Jump to content

Vodafone Full Σήμα


sportguy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι επικοινωνήσατε με την vodafone μέσω facebook/twitter, μετά από πόσες μέρες πήρατε απάντηση ή προσφορά για το full σήμα;

 

Έχω την συσκευή 3-4 χρόνια αλλά εδώ και κάνα 5μηνο σταμάτησε να λειτουργεί. Αφού με ταλαιπώρησαν στο υποτιθέμενο τηλεφωνικό "service" για κάνα δίμηνο, όπου επέμεναν ότι φταίει το μόντεμ ή το ίντερνετ κτλ και αφού τελικά ένα κατάστημα δέχτηκε να το πάρει να το δουν οι τεχνικοί, μου το γύρισαν πίσω χωρίς να δουλεύει. Επικοινώνησα με το 13830 και μου είπαν ότι είναι εντός εγγύησης και θέλουν 98€ για την νέα συσκευή!

 

Έχω δύο συνδέσεις συμβολαίου (καρτοπρογράμματα) και ένα καρτοκινητό και αφού δάβασα τα σχόλια σας, ότι σχεδόν όλοι το πήρατε με μεγάλη έκπτωση/δωρεάν μίλησα με την vodafone στο facebook το Σάββατο. Μου απάντησαν ότι προώθησαν το αίτημα μου στη τμήμα παραπόνων και θα απαντήσουν από δευτέρα, αλλά ακόμα τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 386
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδω το εχουμε παρει εμεις τζαμπα και με καρτοκινητα.... σε σενα πρεπει να το δωσουν σφαιρα!το θεμα ειναι και σε τι υπαλληλο θα πεσεις.Πιεσε τους λεγοντας οτι εχεις 2 συμβολαια και χωρις σημα δουλεια δεν γινεται.. πιεσε τους.Ειδικα αν εισαι σε φαση οπου τελειωνουν και τα συμβολαια... δεν νομιζω οτι θα εχεις θεμα.

 

Εγω οταν ειχα θεμα με το σημα στο σπιτι τους εγραψα το προβλημα στο twitter και την ιδια μερα μου απαντησαν εκει οτι θα μου στειλουν το φουλ σημα δωρεαν.Και σε μια βδομαδα πηγα το πηρα απο καταστημα

Link to comment
Share on other sites

Γενικά για οποιοδήποτε θέμα πρέπει να τους πιέζεις για να κάνεις δουλειά. Και ισχύει για όλα τα δίκτυα αυτό...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τους τα είπα κανονικά. Τους είπα και για το απαράδεχτο service και για το κατάστημα που ζητούσε 45€ μόνο και μόνο για να έρθει να το δει κτλ. Και έκλεισα λέγοντας ότι τα δύο συμβόλαια έχουν λήξει από τον Γενάρη και ότι δεν ανανεώνω αν δεν βρεθεί λύση. Πήρα μία τυπική άμεση απάντηση

 

"Καλησπερα, εχουμε προωθησει το αιτημα σου στο τμημα παραπονων και θα σου απαντησουμε απο Δευτερα."

 

Εντάξει, δεν περίμενα απάντηση Σαββατιάτικα αλλά αν δεν έχω απάντηση μέχρι αύριο θα τους ξαναενοχλήσω.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι θα βρεθει λυση... αν δεν βρεθει κανε μια φορητοτητα η απειλησε μια φορητοτητα και νομιζω θα λυθει αμεσως.
Link to comment
Share on other sites

Χθες μετα απο μια διακοπη στο ιντερνετ του σπιτιου επεσε η συσκευη φουλ σημα και δεν μπορουσε να συγχρονησει ξανα.Πηρα στο 13830 οπου τα παιδια μου ειπαν οτι αυτη η καινουργια συσκευη sagem που δινουν εδω και ενα εναμιση χρονο εχει προβληματα αποσυγχρονισμου σε σχεση με την παλιοτερη (που εχω και γω σπιτι για το φουλ σημα της κοσμοτε) η οποια συγχρονιζει σε 1-2 λεπτα αντι για της βονταφον οπου μπορει να θελει και 20'.Τελος παντων την ξαναπερασε στο συστημα τωρα δουλευει μια χαρα Ανεπισημα μου ειπε οτι ετοιμαζεται η βοφταφον να λανσαρει το φουλ σημα 4G χωρις να μου δωσει αλλες πληροφοριες.

 

άμα βγάλουν συσκευή για 4g πιστευω ότι θα δουλευει μόνο σε vdsl διότι δεν μπορεί σε adsl νά εχει μεγαλύτερο από 1mbs upload όπως εχει το 4g κανονικά ! Εξάλλου η ταχυτητα του internet μέσω φουλ σημα στηρίζεται από την γραμμή του internet που είναι συνδέεμενη . Επίσης άμα βγει τέτοια συσκευή νά 4g πρέπει νά είναι και 3g για την εισερχομένες κλήσεις και νά μπαίνει 4g μόνο άμα μπαίνεις internet από το κινητό. Αν και δεν εχει νοημα νά έχεις σταθερό internet απεριόριστο και νά μπαίνεις από το κινητό στο internet.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Αν βγει 4g full σήμα θα πρέπει οπωσδήποτε να είναι και 3g (backwards compatibility).

Αν και προσωπικά δεν βλέπω τον λόγω να βγει κάτι τέτοιο. Ουσιαστικά το πλεονέκτημα του 4g είναι υψηλότερες ταχύτητες αλλά ναι, είναι λίγο ανούσιο να χρησιμοποιείς 4g σε χώρο με dsl

Link to comment
Share on other sites

Αν βγει 4g full σήμα θα πρέπει οπωσδήποτε να είναι και 3g (backwards compatibility).

Αν και προσωπικά δεν βλέπω τον λόγω να βγει κάτι τέτοιο. Ουσιαστικά το πλεονέκτημα του 4g είναι υψηλότερες ταχύτητες αλλά ναι, είναι λίγο ανούσιο να χρησιμοποιείς 4g σε χώρο με dsl

 

Σωστα το εθεσες... οι συσκευες απλα εχουν σημα φουλ δεν φτιαχτηκαν για το bandwidth.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι επικοινωνήσατε με την vodafone μέσω facebook/twitter, μετά από πόσες μέρες πήρατε απάντηση ή προσφορά για το full σήμα;

 

Έχω την συσκευή 3-4 χρόνια αλλά εδώ και κάνα 5μηνο σταμάτησε να λειτουργεί. Αφού με ταλαιπώρησαν στο υποτιθέμενο τηλεφωνικό "service" για κάνα δίμηνο, όπου επέμεναν ότι φταίει το μόντεμ ή το ίντερνετ κτλ και αφού τελικά ένα κατάστημα δέχτηκε να το πάρει να το δουν οι τεχνικοί, μου το γύρισαν πίσω χωρίς να δουλεύει. Επικοινώνησα με το 13830 και μου είπαν ότι είναι εντός εγγύησης και θέλουν 98€ για την νέα συσκευή!

 

Έχω δύο συνδέσεις συμβολαίου (καρτοπρογράμματα) και ένα καρτοκινητό και αφού δάβασα τα σχόλια σας, ότι σχεδόν όλοι το πήρατε με μεγάλη έκπτωση/δωρεάν μίλησα με την vodafone στο facebook το Σάββατο. Μου απάντησαν ότι προώθησαν το αίτημα μου στη τμήμα παραπόνων και θα απαντήσουν από δευτέρα, αλλά ακόμα τίποτα...

 

 

μόλις πήρα την απάντηση από το τμήμα παραπόνων με sms

Vodafone: ANAΦOPIKA ME TO ZHTHMA KAΛYΨHΣ ΠOY MAΣ ΔHΛΩΣATE, ΣAΣ ENHMEPΩNOYME OTI

ΔIAΠIΣTΩΘHKAN ΣHMEIA EΛΛEIΠOYΣ PAΔIOKAΛYΨHΣ ΣTHN ΠEPIOXH

 

ΠOY MAΣ ANAΦEPATE. ΓINONTAI ΠPOΣΠAΘEIEΣ ENIΣXYΣHΣ TOY ΣHMATOΣ ΣTHN ΠEPIOXH ΣAΣ, AΛΛA ΔEN YΠAPXEI

 

ΣYΓKEKPIMENH XPONIKH ΠPOBΛEΨH. EYXAPIΣTOYME.

 

 

Με δουλεύουν; Μου φαίνεται παω για φορητοτητα

Link to comment
Share on other sites

Φορητοτητα κανε οπως και να εχεις θα εισαι κερδισμενος.Η θα σου δωσουν το φουλ σημα και θα λυθει το προβλημα σου, η θα πας καπου να γινεται η δουλεια σου.Απλο.
Link to comment
Share on other sites

μόλις πήρα την απάντηση από το τμήμα παραπόνων με sms

 

 

 

Με δουλεύουν; Μου φαίνεται παω για φορητοτητα

 

Δεν σε δουλεύουν, αλλά τα προβλήματα κάλυψης δεν λύνονται απ'την μια μέρα στην άλλη! Προφανώς η μόνη λύση είναι η φορητοτητα στην περίπτωσή σου

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε δουλεύουν, αλλά τα προβλήματα κάλυψης δεν λύνονται απ'την μια μέρα στην άλλη! Προφανώς η μόνη λύση είναι η φορητοτητα στην περίπτωσή σου

 

 

Με δουλεύουν γιατί το αίτημα μου δεν ήταν για το σήμα της περιοχής, ήταν για το full σήμα, το οποίο ήδη είχα και έκανα την δουλειά μου μέχρι που χάλασε. Και με δουλεύουν γιατί η συγκεκριμένη περιοχή έχει πρόβλημα πάνω από 10 χρόνια χωρίς καμία βελτίωση και την ίδια απάντηση είχα πάρει πριν πάρω την πρώτη συσκευή full σήμα. Έργα βελτίωσης δεν γίνονται.

Η wind είναι στα ίδια χάλια ίσως και λίγο χειρότερα, η cosmote έχει λίγο καλύτερο σήμα και δίνει και δικιά της femtocell συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Update:

 

Τελικά πριν προλάβω να κάνω αίτηση φορητότητας (ήμουν στην αναζήτηση προγράμματος) με πήραν από την vodafone για κάποιο email που είχα στείλει και αν με ενδιαφέρει ακόμα η συσκευή. Τους είπα φυσικά και μου την έδωσαν δωρεάν χωρίς να χρειαστεί να κάνω νέο συμβόλαιο ή τίποτα τέτοιο. Σήμερα την παρέλαβα, είναι η καινούργια, στυλ πρίζα. Θα το εγκαταστήσω σήμερα και θα δω πως τα πάει σε σχέση με την παλιά.

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα που θα δεις ειναι οτι η καινουργια (Sagemcom)εχει μεγαλυτερη εμβελεια απο την παλια... αλλα εχει τα εξης θεματακια.... αργει να συγχρονισει θελει περισσοτερη ωρα απο την παλια Huawai και εχει θεματα μερικες φορες που κοβεται το ιντερνετ... δεν συγχρονιζει και θελει τηλεφωνακι στην Εξ Πελατων.
Link to comment
Share on other sites

Με την εμβέλεια δεν είχα πρόβλημα. Το να πρέπει να πάρω τηλέφωνο στην εξηπηρέτηση πελατών πάντως είναι θέμα. Και η huawai μερικές φορές κολλούσε όταν είχε πρόβλημα το internet και δεν επανερχόταν, αλλά αρκούσε να το βγάλω από την πρίζα για 2-3 λεπτά.
Link to comment
Share on other sites

Με την εμβέλεια δεν είχα πρόβλημα. Το να πρέπει να πάρω τηλέφωνο στην εξηπηρέτηση πελατών πάντως είναι θέμα. Και η huawai μερικές φορές κολλούσε όταν είχε πρόβλημα το internet και δεν επανερχόταν, αλλά αρκούσε να το βγάλω από την πρίζα για 2-3 λεπτά.

 

Ναι δυστηχως πρεπει να συμβιβαστουμε στο οτι μεχρι να βγει κατι πιο καινουργιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μια ερώτηση : πως μπορώ να ξέρω αν δουλεύει η συσκευή.

Είμαι στα 3 με 4 μέτρα από τη συσκευή αλλά στο κινητό μου δείχνει 3 από τις 5 γραμμές.

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

3g το έχω σίγουρα. Κάτι άλλο γίνεται.

Θα το ψάξω λίγο.

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σας παρουσιαζω το δικο μου φουλ σημα μετα απο την τελευταια φορα που δεν συγχρονιζε. (Εφυγε απο το παραθυρο με 3G επιταχυνση.)

Λογικα τωρα θα ειναι στην ανακυκλωση καπου λιωμενο ...

 

http://s13.postimg.org/m20u01zgz/fullsima_1.jpghttp://s13.postimg.org/9pxxmkbmb/full_sima_2.jpghttp://s21.postimg.org/ppv59hlxf/full_sima_3.jpg

 

Και μια φορητοτητα και ησυχασα. :lol:

Αιωνια του η μνημη...

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έβλεπα το full σήμα στο Myaccount πλέον δεν το εμφανίζει. Μένει γκρί η περιοχή. Το κάνει και σε άλλους ή το βλέπετε κανονικά?

 

Πήρα τηλέφωνο και το δήλωσα και ακόμα περιμένω...

Link to comment
Share on other sites

πως το έσπασες έτσι? αλλά άμα σου είχε σπάσει τα νεύρα ίσως το είχα πετάξει και εγώ! πόσο καιρό είχες πρόβλημα ?

Σας παρουσιαζω το δικο μου φουλ σημα μετα απο την τελευταια φορα που δεν συγχρονιζε. (Εφυγε απο το παραθυρο με 3G επιταχυνση.)

Λογικα τωρα θα ειναι στην ανακυκλωση καπου λιωμενο ...

 

http://s13.postimg.org/m20u01zgz/fullsima_1.jpghttp://s13.postimg.org/9pxxmkbmb/full_sima_2.jpghttp://s21.postimg.org/ppv59hlxf/full_sima_3.jpg

 

Και μια φορητοτητα και ησυχασα. :lol:

Αιωνια του η μνημη...

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...