Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

300' με 1 ευρώ?Συμφαίρει αρκεί να τα ξοδεύετε...

 

Επεξήγηση:

300' προς Wind, Q και όχι προς όλους

Link to comment
Share on other sites

Είναι προς wind τα λεπτά. Και σε εμένα ήρθε λέει το έγραφε ο προηγούμενος λογαριασμός αλλά δεν το είχα πάρει χαμπάρι. Πήρα στο 13800 και το ακυρωσα καθώς έχω 300 λεπτά προς όλα τα κινητά

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Μεσα από το my wind δεν γινετε να απενεργοποιηθεί το wind300?

κοιταξα στο δικο μου και το εχει ως επιλογή. Εμενα μου το δειχνει απενεργοποιημενο και μπορω να το ενεργοποιησω αν θελω.

Οποτε δεν μπορει να γινει και το αντιστροφο, αντι να περνετε τηλ. και να χρεωνεστε?

Σωστό, αλλά πόσοι χρησιμοποιούν το mywind?:)

Link to comment
Share on other sites

εδώ και κανά μήνα περίπου έχω 6-7 αποσυνδέσεις την ημέρα του ενός λεπτού. τι μπορώ να κάνω για να σταματήσει;
Link to comment
Share on other sites

εδώ και κανά μήνα περίπου έχω 6-7 αποσυνδέσεις την ημέρα του ενός λεπτού. τι μπορώ να κάνω για να σταματήσει;

 

Ένα τηλεφωνάκι στην εξυπηρέτηση πελατών νομίζω μπορεί να λύσει το πρόβλημα. Έπειτα κοιτάς τα κλασικά, ρουτερ καλώδια κλπ

Link to comment
Share on other sites

Ένα τηλεφωνάκι στην εξυπηρέτηση πελατών νομίζω μπορεί να λύσει το πρόβλημα. Έπειτα κοιτάς τα κλασικά, ρουτερ καλώδια κλπ

έκανα τηλεφωνο και μου είπαν να αποσυνδέσω το τηλ για κάμποσες ώρες για να δούμε αν θα κάνει αποσυνδέσεις.....

Link to comment
Share on other sites

εδώ και κανά μήνα περίπου έχω 6-7 αποσυνδέσεις την ημέρα του ενός λεπτού. τι μπορώ να κάνω για να σταματήσει;

 

Υπομονή,μόνο αυτό.

Τα ίδια έχω και εγώ τις μισές μέρες τις εβδομάδας.

Στείλανε τεχνικό,ο οποίος έκατσε πάνω απο μια ώρα χωρίς να μπορεί να βρει κάτι κακό στις καλωδιώσεις του σπιτιού.

Κάτι είπανε με την Wind τηλεφωνικά,το θέμα λύθηκεγια αρκετες μέρες μπορώ να πω και απο προχθές πάλι τα ίδια.

Στο τηλέφωνο τα κλασσικά,ζητάνε να κάνω πάλι τα ίδια βήματα,γιατί αυτοί βλέπουν μεν ότι έχω αποσυνδέσεις,αλλά δεν είναι λέει δικό τους το πρόβλημα...:lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λογικα εχεις δοκιμασει αλλο ρουτερ μηπως ειναι εκει το προβλημα. Δεν ξερω σε περιπτωση που εισαι σε fastpath αν θα βοηθουσε να στο αλλαξουν
Link to comment
Share on other sites

εδώ και κανά μήνα περίπου έχω 6-7 αποσυνδέσεις την ημέρα του ενός λεπτού. τι μπορώ να κάνω για να σταματήσει;

 

Να αποκτήσεις ένα άλλο router. Δεν έχει να κάνει με τη Wind. Για να καταλάβεις, προσωπικά χρησιμοποιούσα ένα Huawei router που μου είχε ξεμείνει από την παλιά μου σύνδεση στον OTE και οι αποσυνδέσεις ήταν αρκετά συχνές. Μόλις πήρα το Netgear, ησύχασα οριστικά από αυτά, ενώ μπορώ να συνδέσω "αμέτρητες" συσκευές πάνω του χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να είναι το ρούτερ,αν και το ίδιο δίνει και η forthnet και δεν ξέρω κανέναν στην forthnet να έχει πρόβλημα.

το Netgear πόσο κοστίζει αν επιτρέπεται;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

έκανα όλα τα βήματα....ρούτερ μόνο του στη πρίζα και πάλι τα ίδια, αλλά λιγότερες αποσυνδέσεις. έχω 2 ρούτερ: αυτό που έδινε η forthnet (thompson 585v7) και ένα της wind το κλασικό ZTE. και με τα 2 το ίδιο. μάλλον θα ζητήσω να μου φέρουν τεχνικό.....με ρίσκο την οικονομική επιβάρυνση. επίσης τι είναι το fastpath;
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις οικονομική επιβάρυνση,αν θα έρθει τεχνικός.

μου είπαν ότι αν υπάρχει πρόβλημα εντός σπιτιού (εσωτερική καλωδίωση) 30 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

μου είπαν ότι αν υπάρχει πρόβλημα εντός σπιτιού (εσωτερική καλωδίωση) 30 ευρώ

 

Εμένα δεν μου το είχαν πει και φυσικά δεν θα πλήρωνα χωρίς να έχω ενημερωθεί.

Το πρόβλημα αυτό είναι σύνηθες με την Wind όπως διαβάζω.

Εγω έβαλα τώρα πάνω ένα άλλο zte απο την On telecoms που έχω.

Δεν έχει πέσει ακόμα,αλλά κλείνει όλες τις πόρτες που χρησιμοποιώ και δε βλέπω να κάνει και forward...:wacko:

Άβυσσος αυτή η Wind...

 

Έχετε να προτείνετε κανένα ρούτερ που να δουλεύει καλά και στο Online gaming αλλά και με τορρεντς,χωρίς να δώσουμε μια περιουσία;

 

edit

τζάμπα η χαρά.έπεσε πάλι.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi router από μένα. Άπαξ και το ρυθμίσεις απλά δουλεύει.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

μου είπαν ότι αν υπάρχει πρόβλημα εντός σπιτιού (εσωτερική καλωδίωση) 30 ευρώ

 

Μου θυμίζει τη δική μου περίπτωση που από αλλαγή από hol έπεσε η ταχύτητα στο μισό και μετά από πολλές τηλεφωνικές επαφές που έλεγαν πως υπάρχει κάποιο πρόβλημα ήρθε τεχνικός (μου στείλανε μήνυμα πως ενδέχεται να υπάρξουν χρεώσεις) και φυσικά ο επόμενος λογαριασμός ήταν φουσκωμενος

Edited by sakis88888
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην wind ειμαι την αναγνωριση κλησεων πως την ενεργοποιω στο σταθερο μας? εχει οθονιτσα :p
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αυτόματα ενεργοποιείται.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Μου θυμίζει τη δική μου περίπτωση που από αλλαγή από hol έπεσε η ταχύτητα στο μισό και μετά από πολλές τηλεφωνικές επαφές που έλεγαν πως υπάρχει κάποιο πρόβλημα ήρθε τεχνικός (μου στείλανε μήνυμα πως ενδέχεται να υπάρξουν χρεώσεις) και φυσικά ο επόμενος λογαριασμός ήταν φουσκωμενος

 

Αυτό ισχύει μόνο από την στιγμή που σε ενημέρωσαν ότι είχε βλάβη το σπίτι σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια στην wind ειμαι την αναγνωριση κλησεων πως την ενεργοποιω στο σταθερο μας? εχει οθονιτσα :p

 

Δεν κάνεις εσύ κάτι.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή σκέφτομαι να μεταφερθώ στη Wind και να βάλω VDSL μπορείτε να μου δώσετε τη γνώμη σας σχετικά με την ποιότητα της σύνδεσης σας και την εξυπηρέτηση πελατών? Έχει κανείς εντυπώσεις για Άλιμο? Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Μην βαλεις....εβαλα κ το μετανιωσα....μακριαααα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδια υπαρχη firewall στην wind?

Link to comment
Share on other sites

Μην βαλεις....εβαλα κ το μετανιωσα....μακριαααα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδια υπαρχη firewall στην wind?

 

Όχι. Γιατί; Τι πρόβλημα έχεις;

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Μην βαλεις....εβαλα κ το μετανιωσα....μακριαααα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδια υπαρχη firewall στην wind?

 

Το πρόβλημα σου λογικά είναι ότι παίρνεις ip μέσω ΝΑΤ.

Τηλεφωνάκι και στο αλλάζουν.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει μόνο από την στιγμή που σε ενημέρωσαν ότι είχε βλάβη το σπίτι σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν κάνεις εσύ κάτι.

 

πως θα μου βγαζει δηλαδη στην οθονη ποιος μας καλει? θελει καποια ρυθμιση απο την συσκευη απο την εταιρεια ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει μόνο από την στιγμή που σε ενημέρωσαν ότι είχε βλάβη το σπίτι σου.

 

Δεν είχε καμία βλάβη το σπίτι μου όμως. Άκρη δεν βγάζεις με αυτούς οπότε τα πλήρωσα.

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...