Jump to content

Google Nexus 6 (by Motorola)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να κάνω τουλάχιστον τις πρώτες φορτισεις - καλύτερη συντήρηση μπαταρίας

μη. ανησυχείς με το γρήγορο φορτιστή φορτίζει γρήγορα έως το 75% και μετά μπαίνει σε κανονική slow φόρτιση. Έτσι δεν έχει πρόβλημα ή μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φόρτιση το Nexus 6 το βράδυ πριν κοιμηθώ και τώρα που το είδα ήταν στο 80% με την οθόνη ανοιχτή.

Κοιταζω τις ρυθμίσεις της μπαταρίας και έδειχνε ότι η οθόνη ήταν ανοιχτή για 3μιση ώρες. Δεν υπήρχε drain από κάποιο πρόγραμμα δηλαδή.

Είμαι με στοκ 5.1 και γενικά δεν έχω σαβούρα εγκατεστημένη.

Έχω τα daydream /ambient πάντα απενεργοποιημενα.

Έχεις κάνεις κάποια ιδέα?

 

Κι εμένα μου έκανε κάτι κουλά το βράδυ κι άνοιγε η οθόνη μόνη της...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με τους μικρους ηχους που περιγραφεται και εδω :

https://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=video&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0CCQQtwIwAQ&url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DxF3hTk7I1xU&ei=BlFkVZ3UH4v3UraxgYAL&usg=AFQjCNEyZJqJcKi4gDgqZ2kiXk9CfADrcg&sig2=ol9qD336tIdF6k7sctaL1Q&bvm=bv.93990622,d.d24

 

χρειαζεται αλλαγη σε custom rom για να διορθωθει? Δε τους ενδιαφερει να το διορθωσουν στη stock? Γιατι δεν εχω πειραξει τιποτα, ειμαι στην τελευταια stock version και ακομα υπαρχει...

Link to comment
Share on other sites

Έχει στις ρυθμίσεις κάπου μια επιλογή να ανοίγει η οθόνη όταν εισαγάγεις τον φορτιστή. Απεπίλεξέ την

 

Δεν την βρήκα ενω την θυμάμαι. Ίσως την θυμάμαι απο το oneplus που είχα πρόσφατα.

Σίγουρα έχει αυτή την επιλογή η στον Ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι θυμάμαι είναι και στην stock.

 

Σε CM12.1 είναι στις ρυθμίσεις οθόνης. "Display & Lights" στα αγγλικά που το έχω... Λέγεται "Wake on plug".

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με τους μικρους ηχους που περιγραφεται και εδω :

https://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=video&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0CCQQtwIwAQ&url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DxF3hTk7I1xU&ei=BlFkVZ3UH4v3UraxgYAL&usg=AFQjCNEyZJqJcKi4gDgqZ2kiXk9CfADrcg&sig2=ol9qD336tIdF6k7sctaL1Q&bvm=bv.93990622,d.d24

 

χρειαζεται αλλαγη σε custom rom για να διορθωθει? Δε τους ενδιαφερει να το διορθωσουν στη stock? Γιατι δεν εχω πειραξει τιποτα, ειμαι στην τελευταια stock version και ακομα υπαρχει...

Δυστυχώς ναι. Και στη Euphoria που είμαι το έχει και αυτή.

Από custom Roms που έχω δοκιμάσει και λειτουργεί κανονικά ο ήχος είναι οι Terminus, AOSiP, και Meanpop.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ναι. Και στη Euphoria που είμαι το έχει και αυτή.

Από custom Roms που έχω δοκιμάσει και λειτουργεί κανονικά ο ήχος είναι οι Terminus, AOSiP, και Meanpop.

 

τοσο δυσκολο ειναι ρε γμτ να το φτιαξουν? Μονο αυτο και τα παρασιτα σε κλησεις 3G/4G με ενοχλουν στο κινητο. Τα παρασιτα μπορει να οφειλονται σε ελατωματικη συσκευη και να το "φτιαξω" με service, αλλα αυτο με τους ηχους ειναι απαραδεκτο (συναρτησει της ευκολιας με την οποια λογικα φτιαχνεται, αλλα και της επιδρασης που εχει στην καθημερινη χρηση)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τα έχω τα παράσιτα.. Μπορεί να είναι θέμα σήματος Να ξέρεις... Πχ στο σπίτι έχω κακό σήμα και το κάνει και στο 2g αλλά έξω δεν έχει τόσα παρασιτα
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τα έχω τα παράσιτα.. Μπορεί να είναι θέμα σήματος Να ξέρεις... Πχ στο σπίτι έχω κακό σήμα και το κάνει και στο 2g αλλά έξω δεν έχει τόσα παρασιτα

 

μα θεωρω δεδομενο οτι ειναι θεμα σηματος, αφου δε το κανει σχεδον ποτε σε 2G...

ωστοσο εχω την ιδια συνδεση vodafone τα τελευταια 10 χρονια και ποτε δεν ειχα προβλημα με καμια συσκευη, οποτε θεωρω οτι κατι τρεχει και ειανι υπερβολικα "ευαισθητη" . Και αφου δε το κανει σε αλλους, μαλλον ειναι ελατωματικο το κομματι...

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι θυμάμαι είναι και στην stock.

 

Σε CM12.1 είναι στις ρυθμίσεις οθόνης. "Display & Lights" στα αγγλικά που το έχω... Λέγεται "Wake on plug".

 

Τίποτα δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

μα θεωρω δεδομενο οτι ειναι θεμα σηματος, αφου δε το κανει σχεδον ποτε σε 2G...

ωστοσο εχω την ιδια συνδεση vodafone τα τελευταια 10 χρονια και ποτε δεν ειχα προβλημα με καμια συσκευη, οποτε θεωρω οτι κατι τρεχει και ειανι υπερβολικα "ευαισθητη" . Και αφου δε το κανει σε αλλους, μαλλον ειναι ελατωματικο το κομματι...

 

θα το στειλεις στο service?

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να παραμείνεις stock μετά το root ποιος είναι ο τρόπος να γίνονται χειροκίνητα οι αναβαθμίσεις;

Φαντάζομαι οτι μετά το root δεν έρχονται ota.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να παραμείνεις stock μετά το root ποιος είναι ο τρόπος να γίνονται χειροκίνητα οι αναβαθμίσεις;

Φαντάζομαι οτι μετά το root δεν έρχονται ota.

Ευχαριστώ

 

Φλασαρεις με κάποιο τουλκιτ απο πανω την νέα φουλ Ρομ δίχως user data format

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρεις με κάποιο τουλκιτ απο πανω την νέα φουλ Ρομ δίχως user data format

Μπορείς να μου προτείνεις toolkit?

Προέρχομαι απο iOS τα τελευταία τρία χρόνια ,τελευταίο android Galaxy s2,και δεν θέλω να κάνω πατάτα..

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου προτείνεις toolkit?

Προέρχομαι απο iOS τα τελευταία τρία χρόνια ,τελευταίο android Galaxy s2,και δεν θέλω να κάνω πατάτα..

Ευχαριστώ

Wugs Nexus ROM toolkit, google it

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Το έχω εγκαταστήσει,νόμιζα οτι είναι μόνο για root/unroot..

Δες και τα settings, έχει να κάνεις άπειρα πράγματα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε προβλήματα με κάποια παιχνίδια με lag και περιέργους ήχους; Με run sackboy run και mortal kombat x έχω πρόβλημα με περίεργο ήχο και lag είμαι σίγουρος δεν είναι από το ηχείο με αλλά που δοκιμάζω παίζει μια χαρά έχει κάποιος άλλος παρόμοιο προβλήματα με παιχνίδι. Edited by msdxgr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε προβλήματα με κάποια παιχνίδια με lag και περιέργους ήχους; Με run sackboy run και mortal combat x έχω πρόβλημα με περίεργο ήχο και lag είμαι σίγουρος δεν είναι από το ηχείο με αλλά που δοκιμάζω παίζει μια χαρά έχει κάποιος άλλος παρόμοιο προβλήματα με παιχνίδι.

 

Πρέπει να σχετίζεται με τους "μικρους ήχους" που ανέφερε ένας φίλος παραπάνω. Το έχω και εγώ στο ένα και μοναδικό παιχνίδι που έχω δοκιμάσει. Όταν είναι να παίξει πολλά μικρά ηχητικά εφέ το ένα πολύ σύντομα μετά το άλλο, τα ηχεία σαν να κάνουν παράσιτα. Δυστυχώς δεν βλέπω να το διορθώνει η google...

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να σχετίζεται με τους "μικρους ήχους" που ανέφερε ένας φίλος παραπάνω. Το έχω και εγώ στο ένα και μοναδικό παιχνίδι που έχω δοκιμάσει. Όταν είναι να παίξει πολλά μικρά ηχητικά εφέ το ένα πολύ σύντομα μετά το άλλο, τα ηχεία σαν να κάνουν παράσιτα. Δυστυχώς δεν βλέπω να το διορθώνει η google...

 

 

Αχμ πάντως στο manuganu 2 που μοιάζει με το run sackboy run με τα κέρματα που μαζεύεις δεν έχει αυτό το πρόβλημα. θα δοκιμάσω και αλλά να δω αν το κάνει μπας και βγάλω κάποιο συμπέρασμα . Ίσως δοκιμάσω να περάσω το viper4android κάπου διάβασα οτι σταμάτησε να το κάνει μετά σε κάποιον που το δοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το viper4android κάνει δουλειά .

Πως έβγαλες άκρη με αυτό? Είναι στα κινέζικα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 6 (by Motorola)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...