablet ειναι αρκετα καλυτερη αγορα σε σχεση με το galaxy tab, γιατι εχει και 10,1 ιντσες οθονη και ειναι και πολυυυυ φθηνοτερο !!!!

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.662410

 

εσεις τι λετε γι'αυτα τα δυο ?

 

και κατι αλλο. σκεφτομαι τι ειναι καλυτερο, ενα tablet pc με τouch screen η το archos που εχει android.

τι λετε ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,

τον τελευταιο καιρο κοιταζω με καλο ματι τα internet tablets.

το ipad δεν το θελω γιατι δεν μου αρεσει και για μενα ειναι ενα μεγαλο iphone, κατι που με χαλαει.

 

εχω δει το galaxy tab το οποιο ειναι 7 ιντσες, και ειδα πριν μερες και το archos internet tablet.

θεωρω οτι το archos internet tablet ειναι αρκετα καλυτερη αγορα σε σχεση με το galaxy tab, γιατι εχει και 10,1 ιντσες οθονη και ειναι και πολυυυυ φθηνοτερο !!!!

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.662410

 

εσεις τι λετε γι'αυτα τα δυο ?

 

και κατι αλλο. σκεφτομαι τι ειναι καλυτερο, ενα tablet pc με τouch screen η το archos που εχει android.

τι λετε ?

 

Το προβλημα με τα tablets με windows ειναι τα ιδια τα windows, το UI τους δεν ειναι βελτιστοποιημενο για touch screens, απο αυτην την αποψη, το galaxy tab/dell streak/archos κλπ android tablets ειναι πολυ καλυτερα.. φυσικα σαν hardware και ταχυτητα ενα atom tablet ειναι ταχυτερο, αλλα τι να το κανεις.. φαντασου ποσο σπασιμο ειναι τα windows mobile που θελουν πενακι σε σχεση με τα apple iphone η το android που δουλευουν καλυτερα με την touch screen, κατι αντιστοιχο θα ειναι και μεταξυ windows και android σε tablet.

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με τα tablets με windows ειναι τα ιδια τα windows, το UI τους δεν ειναι βελτιστοποιημενο για touch screens, απο αυτην την αποψη, το galaxy tab/dell streak/archos κλπ android tablets ειναι πολυ καλυτερα.. φυσικα σαν hardware και ταχυτητα ενα atom tablet ειναι ταχυτερο, αλλα τι να το κανεις.. φαντασου ποσο σπασιμο ειναι τα windows mobile που θελουν πενακι σε σχεση με τα apple iphone η το android που δουλευουν καλυτερα με την touch screen, κατι αντιστοιχο θα ειναι και μεταξυ windows και android σε tablet.

συμφωνουμε φιλε μου. ουτως η αλλως δεν το πολυ σκεφτομαι για συσκευη με windows, απλα κοιταζω την αγορα μηπως και υπαρχει κατι τοσο καλο σε καλη τιμη.

 

παντως απο archos, dell streak, ipad και galaxy tab, η τιμη του archos ειναι πολυ σουπερ.

μηπως να με ανυσηχει αυτο ? τι λετε ?

 

κατα γενικη ομολογια θα αγοραζες εσυ το archos ?

απο service τι κανουμε αν τυχει κατι ? πρεπει να παει εξωτερικο ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

συμφωνουμε φιλε μου. ουτως η αλλως δεν το πολυ σκεφτομαι για συσκευη με windows, απλα κοιταζω την αγορα μηπως και υπαρχει κατι τοσο καλο σε καλη τιμη.

 

παντως απο archos, dell streak, ipad και galaxy tab, η τιμη του archos ειναι πολυ σουπερ.

μηπως να με ανυσηχει αυτο ? τι λετε ?

 

κατα γενικη ομολογια θα αγοραζες εσυ το archos ?

απο service τι κανουμε αν τυχει κατι ? πρεπει να παει εξωτερικο ?

 

εμενα μου φαινεται εξαιρετικο.. και σαν χαρακτηριστικα και σαν τιμη.. ψαξε μονο μερικα reviews κλπ, για την ποιοτητα της οθονης του, και το ποσο καλη αποκριση εχει η touch screen, ποση battery uptime εχει κλπ.. επισης δεν εχει 3g αν σε ενδιαφερει αυτο.. οσον αφορα το service, αν περασει η εγγυηση κλαφτο, οπως γινεται και με τα dell/apple που και αυτα εξωτερικο θα πανε, και το κοστος θα ειναι απαγορευτικο.. παντως η archos δεν ειναι χτεσινη εταιρια, τα προιοντα της ειναι ποιοτικα.

Edited by Sauber
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Χρειαζομαι βοηθεια παιδια!!!!

Η κοπελα μου θελει να αγορασει ενα notebook γυρο στα 600-650 ευρο για χρηση πιο πολυ προγραμματων της σχολης της,περιηγηση στο net κτλ

Εχω καταληξει αναμεσα σε 2:http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.906926 και http://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook-GPS/Notebook/Laptop/HP-G62-b60ev-sv-XF267EA-B1A-XF285EA-B1A.htm

 

Εγω τεινω προς τον ACER(τον πρωτο) μηπως παιζω και γω κανα παιχνιδακι αλλα και παλι ειμαι σε διλλημα........

 

Περιμενω τη γνωμη σας η και καποια αλλη καλυτερη προταση στα ιδια χρηματα.

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Χρειαζομαι βοηθεια παιδια!!!!

Η κοπελα μου θελει να αγορασει ενα notebook γυρο στα 600-650 ευρο για χρηση πιο πολυ προγραμματων της σχολης της,περιηγηση στο net κτλ

Εχω καταληξει αναμεσα σε 2:http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.906926 και http://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook-GPS/Notebook/Laptop/HP-G62-b60ev-sv-XF267EA-B1A-XF285EA-B1A.htm

 

Εγω τεινω προς τον ACER(τον πρωτο) μηπως παιζω και γω κανα παιχνιδακι αλλα και παλι ειμαι σε διλλημα........

 

Περιμενω τη γνωμη σας η και καποια αλλη καλυτερη προταση στα ιδια χρηματα.

ευχαριστω!

 

Μεταξυ των δυο, για παιχνδια, τον acer.. ακομα και ο ταχυτερος επεξεργαστης του hp δεν σε σωζει, γιατι η καρτα γραφικων του ειναι πολυ αδυναμη.

Link to comment
Share on other sites

Μεταξυ των δυο, για παιχνδια, τον acer.. ακομα και ο ταχυτερος επεξεργαστης του hp δεν σε σωζει, γιατι η καρτα γραφικων του ειναι πολυ αδυναμη.

 

Στην ουσια ο υπολογιστης δε προοριζεται για παιχνιδια.

Απλα,σαν γενικο συνολο ειναι καλυτερος ο acer με χειροτερο(απ οτι καταλαβαινω,λογικα ετσι θα ειναι) επεξεργαστη και καλυτερη καρτα γραφικων,απ οτι ο hp με καλυτερο επεξεργαστη και χειροτερη καρτα?

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα laptop Toshiba Satellite SA30-213.

Αυτό έχει πάνω δύο μνήμες.

- Μια Samsung PC2100S 256MB DDR CL2.5 και

- μια Ηynix PC2700S 256MB 333Mhz CL2.5.

 

Απότι ξέρω οι μνήμες αυτές είναι DDR 1.

Εάν θέλω να τις αλλάξω με μεγαλύτερες, μπορώ να βάλω DDR 2; Θα ταιριάξουν δηλαδή στο laptop ή μήπως είναι διαφορετικές;

 

Επίσης : σε τί διαφέρει το DIMM απο το SODIMM; Εάν έχω δηλαδή DIMM μπορώ να βάλω SODIMM ή όχι;

 

Ευχαριστώ. :)

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Η DDR1 είναι φυσικά ασύμβατη με τη DDR2. Επίσης τα laptop παίρνουν μόνο SODIMM και όχι DIMM που είναι πιο μεγάλες σε μέγεθος.

Εν κατακλείδι θα χρειαστείς και πάλι DDR1 SODIMM. Συμβουλέψου το http://www.crucial.com για τον ακριβή τύπο μνήμης που θα χρειαστείς.

Link to comment
Share on other sites

Η DDR1 είναι φυσικά ασύμβατη με τη DDR2. Επίσης τα laptop παίρνουν μόνο SODIMM και όχι DIMM που είναι πιο μεγάλες σε μέγεθος.

Εν κατακλείδι θα χρειαστείς και πάλι DDR1 SODIMM. Συμβουλέψου το http://www.crucial.com για τον ακριβή τύπο μνήμης που θα χρειαστείς.

 

Σε ευχαριστώ. Πολύ κατατοπιστικό site.

 

Τελικά πρέπει να βάλω : DDR1 SODIMM PC2700, max 1GB per slot.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...