Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι ομως σε πληροφορω(κι αν θες το πιστευεις) με cloudy 2.2 με νορμαλ χρηση βγαζω 1μιση μερα ανετα με την 1 μπαταρια....

 

Το πιστεύω... απλά σε στοκ βγάζει την μια... η μισή πάει περίπατο...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

απο οτι εχω δει εχεις δοκιμασει τα παντα και συνεχιζει. κοιταξες μεσο appops μια μια τι εφαρμογες και τα παιχνιδια μηπως καποια ανοιγει data κρυφα; η μηπως καποια την εχεις βαλει να ανοιγει μονο με data, και οχι με wifi, η αν μπηκε μονη της; Οταν κανεις επαναφορα μηπως μπαινουν εφαρμογες μεσο mail απο backup που εχεις κανει και καποια σου ανοιγει data με αποτελεσμα σε ολες της rom να γινεται ιδιο; αμα εχεις privacy guard στην ρομ κοψε τα permissions απο ολα στο κινητο να δεις αν στο ξανακανει και δες και το appops τη τρεχει πισω στα κρυφα. sorry για το off topic!

 

εχτές μόλις ήρθε το μήνυμα για την χρέωση άνοιξα το appops και κοίταξα αν υπάρχει εφαρμογή να κάνει χρήση των data.καμία εφαρμογή δεν είχε δικαίωμα να κάνει κάτι τέτοιο.επίσης δεν έχω δηλώσει καμία εφαρμογή να ανοίγει με data καθώς πολύ σπάνια χρησιμοποιώ.προς το παρών τίκαρα την επιλογή που έχει μέσα στα δεδομένα για περιορισμό παρασκηνιακής λειτουργίας, αν και δεν πιστεύω πως είναι αυτό.

 

αν μια εφαρμογή έμπαινε στο ιντερνετ με data θα είχα έστω 1kb τραφικ στα δεδομένα, εγώ έχω 0 πάντα

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Μηπως την sd την διαβασε καποιο Mac? Σε εμενα μια φορα που εβγαλα την sd να την αντιγραψω σε Mac με adaptor, δεν την αναγνωριζε μετα το κινητο. Χρειαστηκε ενα format η καρτουλα σε windows και την αναγνωρισε μετα κανονικα

 

οχι την διαβασαν windows και ενα samsung s3 που εχω

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αμα παρω μια καλη θηκη και δεν παρω το γυαλι που λετεαν πεσει μπορει να παθει κατι χωρις αυτο το γυαλι γιατι οπως λεει εχει γυαλι gc 3
Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αμα παρω μια καλη θηκη και δεν παρω το γυαλι που λετεαν πεσει μπορει να παθει κατι χωρις αυτο το γυαλι γιατι οπως λεει εχει γυαλι gc 3

 

Ασε τι λεει(χωρις να αμφισβητω ουτε τα γραφομενα σου,ουτε και την ανθεκτικοτητα του cgc3),ΑΛΛΑ,ειιδικα ενα καλο tempered glass στην οθονη,μπορει να σου σωσει την οθονη σε περιπτωση πεσιματος!

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ασε τι λεει..Ειδικα ενα καλο tempered glass στην οθονη,μπορει να σου σωσει την οθονη σε περιπτωση πεσιματος!

 

+1. Oταν μιλάμε για κόστος ~10 ευρώ, είναι αστείο και να το συζητάμε. Τα γυαλάκια του G3 που μπορείτε να βρείτε και Ελλάδα έχουν τέλεια εφαρμογή. Επίσης, η αίσθηση στο δάχτυλο και στις δαχτυλιές είναι πολύ καλύτερη.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενα γυαλακι κανει 10-20 ευρω. Μια αλλαγη οθονης, εκτος απο την ταλαιπωρια του σερβις, ειναι πολυ πιο ακριβη. Για μενα ειναι μονοδρομος στα συγχρονα smartphones.
Link to comment
Share on other sites

Το tempered glass δεν ειναι για να μην σπασει η οθονη. Απλα την προστατευει απο γρατζουνιες. Οτι ακριβως κανει και μια απλη μεμβρανη...απλα με καλυτερη αισθηση στην αφη και ισως λιγο μεγαλυτερη αντοχη στις γρατζουνιες... Το μονο μειονεκτημα ειναι οτι αν κοιταξεις το κινητο απο το ολαι φαινεται οτι εχει κατι προσθετο η οθονη
Link to comment
Share on other sites

ωραια θα το δω παιδια γιατι και στο defy που ειχα και στο p6 δεν εβαλα ποτε γυαλι και φυσικα δεν ξερω ειμαι τυχερος οπτοε μου επεσε το κιν κατω ποτε δεν εσπασα οθονη παντα ομως ειχα μια θηκη!!!απλα το λεω γιατι με το γυαλι το κιν δειχνει ασχημο ρε ****το...ασε που νομιζω οτι δεν δειχνει τοσο καλα οσο οταν εχει αυτο το γυαλι απο πανω!!! Edited by lostmangr
Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

Το tempered glass δεν ειναι για να μην σπασει η οθονη. Απλα την προστατευει απο γρατζουνιες. Οτι ακριβως κανει και μια απλη μεμβρανη...απλα με καλυτερη αισθηση στην αφη και ισως λιγο μεγαλυτερη αντοχη στις γρατζουνιες... Το μονο μειονεκτημα ειναι οτι αν κοιταξεις το κινητο απο το ολαι φαινεται οτι εχει κατι προσθετο η οθονη

 

για να μην σπασει η οθονη ειναι. καμια σχεση με μεμβρανη μερα με νυχτα.

Aπο το συγκεκριμενο εχω σπασει 3. Σιγουρα θα μου εχει σπασει η οθονη στο g3, γιατι και της τρεις φορες επεσε πανω σε μυτερες γωνιες απο υψος. Nillkin για μενα παντως τα καλυτερα. τα χρησιμοποιω χρονια.

 

http://www.ebay.com/itm/9H-Hardness-Anti-Burst-Cover-NILLKIN-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-LG-G3-/321580272276?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4adfad8a94

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αμα παρω μια καλη θηκη και δεν παρω το γυαλι που λετεαν πεσει μπορει να παθει κατι χωρις αυτο το γυαλι γιατι οπως λεει εχει γυαλι gc 3

 

Φίλε μου όπως είπαν και τα μέλη ποιο πάνω αξίζει η αγορά ενός tempered glass.Δώσε καλύτερα 20 και θα γλυτώσεις τα λεφτά για το σέρβις του αν σπάσει η οθόνη.Το προηγούμενο κινητό μου με Gorilla Glass 2 έπεσε με θήκη και ράγισε η οθόνη του.Άτυχη στιγμή αλλά ήθελε 120 στην επισκευή του.Και όπως είπε το μέλος asdfaster πάρε Nilkin 9H+.Αυτό έχω πάρει και στο G3 και το αντίστοιχο στο G2 mini που είχα παλιά και πίστεψε με αξίζει κάθε ευρώ που θα δώσεις ;)

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όπως είπαν και τα μέλη ποιο πάνω αξίζει η αγορά ενός tempered glass.Δώσε καλύτερα 20 και θα γλυτώσεις τα λεφτά για το σέρβις του αν σπάσει η οθόνη.Το προηγούμενο κινητό μου με Gorilla Glass 2 έπεσε με θήκη και ράγισε η οθόνη του.Άτυχη στιγμή αλλά ήθελε 120 στην επισκευή του.Και όπως είπε το μέλος asdfaster πάρε Nilkin 9H+.Αυτό έχω πάρει και στο G3 και το αντίστοιχο στο G2 mini που είχα παλιά και πίστεψε με αξίζει κάθε ευρώ που θα δώσεις ;)

 

Φίλε ποια είναι η διάφορα ανάμεσα σε h με το h+?

Link to comment
Share on other sites

Nilkin 9H+

Με αυτο εδω το γυαλι ομως η εικονα του κιν θα ειναι η ιδια???πιστευω να καταλαβενεις τι θελω να πω οταν λεω η ιδια...

Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ποια είναι η διάφορα ανάμεσα σε h με το h+?

 

το Η+ πιανει ως το ακουστικο δηλαδη ολοι την οθονη. ενω το H αφηνει την καμερα χωρις τζαμι διπλα απο το ακουστικο. και 9Η ειναι το παχος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με αυτο εδω το γυαλι ομως η εικονα του κιν θα ειναι η ιδια???πιστευω να καταλαβενεις τι θελω να πω οταν λεω η ιδια...

 

εμενα μια χαρα μου φαινεται σαν να μην εχει, ισως μπερδευεις το γυαλι με της mat ζελατινες επειδη οι mat ζελατινες μαυριζουν την οθονη επειδη και καλα ειναι για δαχτυλιες.

Link to comment
Share on other sites

το Η+ πιανει ως το ακουστικο δηλαδη ολοι την οθονη. ενω το H αφηνει την καμερα χωρις τζαμι διπλα απο το ακουστικο. και 9Η ειναι το παχος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

εμενα μια χαρα μου φαινεται σαν να μην εχει, ισως μπερδευεις το γυαλι με της mat ζελατινες επειδη οι mat ζελατινες μαυριζουν την οθονη επειδη και καλα ειναι για δαχτυλιες.

 

Συμφωνώ και στα 2.Στα 2 μου κινητά με Nilkin 9H+ ποτέ δεν είδα κάποια διαφορά στην οθόνη.Είναι ακριβώς το ίδιο απλά έχει ένα τζαμάκι που με το καιρό συνηθίζεις την ύπαρξη του. :)

 

Edit:Κάτι που ξέχασα να αναφέρω είναι ότι είναι πολύ δύσκολο να χαραχτεί.Ακόμα και με κλειδιά μαχαίρια δεν χαράζεται οπότε προστατεύει και την οθόνη από τυχόν γρατζουνιές.

Edited by Themis2004

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και στα 2.Στα 2 μου κινητά με Nilkin 9H+ ποτέ δεν είδα κάποια διαφορά στην οθόνη.Είναι ακριβώς το ίδιο απλά έχει ένα τζαμάκι που με το καιρό συνηθίζεις την ύπαρξη του. :)

 

Edit:Κάτι που ξέχασα να αναφέρω είναι ότι είναι πολύ δύσκολο να χαραχτεί.Ακόμα και με κλειδιά μαχαίρια δεν χαράζεται οπότε προστατεύει και την οθόνη από τυχόν γρατζουνιές.

 

οταν μου εσπασαν δοκιμαζα να τα χαραξω και πραγματικα δεν γινοταν ειναι πλαστικο με γυαλι κατι τετοιο περιεχει μεσα. για μενα ειναι το μονο αξεσουαρ, προστατευτικο, η οτι αλλο θεωρειται που και τσιμπημενο να ηταν σε τιμη θα το επερνα στανταρ.

Link to comment
Share on other sites

οταν μου εσπασαν δοκιμαζα να τα χαραξω και πραγματικα δεν γινοταν ειναι πλαστικο με γυαλι κατι τετοιο περιεχει μεσα. για μενα ειναι το μονο αξεσουαρ, προστατευτικο, η οτι αλλο θεωρειται που και τσιμπημενο να ηταν σε τιμη θα το επερνα στανταρ.

 

http://www.e-smartbuy.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=3394&virtuemart_category_id=393&Itemid=71 Ελπίζω να αξίζει τα λεφτα του..... Σας ευχαριστώ για ακόμη μια φορά.

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-smartbuy.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=3394&virtuemart_category_id=393&Itemid=71 Ελπίζω να αξίζει τα λεφτα του..... Σας ευχαριστώ για ακόμη μια φορά.

 

Αυτό είναι φίλε μου.Αξίζει και με το παραπάνω :D

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι φίλε μου.Αξίζει και με το παραπάνω :D

 

Θα γίνει η αγορα αύριο μαζί με θήκη για να αρχίσω να το χρησιμοποιώ. Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα προστατευει απο τις πτωσεις ενα καλο glass. Εμενα εφαγε μια επικη τουμπα, εγινε ζημια στο πλαισιο του κινητου και το glass εγινε κομματια. Αν δεν υπηρχε αυτο, μπορει να ειχε παθει ζημια η οθονη. Επισης, οπως ειπαν και πιο πανω, το glass δεν χαραζεται ευκολα. Και εγω οταν το εβγαλα μετα το σπασιμο το δοκιμασα για γρατσουνιες κτλ και δεν μπορουσα να του κανω.
Link to comment
Share on other sites

http://www.e-smartbuy.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=3394&virtuemart_category_id=393&Itemid=71 Ελπίζω να αξίζει τα λεφτα του..... Σας ευχαριστώ για ακόμη μια φορά.

 

Εγώ αυτό πήρα και το έχω στα χέρια μου, αλλά στο κουτί πάνω λέει AMAZING H όχι Η+ και ας το δείχνει στην εικόνα του καταστήματος.

Δεν το έχω ανοίξει/εγκαταστήσει ακόμα γιατί δεν έχω πάρει ακόμα το τηλέφωνο, οπότε δεν ξέρω αν υπάρχει όντως διαφορά Η/Η+ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό πήρα και το έχω στα χέρια μου, αλλά στο κουτί πάνω λέει AMAZING H όχι Η+ και ας το δείχνει στην εικόνα του καταστήματος.

Δεν το έχω ανοίξει/εγκαταστήσει ακόμα γιατί δεν έχω πάρει ακόμα το τηλέφωνο, οπότε δεν ξέρω αν υπάρχει όντως διαφορά Η/Η+ κλπ.

 

Σου παραθέτω την απάντηση του asdfaster στο ίδιο ερώτημα

 

το Η+ πιανει ως το ακουστικο δηλαδη ολοι την οθονη. ενω το H αφηνει την καμερα χωρις τζαμι διπλα απο το ακουστικο. και 9Η ειναι το παχος.

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Το H+ που ειχα βαλει εγω δεν καλυπτε το ακουστικο ουτε και τη καμερα. Η διαφορα τους ηταν στο πακετο. Το H+ ηταν πιο "premium", χωρις ουσιαστικη διαφορα. Τα ιδια πραγματα ειχαν μεσα. Απο θεματα υλικων γυαλιου κτλ, δεν εχω διαπιστωσει καποια διαφορα.

Να πω την αληθεια, μετανιωσα που πληρωσα τη πρωτη φορα 30 ευρω για την H+ και οχι 10 για το απλο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! να ρωτησω λιγο το G3 που βρισκεται στα update! κοιτουσα λιγο της κοπελας μου χθες και ειναι ακομα στην 5.0 την αρχικη! δεν πηρε καποια αλλη ενημερωση εκτος πο μια εξτρα πολυ μικρη που αλλαξαν τα "κουμπια" σε εμφανιση αν θυμαμαι καλα! τι γινεται θα παει κατευθειαν σε 5.1 ή εχει δωσει η LG 5.0.1 και δεν εχει ερθει ακομα Ελλαδα;

σας ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...