Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και παλι.κατεβασα το fix recovery που γράφω παραπάνω.το θέμα ειναι οτι δεν μπορώ να βγω απο την κατάσταση ανάκτησης και να μπω σε dfu mode.ακολουθω ακριβώς να κουμπιά που πρεπει αλλα δεν καταφέρνω τίποτα.τι ακριβώς πρεπει να κάνω όταν είμαι στην οθόνη,συνδεδεμένο στο iTunes και μου βγάζει το μήνυμα σύνδεσης?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και παλι.κατεβασα το fix recovery που γράφω παραπάνω.το θέμα ειναι οτι δεν μπορώ να βγω απο την κατάσταση ανάκτησης και να μπω σε dfu mode.ακολουθω ακριβώς να κουμπιά που πρεπει αλλα δεν καταφέρνω τίποτα.τι ακριβώς πρεπει να κάνω όταν είμαι στην οθόνη,συνδεδεμένο στο iTunes και μου βγάζει το μήνυμα σύνδεσης?

 

Μάλλον το πρόβλημα είναι Hardware και θα πρέπει να το δει τεχνικός ή εργαστήριο. Δεν μένει να κάνεις κάτι άλλο από μόνος σου καθώς δεν έχει γίνει πλήρη εγκατάσταση του λειτουργικού για να κάνεις exit form recovery mode.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα να το βάλω σε DFU Mode και έχοντας ανοιχτό το fixrecovery μου έβγαλε κάτι γράμματα και έκλεισε. Κατάφερα να το πιάσω με ένα screenshot. Ρώτησα και τον φίλο μου αν επιχείρησε να κάνει jailbrake...Σκέφτομαι να προσπαθήσω να βγω από το recovery mode χρησιμοποιώντας το tiny umbrella διαβάζοντας σε αυτό το φόρουμ...http://modmyi.com/forums/general/743224-help-iphone-3g-repeated-unable-restore-error-1015-a.html Πιστεύεται να πιάσει?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα να το βάλω σε DFU Mode και έχοντας ανοιχτό το fixrecovery μου έβγαλε κάτι γράμματα και έκλεισε. Κατάφερα να το πιάσω με ένα screenshot. Ρώτησα και τον φίλο μου αν επιχείρησε να κάνει jailbrake...Σκέφτομαι να προσπαθήσω να βγω από το recovery mode χρησιμοποιώντας το tiny umbrella διαβάζοντας σε αυτό το φόρουμ...http://modmyi.com/forums/general/743224-help-iphone-3g-repeated-unable-restore-error-1015-a.html Πιστεύεται να πιάσει?

 

Εάν κατάφερες να βάλεις τη συσκευή σε DFU Mode, προχώρησε σε restore. Εάν δεν ολοκληρωθεί σωστά τότε προσπάθησε με το tiny umbrella :)

Link to comment
Share on other sites

Εάν κατάφερες να βάλεις τη συσκευή σε DFU Mode, προχώρησε σε restore. Εάν δεν ολοκληρωθεί σωστά τότε προσπάθησε με το tiny umbrella :)

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Έβαλα τη συσκευή σε DFU Mode,έκανα αρκετές φορές επαναφορά με και χωρίς sim...Θα δοκιμάσω και το tiny umbrella και ελπίζω να πετύχει.Είδα και ένα άλλο το GreenPoison..το έχεις χρησιμοποιήσει?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Έβαλα τη συσκευή σε DFU Mode,έκανα αρκετές φορές επαναφορά με και χωρίς sim...Θα δοκιμάσω και το tiny umbrella και ελπίζω να πετύχει.Είδα και ένα άλλο το GreenPoison..το έχεις χρησιμοποιήσει?

 

Πολυ παλιά είναι jailbreak tool εάν δεν γίνει σωστή εγκατάσταση, δεν νομίζω πως θα μπορέσει να βοηθήσει την κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ παλιά είναι jailbreak tool εάν δεν γίνει σωστή εγκατάσταση, δεν νομίζω πως θα μπορέσει να βοηθήσει την κατάσταση.

 

Δεν έχει γίνει jailbreak στην συσκευή οπότε ναι μάλλον δεν θα βοηθήσει...τέλος πάντων,όπως και να έχει θα τα προσπαθήσω όλα.Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια φίλε μου,θα ξανά ενημερώσω !! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι !! Συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός αλλά έχω δύο-τρεις ερωτήσεις.Το tinyumbrella πως ακριβώς δουλεύει? Τρέχω το exe και μου ανοίγει μια μαύρη μπάρα,μου γράφει κάτι "save your SHSH" και μετά δεν κάνει τίποτα.Ακόμα μπορεί κάποιος να μου στείλει ένα λινκ με έγκυρο αρχείο του greenpois0n rc5 για Windows 7 γιατί δεν μπορώ να το βρω πουθενά? Σας ευχαριστώ πολύ !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Μήπως έχει κανείς πρόβλημα με την τελευταία αναβάθμιση του instagram; πατάω την εφαρμογή να ανοίξει και κρασαρει δεν την ανοίγει.εκανα απεγκατασταση και εγκατάσταση αλλά τιποτα...καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλημέρα παιδιά.Πως μπορώ να κάνω εξαγωγή επαφών απ'το iPhone?

 

Σε ποια έκδοση βρίσκεται η συσκευή σου 3GS?

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς το iCloud και ταυτόχρονα συγχρονίζονται και οι επαφές σου με αυτό, θα τις εξάγεις μέσω της ιστοσελίδας του iCloud.

Αν χρησιμοποιείς το iTunes για συγχρονισμό, οι επαφές σου βρίσκονται σε κάποια εφαρμογή που έχει τη δυνατότητα αποθήκευσης επαφών, όπως είναι το Windows Contacts, το Outlook, κτλ.

Η τρίτη εναλλακτική που έχεις είναι να εγκαταστήσεις κάποια εφαρμογή που κάνει back-up/εξαγωγή των επαφών σε μορφή vcf (electronic business cards standard). Ένα παράδειγμα είναι αυτή η εφαρμογή.

Τέταρτη επιλογή είναι κάνεις χρήση μιας εφαρμογής ηλεκτρονικού υπολογιστή σαν και αυτή.

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Που βρισκονται οι τιμες των 3GS?

 

Σιγα σιγα θα αρχισουν να ανεβαινουν πιστευω...

 

Αν έχεις σκοπό να βγάλεις λεφτά από αυτό σίγουρα σε καμία 5ετια θα αξίζει κάποια χρήματα. Τώρα κανα 60€ το δίνεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω σε 3 χρονια θα αρχησουν να ανεβαινουν. Με 60 ευρω δεν το δινω, αφου το χρησιμοποιω ακομα σαν δευτερο και κανει μια χαρα την δουλεια του. Πιστευω ολα τα μηλοφωνα θα γινουν συλλεκτικα στο μελλον και σκοπευω να κρατησω και τα επομενα που θα παρω.
Take five..
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω σε 3 χρονια θα αρχησουν να ανεβαινουν. Με 60 ευρω δεν το δινω, αφου το χρησιμοποιω ακομα σαν δευτερο και κανει μια χαρα την δουλεια του. Πιστευω ολα τα μηλοφωνα θα γινουν συλλεκτικα στο μελλον και σκοπευω να κρατησω και τα επομενα που θα παρω.

 

Για συλλεκτικούς λόγους, έχω μετανοιώσει τρελά που είχα πουλήσει το 1ο iPhone (2G),

για να πάρω τότε το 3G :(

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλημερα, έπεσα στην ανάγκη ενος 3GS για τηλ. συσκευη, και θελω λιγη βοηθεια να το φερω στα μετρα μου. Είναι η 16Gb έκδοση, με λογισμικο 4.3.3 (8J2) και είναι Jailbroken. Λόγω παλιας έκδοσης παίρνει ελάχιστες πλεον εφαρμογες απο το store. Θέλω να το αναβαθμισω στη τελευταια έκδοση, ποιες οδηγιες να ακολουθησω; Να κάνω απλως restore μεσω του iTunes ή δεν κανει λογω jailbreak?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, έπεσα στην ανάγκη ενος 3GS για τηλ. συσκευη, και θελω λιγη βοηθεια να το φερω στα μετρα μου. Είναι η 16Gb έκδοση, με λογισμικο 4.3.3 (8J2) και είναι Jailbroken. Λόγω παλιας έκδοσης παίρνει ελάχιστες πλεον εφαρμογες απο το store. Θέλω να το αναβαθμισω στη τελευταια έκδοση, ποιες οδηγιες να ακολουθησω; Να κάνω απλως restore μεσω του iTunes ή δεν κανει λογω jailbreak?

 

Αν κάνεις restore θα περάσει μέσα στην 6.1.6 που είναι η τελευταία.

Το jailbreak θα χαθεί

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, έπεσα στην ανάγκη ενος 3GS για τηλ. συσκευη, και θελω λιγη βοηθεια να το φερω στα μετρα μου. Είναι η 16Gb έκδοση, με λογισμικο 4.3.3 (8J2) και είναι Jailbroken. Λόγω παλιας έκδοσης παίρνει ελάχιστες πλεον εφαρμογες απο το store. Θέλω να το αναβαθμισω στη τελευταια έκδοση, ποιες οδηγιες να ακολουθησω; Να κάνω απλως restore μεσω του iTunes ή δεν κανει λογω jailbreak?

 

Θα πρέπει να θέσεις τη συσκευή σου σε Dfu Mode και στη συνέχεια να προχωρήσεις σε επαναφορά από το iTunes. Το jailbreak εννοείται πως θα χαθεί. Η έκδοση που θα σου περάσει το iTunes είναι η 6.1.6, λεπτομέρειες για DFU Mode, στο σύνδεσμο που ακολουθεί.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=388613

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις restore θα περάσει μέσα στην 6.1.6 που είναι η τελευταία.

Το jailbreak θα χαθεί

 

Σε πρωτη φαση με νοιαζει να παρει την 6.1.6 για να μπορω να βαλω καμια εφαρμογη απο το store. Για Jailbreak κοιταζω αργοτερα. σκεφτομαι κατι λαθος; σπαει η 6.1.6, σωστα;

 

βλεπω παντως οτι πολλες εφαρμογες που δεν εγκαθίστανται τωρα, απαιτουν έκδοση 7 και πανω. αρα μηπως τζαμπα ασχολουμαι;

Edited by ginalovu
Link to comment
Share on other sites

Σε πρωτη φαση με νοιαζει να παρει την 6.1.6 για να μπορω να βαλω καμια εφαρμογη απο το store. Για Jailbreak κοιταζω αργοτερα. σκεφτομαι κατι λαθος; σπαει η 6.1.6, σωστα;

 

βλεπω παντως οτι πολλες εφαρμογες που δεν εγκαθίστανται τωρα, απαιτουν έκδοση 7 και πανω. αρα μηπως τζαμπα ασχολουμαι;

 

Για τι χρήση το θέλεις το τηλέφωνο?

Με jailbreak ίσως μπορείς να βρεις κάποιες εφαρμογές αλλά το τηλέφωνο είναι παλιό δεν θα μπορέσεις να κάνεις πολλά πράγματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για τι χρήση το θέλεις το τηλέφωνο?

Με jailbreak ίσως μπορείς να βρεις κάποιες εφαρμογές αλλά το τηλέφωνο είναι παλιό δεν θα μπορέσεις να κάνεις πολλά πράγματα

 

Βασικα μου διαλυθηκε το android και μεχρι να αγορασω αλλο θα βολευτω με to 3GS. Χρησιμοποιω εφαρμογες viber, gmail, myF2G, ημερολογιο google (εαν μπορω να το μεταφερω). Γινεται κατι για αυτες;

Link to comment
Share on other sites

Βασικα μου διαλυθηκε το android και μεχρι να αγορασω αλλο θα βολευτω με to 3GS. Χρησιμοποιω εφαρμογες viber, gmail, myF2G, ημερολογιο google (εαν μπορω να το μεταφερω). Γινεται κατι για αυτες;

 

Έχω την εντύπωση ότι το viber δουλεύει. Τα άλλα που αναφέρεις γίνονται.

Κοίτα έτσι κι αλλιώς με ios 4 είναι άχρηστο το τηλέφωνο σύνδεση το στο iTunes κάνε ένα restore χωρίς backup και μετά set up as new και δοκίμασε να κατεβάσεις κάποιες εφαρμογές θα δουλεύουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το Viber δουλεύει κανονικά στην 6.1.6, μη σε αγχωνει...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...