Jump to content

ZTE Q705U


gilardino
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για πες μου απο θεμα μπαταριας τι λεη? απο οθονη,gps μπορεις να κανεις ενα review και κανενα βιντεακι?
Δεν το έχω στα χέρια μου,από φωτογραφίες βγάζει πολύ καλές παρόλο που είναι 5.0MP,gps πολύ καλό(κλειδώνει μέσα στο σπίτι!),οθόνη πολύ καθαρή με καλή θέαση,για μπαταρία θα τον ρωτήσω και θα σου πω.

Για κάποιον που θέλει μεγάλο κινητό,με αυτά τα χρήματα πιστεύω αξίζει και με το παραπάνω:mobile:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω στα χέρια μου,από φωτογραφίες βγάζει πολύ καλές παρόλο που είναι 5.0MP,gps πολύ καλό(κλειδώνει μέσα στο σπίτι!),οθόνη πολύ καθαρή με καλή θέαση,για μπαταρία θα τον ρωτήσω και θα σου πω.

Για κάποιον που θέλει μεγάλο κινητό,με αυτά τα χρήματα πιστεύω αξίζει και με το παραπάνω:mobile:

 

Αυτό λέω και εγώ.έχει τα ίδια στοιχεια με το Ζte v967s που είχα.τα επιπλέον που έχει είναι η ανάλυση και το μέγεθος.το μονο αρνητικό είναι η ενσωματομενη μπαταρία.τελικά αυτά που πουλωνται είναι αυθεντίκα;βιντεακια που είδα στο youtube δειχνη vfm για τα 85ε που έχει.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο είναι τεράστιο σε σχέση με το 967 αλλα πιο λεπτό.....εχει πολύ καλή οθονη και ηχεία, είναι όμορφο, στιβαρό και γρήγορο παντού ΕΚΤΟΣ απο το youtube στο οποιο σερνεται.

 

Πριν το δώσω,δοκίμασα και με την κινεζικη ROM, διαφορετικές ρυθμίσεις, εκδόσεις του apk του Youtube, και δεν διορθωνόταν (κίνηση στο βιντεο σα να παιζει σε 15fps, και χανει τον συγχρονισμό ηχου και εικόνας). Φυσικά, πήρα και γνώμες απο άτομα που δε "νιωθουν", που βρήκαν την αναπαραγωγή ανεκτή.... οπότε είναι και θέμα αντίληψης. Διασταυρώστε απο τους υπολοιπους που το αγοράσαν εδω μέσα οτι δεν έχουν το ίδιο θέμα, μήπως τελικά ήταν μόνο το συγκεκριμένο προβληματικό.

 

Εμένα δε μου άρεσε το interface του που ειχε τεραστια γράμματα και γραφικά, αλλά για ηλικιωμενους ή όσους έχουν θεματα όρασης θα είναι το πλέον κατάλληλο κινητό. Και τέλος, σαν κινητο έχει ΜΗΔΕΝΙΚΗ υποστηριξη.... ακόμα και στην ΖΤΕ θες σκαψιμο για να το βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο είναι τεράστιο σε σχέση με το 967 αλλα πιο λεπτό.....εχει πολύ καλή οθονη και ηχεία, είναι όμορφο, στιβαρό και γρήγορο παντού ΕΚΤΟΣ απο το youtube στο οποιο σερνεται.

 

Πριν το δώσω,δοκίμασα και με την κινεζικη ROM, διαφορετικές ρυθμίσεις, εκδόσεις του apk του Youtube, και δεν διορθωνόταν (κίνηση στο βιντεο σα να παιζει σε 15fps, και χανει τον συγχρονισμό ηχου και εικόνας). Φυσικά, πήρα και γνώμες απο άτομα που δε "νιωθουν", που βρήκαν την αναπαραγωγή ανεκτή.... οπότε είναι και θέμα αντίληψης. Διασταυρώστε απο τους υπολοιπους που το αγοράσαν εδω μέσα οτι δεν έχουν το ίδιο θέμα, μήπως τελικά ήταν μόνο το συγκεκριμένο προβληματικό.

 

Εμένα δε μου άρεσε το interface του που ειχε τεραστια γράμματα και γραφικά, αλλά για ηλικιωμενους ή όσους έχουν θεματα όρασης θα είναι το πλέον κατάλληλο κινητό. Και τέλος, σαν κινητο έχει ΜΗΔΕΝΙΚΗ υποστηριξη.... ακόμα και στην ΖΤΕ θες σκαψιμο για να το βρεις.

 

Eυχαριστω για της απαντησεις. Απο θεμα gps, μπαταριας και γενικης χρησης πως σου φανηκε? με καποια αλλη ποιο smooth ρομ λες να μην στρωση?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα!

Μου ήρθε κι εμένα χθες το Q705U απο minideal ( 25 μέρες περίπου). Από μέγεθος τα χρειαστηκα λίγο για αρχή, είναι τερατάκι αλλά συνηθίζεται. Οθόνη πολύ καλη, χορταστική :-P. Στο youtube που έλεγε ο φίλος πιο πάνω είδα κάτι κολλήματα αλλά δεν έδωσα πολύ βάση, δεν με καίει. Γενικά αποκρισιμότητα μενου κλπ ικανοποιητική, δεν πετάει κιόλας αλλά δεν το είδα και να αγκομαχάει. Κάμερα δεν έχω κοιτάξει καν, η μπροστά στο skype μετρια μου φάνηκε. Από Δευτέρα θα μπει και μια sd για να αρχίσω να φορτώνω να δούμε εκεί τι θα μας πει. Μπαταρία είναι πολύ νωρίς για να πω, καλή αίσθηση έχω όμως, GPS θα δοκιμάσω μέσα στη βδομάδα.

Δυο προβλήματα μέχρι στιγμής : το ραδιο ξεκινάει να παίζει και μετά απο λίγο κλείνει γιατι λεει έβγαλα τα handsfree, ενώ το σηματάκι στα notifications μένει και τα handsfree δουλεύουν σε κλήσεις κλπ. Επίσης το ίδιο περίπου με το otg. Βλέπει το στικακι και μετά από λίγο το χάνει. Το ραδιο δεν είναι hardwarικο θεμα γιατι παίζει μια χαρά με τη Lewa OS που δοκίμασα. Μπορεί να το δει κάποιος στην αρχική rom οτι δουλεύει; Το otg πάλι δεν ξέρω και προβληματίζομαι γιατί το ήθελα. Το βλέπει στην twrp σταθερά αλλά στο android το χάνει μετα απο λίγο.

Επίσης για όσους ενδιαφέρονται, γενικά από roms και υποστήριξη δεν έχω βρει τπτ ιδιαίτερο. Την official απο ZTE, την lewa που δοκίμασα αλλά δεν μου άρεσε και κάπου είχε πάρει το μάτι μου μια custom αλλά δεν μπορώ να την ξαναβρω. Από needrom η twrp 2.8.1.0 παίζει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Το έχω παραγγείλει για την γυναικα απο 31/12..

Πιστεύω μέσα στην βδομαδα θα το έχω στα χέρια μου επιτέλους τέλος Φεβρουαρίου πια κοντεύει Μάιος..

Δεν βλέπω καθόλου κινηση πάντως στο νήμα και δεν καταλαβαίνω γιατί..

Πολύ μέτριο βέβαια στα χαρακτηριστικά αλλά η τιμή του είναι χώμα..

Και είναι και zte που δεν με έχει απογοητευσει λοτε..δεν θα εμπιστευομουν το ίδιο κάτι μάρκες του στυλ elephone και cubot στα ίδια λεφτα και με 8αρες κινεζιες καμερες που με βάσει τα σχόλια που διαβάζω δεν τις λες καλύτερες απο 5αρες..

Αντε να φτασει να δουμε τελικά τι λέει.

 

 

edit

πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες..για τα 84 ευρω που διεθεσα ειμαι σουπερ ευχαριστημενος

Edited by laziokos
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το πήρα το καλοκαίρι στο γιο μου και είναι μια χαρά.

Τιμή χώμα για αυτά που προσφέρει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το κινητό το πήρα το καλοκαίρι στο γιο μου και είναι μια χαρά.

Τιμή χώμα για αυτά που προσφέρει.

Τηλεφωνάρα πραγματικά. Παρέλαβα από buyincoins μετά 22 ημέρες. Τιμή αγοράς 70.5 ευρώ. Εξαιρετική (photo) κάμερα για 5 mp. Εξαιρετική οθόνη IPS, με πολύ καλά χρώματα και άριστες γωνίες θέασης.. Άριστος ήχος. Στιβαρή κατασκευή. Με μια ωραία silicon case 1euro από ebay. Με 2 launcher . Ένα κανονικό και ένα για ηλικιωμένα άτομα με μεγάλα εικονίδια που εναλλάσσονται εύκολα. Δεν τσέκαρα αν έχει πυξίδα. Νομίζω όμως ότι έχει μαγνητικό αισθητήρα. Δεν τσέκαρα GPS, δεν τσέκαρα video.

Δώρο για ένα φίλο.

Το μέγεθος συνηθίζεται εύκολα

Edited by qwerty12
Link to comment
Share on other sites

Τηλεφωνάρα πραγματικά. Παρέλαβα από buyincoins μετά 22 ημέρες. Τιμή αγοράς 70.5 ευρώ. Εξαιρετική (photo) κάμερα για 5 mp. Εξαιρετική οθόνη IPS, με πολύ καλά χρώματα και άριστες γωνίες θέασης.. Άριστος ήχος. Στιβαρή κατασκευή. Με μια ωραία silicon case 1euro από ebay. Με 2 launcher . Ένα κανονικό και ένα για ηλικιωμένα άτομα με μεγάλα εικονίδια που εναλλάσσονται εύκολα. Δεν τσέκαρα αν έχει πυξίδα. Νομίζω όμως ότι έχει μαγνητικό αισθητήρα. Δεν τσέκαρα GPS, δεν τσέκαρα video.

Δώρο για ένα φίλο.

Το μέγεθος συνηθίζεται εύκολα

 

Καλαα πως και το πηρες τετοισ τιμη.εγω το βλεπω στα 100$ περιπου 85-90€. Εσυ ποτε το πηρες τοσοο

Link to comment
Share on other sites

Nαι τώρα το πήγε τόσο. Όμως πριν 20 ημέρες και για αρκετό διάστημα το είχε 85 usd και με κουπόνι 5 usd πήγαινε 80usd=70.5 euros

Όπως και το LENOVO A880 στα 89 usd.

 

5.7" ZTE Q705U Quad Core Android 4.2 Smartphone 5MP Rear GPS IPS Wifi 4GB ROM(Color:White) $83.96 total price: $79.76

Payment Method:paypal

order status: Dispatched

Shipping to:

Link to comment
Share on other sites

Nαι τώρα το πήγε τόσο. Όμως πριν 20 ημέρες και για αρκετό διάστημα το είχε 85 usd και με κουπόνι 5 usd πήγαινε 80usd=70.5 euros

Όπως και το LENOVO A880 στα 89 usd.

 

5.7" ZTE Q705U Quad Core Android 4.2 Smartphone 5MP Rear GPS IPS Wifi 4GB ROM(Color:White) $83.96 total price: $79.76

Payment Method:paypal

order status: Dispatched

Shipping to:

 

Τυχερε. Πηρες τηλεφωναρα σε τεια τιμη. Ειμαι υπερ των ZTE παρα πολλυ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...
Το εχει αγορασει κανεις απο ελληνικο κατάστημα;τι εγγυηση πρεπει να εχει με δεδομενο πως ειναι εισαγωγη του καταστηματος απο κινα ; Edited by a16
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...