Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση : Ενώ κάνω link τις επαφές που θέλω, με το Facebook, ώστε να βγαίνουν και οι φωτό και ενώ κάνω συγχρονισμό των επαφών με αυτές του Facebook, κάθε φορά που παίρνω η με παίρνει τηλ μια απ' αυτές τις επαφές, εμφανίζει τη φωτό πιξελιασμένη και μόνο όταν ανοίξω την ίδια την επαφή με ανοιχτό 3g/Wi-Fi συγχρονίζει τη μικρή φωτό και καθαριζει/ξεπιξελιάζει και αν πάρεις μετά τηλ, φαίνεται καθαρή . . .

 

Γνωρίζει κανείς κάτι???

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση : Ενώ κάνω link τις επαφές που θέλω, με το Facebook, ώστε να βγαίνουν και οι φωτό και ενώ κάνω συγχρονισμό των επαφών με αυτές του Facebook, κάθε φορά που παίρνω η με παίρνει τηλ μια απ' αυτές τις επαφές, εμφανίζει τη φωτό πιξελιασμένη και μόνο όταν ανοίξω την ίδια την επαφή με ανοιχτό 3g/Wi-Fi συγχρονίζει τη μικρή φωτό και καθαριζει/ξεπιξελιάζει και αν πάρεις μετά τηλ, φαίνεται καθαρή . . .

 

Γνωρίζει κανείς κάτι???

 

Μου το έκανε και εμένα. Βάλτο να κάνει συγχρονισμό ξανά, αλλά μείνε στην εφαρμογή του fb και μη την κλείσεις. Εγώ έτσι το έκανα και μου τις βγάζει μια χαρά τώρα.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα..... θα ήθελα παρακαλώ εάν γνωρίζει κάποιος που είχε το lumia 1020.... να μου πει για την κάμερα του 930 εάν είναι εφάμιλλη του 1020 που έχω τώρα και σκέφτομαι να το αλλάξω

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα..... θα ήθελα παρακαλώ εάν γνωρίζει κάποιος που είχε το lumia 1020.... να μου πει για την κάμερα του 930 εάν είναι εφάμιλλη του 1020 που έχω τώρα και σκέφτομαι να το αλλάξω

 

 

 

 

 

ευχαριστω

 

 

 

Όχι φίλε το 1020 είναι μακράν καλύτερο σε κάμερα!!!Αλλά και το 930 βγάζει καταπληκτικές φωτογραφίες άσε που με την καινούργια Lumia camera έχει φοβερές δυνατότητες

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ φίλε για το χρόνο σου..... καλύτερα να μείνω στο 1020 λες.....?

 

 

 

Θα έλεγα αφού σκέφτεσαι για κινητό να κάνεις λίγο υπομονή και να περιμένεις την επόμενη ναυαρχίδα που θα είναι μάλλον το 940!!!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ φίλε για το χρόνο σου..... καλύτερα να μείνω στο 1020 λες.....?

 

Εγώ αυτό κάνω. Μένω στο αξεπέραστο σε αυτό τον τομέα 1020. Και να ξέρεις πως σαν εμπειρία χρήσης δεν απέχουν. Ειναι σχεδόν στα ίδια επίπεδα (και όμως....;))

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το 930 με 250 ευρώ και δεν θα το μετανιώσεις η επόμενη ναυαρχίδα θα έρθει τον Οκτώβριο και θα έχει 700 ευρώ..
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι..

Με το που ενεργοποιήσω την τοποθεσία και ανοίξω το here drive, κλειδώνω δορυφόρο και είμαι έτοιμος για πλοήγηση σε περίπου 1,5 λεπτό..

Με κλειστό wifi και δεδομένα..

Εσάς πόση ώρα χρειάζεται??

Μου φαίνεται αρκετά τα περίπου 80 - 90 δευτερόλεπτα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι..

Με το που ενεργοποιήσω την τοποθεσία και ανοίξω το here drive, κλειδώνω δορυφόρο και είμαι έτοιμος για πλοήγηση σε περίπου 1,5 λεπτό..

Με κλειστό wifi και δεδομένα..

Εσάς πόση ώρα χρειάζεται??

Μου φαίνεται αρκετά τα περίπου 80 - 90 δευτερόλεπτα..

 

 

Εμένα κλειδώνει πολύ γρήγορα αλλά έχω μονίμως ανοιχτή την υπηρεσία τοποθεσίας (θα δοκιμάσω με όλα κλειστά να δω πόσο θέλει).

Νομίζω πως είναι φυσιολογικό όμως.

Στην αρχή το έκανα και εγώ όπως εσύ αλλά τελικά διαπίστωσα ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος να κλείνεις την τοποθεσία μόνο οφέλη έχει.

Οπότε σου προτείνω να την κρατάς ανοιχτή και θα δεις πως κλειδώνει σε <10 δευτερόλεπτα από όταν ανοίξεις τους χάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι..

Με το που ενεργοποιήσω την τοποθεσία και ανοίξω το here drive, κλειδώνω δορυφόρο και είμαι έτοιμος για πλοήγηση σε περίπου 1,5 λεπτό..

Με κλειστό wifi και δεδομένα..

Εσάς πόση ώρα χρειάζεται??

Μου φαίνεται αρκετά τα περίπου 80 - 90 δευτερόλεπτα..

 

Και εμένα κάπου στο λεπτό κάνει περίπου και την έχω κλειστή την τοποθεσία.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ανοιχτή την τοποθεσία κλειδώνει πριν ανοίξω το GPS, για τόσο γρήγορα μιλάμε.

Και στον τρίτο όροφο μέσα στο σπίτι.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το 930 με 250 ευρώ και δεν θα το μετανιώσεις η επόμενη ναυαρχίδα θα έρθει τον Οκτώβριο και θα έχει 700 ευρώ..

 

Μιας και ενδιαφέρεται για την φωτογραφία (όπως και εγώ) μάλλον θα το μετανιώσει σε αυτόν τον τομέα (σε σχέση με το 1020 πάντα)....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ενδιαφέρεται για την φωτογραφία (όπως και εγώ) μάλλον θα το μετανιώσει σε αυτόν τον τομέα (σε σχέση με το 1020 πάντα)....

 

Σε μια σύγκριση που έκανα με το g3 του φίλου μου το 930 έβγαζε καλύτερες φώτο, στο αυτόματο και τα δυο, άρα η φωτογραφία του είναι καλή όπως και το βίντεο που έχει τώρα 4κ σίγουρα όχι όσο του 1020 αλλά δεν νομιζω να καταλάβεις τεράστια διάφορα στην απόδοση όσο θα είναι στα παραπάνω ευρώ που θα δώσει.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Σε μια σύγκριση που έκανα με το g3 του φίλου μου το 930 έβγαζε καλύτερες φώτο, στο αυτόματο και τα δυο, άρα η φωτογραφία του είναι καλή όπως και το βίντεο που έχει τώρα 4κ σίγουρα όχι όσο του 1020 αλλά δεν νομιζω να καταλάβεις τεράστια διάφορα στην απόδοση όσο θα είναι στα παραπάνω ευρώ που θα δώσει.

 

Έχει το 930 η αδερφη μου και βλέπω αρκετή διαφορά (οχι σε όλες βέβαια). Δεν έχω κάνει αναλυτικό συγκριτικό αλλά το 1020 είναι αρκετά μπροστά. Οχι πως το 930 ειναι κακό. Το αντίθετο μάλιστα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει το 930 η αδερφη μου και βλέπω αρκετή διαφορά (οχι σε όλες βέβαια). Δεν έχω κάνει αναλυτικό συγκριτικό αλλά το 1020 είναι αρκετά μπροστά. Οχι πως το 930 ειναι κακό. Το αντίθετο μάλιστα.

 

Είναι φορές που βγάζω εκπληκτικές φωτογραφίες με το 930, είναι και άλλες φορές που βγάζω δύο τρείς μέχρι να πετύχω αυτό που θέλω.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Είναι φορές που βγάζω εκπληκτικές φωτογραφίες με το 930, είναι και άλλες φορές που βγάζω δύο τρείς μέχρι να πετύχω αυτό που θέλω.

 

Ναι Άγγελε, το ξερω ότι βγάζει πολυ καλές φωτογραφίες και ειδικά εξωτερικές ημερήσιες. Όμως ακόμα υστερεί έναντι του 1020 και γι αυτό δεν έκανα την μετάβαση (το είχα και εγώ στο μάτι).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

από σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος του 930 έρχομαι από samsung s3

 

η ερώτηση ειναι η εξής μέσα στην συσκευασία δεν είχε handsfree θα ήθελα να μου προτείνεται κάποιο εκτός και αν θέλει μόνο το μαμά

 

για ασύρματο φορτιστή επισης ότι βρω στο ebay παίζει η υπάρχει κάποιο θέμα με το ρεύμα φορτισεις

 

και κάτι τελευταίο πως απενεργοποιουμε τα δεδομένα οκ αυτο το βρηκα

Edited by P270
Link to comment
Share on other sites

από σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος του 930 έρχομαι από samsung s3

 

η ερώτηση ειναι η εξής μέσα στην συσκευασία δεν είχε handsfree θα ήθελα να μου προτείνεται κάποιο εκτός και αν θέλει μόνο το μαμά

 

για ασύρματο φορτιστή επισης ότι βρω στο ebay παίζει η υπάρχει κάποιο θέμα με το ρεύμα φορτισεις

 

και κάτι τελευταίο πως απενεργοποιουμε τα δεδομένα οκ αυτο το βρηκα

 

Ρώτα εδώ για τις απορίες σου http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322690&page=54

 

Ασύρματο φορτιστή δεν έχω αλλά οι περισσότεροι στο ebay που είναι συμβατοί με το πρότυπο Qi θα λειτουργούν κανονικά.

 

Τα ακουστικά που είχα στο 925 ήταν αυτά http://www.stephanis.com.cy/nqcontent.cfm?a_id=6313&tt=graphic&lang=l1&p_id=196018 και τα έχω ακόμα στο 930.

Edited by filkatsxlt
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Ακουστικά χρησιμοποιώ από ένα S4 που είχα κάποτε. Είναι άσπρα με πλακέ καλώδιο και μπερδεύονται δύσκολα. Όλες οι λειτουργίες πάντως για την απάντηση και αυξομείωση φωνής λειτουργούν κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

ebay 5-6 € μπορείς να βρεις ασύρματους φορτιστές όλοι δουλεύουν σωστά.

ακουστικά έχω απο htc + apple και λειτουργούν σωστά.

www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις απαντήσεις τελικά κανουν και τα ακουστικά του s3

 

και μια τελευταία ποια εφαρμογή χρειαζόμαστε για να βλέπουμε τα αποθηκευμένα αρχεία και εφαρμογές στο τηλ στο s3 είχα τον es exlorer εδώ υπάρχει κάτι αντίστοιχο;

 

οκ όλα βρήκα το δικό του θέλει πολύ ψάξιμο πρώτη φορά σε win phone

 

εξαιρετικο μέχρι τώρα ότι ποιο γρήγορο ειχα

Edited by P270
Link to comment
Share on other sites

:O

ευχαριστώ για τις απαντήσεις τελικά κανουν και τα ακουστικά του s3

 

και μια τελευταία ποια εφαρμογή χρειαζόμαστε για να βλέπουμε τα αποθηκευμένα αρχεία και εφαρμογές στο τηλ στο s3 είχα τον es exlorer εδώ υπάρχει κάτι αντίστοιχο;

 

Υπάρχουν. Για παράδειγμα η εφαρμογή "αρχεία" και ο aerize explorer.

Κάποιο είναι επί πληρωμή. Να έχεις όμως στον νου σου πως το περιβάλλον είναι αρκετά διαφορετικό σε ότι είχες μάθει μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις απαντήσεις τελικά κανουν και τα ακουστικά του s3

 

και μια τελευταία ποια εφαρμογή χρειαζόμαστε για να βλέπουμε τα αποθηκευμένα αρχεία και εφαρμογές στο τηλ στο s3 είχα τον es exlorer εδώ υπάρχει κάτι αντίστοιχο;

 

οκ όλα βρήκα το δικό του θέλει πολύ ψάξιμο πρώτη φορά σε win phone

 

εξαιρετικο μέχρι τώρα ότι ποιο γρήγορο ειχα

 

Δοκίμασε και τον καταπληκτικό Briefcase, για explorer του τηλεφώνου.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...