Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

Του μίλησα και μου είπε πως δε μπορεί να διαχειριστεί τις αντιδράσεις μου, αλλά δεν εχει αλλαξει κατι μεταξύ μας. Ωστόσο, το γεγονός ότι απομακρυνόμαστε οδηγεί στο να αισθάνομαι ότι ίσως κουράστηκε, δε μιλάμε πλεον τόσο και φοβάμαι ότι τελειώνει, επειδή και την τελευταία φορά που βρεθηκαμε, πάλι υπήρξε ένταση. Φυσικά το έχω μετανιώσει και το αναγνωρίζω, απλά πλέον ίσως είναι αργά και δεν ξέρω τι να κάνω. Σίγουρα πρέπει να αλλαξω τη συμπεριφορά μου αλλά έχω την εντυπωση ότι δεν θα το πιστέψει και ασυνείδητα είναι προκατειλημένος ως προς αυτό. :(

δλδ ειστε ακομα μαζί; Κάθε ποτε βρισκεστε?

απλα σιγα σιγα θα δει πως δεν του τα ζαλιζεις και θα βελτιωθειτε νομιζω.

Εκτός αν εισαι στη θεση της πρωην του και ο τυπος εχει βρει αλλη και ειστε στα τελειωματα

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά το Gone Girl δεν θα ξαναεμπιστευόμουν καμία :lol:

Απ'ότι κατάλαβα του συμπεριφέρθηκες άσχημα σε μια άσχημη κατάσταση γι'αυτόν. Το ξέρω ότι εσύ το θες γι'αυτόν κι ό,τι έγινε έγινε με την πρώην, αλλά ένας χωρισμός πάντα πονάει. Μπορεί να πονάει λόγω των χρόνων, μπορεί να πονάει ακόμα και του τρόπου που έγινε. Ίσως θα πρέπε να ήσουν πιο φιλική μαζί του. Τώρα λίγο δύσκολο να πιστέψει ότι εσύ θα σαι οκ. Πόσο σίγουρη είσαι, όμως, εσύ ότι θα σαι οκ? Κι αν σε μια επόμενη φορά κάνεις τα ίδια?

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που ξεκινήσαμε να βγαίνουμε το είχε τελειώσει. Το θεμα είναι ότι δεν ήθελε να συζητάει γι αυτό και εγώ καταλαβα ακριβώς την κατάσταση καιρό μετά. Απλά στο ενδιάμεσο αντί να εστιάσω σε αυτό που δημιουργείται, γυρνούσα και αναμόχλευα μια κατάσταση που δεν έπρεπε να με απασχολεί, με αποτέλεσμα να μας κουράσω και τους δυο. Δε λεω ότι ηταν ιδανικές συνθηκες ή ότι αυτός τα έκανε τέλεια αλλα θεωρώ ότι η δική μου συμπεριφορά οδήγησε σε αυτήν την κατάσταση. Δε γνωρίζω για τα οικονομικά του και δεν με απασχολεί καθόλου, είτε έχει είτε όχι.

 

Eσυ ησουν λαθος,ζηλεια;Γιατί το κανετε αυτο οι γυναικες;Τοσο ανασφαλεις εισαστε;

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα δε νομίζω να ισχύει αυτό, δλδ το από παρηγοριά. Τι να πω.. προφανώς δε μπορείς να είσαι ποτε 100% σίγουρος για τον άλλο, αλλα δε θα μπω στη διαδικασία να το σκεφτώ και αυτό .. Το θέμα μου ειναι πώς να τον προσεγγίσω ξανά, όχι να βάλω και άλλα στο κεφαλι μου.. Αυτά για τα οικονομικά δεν τα καταλαβαίνω.. Για μένα σημασία έχει να είναι ο άλλος εργατικός και φιλότιμος, και όλα τα άλλα έρχονται.:)

 

christina_my αστον να βγει με καμια αλλη, νομιζω τον καταπιεζεις. Αν τον αγαπας αστον να φυγει!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

christina_my αστον να βγει με καμια αλλη, νομιζω τον καταπιεζεις. Αν τον αγαπας αστον να φυγει!

Σορρυ που πεταγομαι αλλα ρε παιδια αυτο το αν τον αγαπας αστον να φυγει ποτε δεν το καταλαβα. Οταν αγαπας καποιον δεν κανεις τα παντα για να τον εχεις;;

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ που πεταγομαι αλλα ρε παιδια αυτο το αν τον αγαπας αστον να φυγει ποτε δεν το καταλαβα. Οταν αγαπας καποιον δεν κανεις τα παντα για να τον εχεις;;

 

Με την έννοια ότι αν υπάρχει κάποιο θέμα κυρίως από τη μεριά σου θα αφήσεις τον άλλον να φύγει. Αν πχ εσύ έλειπες συνέχεια και η κοπέλα σου στεναχωριόταν, θα ήταν καλύτερο να την αφήσεις να βρει κάποιον άλλον από το να στην στεναχωρείς.

Πιο άκυρο σκεπτικό όμως δεν έχω ξανακούσει. Σαν θεωρία είναι καλό, αλλά στην πράξη οι μισοί το σκέφτονται για να δείξουν ότι το κάνουν και καλά από αγάπη ενώ είτε έχουν ξενερώσει είτε έχουν βρει κάποιον/α άλλο/η ενώ το "αν γυρίσει πίσω μπλα μπλα" δεν έχει κανένα νόημα μιας και όταν ο άλλος σε αφήνει, ποιο το νόημα να ξαναγυρίσεις? Ban σε όλες τις σελίδες του Facebook με τέτοιες σκέψεις :lol:

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Με την έννοια ότι αν υπάρχει κάποιο θέμα κυρίως από τη μεριά σου θα αφήσεις τον άλλον να φύγει. Αν πχ εσύ έλειπες συνέχεια και η κοπέλα σου στεναχωριόταν, θα ήταν καλύτερο να την αφήσεις να βρει κάποιον άλλον από το να στην στεναχωρείς.

 

Πιο άκυρο σκεπτικό όμως δεν έχω ξανακούσει. Σαν θεωρία είναι καλό, αλλά στην πράξη οι μισοί το σκέφτονται για να δείξουν ότι το κάνουν και καλά από αγάπη ενώ είτε έχουν ξενερώσει είτε έχουν βρει κάποιον/α άλλο/η ενώ το "αν γυρίσει πίσω μπλα μπλα" δεν έχει κανένα νόημα μιας και όταν ο άλλος σε αφήνει, ποιο το νόημα να ξαναγυρίσεις? Ban σε όλες τις σελίδες του Facebook με τέτοιες σκέψεις :lol:

 

 

Αν δεν υπαρχει θεμα απ'την μερια σου; Ποσο να περιμενεις εναν ανθρωπο. Εγω 3 μηνες κολλημα αφου χωρισαμε και αυτη ουτε που την νοιαζει. Δεν μου μιλαει καν. Πρεπει να την αφησω αν την αγαπαω γι καποιον που θα την κανει χαρουμενη;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπαρχει θεμα απ'την μερια σου; Ποσο να περιμενεις εναν ανθρωπο. Εγω 3 μηνες κολλημα αφου χωρισαμε και αυτη ουτε που την νοιαζει. Δεν μου μιλαει καν. Πρεπει να την αφησω αν την αγαπαω γι καποιον που θα την κανει χαρουμενη;

 

Ειλικρινά πρέπει να είσαι ο 100000ος που λέει "έχω κόλλημα με μία που χωρίσαμε κι εκείνη ούτε τη νοιάζει". Ήθελα να ήξερα πραγματικά πόσες είναι αυτές που στ'αλήθεια τους νοιάζει μια σχέση όταν τελειώνει. Η δικιά μου τα ίδια, η δική σου τα ίδια, του κολλητού τα ίδια, του, του, του, του τα ίδια. Αν εκείνη δεν σου μιλάει καν, τότε έχει ήδη φύγει μακριά σου.

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά πρέπει να είσαι ο 100000ος που λέει "έχω κόλλημα με μία που χωρίσαμε κι εκείνη ούτε τη νοιάζει". Ήθελα να ήξερα πραγματικά πόσες είναι αυτές που στ'αλήθεια τους νοιάζει μια σχέση όταν τελειώνει. Η δικιά μου τα ίδια, η δική σου τα ίδια, του κολλητού τα ίδια, του, του, του, του τα ίδια. Αν εκείνη δεν σου μιλάει καν, τότε έχει ήδη φύγει μακριά σου.

 

 

Λογια μονο λογια και πολλα μαλιστα. Εγω δεν ειμαι σαν αυτην... Ολα αυτα τα πιστευουμε γι'αυτο κολλαμε. Δεν ειμαι κανας καφρος. Απλα απο λογια χορτασα εναν χρονο...οτι εκραζα εγεινε...και λες πως;;;;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπαρχει θεμα απ'την μερια σου; Ποσο να περιμενεις εναν ανθρωπο. Εγω 3 μηνες κολλημα αφου χωρισαμε και αυτη ουτε που την νοιαζει. Δεν μου μιλαει καν. Πρεπει να την αφησω αν την αγαπαω γι καποιον που θα την κανει χαρουμενη;

 

Αντε βρε σαρδαναπαλε που την αγαπας, αμα σου κουνηθει καμια αλλη αυριο θα την εχεις ξεχασει χθες! :p

 

Δεν πιανεις το βαθος των απαντησεων μου! :lol:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

@FREAK_OF_NATURE

κι εγώ έτσι πιστεύω... εχω αποφασίσει να κάνω την προσπάθειά μου χωρίς να πιέζω ούτε εμένα ούτε αυτον, γιατί κι εγώ έχω κουραστεί με όλο αυτό. και ο χρόνος θα δείξει! τώρα να έχει βρει άλλη δεν το πιστεύω, γενικότερα τον εμπιστεύομαι, και μου έχει δείξει στοιχεία χαρακτήρα που δεν εχω συναντήσει σε άλλον. από εκεί κι έπειτα, τι να πω, υποθέτω ποτέ δεν ξέρεις για τον οποιοδήποτε, αλλα δε μπορούμε να ζουμε με καχυποψίες :rolleyes:

Edited by christina_my
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ έτσι πιστεύω... εχω αποφασίσει να κάνω την προσπάθειά μου χωρίς να πιέζω ούτε εμένα ούτε αυτον, γιατί κι εγώ έχω κουραστεί με όλο αυτό. και ο χρόνος θα δείξει! τώρα να έχει βρει άλλη δεν το πιστεύω, γενικότερα τον εμπιστεύομαι, και μου έχει δείξει στοιχεία χαρακτήρα που δεν εχω συναντήσει σε άλλον. από εκεί κι έπειτα, τι να πω, υποθέτω ποτέ δεν ξέρεις για τον οποιοδήποτε, αλλα δε μπορούμε να ζουμε με καχυποψίες :rolleyes:

 

μην είσαι η κατερίνα απο το χτεσινό πάμε πακέτο;:lol:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αντε βρε σαρδαναπαλε που την αγαπας, αμα σου κουνηθει καμια αλλη αυριο θα την εχεις ξεχασει χθες! :p

 

Δεν πιανεις το βαθος των απαντησεων μου! :lol:

 

Μόνο εγώ αν μ'αρέσει πολύ κάποιος και κάνω μαζί του σχέση δεν έχω μάτια για κανέναν άλλο;;;;:O:O:O

μόνο την αδιαφορία και το ψέμμα δε μπορώ!!!!

 

μην είσαι η κατερίνα απο το χτεσινό πάμε πακέτο;:lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ αν μ'αρέσει πολύ κάποιος και κάνω μαζί του σχέση δεν έχω μάτια για κανέναν άλλο;;;;:O:O:O

 

μόνο την αδιαφορία και το ψέμμα δε μπορώ!!!!

 

 

Και εγω δεν ειχα ματια για αλλη γιατι μου ειχε δωσει να καταλαβω πως μονο εγω ειμαι και κανεις αλλος αλλα οταν χωρισαμε αντε γεια. Ουτε που μου μιλαει λες και δεν υπαρχω 3 μηνες τωρα. Και οταν τελιωσει και η εξεταστικη. Καλο καλοκαιρι....-.-

Link to comment
Share on other sites

Και εγω δεν ειχα ματια για αλλη γιατι μου ειχε δωσει να καταλαβω πως μονο εγω ειμαι και κανεις αλλος αλλα οταν χωρισαμε αντε γεια. Ουτε που μου μιλαει λες και δεν υπαρχω 3 μηνες τωρα. Και οταν τελιωσει και η εξεταστικη. Καλο καλοκαιρι....-.-

 

Ειδες xago7; Γυναικες τι να πεις; Εκεινη θα ειναι στο super paradise και θα πινουνε τεκιλες απο την κοιλια της και εσυ θα λιωνεις για παρτη της; Αξιζει; Ρωτω και απαντω μονος μου... ΟΧΙ. :p

 

Προχωρα λοιπον και πηγαινε στη Σκιαθο να βρεις καμια αλλη.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Ειδες xago7; Γυναικες τι να πεις; Εκεινη θα ειναι στο super paradise και θα πινουνε τεκιλες απο την κοιλια της και εσυ θα λιωνεις για παρτη της; Αξιζει; Ρωτω και απαντω μονος μου... ΟΧΙ. :p

 

 

 

Προχωρα λοιπον και πηγαινε στη Σκιαθο να βρεις καμια αλλη.

 

 

Πρεπει πια... Απλα και αλλη να βρω ξερω πως οταν την δω παθαινω μπλακ αουτ....οσο για τις τεκιλες δεν λεει απο κοιλια χαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει πια... Απλα και αλλη να βρω ξερω πως οταν την δω παθαινω μπλακ αουτ....οσο για τις τεκιλες δεν λεει απο κοιλια χαχαχαχ

 

Xago7 ειναι γλυκο... οταν δοκιμασεις και το αλλο θα καταλαβεις και αν δεν σου κανει, δοκιμαζεις και αλλου. :lol:

 

Φουλ ατακ xago, φουλ ατακ γιατι θα περασει ο καιρος και μετα θα βαρας το κεφαλι σου στον τοιχο. Και τοτε θα σκεφτεις "Μου τα λεγε ο manolog3 και δεν τον ακουγα"

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Xago7 ειναι γλυκο... οταν δοκιμασεις και το αλλο θα καταλαβεις και αν δεν σου κανει, δοκιμαζεις και αλλου. :lol:

 

 

 

Φουλ ατακ xago, φουλ ατακ γιατι θα περασει ο καιρος και μετα θα βαρας το κεφαλι σου στον τοιχο. Και τοτε θα σκεφτεις "Μου τα λεγε ο manolog3 και δεν τον ακουγα"

 

 

 

Χαχαχαχ δεν παιζεσαι! Λες; Θα δειξει δεν πολυεχω ορεξη για παιχνιδια αλλα αν τυχει θα δουμε. ;)

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχ δεν παιζεσαι! Λες; Θα δειξει δεν πολυεχω ορεξη για παιχνιδια αλλα αν τυχει θα δουμε. ;)

Φυγε να βρεις αλλη και αστην μονη αυτη να κλαιγεται

αυτο νομιζω οτι ταιριαζει για την περιπτωση :P

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Φυγε να βρεις αλλη και αστην μονη αυτη να κλαιγεται
αυτο νομιζω οτι ταιριαζει για την περιπτωση :P

 

Και αν βρει και αυτη αλλων;;;;

Link to comment
Share on other sites

Και αν βρει και αυτη αλλων;;;;

 

Δικο του προβλημα... :lol:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Φυγε να βρεις αλλη και αστην μονη αυτη να κλαιγεται
αυτο νομιζω οτι ταιριαζει για την περιπτωση :P

 

 

Και αν βρει αλλων μα φριεντ; Κλαρινο;;; Χδ

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δικο του προβλημα... :lol:

 

 

Χαχα και δικο μ....

Link to comment
Share on other sites

Xago7 δυστυχως τα καταφερε, σε εβαλε μεσα στο string της και εσυ κουνιεσαι στο ρυθμο που κουναει εκεινη τον κ..λο της. Κριμα, δε το περιμενα απο εσενα.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Και αν βρει αλλων μα φριεντ; Κλαρινο;;; Χδ

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Χαχα και δικο μ....

Ας κανει οτι θελει,γραψτην την μα.......νη

Xago7 δυστυχως τα καταφερε, σε εβαλε μεσα στο string της και εσυ κουνιεσαι στο ρυθμο που κουναει εκεινη τον κ..λο της. Κριμα, δε το περιμενα απο εσενα.

Οντως,δεν πρεπει ποτε να τρεχουμε πισω απο γυναικες και να γινομαστε Μο.......οι.Συγγνωμη αμα θιγω ή παρεξηγησω καποιον αλλα ετσι ειναι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Και αν βρει αλλων μα φριεντ; Κλαρινο;;; Χδ

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Χαχα και δικο μ....

 

Ρε φίλε αν βρεις εσύ άλλη, αυτή που ήδη δεν θέλει θα μπει στο μοναστήρι προκειμένου να μην σε ξενερώσει;;;Αυτή προχώρησε από ότι λες...Προχώρα και εσύ γιατί το κεφάλι σου θα το χτυπάς....και το προχώρα δεν σημαίνει απαραιτήτως "βρες άλλη". Δεν φταιει η νέα να πληρώνει τα μαμησιάτικα της άλλης.

 

Στην τελική και αυτό πάει και σε σένα και την christina_my και σε όλους, αν κάποιος δεν θέλει δεν του ζαλίσουμε τον έρωτα. Μια, δυο τέλος. Με το ζόρι προκοπή δεν γίνεται. Ούτε παιδιά έχετε, ούτε σκύλια, ούτε να μοιράσετε περιουσια για να το ξανασκεφτείτε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...