Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου το κάνει και εμένα αυτό και εχω βρεί δυο τρόπους να το αντιμετωπίζω (work arounds) χωρις να αλλάξω την stock version

1. Το βάζεις σε airplane mode και το αμέσως το γυρίζεις σε normal mode. Έτσι ρεσετάρεις το modem και παίζει πάντα.(δεν χρειάζεται να βαλεις και PIN)

2. Το κάνω επανεκίννηση (αργεί ποιο πολυ απο το 1).

 

Είχαν περάσει τρεις συσκευές (One M7) από τα χέρια μου. Όλες με SIM της Cosmote. Στις δύο συσκευές (μία ελληνική, μία γερμανική) γινόταν αραιά και που. Στην τωρινή μου, για κάποιο λόγο όλα καλά. Ο τρόπος που είχα βρει εγώ για να το αντιμετωπίζω, ήταν να το έχω μονίμως σε 2G.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είχαν περάσει τρεις συσκευές (One M7) από τα χέρια μου. Όλες με SIM της Cosmote. Στις δύο συσκευές (μία ελληνική, μία γερμανική) γινόταν αραιά και που. Στην τωρινή μου, για κάποιο λόγο όλα καλά. Ο τρόπος που είχα βρει εγώ για να το αντιμετωπίζω, ήταν να το έχω μονίμως σε 2G.

 

κ εγω ξανα μια απο τα ιδια.αφου το καναμε με τον φιλο kollato s-off,του περασαμε αλλη stock rom,συγκεκριμενα την τελευταια.μετα ενω δουλευε καλα στην αρχη,μετα απο κανα 2 βδομαδες αρχισε ξανα τα ιδια.μετα ειπα να παω σε καμια custoum rom,εβαλα 2 αλλα το προβλημα παρεμενε κ παλι.μετα απο πολλες προσπαθειες κατεληξα οτι μονο αν ειναι η λειτουργια δικτυου ειναι στο 2g,τοτε μονο το προβλημα εξαφανιζεται.αν βρει κατι καποιος για το συγκεκριμενο θεμα ας ενημερωση μπας κ απαλαγουμε απο αυτο το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα 230mb! Πώς γίνεται σε όλους να είναι διαφορετικό μέγεθος??? Πάντως τα ίδια έγραφε με την εικόνα παραπάνω...
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα ένα update, 200κάτι MB, ωστόσο σίγουρα όχι 300ΜΒ όπως αυτό της εικόνας του φίλου Fick. Ωστόσο εμένα είναι και διαφορετική έκδοση, και πιο συγκεκριμένα η 7.19.401.22 (εν αντιθέσει με την 7.18.161.21 της εικόνας).
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν τίποτα σημαντικό. Έχασα μόνο μια συντόμευση από τη γραμμή ειδοποιήσεων και δε θυμάμαι ποια.

 

Edit

Το μην ενοχλείτε λείπει και το κατήργησαν τελείως. Κρίμα και το χρησιμοποιούσα φουλ.

Edited by Fick

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παίδες βοήθεια.Χτες το κινητό μού έπεσε στο γυμναστήριο από το διάδρομο μάγκωσε πάνω στον ιμάντα ενώ κινούνταν και τρίφτηκε πάνω στην οθόνη.Εξωτερικά δεν άφησε κανένα σημάδι αλλά σήμερα το touch έχει κάποια μικροπροβλήματα και σε κάποια μικρά σημεία δεν ανταποκρίνεται ενώ σε άλλα θέλει πίεση.Θέλει αλλαγή οθόνης και αν ναι πόσο περίπου το κόστος; Το είχα πάρει από skroutz αλλά είχε κανονικά εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν τίποτα σημαντικό. Έχασα μόνο μια συντόμευση από τη γραμμή ειδοποιήσεων και δε θυμάμαι ποια.

 

Edit

Το μην ενοχλείτε λείπει και το κατήργησαν τελείως. Κρίμα και το χρησιμοποιούσα φουλ.

Μήπως το έβαλαν στο μενού της έντασης όπως στην στοκ;

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το έβαλαν στο μενού της έντασης όπως στην στοκ;

Στοκ είχα και πριν. Στο μενού της έντασης έχει μια επιλογή: ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ και βγάζει ένα αστεράκι πάνω. Σημαίνει ότι μόνο τα αγαπημένα θα μπορούν να σε πάρουν;

Έχει και ένα ψιλοακαταλαβίστικο μενού στα Ελληνικά τουλάχιστον για διακοπές με προτεραιότητα. Μάλλον αυτό είναι ε;

Edited by Fick

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι.. και ναι μόνο τα αγαπημένα μπορούν να σε καλούν..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι.. και ναι μόνο τα αγαπημένα μπορούν να σε καλούν..

Βασικά έκανα μια δοκιμή. Δεν είναι ακριβώς το ίδιο γιατί τώρα επιτρέπει να με καλούν όλοι απλώς δε με ειδοποιεί. Είναι τελείως αθόρυβο. Με το παλιότερο σύστημα τους το έκλεινε όταν με καλούσαν. Τέλος πάντων. Θα βολευτούμε με αυτό.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το lag που ειχε στο grid view των προσφατα χρησιμοποιημενων εφαρμογων διορθωθηκε;

 

Αυτό το lag εξαφανίζεται με μία επανεκκίνηση (προσωπική εμπειρία).

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα και συμπεριφέρθηκε σωστά. Αλλά μπορεί να έτυχε. Θα το δω και πιο μετά μήπως αλλάξει κάτι.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το lag εξαφανίζεται με μία επανεκκίνηση (προσωπική εμπειρία).

 

Έχω κάνει επανεκκίνηση, εννοείται και factory reset αλλά ακόμη δεν είναι όσο smooth ήταν με kitkat.Έχω αναγκαστεί να γυρίσω στο card view του Lollipop.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε εμένα.

Όλα καλά εκτός από κάτι περίεργο.

 

Ξαφνικά, χωρίς κάποια αιτία, πέφτει η ένταση του ακουστικού! Τόσο κανονικά όσο και με headset.

Όταν δοκιμάσω διαγνωστικά τεστ, δείχνει σαν να μην έχει καθόλου ένταση.

Με σβήσιμο και άνοιγμα επανέρχεται!!!!

:X

http://img221.imageshack.us/img221/2345/kouksig3el.jpg

AΟΠΛΟΣ ΜΑΤΑΙΟΣ ΑΓΩΝ ΝΥΜΦΕΥΜΕΝΩΝ- ΑΜΑΝ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το lag στο grid view υπάρχει και σε μένα.Δεν υπήρχε στην αρχή.Μετά από κάποιες μέρες άρχισε να εμφανίζεται και κάποιες φορές παγώνει κιόλας και πρέπει να ξανακάνω double tap στο home για να δουλέψει.Το γύρισα και γω σε card view αφού είδα ότι είναι κοινό πρόβλημα.Γενικά τα recent apps δεν είναι τόσο σμουθ όπως ηταν σε κιτ κατ.Θα συμφωνήσω.
Link to comment
Share on other sites

τελικα πρεπει να ειναι και η τελευταια αναβαθμιση.(εαν και δεν προσεξα κατι το διαφορετικο)

Παντως η lollipop το εκανε πιο αργο το κινητο.Ισως να διορθωνε με 5.1 αλλα δυστυχως το Μ7 δεν θα παρει...

Link to comment
Share on other sites

τελικα πρεπει να ειναι και η τελευταια αναβαθμιση.(εαν και δεν προσεξα κατι το διαφορετικο)

Παντως η lollipop το εκανε πιο αργο το κινητο.Ισως να διορθωνε με 5.1 αλλα δυστυχως το Μ7 δεν θα παρει...

 

Εγώ πέρα από τα recent apps παρατήρησα την ταχύτητα στα ίδια και ίσως και πιο γρήγορο σε κάποια πράγματα.Για όσους εχετε θέμα με τη μπαταρία,απενεργοποιήστε το smart lock.

Link to comment
Share on other sites

Είχα θέμα με την μπαταρία. Έστρωσε όμως.Εδώ και 2 μέρες έχω άλλο πρόβλημα. Όταν η μπαταρία είναι κάτω από 30% ή 35% και πάω να βγάλω φωτογραφία κλείνει η συσκευή και δεν ανοίγει. Μόνο αν την συνδέσω με τον φορτιστή ανοίγει και τότε έχει 2% μπαταρία. Κάποιος άλλος με τέτοιο θέμα? Θέλω να την κρατήσω την συσκευή για 2η αλλά με τα κόλπα που μου κανει με σπρώχνει για αγορά άλλης :-( Edited by giorgos_dinamik
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...